пазара в Горубляне=изгубено време

Кафе, чай, безалкохолно и сладки приказки.
troy88
потребител
потребител
Мнения: 10
Регистриран: 06 сеп 2012, 20:19
Модел на автомобила: Ford Focus - вероятно ;)
Status: Извън линия

Re: пазара в Горубляне=изгубено време

Мнение от troy88 » 10 сеп 2012, 11:17

Кола от автокъща или автоджамбази - никога! Не е тайна, че взимат най-издуханите коли от запад, които са пред бракуване, защото колкото и да не им се вярва на някои и на запад има пазар на автомобили втора ръка. Просто обикновето си имат една стара и една нова в семейството. Читавите си ги препродават там, докато тези, които вече пред бракуване ги изкупуват родните автоджамбази. То и затова по улиците повечето коли втора ръка са като за Надин и им падат чаркове. А после марката била кофти.

Има два начина:
- От частно лице - за съжаление са малко такива обяви, масово частните лица всъщност са автоджамбази, които внасят коли. например почти няма обяви за Форд Фокус от частни лица в Мобилето и по вестниците - явно не ги продават много хората и още си ги карат. Това ако е не е атестат за качеството на модела, не знам кое е! :x: Разбира се най-добре ако частното лице е познат или приятел. Аз за съжаление нямам познати с Форд, така че този вариант при мен отпада.
- Употребявана/върната от лизинг в Мото Пфое - доста скъпо, но поне знаеш, че е прегледана от официалния сервиз.

Потребителски аватар
nikolovvd
потребител
потребител
Мнения: 4952
Регистриран: 15 май 2006, 16:18
Модел на автомобила: Mitsubishi X
Местоположение: Видин
Status: Извън линия

Re: пазара в Горубляне=изгубено време

Мнение от nikolovvd » 10 сеп 2012, 11:33

troy88 написа:Не е тайна, че взимат най-издуханите коли от запад, които са пред бракуване...
Точно така! Купуват колите, които са за претопяване и с удоволствие им ги дават по 3 по 5 за 1000 Евро, защото няма да дават пари за транспортиране.
Ако случайно попаднат на свестен автомобил на 5 до 7 години за добри пари, то той задължително е катастрофирал и след ремонт и боядисване в България цената скача поне 2 пъти.

ivo_63
Потребител
Потребител
Мнения: 1260
Регистриран: 07 авг 2007, 10:35
Модел на автомобила: ford mondeo MK1 1.8 TD ex
ford focus 2 1.6 tdci 2007
Местоположение: ruse
Status: Извън линия

Re: пазара в Горубляне=изгубено време

Мнение от ivo_63 » 10 сеп 2012, 12:21

troy88 написа:Кола от автокъща или автоджамбази - никога! Не е тайна, че взимат най-издуханите коли от запад, които са пред бракуване, защото колкото и да не им се вярва на някои и на запад има пазар на автомобили втора ръка. Просто обикновето си имат една стара и една нова в семейството. Читавите си ги препродават там, докато тези, които вече пред бракуване ги изкупуват родните автоджамбази. То и затова по улиците повечето коли втора ръка са като за Надин и им падат чаркове. А после марката била кофти.

Има два начина:
- От частно лице - за съжаление са малко такива обяви, масово частните лица всъщност са автоджамбази, които внасят коли. например почти няма обяви за Форд Фокус от частни лица в Мобилето и по вестниците - явно не ги продават много хората и още си ги карат. Това ако е не е атестат за качеството на модела, не знам кое е! :x: Разбира се най-добре ако частното лице е познат или приятел. Аз за съжаление нямам познати с Форд, така че този вариант при мен отпада.
- Употребявана/върната от лизинг в Мото Пфое - доста скъпо, но поне знаеш, че е прегледана от официалния сервиз.
малко са фордове от частници, защото е много скъпа поддръжката -който е сменил съединител или някоя част по помпата за няколко ххх лева ще се набута с продажбата, ясно е че кола купена за 7000 карана 7 години, ако е поддържана струва на собственика 10 000 най- малко , пазарната цена и е вече 4 000 - така че се кара до морга.
Бих препоръчал само кола нов внос /котка в чувал / или от познат, на който не са му свидили парички за автомобила
За върнати от лизинг мога само да кажа, че мой приятел върна 5 годишна в представителството на 350 000 км и закупи нова.След 1 седмица старата я обявиха за продан на около 150 000км с генерална обслужване - няма да кажа марката, че ще стане бой, така че и там стават същите неща , като на Горубляне.
Принципа за мен е - вземаш хубава , на малко години , за повечко парички и караш много - след 7-8 години я прежалваш и това е.

