Цените на горивата в България , а сега накъде ?

Кафе, чай, безалкохолно и сладки приказки.
Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13096
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Цените на горивата в България , а сега накъде ?

Мнение от HACKO » 03 фев 2016, 09:39

Не е така, винетката е за поддръжка на вече съществуващата пътна мрежа, новостроящите се финансират от други средства, поне така е обявено. По-добре вместо да се направят тези 600Км магистрали, да има с какво да се фука Бойко, да се построят 100Км а със спестените пари да направи основен ремонт, а не само изкърпване на дупките, които на следващата Пролет са зейнали по-големи, по-голямата част от републиканската мрежа не е виждала нов асфалт от 30-40г., а точно там всекидневно се движат повечето от нас. На магистрала се качвам 2-3пъти годишно, а всекидневно се движа по пътища, които са като лунен пейзаж. За пример мога да дам международен път Е80 (все още е със такъв статут) в участъка от Хасково до началото на област Пловдив, за последно беше цялостно асфалтиран през 86 или 87г., оттогава по него са преминали милиарди автомобили.
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

Потребителски аватар
martin1977
потребител
потребител
Мнения: 848
Регистриран: 17 май 2010, 16:42
Модел на автомобила: Ford
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Цените на горивата в България , а сега накъде ?

Мнение от martin1977 » 03 фев 2016, 11:54

Eastbourne написа:Няма пак да повдигаме темата, но 97 лева е ниска цена за винетка. За това хората не протестират. Следващите 5-6 години се очакват да се направят още 600 км магистрали и да се рехабилитират хиляди републикански пътища... това са милиарди, милиарди левове
Браво колега, евала. И аз съм на това мнение - трябва 500 лева да стане. Те немци, швейцарци и др. европейски народи са много тъпи, че винетките им по-евтини, дори някъде няма винетки - то затова и пътищата им едни разбити, абе направо ужасни. А тук скъпа винетка, ама и луксозни пътища. Още веднъж адмирации за свръх адекватното мнение за супер евтините ни винетки!!!

Eastbourne
потребител
потребител
Мнения: 901
Регистриран: 18 юни 2014, 10:14
Модел на автомобила: Focus c-max 1.8
Status: Извън линия

Re: Цените на горивата в България , а сега накъде ?

Мнение от Eastbourne » 03 фев 2016, 12:27

Плащаме какви ли не измислени данъци, еко такси, прехвърляния, пари за документи и ре/пререгистрации и протестираме ли срещу тях? Не, защото не го дават по телевизията. Обаче си плащаме без да се замислим.
Ако се направят нещата, така както е прогнозирано, нямам проблем да плащам 97 винетка

Потребителски аватар
pepy1
Модератор
Модератор
Мнения: 4777
Регистриран: 18 май 2005, 22:38
Модел на автомобила: бивш форд ескорт 1.6i 16v zetec Ghia Combi'96
бившо пежо 306 комби 1,9 ТД пак комби и Сеат ибиза 3 цилиндров 1.4 дизел
Местоположение: шоп от Младост-4
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Цените на горивата в България , а сега накъде ?Винетките до

Мнение от pepy1 » 03 фев 2016, 13:29

Винетката до сега беше 70 лв. Сега е 100, т.е. с 30 лв по-скъпо. Не е болка за умиране, тези 30 лв са седмичното гориво на доста от шофьорите. Е как за гориво, поддръжка, данък и глезотии по колата имате пари, а 30 лв. повече -и то за година - нямате? Излишно е да водим безсмислени спорове, нека видим как ще направят това, заради което поскъпнаха винетките.
времето е като парите-никога не стига

Потребителски аватар
dimkar
потребител
потребител
Мнения: 1364
Регистриран: 03 мар 2007, 23:21
Модел на автомобила: Nissan
Местоположение: Сопот
Status: Извън линия

Re: Цените на горивата в България , а сега накъде ?

Мнение от dimkar » 03 фев 2016, 14:44

Проблемът въобще не е в тези 30 лв по-скъпа минетка. Проблемът е в това, че дори и 150 лв да стане, пак ще си караме колите по пътища с дупки.

aspasia
потребител
потребител
Мнения: 1412
Регистриран: 30 ное 2010, 19:10
Модел на автомобила: форд фокус-2000 1.6 16v
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Цените на горивата в България , а сега накъде ?

