Колко гори колата ти? Колко вдига - размисли, страсти и спам.

Кафе, чай, безалкохолно и сладки приказки.
Вейдър
потребител
потребител
Мнения: 642
Регистриран: 05 ное 2008, 21:39
Модел на автомобила: бивш FORD Orion 1.6 CVH-EFI, NISSAN Almera 2.2DI N16
Местоположение: Велинград
Status: Извън линия

Re: Колко гори колата ти? Колко вдига - размисли, страсти и спам

Мнение от Вейдър » 14 апр 2014, 23:11

:) Докато карах Форд Орион 1.6CVH-EFI набор 12991 год. съм го пускал по магистралато до малко над 170 км. в час на газ. Само веднъж, иначе си спазвам правилата. За винаги ще остана с най-добри чувства към тази кола... Разход- на бензин най-добро постижение - 5.7 на 100 км., на газ около 7.5 извънградско. Сега с реното|Рено 19, фаза1 | не съм карал с повече от 140, повече не смея, че поначало са му слабички спирачките, а е и само 73 кончета. Разход на газ минимум 8 литра. На бензин не го карам.
Изображение . May the FORD be with you !
PANZERLIED https://www.youtube.com/watch?v=SndPb5XohYM

Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10831
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Колко гори колата ти? Колко вдига - размисли, страсти и спам

Мнение от ЯЛТА » 15 апр 2014, 00:16

martin1977 написа: даже на ЯЛТА и малко висок ми се струва като за дизел, но пък това е вероятно защото е поддържал по висока средна скорост.
Да висок е, но аз по принцип никога не търся икономичност, просто това не е за моята глава,- правя нещата така, както трябва да се правят, а разхода е на по задно място. На връщане бяхме 3 коли в пакет, а аз бях захапал Валери, та даже извън магистралата нямаше много мераклии да ни изпреварват, защото трябваше да го правят пакетно, пък той когато изпреварва аз веднага му правя параван отзад изнасяйки се преди него в ляво. Всичко това е неикономично, но пък се пътува с удоволствие, което е по важното. А на Мондеото най много съм слизал до 5.2/100, но това не бих го повторил, тегаво е така да се влача..............
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

Потребителски аватар
martin1977
потребител
потребител
Мнения: 848
Регистриран: 17 май 2010, 16:42
Модел на автомобила: Ford
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Колко гори колата ти? Колко вдига - размисли, страсти и спам

Мнение от martin1977 » 15 апр 2014, 00:55

Ялта, винаги се смея като ти видя аватара .... много кефи, човече :lol:

Потребителски аватар
toniboy
потребител
потребител
Мнения: 1391
Регистриран: 21 мар 2008, 17:20
Модел на автомобила: ford C MAX 1.6 TDCI /109 к.с / 2009 г
Местоположение: Бургас
Status: Извън линия

Re: Колко гори колата ти?

Мнение от toniboy » 15 апр 2014, 12:27

ГордСФорд написа:Смея да твърдя че е възможно ! Аз карам фиеста 91-ва година(Мк2 ако не се лъжа се водят) на газ, като сигурно вече са й останали по-малко от 60 коня,и успява да вдигне 120 км/ч. А тази е малко по-мощна, което за тия килограми си се усеща. Карал съм корса наскоро, 1.2, но пък бензин, и тя успява да вдигне 160-170, та не виждам защо фиестата да не може да вдигне 150 примерно и да ги държи _friends_
еми мисля е напълно възможно да вдига 140 , моята фиеста е 1,3 мк3 автоматик, на газ максималната скорост на гармина която е останала е запаметена е 141 км на магистрала тракия , така че напълно възможно е , просто пробвах до куде ще стигне и това беше максимума на газ малко свита но повече от това колко до 145 наи много да е , все пак за кола 60 кончета даже е много , като цяло по магистралата 110 си карам до 120 най много а разход за 200 км 8/100 газ ми дава от Бургас до Стара загора. Последното излизане 400 км 32 л газ .Бургас - Старозагорски мин .бани 199 км в 1 посока така че съм доволен а градско 11-12 зависи от карането .