Потребителски аватар
MegatroniC
потребител
потребител
Мнения: 717
Регистриран: 29 апр 2006, 22:42
Модел на автомобила: Fiesta MK IV Ghia 1,25i 16V Zetec-S
Honda Jazz II 1.3 iDSI
Местоположение: Бургас
Контакти:
Status: Извън линия

Re: пазара в Горубляне=изгубено време

Мнение от MegatroniC » 10 сеп 2012, 13:06

ivo_63 написа: За върнати от лизинг мога само да кажа, че мой приятел върна 5 годишна в представителството на 350 000 км и закупи нова.След 1 седмица старата я обявиха за продан на около 150 000км с генерална обслужване - няма да кажа марката, че ще стане бой, така че и там стават същите неща , като на Горубляне.
Направо ми разби илюзиите. :D:
От една седмица мисля над няколко предложения от МотоПфое и ето, че пак съм в изходна позиция.
Последния месец обикалям по-автокъщите и главата ме боли.
Една Мазда си бях харесал, оня вика перфектна на малко километри карана от учителка (каквото и да е имал предвид :D: ), като я отворихме седалките и бяха протъркани до дунапрен. Другата пък дори и сина ми на 6 години вика, тате тая е боядисвана много грозно, ... и какво ли още не се нагледах.
Като, че ли преди години, когато взимах моя Форд, колите бяха малко по-читави.
Хубаво се бяха засили със закони и санкции да принудят автоджамбазите поне малко да понамалят лъжите ама ... май нищо не излезе.
Изображение

ivo_63
Потребител
Потребител
Мнения: 1260
Регистриран: 07 авг 2007, 10:35
Модел на автомобила: ford mondeo MK1 1.8 TD ex
ford focus 2 1.6 tdci 2007
Местоположение: ruse
Status: Извън линия

Re: пазара в Горубляне=изгубено време

Мнение от ivo_63 » 10 сеп 2012, 13:23

не става въпрос в оня случай за МП :D :D :D , ама знае ли човек - щом на едното място става - значи навсякъде може
номера минава обикновенно с коли на малко години и много километри, ама кой пък ще си продаде 5 годишна кола на 120 000 к- няма логика .На 120к само на пазара има :D :D

Потребителски аватар
divxstore
потребител
потребител
Мнения: 757
Регистриран: 03 ное 2007, 15:36
Модел на автомобила: Mondeo'10 2.0 TDCI 143hp Titanium X5988BX
Местоположение: Димитровград
Status: Извън линия

Re: пазара в Горубляне=изгубено време

Мнение от divxstore » 10 сеп 2012, 13:58

Истината е , че се иска много търсене и обикаляне. Сега купувахме фокус на брата на жена ми и мога да кажа, че гледахме 10 коли и що годе взехме читава (все още не се зне де :D: ) Много малко фокуси се продават, а от частните лица (наистина бяха такива) колите изглеждаха повече от плачевно. Тъй, че хареса ли ти нещо го взимаш и се надяваш да е читаво и който е с късмет ще черпи :D:

ivo_63
Потребител
Потребител
Мнения: 1260
Регистриран: 07 авг 2007, 10:35
Модел на автомобила: ford mondeo MK1 1.8 TD ex
ford focus 2 1.6 tdci 2007
Местоположение: ruse
Status: Извън линия