Мнение от aspasia » 03 фев 2016, 15:46

dimkar написа:Проблемът въобще не е в тези 30 лв по-скъпа минетка. Проблемът е в това, че дори и 150 лв да стане, пак ще си караме колите по пътища с дупки.
И аз съм на същото мнение колега!

Потребителски аватар
paci
Модератор
Модератор
Мнения: 7883
Регистриран: 18 яну 2005, 07:52
Модел на автомобила: Fiesta MK4 Zetec-S 1.4 16V 90 коня
Местоположение: Плевен
Status: Извън линия

Re: Цените на горивата в България , а сега накъде ?

Мнение от paci » 03 фев 2016, 16:06

dimkar написа:Проблемът въобще не е в тези 30 лв по-скъпа минетка. Проблемът е в това, че дори и 150 лв да стане, пак ще си караме колите по пътища с дупки.
Ми то с тия боклуци крадливи и некадърни така ще е

Потребителски аватар
dimkar
потребител
потребител
Мнения: 1364
Регистриран: 03 мар 2007, 23:21
Модел на автомобила: Nissan
Местоположение: Сопот
Status: Извън линия

Re: Цените на горивата в България , а сега накъде ?

Мнение от dimkar » 03 фев 2016, 17:19

Тъй де. Затова ми се струват много странни подобни мнения:
Eastbourne написа:Няма пак да повдигаме темата, но 97 лева е ниска цена за винетка. За това хората не протестират. Следващите 5-6 години се очакват да се направят още 600 км магистрали и да се рехабилитират хиляди републикански пътища... това са милиарди, милиарди левове

Потребителски аватар
pantata
потребител
потребител
Мнения: 1374
Регистриран: 28 сеп 2006, 03:22
Модел на автомобила: Fiesta 1.4 `89
Fiesta 1.25 '10
Subaru Legacy 3.0R Auto '07
Местоположение: Димитровград/София
Status: Извън линия

Re: Цените на горивата в България , а сега накъде ?

Мнение от pantata » 03 фев 2016, 17:44

Така има шанс да остават и за ремонти...
Изображение

kito
потребител
потребител
Мнения: 727
Регистриран: 21 фев 2009, 17:50
Модел на автомобила: Ford Focus MK1 Turnier 1.6 16v, Ford Focus MK2 1.6 16v Ti-VCT
Местоположение: Казанлък/София
Status: Извън линия

Re: Цените на горивата в България , а сега накъде ?

Мнение от kito » 03 фев 2016, 18:34

Тъпото е, че тотално е объркана политиката на държавата, поради една или друга причина.
Горивата са скъпи и всички го знаем, но КЗК нямало как да го докажат! ;))))))))
Цената на винетките, реално не е висока! Лично аз се движа по-доста ремонтирани пътища и виждам част от парите ми къде отиват. Дразнят ме обаче всички отворковци, които мяукат, че излизали 5-10 пъти в годината извън града и им идвало скъпо! Извинявам се, ама аз рева ли като има хора, които въртя десетки хиляди в градовете и ми плащат само един данък прост. Аз може 1000 км на година да минавам в града, ама плащам колкото оня дето прави 100 000. Да не говорим, че политиката е шибана и данъкът за повечето таратайки е 30-40 лева. Аз бих се старал да си купувам все по-нова и нова кола, а не да имам 5 таралясника. Излезли някви с 5 коли и ми реват, че данъци, граждански, винетки.
Нямали пари, ама разходите на 5 такива таралясника е колкото лизинга за нова фиеста или фокус (образно казано).
Според мен, всички пътни такси да са в цената на бензина, който дето ще да кара тогава. Електрическите да са само с прост данък!

Потребителски аватар
ФордБългария
потребител
потребител
Мнения: 854
Регистриран: 10 яну 2014, 23:22
Модел на автомобила: Ford Focus mk1 1.6 16v
Status: Извън линия

Re: Цените на горивата в България , а сега накъде ?

Мнение от ФордБългария » 03 фев 2016, 20:01

Мда, само дето 90% от пътищата се правят с европари. А за качество не ми се гововри - магистрали на по 6 месеца с пукнатини и пропадащи участъци и тем подобни истории.