Потребителски аватар
martin1977
потребител
потребител
Мнения: 848
Регистриран: 17 май 2010, 16:42
Модел на автомобила: Ford
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Колко гори колата ти? Колко вдига - размисли, страсти и спам

Мнение от martin1977 » 15 апр 2014, 22:25

Може би не съм се изразил правилно, защото виждам, че вече доста колеги коментират "коментара" ми за Фиестата. Ни най-малко съм имал предвид, че не може да вдигне 140 ... разбира се че може, дори вярвам че такива Фиести в добро здраве могат доста повече да направят като максимална скорост, вероятно до 155-160. Имал съм Фиеста и знам от първа ръка. Просто мисълта ми с този коментар беше, че е трудно да се поддържат НАД 140 като постоянна скорост на магистралата. Дори и да е така, то не би било никак комфортно возенето, а и за самия мотор не е добре. Скоро карах Корса 2000 година, с мотор 1,2 и мисля че 65 коня беше и вдигнах с нея 160, вчера карах Ярис 2002 година 1.3 86 коня и с нея вдигнах 160 ... и двете коли на бензин .... но просто да караш такъв клас кола с повече от 140 си е мъка .... очите на 6, двете ръце на волана и имаш чувството че излиташ - просто с тази скорост нямаш никакво усещане за контрол върху колата .... а недай си Боже вятър да духа. За шума в купето не коментирам. Сравнявам с Мондеото, където със 150-160 все едно си спрял. И повярвайте разхода при 140 на Мондеото може дори да е по-малък отколкото на малолитражките със 140.

dreadx
потребител
потребител
Мнения: 601
Регистриран: 06 апр 2011, 20:26
Модел на автомобила: FIESTA 89г/1.1/OHV
Status: Извън линия

Re: Колко гори колата ти? Колко вдига - размисли, страсти и спам

Мнение от dreadx » 22 апр 2014, 22:45

Аз точно преди Нова Година нали си карах Фиестата за ремонт към Бургас,
(понеже праговете й вече бяха толкова изгнили, че не смеех дори да я вдигна на крик).

Имаше ужасна мъгла и карах със 70 по магистралата (в рамките на разумното според намалената видимост). Нямаше много движение. От време на време по някоя кола профучаваше покрай мен. Когато вече можех да виждам габаритите в далечината, знаех със сигурност, че напред пътят е чист.
И ..газ да я гоня със 140.. общо взето си ги държеше. По гладкия асфалт си беше съвсем комфортно возенето.
- Това в по-новата част на магистралата, на дупките е отврат с 13-ките гуми.
- А малко по-старата "нова" част на магистралата пък вече е на вълнички - миналата година май ги нямаше.

Само дето при друго каране със 120 забелязах, че ми вдигаше разхода на газ до 9.5+. Може би трябва да си поиграя и да я настроя по-добре.

p.s. Дано двг-то да е в същото състояние когато си я взема от майстора, че сега по Великден ходих да я видя и установих, че маркучът на сервото се е поизвадил (много тъпо е уплътнен към колекторите) и повече от три месеца е жулила на бедна смес.. Липсва ми много тази количка! :)

Потребителски аватар
dimkar
потребител
потребител
Мнения: 1364
Регистриран: 03 мар 2007, 23:21
Модел на автомобила: Nissan
Местоположение: Сопот
Status: Извън линия

Re: Колко гори колата ти? Колко вдига - размисли, страсти и спам

Мнение от dimkar » 23 апр 2014, 00:01

martin1977 написа:... но просто да караш такъв клас кола с повече от 140 си е мъка .... очите на 6, двете ръце на волана и имаш чувството че излиташ - просто с тази скорост нямаш никакво усещане за контрол върху колата .... а недай си Боже вятър да духа. За шума в купето не коментирам...
От време на време избелвам ауспуха на моята Фиеста и не съм забелязал такива дертове. Напротив, голям кеф ми прави да я подгоня със 140-150. Не само по магистрала... А още по-голямо удоволствие е по завоите.
martin1977 написа:...И повярвайте разхода при 140 на Мондеото може дори да е по-малък отколкото на малолитражките със 140.
Със сигурност разхода е по-голям.

Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10831
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Колко гори колата ти? Колко вдига - размисли, страсти и спам

Мнение от ЯЛТА » 21 май 2014, 21:30

София> Перущица> Стамболийски >малко из района> София - 319 км.- 20 л. по борд компютъра,
и измерено=6.269 л./100 км. С до 140 на магистралата.
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

Потребителски аватар
martin1977
потребител
потребител
Мнения: 848
Регистриран: 17 май 2010, 16:42
Модел на автомобила: Ford
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Колко гори колата ти? Колко вдига - размисли, страсти и спам

Мнение от martin1977 » 21 май 2014, 22:21

ЯЛТА написа:София> Перущица> Стамболийски >малко из района> София - 319 км.- 20 л. по борд компютъра,
и измерено=6.269 л./100 км. С до 140 на магистралата.
Това с Мондеото от профила ли? Напълно нормален разход при напълно нормално каране! Моята почна да ми жули газ градско почти 15, та незнам какво да я правя....Щом на дълго я засичам на 11, не е добре работата - лятото до морето ми падна до 8 ... а уж си е добре колата. Дали пък кракът ми не е понатежал.

Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10831
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Колко гори колата ти? Колко вдига - размисли, страсти и спам

Мнение от ЯЛТА » 21 май 2014, 23:06

martin1977 написа:
ЯЛТА написа:София> Перущица> Стамболийски >малко из района> София - 319 км.- 20 л. по борд компютъра,
и измерено=6.269 л./100 км. С до 140 на магистралата.
Това с Мондеото от профила ли?
Да.
Карай я на "доктор".
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

Потребителски аватар
чичо митко
потребител
потребител
Мнения: 6
Регистриран: 10 фев 2014, 13:50
Модел на автомобила: FORD FOCUS 1.6 TDCI
Status: Извън линия

Re: Колко гори колата ти? Колко вдига - размисли, страсти и спам

Мнение от чичо митко » 23 юни 2014, 22:39

:D с нашите горива е трудно да се определи точен разход.fokus-а ат различните бензиностанции харчи различно и върви различно.

Потребителски аватар
S_C
потребител
потребител
Мнения: 4597
Регистриран: 05 юни 2008, 23:00
Модел на автомобила: Mondeo`95 2.0
Marea`01 1.6
Caravelle JX
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Колко гори колата ти? Колко вдига - размисли, страсти и спам

Мнение от S_C » 23 юни 2014, 22:51

То това им е хубавото на бензиновите, за като ти сипят тиня на някоя селска бензинджийница, само вървежа се променя. Комънрейла в тоя случай поема към вечните ловни полета...

За разхода...Мондеото под 7,5-8 газ на магистрала, с обикновена газова, не може да слезе.Не става, това му е минимума.
Не говоря с непознати. Никога не се знае кой от двама ни ще се окаже психопат!

Потребителски аватар
koinov_bg
потребител
потребител
Мнения: 975
Регистриран: 24 дек 2009, 10:39
Модел на автомобила: Форд Сиера мк1 2.0 115к.с
Местоположение: София.Люлин
Status: Извън линия

Re: Колко гори колата ти? Колко вдига - размисли, страсти и спам

Мнение от koinov_bg » 30 юни 2014, 08:45

ЯЛТА написа:
martin1977 написа: даже на ЯЛТА и малко висок ми се струва като за дизел, но пък това е вероятно защото е поддържал по висока средна скорост.
Да висок е, но аз по принцип никога не търся икономичност, просто това не е за моята глава,- правя нещата така, както трябва да се правят, а разхода е на по задно място. На връщане бяхме 3 коли в пакет, а аз бях захапал Валери, та даже извън магистралата нямаше много мераклии да ни изпреварват, защото трябваше да го правят пакетно, пък той когато изпреварва аз веднага му правя параван отзад изнасяйки се преди него в ляво. Всичко това е неикономично, но пък се пътува с удоволствие, което е по важното. А на Мондеото най много съм слизал до 5.2/100, но това не бих го повторил, тегаво е така да се влача..............


Ти не търсиш икономичност оти не ходиш на магазина на 2,60 и кусор да плащаш.Я оди и сипвай 2 месеца на магазина и тогаз ша те питам
По добре мъртъв,но пич от колкото жив,но педал *159*

Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10831
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Колко гори колата ти? Колко вдига - размисли, страсти и спам

Мнение от ЯЛТА » 30 юни 2014, 11:12

koinov_bg написа:Ти не търсиш икономичност оти не ходиш на магазина на 2,60 и кусор да плащаш.Я оди и сипвай 2 месеца на магазина и тогаз ша те питам
Да ама аз имам и три велосипеда, а не като тебе пет коли..................

