Къде в София остава „синя” зона и къде става „зелена”

Кафе, чай, безалкохолно и сладки приказки.
Потребителски аватар
madboy
Администратор
Администратор
Мнения: 7254
Регистриран: 20 юли 2005, 09:59
Модел на автомобила: ex. Fiesta 1.1`86
Ford Ka I coupe
Ford Focus 2.0 mk1
You'll Never Walk Alone!
„Душевно болен, но духовно богат!“ "Морално дезоориентиран."
Местоположение: West Park, Blood green
Контакти:
Status: Извън линия

Къде в София остава „синя” зона и къде става „зелена”

Мнение от madboy » 01 авг 2012, 12:08

Изображение

От 1 септември в София влизат в сила новите правила за паркиране. От есента столицата ще бъде разделена на „синя” и „зелена” зона. Целта на столична община е да улесни движението и да намали автомобилите в центъра с 25 процента.




Къде е „Синя зона” ?
Обхват на „Синя зона”: Оградена от булевардите - "Христо Ботев", бул. "Тодор Александров", бул. "Княз Ал. Дондуков", бул. "Васил Левски", бул. "Ген. М. Д. Скобелев";

Как паркираме в „Синя зона” ?
• Максимално време за престой до 2 (два) часа;
• Цена - 2 лева на час;
• Изпращане на SMS на телефон 1302;
• Валидна е:
в работни дни от 08.00 до 19.00 часа;
в събота от 08.00 до 14.00 часа.

Къде е „Зелена зона”?
Обхват: Зоната извън описаните граници на "СИНЯ ЗОНА", оградена от булевардите и улиците – бул. "Княгиня Мария Луиза", ул. "Белоградчик", ул. "Веслец", ул. "Клокотница", ул. "Будапеща", ул. "Козлодуй", ул. "Константин Стоилов", бул. "Ген. Данаил Николаев", ул. "Проф. Милко Бичев", бул. "Евлоги и Христо Георгиеви", бул. "Пенчо Славейков", бул. "България", бул. "Академик Иван Е. Гешов", ул. "Хан Пресиян", ул. "Здраве", бул. "Пенчо Славейков", бул. "Ген. Едуард И. Тотлебен", бул. "Ген. Михаил Д. Скобелев", ул. "Опълченска";

Как паркираме в „Зелена зона”?
• Максимално време за престой до 4 (четири) часа;
• Цена - 1 лев на час;
• Изпращане на SMS на телефон 1303;
• Валидна е: в работни дни от 08.00 до 19.00 часа;

Как паркират живеещите в районите на зоните за почасово платено паркиране?
• Срещу еднократно платена такса
• Важи за живеещите по постоянен адрес на улици, булеварди или площади с въведен режим на почасово платено паркиране.
• Важи за автомобилите, регистрирани на адреса, съвпадащи с адреса на имота.

Как живеещите в районите на зоните доказват правото си да паркират в центъра?
• С винетен стикер, за „Синя” или „Зелена” зона, залепен на предното стъкло на автомобила.

Източник: cars.bg
Изображение Фен на служителите на OMV "Белозем"
Мръсните усти на завистниците са като кофи за боклук - вонящи и винаги отворени.
Парите свършват, глупостите не.

Потребителски аватар
la4o
потребител
потребител
Мнения: 2269
Регистриран: 19 яну 2005, 10:59
Модел на автомобила: Mondeo '07 2.0 TDCi
Местоположение: София, център
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Къде в София остава „синя” зона и къде става „зелена”

Мнение от la4o » 01 авг 2012, 18:40

Аз живея на място, което в момента е "синя зона", а на посочената карта е маркирано като "зелена зона", да приемам ли, че общината ни правят промоция ;) - (обозначено е с цифрата 15 - това означавало карето в което имам право да паркирам, ако имам винетен стикер)

За да си извадя винетен стикер обаче, трябва да имам платен данък на колата, имота, гр. отговорност, но забележете - партиден номер на един от основните битови доставчици(ток, вода, газ или парно), което означава, че ако живеете в центъра и имат собствен водоизточник, генератор и сте се отказали от парното, не може да паркирате пред вас евтино ;)

Евала, гений!