Re: пазара в Горубляне=изгубено време

Мнение от ivo_63 » 10 сеп 2012, 14:42

колеги ако чукнете в мобилето фокус днес излизат 623 коли , точно толкова излизат и ако чукнете опел астра и ограничите годините да са заедно с фокуса - 1998 да речем, мисля че колкото фордове толкова и от другите масови марки.Малко са японските коли само - от другите , колкото ти душа сака, саамо дето са леш 99% :D

Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10848
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: пазара в Горубляне=изгубено време

Мнение от ЯЛТА » 10 сеп 2012, 15:12

Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

ivo_63
Потребител
Потребител
Мнения: 1260
Регистриран: 07 авг 2007, 10:35
Модел на автомобила: ford mondeo MK1 1.8 TD ex
ford focus 2 1.6 tdci 2007
Местоположение: ruse
Status: Извън линия

Re: пазара в Горубляне=изгубено време

Мнение от ivo_63 » 10 сеп 2012, 15:24

ЯЛТА написа:Еми търсете тук:
http://www.autoscout24.bg/ListGN.aspx?a ... tate=N%2CU
що няма на 120 000 тука бе хора ? :D :D :D :D

Потребителски аватар
MegatroniC
потребител
потребител
Мнения: 717
Регистриран: 29 апр 2006, 22:42
Модел на автомобила: Fiesta MK IV Ghia 1,25i 16V Zetec-S
Honda Jazz II 1.3 iDSI
Местоположение: Бургас
Контакти:
Status: Извън линия

Re: пазара в Горубляне=изгубено време

Мнение от MegatroniC » 10 сеп 2012, 15:25

Знаем, че и там може да се търси.
Само че, заслужава ли си човек да даде илядо лева разходи за път и други, за да иде и види изтъркани седалки примерно. :D:
Нали за това са търговците с автовозите, отива гледа, избира ... и аз съм съгласен да му платя печалбата, но да не е сметната каруцарски и хамалски, ден година храни, той клиента е балама.
Но тук трябва държавата да се намеси и да въведе малко правила. Както например бяха замислили да криминализират връщането на километража :) , както в магазина продаването на стоки с изтекъл срок на годност или неясен произход, подлежи на санкции, така и тук, нали са магазини. За сметка на това имат пълна свободия да лъжат клиентите си.
Изображение

ivo_63
Потребител
Потребител
Мнения: 1260
Регистриран: 07 авг 2007, 10:35
Модел на автомобила: ford mondeo MK1 1.8 TD ex
ford focus 2 1.6 tdci 2007
Местоположение: ruse
Status: Извън линия

Re: пазара в Горубляне=изгубено време

Мнение от ivo_63 » 10 сеп 2012, 15:28

http://www.autoscout24.bg/Details.aspx? ... 1320000000" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;
не - на пазара тук са реално по евтини, но само старите коли
иначе мин 3-4 дни докато избереш кола и си се набутал за спане и разходи + път+горива и шанса да изтропа на 3 км от къщата си стои
тая горе и виж подлакатника и кажи на колко км е според теб - аз казвам 400 000

Потребителски аватар
MegatroniC
потребител
потребител
Мнения: 717
Регистриран: 29 апр 2006, 22:42
Модел на автомобила: Fiesta MK IV Ghia 1,25i 16V Zetec-S
Honda Jazz II 1.3 iDSI
Местоположение: Бургас
Контакти:
Status: Извън линия

Re: пазара в Горубляне=изгубено време

Мнение от MegatroniC » 10 сеп 2012, 16:12

То само подлакътника да беше, предните седалки са леш, кожата около скоростния лост отдолу е накъсана като цедка.

Тук тая морга ще я лъснат с течен парафин вътре, ще я пернат, ще махнат подлакъника и я слагат на 4-5 бона, перфектна, карана от лекар. :D:
Последна промяна от MegatroniC на 10 сеп 2012, 16:22, променено общо 2 пъти.
Изображение

troy88
потребител
потребител
Мнения: 10
Регистриран: 06 сеп 2012, 20:19
Модел на автомобила: Ford Focus - вероятно ;)
Status: Извън линия