Потребителски аватар
DigiPro
потребител
потребител
Мнения: 4336
Регистриран: 08 фев 2005, 23:15
Модел на автомобила: служебен C-Max 1,0 EcoBoost
ex служебен B-Max 1,0 EcoBoost
ex служебен Fusion 1,4 Duratec 16V.
ex Fiesta Si 1,6 16V MK3,5
ex Fiesta 1,1i MK3
Местоположение: Велико Търново
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Цените на горивата в България , а сега накъде ?

Мнение от DigiPro » 03 фев 2016, 20:52

kito написа:Според мен, всички пътни такси да са в цената на бензина, който дето ще да кара тогава.
Това е най-справедливото според мен. То и сега има акциз и ДДС върху горивата и държавата прибира по левче от всеки зареден литър. За какво тогава плащаме винетки?

kito
потребител
потребител
Мнения: 727
Регистриран: 21 фев 2009, 17:50
Модел на автомобила: Ford Focus MK1 Turnier 1.6 16v, Ford Focus MK2 1.6 16v Ti-VCT
Местоположение: Казанлък/София
Status: Извън линия

Re: Цените на горивата в България , а сега накъде ?

Мнение от kito » 03 фев 2016, 21:31

Аз също не бих искал да плащам винетка, ама няма как! Коментарът беше, че не е толкова скъпа! Другото е, че 6372728181 карат без такива!
Ама като пуснат след време тол такси, ще стане мамата си трака! ;)
Първо ще са за камионите, ама после ще пуснат и колите по пързалката! ;)

Потребителски аватар
solo5
потребител
потребител
Мнения: 61
Регистриран: 26 яну 2016, 13:48
Модел на автомобила: Ford Focus
Местоположение: Бургас
Status: Извън линия

Re: Цените на горивата в България , а сега накъде ?

Мнение от solo5 » 06 фев 2016, 08:45

Ако годишна винетка е 97лв е гавра месечната да е 30лв (12х30=360лв) и седмичната да е 15лв (52х15=780лв).
Да не говорим, че ако отидете за винетка през м.Октомври или м.Ноември ще има налични само годишни.

Ако годишната е 97лв е нормално:
да има 6 месечна за 55лв (2х55=110)
месечна - за 10лв (12х10=120)
седмична - за 5лв (52х5=260)

Управляващите да не се оправдават, че вдигат цената, тъй като от 2007г не били я увеличавали.
Това не е аргумент.
По-добре да погледнат колко регистрирани автомобили е имало пррз 2007г и колко са днес
Прирастът няма да малък, пак ще са стотици милиони.
Тогава къде отиват парите, които би трябвало да са за подръжка на пътната мрежа

Потребителски аватар
Lancer
потребител
потребител
Мнения: 366
Регистриран: 07 окт 2012, 06:06
Модел на автомобила: Ford Focus '99
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: Цените на горивата в България , а сега накъде ?

Мнение от Lancer » 06 фев 2016, 09:27

Е, да, ама ... Така как ще се гаврят с народа си?
Сокол скитник

aspasia
потребител
потребител
Мнения: 1412
Регистриран: 30 ное 2010, 19:10
Модел на автомобила: форд фокус-2000 1.6 16v
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Цените на горивата в България , а сега накъде ?

Мнение от aspasia » 06 фев 2016, 10:00

DigiPro написа:
kito написа:Според мен, всички пътни такси да са в цената на бензина, който дето ще да кара тогава.
Това е най-справедливото според мен. То и сега има акциз и ДДС върху горивата и държавата прибира по левче от всеки зареден литър. За какво тогава плащаме винетки?
В Щатите е такава системата там няма винетки има такси само за някои пътища иначе в цената на бензина калкулирана част за пътищата.

kito
потребител
потребител
Мнения: 727
Регистриран: 21 фев 2009, 17:50
Модел на автомобила: Ford Focus MK1 Turnier 1.6 16v, Ford Focus MK2 1.6 16v Ti-VCT
Местоположение: Казанлък/София
Status: Извън линия

Re: Цените на горивата в България , а сега накъде ?