Потребителски аватар
DigiPro
потребител
потребител
Мнения: 4336
Регистриран: 08 фев 2005, 23:15
Модел на автомобила: служебен C-Max 1,0 EcoBoost
ex служебен B-Max 1,0 EcoBoost
ex служебен Fusion 1,4 Duratec 16V.
ex Fiesta Si 1,6 16V MK3,5
ex Fiesta 1,1i MK3
Местоположение: Велико Търново
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Къде в София остава „синя” зона и къде става „зелена”

Мнение от DigiPro » 01 авг 2012, 18:43

la4o написа: ако живеете в центъра и имат собствен водоизточник ...
Е ти да не живееш на село? Кладенец пред блока ли имате? Все ще плащаш сметки на някой монополист.

Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10831
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Къде в София остава „синя” зона и къде става „зелена”

Мнение от ЯЛТА » 01 авг 2012, 22:44

la4o написа:
За да си извадя винетен стикер обаче, трябва да имам платен данък на колата, имота, гр. отговорност, но забележете - партиден номер на един от основните битови доставчици(ток, вода, газ или парно), което означава, че ако живеете в центъра и имат собствен водоизточник, генератор и сте се отказали от парното, не може да паркирате пред вас евтино ;)

Евала, гений!
Е така е, нали се сещаш че това е насочено против "селските тарикати", които например се "пъхат" в двора на зет ми срещу твоята кооперация, която пък е в 14 квадрант.
А там пък има един, който по малко от 4 не брои- толкова гуми реже.
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

Потребителски аватар
Яким
потребител
потребител
Мнения: 1217
Регистриран: 19 ное 2009, 14:31
Модел на автомобила: Focus MK1 facelift 1.8 `04г. Tdci . 100к.с (триврат)
Местоположение: гр. София - Люлин
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Къде в София остава „синя” зона и къде става „зелена”

Мнение от Яким » 03 авг 2012, 14:43

ЯЛТА написа:...А там пък има един, който по малко от 4 не брои- толкова гуми реже.
Извинявай, но да се режат гумите на кола, която е спряла не където му се харесва на някой си, пък дори и в нарушение, е чист вандализъм и направо престъпление, според мен :evil:
Ако някой е спрял на забранено място, онези с паяците на драго сърце ще дойдат да го приберат. Ако не е забранено и си плаща за престоя човекът - откъде накъде някой си ще реши да го наказва за това? :evil: Бесен съм като чуя за такива простаци, дето съсипват колите на хората и после се оправдават, че видиш ли, така било справедливо. :evil:
Трябва да има повече толерантност не само на пътя, но и на паркинга и по-малко към вандалите :!:

Иначе по темата - Благодаря за полезната информация, madboy _friends_ това прави много по- лесно планирането на пътуване и евентуален престои в центъра на София.

Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10831
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Къде в София остава „синя” зона и къде става „зелена”

Мнение от ЯЛТА » 03 авг 2012, 15:09

Яким написа:
ЯЛТА написа:...А там пък има един, който по малко от 4 не брои- толкова гуми реже.
е чист вандализъм и направо престъпление
Съгласен съм, става въпрос за частен двор без ограда, и с много собственици и излаз на улица.А полиция и общинари там нямат правомощия. Ето от къде идва саморазправата.
После без простаци, тази Държава ще се нарича Швейцария- идилия.
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

Потребителски аватар
Яким
потребител
потребител
Мнения: 1217
Регистриран: 19 ное 2009, 14:31
Модел на автомобила: Focus MK1 facelift 1.8 `04г. Tdci . 100к.с (триврат)
Местоположение: гр. София - Люлин
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Къде в София остава „синя” зона и къде става „зелена”

Мнение от Яким » 03 авг 2012, 15:48

ЯЛТА написа: Съгласен съм, става въпрос за частен двор без ограда, и с много собственици и излаз на улица.А полиция и общинари там нямат правомощия. Ето от къде идва саморазправата.
После без простаци, тази Държава ще се нарича Швейцария- идилия.
Все пак смятам, че да решеш гумите на кола не е приемливо поведение в една цивилизована страна.

*00118* Добре де, ти ако спреш някъде, където има свободно място за паркиране защото ти се налага по някаква причина(примерно в непознато населено място) и никъде не е обозначено, че е частна собственост и нямаш право да паркираш там, пък се окаже, че е такава и собственикът ти среже гумите за наказание, ще го приемеш ли за справедливо? или пък другата по-вероятна ситуация - купуваш си нова кола и си я паркираш, с ясното съзнание че си собственик и имаш това право, но онзи с ножа не те е видял и решава че има нарушител, и хайде наред гумите. или пък ти идват на гости роднини от провинцията и пак със същия ефект. Варианти много.