Re: пазара в Горубляне=изгубено време

Мнение от troy88 » 10 сеп 2012, 16:19

MegatroniC написа:
ivo_63 написа: За върнати от лизинг мога само да кажа, че мой приятел върна 5 годишна в представителството на 350 000 км и закупи нова.След 1 седмица старата я обявиха за продан на около 150 000км с генерална обслужване - няма да кажа марката, че ще стане бой, така че и там стават същите неща , като на Горубляне.
Направо ми разби илюзиите. :D:
И моите. А никак не ми се набутва с кошник след едно пежо, на което почти всичко му смениха. Направо ми излезе като за две. :lol:
Или пък някоя нова супер нисък клас на лизинг, с малка месечна вноска (новото си е ново) обаче струва ли си, а и не искам въшка, а голфов (фокус) клас. Може да съм куку, но ако трябва да избирам между нова Ка или стар Фокус бих взел второто, колкото и да е за препоръчване нова кола. :wink:

Потребителски аватар
MegatroniC
потребител
потребител
Мнения: 717
Регистриран: 29 апр 2006, 22:42
Модел на автомобила: Fiesta MK IV Ghia 1,25i 16V Zetec-S
Honda Jazz II 1.3 iDSI
Местоположение: Бургас
Контакти:
Status: Извън линия

Re: пазара в Горубляне=изгубено време

Мнение от MegatroniC » 10 сеп 2012, 16:26

То и суперниския клас не е с никак малка месечна вниска.
Замислял съм се за Фиеста, да ама някъде около 325 лева ми сметнаха, как да съм сигурен, че за тоя период ще имам сигурни доходи особенно във времена на криза.
Трябва да ги имаш парите да ги изсипеш на масата и да се приключва.


Хм, я да видим според вас:

този: http://www.cars.bg/u787742 публикува уникат, всички знаем какво значи уникат за автотърговците. Километрите са съмнително малко, но щом предлага проверка в Мазда представителство, дали може да му се вярва поне малко?
Верно, че са много парите за една такава въшка, като се замисли човек, но аз съм изправен пред дилемата, малка кола но прибрана на сигурно в двор, или голяма и паркирана по улиците. :-/:
Изображение

ivo_63
Потребител
Потребител
Мнения: 1260
Регистриран: 07 авг 2007, 10:35
Модел на автомобила: ford mondeo MK1 1.8 TD ex
ford focus 2 1.6 tdci 2007
Местоположение: ruse
Status: Извън линия

Re: пазара в Горубляне=изгубено време

Мнение от ivo_63 » 10 сеп 2012, 16:30

какво представителство - с италиянски номер е

troy88
потребител
потребител
Мнения: 10
Регистриран: 06 сеп 2012, 20:19
Модел на автомобила: Ford Focus - вероятно ;)
Status: Извън линия

Re: пазара в Горубляне=изгубено време

Мнение от troy88 » 10 сеп 2012, 16:34

MegatroniC написа:То и суперниския клас не е с никак малка месечна вниска.
Замислял съм се за Фиеста, да ама някъде около 325 лева ми сметнаха, как да съм сигурен, че за тоя период ще имам сигурни доходи особенно във времена на криза.
Трябва да ги имаш парите да ги изсипеш на масата и да се приключва.
То при мен дори не е само за парите. Дори да имах парите за нова Фиеста или Фокус, новата дизайнерска линия на Форд (а и на всички останали производители) колите им да изглеждат раздути и дебели хич не ми харесва. Щом дори спортния Фокус RS не ме грабна на външен вид...Фокус Mk 1 и Mk 2 (след фейслифт) ме кефят повече. За мен една кола трябва да я харесвам и на външен вид, за да искам да е моя, не съм от тези които се задоволяват с коли, които не ги кефят на външен вид, защото за мен колата не е само хубав салон и средство за придвижване от т.А до т.Б, трябва да ми хване окото. Друг е въпросът, че новата Фиеста е голяма почти колкото Фокус 1. :)

По темата - мисля, че на старо е по-хубаво от Франция, а не от Италия. Италианците са по-големи мърлячи. Във forum-auto.com съм им гледал снимките на колите и някои са доста поддържани.