Мнение от kito » 06 фев 2016, 10:14

Парите няма как да стигат!
Има 50% сив сектор навярно!
Колко от хората, които познавате се осигуряват на реални пари, плащат реални данъци, искат касова бележка и т.н.
Всички мрънкат как цените на стоките, винетките и незнам си какво е скъпо, да ама не! Заплатите ни са ниски, тва е дерта!
Затова сме зле, защото по ирония на съдбата, отиваш на интервю за работа и не им искаш 4-5 хилки, а около 500-1000, а работодателят ти вика и това е много.
Ама ако със сигурност знае, че следващият кандидат и всички останали ще искат толкова, няма да е така! Не, ние хората изнудваме работодателите, а те нас! :(

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13096
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Цените на горивата в България , а сега накъде ?

Мнение от HACKO » 06 фев 2016, 11:44

В момента само работещите в държавния сектор се осигуряват върху реалния доход, всички останали крият доходи. Чудя се, кога най-сетне ще се прояви политическа воля това да се прекрати, докога данъчните власти ще се правят, че не знаят какво се случва. Прав е "Кито", не работодателите трябва да ни изнудват а ние тях, крайно време е да разберат, че не могат да съществуват без работниците.
solo5 написа:Ако годишна винетка е 97лв е гавра месечната да е 30лв (12х30=360лв) и седмичната да е 15лв (52х15=780лв).
Да не говорим, че ако отидете за винетка през м.Октомври или м.Ноември ще има налични само годишни.
.......

Зависи къде търсиш, Пощата поддържа всички винетки през цялата година, такъв им е договора и го спазват, за разлика от частните бензиностанции, които в началото на годината нямат годишни а в края имат само такива.
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

Потребителски аватар
solo5
потребител
потребител
Мнения: 61
Регистриран: 26 яну 2016, 13:48
Модел на автомобила: Ford Focus
Местоположение: Бургас
Status: Извън линия

Re: Цените на горивата в България , а сега накъде ?

Мнение от solo5 » 06 фев 2016, 13:27

aspasia написа:
DigiPro написа:
kito написа:Според мен, всички пътни такси да са в цената на бензина, който дето ще да кара тогава.
Това е най-справедливото според мен. То и сега има акциз и ДДС върху горивата и държавата прибира по левче от всеки зареден литър. За какво тогава плащаме винетки?
В Щатите е такава системата там няма винетки има такси само за някои пътища иначе в цената на бензина калкулирана част за пътищата.
Като ги гледам Щатите, ако всичко им е в цената и имат най-евтиният бензин и пътищата им са добре си представям нашите управляващи къде ги засилват тези пари
хем от винетки, хем от акциз, хем от допълнителни данъци за МПС, хем новите пътища ги правят по евро програми
остава с тези пари да поддържат старата пътна мрежа, но нещо не се вижда
а и да не говорим колко пътища не са пипани от 85-90 година
а тези, които уж са ремонтирани стават на мек кашкавал и швейцарско сирене за 1 година експлоатация

aspasia
потребител
потребител
Мнения: 1412
Регистриран: 30 ное 2010, 19:10
Модел на автомобила: форд фокус-2000 1.6 16v
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Цените на горивата в България , а сега накъде ?

Мнение от aspasia » 06 фев 2016, 14:02

solo5 написа:
aspasia написа:
DigiPro написа: Това е най-справедливото според мен. То и сега има акциз и ДДС върху горивата и държавата прибира по левче от всеки зареден литър. За какво тогава плащаме винетки?
В Щатите е такава системата там няма винетки има такси само за някои пътища иначе в цената на бензина калкулирана част за пътищата.
Като ги гледам Щатите, ако всичко им е в цената и имат най-евтиният бензин и пътищата им са добре си представям нашите управляващи къде ги засилват тези пари
хем от винетки, хем от акциз, хем от допълнителни данъци за МПС, хем новите пътища ги правят по евро програми
остава с тези пари да поддържат старата пътна мрежа, но нещо не се вижда
а и да не говорим колко пътища не са пипани от 85-90 година
а тези, които уж са ремонтирани стават на мек кашкавал и швейцарско сирене за 1 година експлоатация
Даже и да стане 1000 лева винетката пак ще си караме по същите пътища останали от наследството на Бай-Тошо. Търговете за изграждането на пътищата са на тъмно и с най висока цена на километър а в повечето случаи качеството е съмнително. Даже и със бензина плащаме по висока цена от западняка но получаваме по ниско качество на горивото.

Отговори

Върни се в “КАФЕНЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 37 госта