Икономията е майка на мизерията.
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

Потребителски аватар
koinov_bg
потребител
потребител
Мнения: 975
Регистриран: 24 дек 2009, 10:39
Модел на автомобила: Форд Сиера мк1 2.0 115к.с
Местоположение: София.Люлин
Status: Извън линия

Re: Колко гори колата ти? Колко вдига - размисли, страсти и спам

Мнение от koinov_bg » 30 юни 2014, 20:02

ЯЛТА написа:
koinov_bg написа:Ти не търсиш икономичност оти не ходиш на магазина на 2,60 и кусор да плащаш.Я оди и сипвай 2 месеца на магазина и тогаз ша те питам
Да ама аз имам и три велосипеда, а не като тебе пет коли..................

Икономията е майка на мизерията.

Не са пет само две са :) Форд фиеста и Форд фокус от днес хихихих
По добре мъртъв,но пич от колкото жив,но педал *159*

Потребителски аватар
koinov_bg
потребител
потребител
Мнения: 975
Регистриран: 24 дек 2009, 10:39
Модел на автомобила: Форд Сиера мк1 2.0 115к.с
Местоположение: София.Люлин
Status: Извън линия

Re: Колко гори колата ти? Колко вдига - размисли, страсти и спам

Мнение от koinov_bg » 01 юли 2014, 23:21

Днеска си засекох магарето 13.3 на сто 60 км извън града с скорос до 200 и в града другите 45 км на пила.Общо взето доволвн съм
По добре мъртъв,но пич от колкото жив,но педал *159*

Потребителски аватар
nikolovvd
потребител
потребител
Мнения: 4952
Регистриран: 15 май 2006, 16:18
Модел на автомобила: Mitsubishi X
Местоположение: Видин
Status: Извън линия

Re: Колко гори колата ти? Колко вдига - размисли, страсти и спам

Мнение от nikolovvd » 02 юли 2014, 08:59

Тва на Мазаратито ли?
Мойта на пила през Зимата ми прави 13-14, а на магистралата тряа съм над 210 за да достигна такъв разход. :shock:

Потребителски аватар
ieiei
потребител
потребител
Мнения: 389
Регистриран: 11 май 2007, 12:50
Модел на автомобила: Ford
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Колко гори колата ти? Колко вдига - размисли, страсти и спам

Мнение от ieiei » 02 юли 2014, 14:58

Фокус 1.8 ТДЦИ от София през Кулата до Гърция и обратно(800км).На наш терен с максимална за "трасето" скорост,там след "водач"
Разход 5.08
Това ми е първия дизел и съм впечатлен,че високата скорост не се отрази на разхода :D .

Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10831
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Колко гори колата ти? Колко вдига - размисли, страсти и спам

Мнение от ЯЛТА » 04 авг 2014, 16:50

От София до морето,- Ахтопол, и разходки насам натам, по черноморието, и обратно,- 1200 км. със 88 литра дизел = 7.333/100 км. Половината с климатик, скорост до 130 км/ч., на връщане от Бургас със 150 до 170 км/ч.
Разхода е смятан от пълно-пълно. Доволен съм.
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

Потребителски аватар
madboy
Администратор
Администратор
Мнения: 7254
Регистриран: 20 юли 2005, 09:59
Модел на автомобила: ex. Fiesta 1.1`86
Ford Ka I coupe
Ford Focus 2.0 mk1
You'll Never Walk Alone!
„Душевно болен, но духовно богат!“ "Морално дезоориентиран."
Местоположение: West Park, Blood green
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Колко гори колата ти? Колко вдига - размисли, страсти и спам

Мнение от madboy » 05 авг 2014, 14:00

По Гешов, от място нагоре по баира, билото го минах със 100 в час, Форд Ка Купе 1.3
Разход N/A.

П.П. Това при условие, че старта го няма нещо. Струва ми се, че смуче въздух от някъде. Все едно карам с 16 вентилова недомислица, да го Ева.
Изображение Фен на служителите на OMV "Белозем"
Мръсните усти на завистниците са като кофи за боклук - вонящи и винаги отворени.
Парите свършват, глупостите не.

Отговори

Върни се в “КАФЕНЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 35 госта