Общинарите наистина не могат да се намесят в частна собственост, но ми е интересно на полицията какво и пречи да санкционира нарушителите на частната собственост? :roll: Освен, може би, същата тази незаинтересованост, заради която и простащината у нас е толкова много.
Съмнявам се, че в Швейцария няма простаци и вандали - навсякъде ги има. Просто там няма обществена търпимост към тях. Което си пожелавам и за нашата страна.*00118* *00141*

Потребителски аватар
urgan
Потребител
Потребител
Мнения: 1834
Регистриран: 16 яну 2009, 16:44
Модел на автомобила: Ford Mondeo 2.0 TDCi 131 h.p. Estate 02' Ghia
Engine code: FMBA
Status: Извън линия

Re: Къде в София остава „синя” зона и къде става „зелена”

Мнение от urgan » 03 авг 2012, 16:02

Яким написа:
ЯЛТА написа:...
В Булгаристанъ е така :) Аз зимата нямаше място пред нашия блок и спрях до съседен блок ама там се провиква един меден селски гласец и вика, я там сме чистили ако спреш някой че ти пукне гумите. Почнаха се едни роднини едни чудесии ама оня вика аз нема ти ги спукам някой друг ще е :) Така седи въпроса Екиме с пукането на гуми ще мине още много време докато се излекува системата защото е наистина болна.
А по въпроса за сините зона, просто нямам думи така хубаво са го измислили луда работа. Трябвало да си прехвърлиш колата на човека който ппритежава недвижимия имот :shock: Всяка сутрин от 3-4 дена насам се коментира по телевизиите и им казват на тия копеленца че това което са измислили не струва ония пак си знаят тяхното.
Изображение

Потребителски аватар
Яким
потребител
потребител
Мнения: 1217
Регистриран: 19 ное 2009, 14:31
Модел на автомобила: Focus MK1 facelift 1.8 `04г. Tdci . 100к.с (триврат)
Местоположение: гр. София - Люлин
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Къде в София остава „синя” зона и къде става „зелена”

Мнение от Яким » 03 авг 2012, 16:16

urgan написа:В Булгаристанъ е така :) Аз зимата нямаше място пред нашия блок и спрях до съседен блок ама там се провиква един меден селски гласец и вика, я там сме чистили ако спреш някой че ти пукне гумите. Почнаха се едни роднини едни чудесии ама оня вика аз нема ти ги спукам някой друг ще е :) Така седи въпроса Екиме с пукането на гуми ще мине още много време докато се излекува системата защото е наистина болна.
Прав си. Картинката ми е до болка позната и точно затова това не я приемам. А по въпроса за сините зони - това е поредната простащина - на високо ниво този път.

Потребителски аватар
la4o
потребител
потребител
Мнения: 2269
Регистриран: 19 яну 2005, 10:59
Модел на автомобила: Mondeo '07 2.0 TDCi
Местоположение: София, център
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Къде в София остава „синя” зона и къде става „зелена”

Мнение от la4o » 06 авг 2012, 19:30

На моето паркомясто пред дома ми, което е в частен имот, отбелязано е като такова, има узаконено от общината паркинг устройство с катинар, както и на паркинга пред офиса ми, който също е в частен имот, има бариера с табела с надпис "частен паркинг, спирането забранено" + знак B27, постоянно има някой, който прави невъзможно ползването на местата и е паркирал "...АЗ ЗА МАЛКО", "...НАЛОЖИ МИ СЕ", "...МИ НЯМА КЪДЕ, БРАТ", "...Е В РЕСТОРАНТА СЪМ", "...ОСТАВИЛ СЪМ СИ ТЕЛЕФОНА", "...НЕ ВИЖДАШ ЛИ ЧЕ Е НА АВАРИЙКИ" и т.н. Имам поне 30 обаждания месечно на някой, който си е оставил телефона... и на фона на цялата тази наглост, преди няколко дни, след като казах на един "Моля Ви, да не спирате така повече, тъй като не можем да си ползваме местата и е безкрайно неудобно да ви чакам" и няколко по-неучтиви реплики от негова страна накрая той завърши: "Ми не, няма да се извиня, защото следващия път пак ще спра така!"

Толерантност ли каза? Следващия път като му видя колата там, най-малката щета по нея ще бъдат гумите...

Отговори

Върни се в “КАФЕНЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 31 госта