п.п. Сега видях, че Ка е по-скъпа от Фиеста! Не мога да се въздържа да възкликна WTF?! :-/:
Последна промяна от troy88 на 10 сеп 2012, 16:38, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
MegatroniC
потребител
потребител
Мнения: 717
Регистриран: 29 апр 2006, 22:42
Модел на автомобила: Fiesta MK IV Ghia 1,25i 16V Zetec-S
Honda Jazz II 1.3 iDSI
Местоположение: Бургас
Контакти:
Status: Извън линия

Re: пазара в Горубляне=изгубено време

Мнение от MegatroniC » 10 сеп 2012, 16:36

ivo_63 написа:какво представителство - с италиянски номер е
Може би от тамошното. А ако имат достъп до една база данни, да се провери тук сервизното обслужване.
Де да знам и аз вече, баси цените баси чудото.

Тук например, представител на Хонда, продава 10 годиншна въшка JAZZ за 8600

http://www.honda-burgas.com/used/index.php
Верно, че я дава с гаранция, ама 10 годишна е все пак да му се невиди ... :-/:
Изображение

ivo_63
Потребител
Потребител
Мнения: 1260
Регистриран: 07 авг 2007, 10:35
Модел на автомобила: ford mondeo MK1 1.8 TD ex
ford focus 2 1.6 tdci 2007
Местоположение: ruse
Status: Извън линия

Re: пазара в Горубляне=изгубено време

Мнение от ivo_63 » 10 сеп 2012, 16:37

колега, като седнеш зад волана изобщо не се вижда с какви фарове е колата - старите хора казваха - боя кола не кара.По-важното е да е здрав и надежден модел и да можеш да си позволиш да я поддържаш.

troy88
потребител
потребител
Мнения: 10
Регистриран: 06 сеп 2012, 20:19
Модел на автомобила: Ford Focus - вероятно ;)
Status: Извън линия

Re: пазара в Горубляне=изгубено време

Мнение от troy88 » 10 сеп 2012, 16:46

ivo_63 написа:колега, като седнеш зад волана изобщо не се вижда с какви фарове е колата - старите хора казваха - боя кола не кара.По-важното е да е здрав и надежден модел и да можеш да си позволиш да я поддържаш.
Така е, обаче не съм свикнал с коли с дебели/издути врати и калници. Сравнително начинаещ шофьор съм и в такава нова кола не бих могъл да й свикна с габаритите. Само като видя колко издути са новите модели (без значение от марката) и колко са им ниски праговете - веднага ще ги издраскам. А около нас неравности и бордюри дал Бог. За мен е някаква по-прибрана кола като старата Фиеста/първия Фокус, на която вратите и калниците й са направо "плоски" в сравнение с наследниците им. Знам, че се прави за безопастност, обаче не мислят за начинаещите шофьори, които все още имат проблеми с минаването през тесни пространства. :wink:

Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10848
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: пазара в Горубляне=изгубено време

Мнение от ЯЛТА » 10 сеп 2012, 16:54

Е и аз съм си мислел, дали няма някъде кола, като жената да си я взема,- карам 3 год., прехвърлям, и плащам защото ми харесва, но то пък ще ми е омръзнала вече, и ето пак сме в началото. Всеки си избира кола втора ръка според колкото си разбира, или си въобразява че разбира. Нали не си мисли някой че точно той никога не може да бъде излъган, щом човек не разбира- лъжат го, това си е естествено. В един Испански филм, майка обясняваше на дъщеря си, как 38 пъти е била "девствена", а филма беше от осемдесетте години, когато нямаше пластична хирургия със сегашните постижения.
MegatroniC написа:То само подлакътника да беше, предните седалки са леш, кожата около скоростния лост отдолу е накъсана като цедка.
А това което описваш, на мен пък ми говори че колата е карана много, което ще рече, че ВЪРВИ. Ето и другата логика.
За малко пари е така, аз моята я купих по скайп, и от ауто скоут, за 600 евро, и съм доволен до сега, стъпила ми е на 3000 лв. от 2009 год.,- покупка и всички разходи+ ремонтите.
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

Отговори

Върни се в “КАФЕНЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 59 госта