Събеседване "Когато съм тъп, е за... кратко?" - минутки за усмивки

Кафе, чай, безалкохолно и сладки приказки.
Потребителски аватар
Felis Concolor
потребител
потребител
Мнения: 120
Регистриран: 21 мар 2015, 21:28
Модел на автомобила: Ford Puma 1.6 2001
Местоположение: София 1151, с. Лозен
Status: Извън линия

Събеседване "Когато съм тъп, е за... кратко?" - минутки за усмивки

Мнение от Felis Concolor » 20 апр 2015, 00:00

Уважаеми Колеги,

Има едни брадясали клишета, че "най-трудно е да се надсмиваш над себе си" и "човек се учи от грешките си, а умният човек - от грешките на другите"... В този смисъл предлагам "да обръснем клишетата", като отворим следната тема - какви най-трагикомични случки са ви се случили зад волана заради вас самите?
За начало аз предлагам, аз залагам - на чувството ви за хумор, на мой гръб :D И така:

Тези дни подкарвам Пума-та с домочадието на борда (лъвицата и лъвчето), обаче по едно време в движение ми прави впечатление, че при малко по-рязко превключване на предавките се чува по едно "дрън-н-н" на метал в метал! Бре, ами сега? Слухова халюцинация? М-не, карам си, ослушвам се - дрън-н-н, та дрън. А на съпругата (поначало много против талигата ми) толкова й трябва - ти, вика ми, си си купил пълна таратайка, и дрън-дрън-нататък. Е, това живот ли е?
И се замислям... Еврика! Нали преди време преместих крика (неоригинален) в един "тайник" отляво в багажника на колата, предвиден по принцип точно за крик и за "ухо"-то за теглене? Е, да, ама крикът се "изсулил" и се трие в метала на купето, и при по-рязка смяна на предавките - дрън-н-н. Като спряхме, отворих отзад, преместих крика в багажника "на мекичко", при последвалото шофиране се ослушвам - няма вече дрън-н-н! Да си призная, почуствах се едновременно облекчен и глупав.

И така, за начало - толкова! Ако и други от вас са способни с усмивка да погледнат назад и да признаят на всеослушание преживяване зад волана, за което сами са си били виновни, моля - останалите, вярвам, ще се посмеем, но и поучим _friends_
"Идеите сами по себе си са безценни, но и най-добрата идея си остава гола идея, ако не я материализираш, защото иначе всеки може да дава идеи" (Хенри Форд)

Потребителски аватар
bateto_toshko
потребител
потребител
Мнения: 1216
Регистриран: 01 юни 2008, 16:57
Модел на автомобила: Fiesta 1.4 Ghia '96
(Zetec-SE,16V, 90PS)
Местоположение: Бургас
Status: Извън линия

Re: Събеседване "Когато съм тъп, е за... кратко?" - минутки за усмивки

Мнение от bateto_toshko » 20 апр 2015, 00:20

Един приятел ми се обажда , моля те ела при вуйчо ми съм на гости , обаче не мога да си тръгна , колата издава едно страшно стържене , страх ме е да тръгна на дълъг път. Ходихме ,потегля напред няма нищо , дава назад стърже . Гледахме кори на подкалници , отдолу тампони , носачи , нищо подозрително .Събрахме се 3 човека ,никой нищо не открива, накрая вече работата идваше до ходене на сервиз. Човека се примири и тръгна да вади колата от гаража при което вече изпотени и отчаяни видяхме , че антената му стърже в тавана на гаража......
сърцето ми обича форд мустанг , а джоба фиеста :mrgreen:
Една кола не може да се оправи докато не се счупи

Потребителски аватар
S_C
потребител
потребител
Мнения: 4597
Регистриран: 05 юни 2008, 23:00
Модел на автомобила: Mondeo`95 2.0
Marea`01 1.6
Caravelle JX
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Събеседване "Когато съм тъп, е за... кратко?" - минутки за усмивки

Мнение от S_C » 20 апр 2015, 20:38

Аааа...случки бол. Мойта кола от години стои отворена пред блока. Блокираха ключалките една зима, отворих, изрязах им кабелите и от тогава стои отключена. Та, качвам се един ден вътре миналото лято...вътре мирише нещо, на парфюм някакъв...ама си мирише харабийската. Аз такива неща никога не си слагам в колата.По бензиностанциите ми подаряват понякога, аз ги окачвам на лампата в асансьора, да им вони на съседите като се возят. Един съсед и той така се научи и сега лампата е като коледна елха, вътре 10 ароматизатора, акто си смесят миризмата, направо смъди на очите, ама...никой не се сеща да ги махне, явно им е гот. Та...и в колата взе да има една специфична воня.Рових, търсих, да са ми дали някъде ароматизатор и да е паднал под седалка нещо....нищо няма, а мирише. Взех да влизам в некви филми с конспирация. ВИкам си това е само някоя от мацките в блока, то сега има едни точно на по 15-16....или ми ползват колата за терен или имат някоя приятелка от селата,като ходят по купони да влиза да спи вътре докато тръгнат рейсовете. Даже си навивах часовника няколко пъти и ставах в 3-4-5 сутрин, слизах с едно фенерче да гледам дали не спи някой вътре. Няма !!! А продължава да мирише.
Слагах лепенки на вратите да видя дали отваря някой. Нищо не е пипано. А ми прави впечатление, че като оставя колата някъде на слънце, после смърди повече. Ееее...мамка му и прасе....няма оправия.

И за какво нещо разбутах багажника, Мондеото има едни джобове и то отзад при калниците...отварям единия...леле как ме лъхна миризма от там...А то какво станало-един дезодорант или ароматизатор ...нещо въ флакон такова, паднал вътре. Това е...сигурно още от италианския и собственик. Стар, та стар. Скапала му се клапата явно от седене и като се напече колата от слънцето, започва да изпуска.
Не говоря с непознати. Никога не се знае кой от двама ни ще се окаже психопат!

Потребителски аватар
dragonn2
потребител
потребител
Мнения: 475
Регистриран: 10 ное 2014, 12:09
Модел на автомобила: 2001 Ford Focus 1.6 16v / 2007 Ford Fusion 1.6 16v / 2004 Toyota RAV4 D4D
Местоположение: sofia/samokov
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Събеседване "Когато съм тъп, е за... кратко?" - минутки за усмивки

Мнение от dragonn2 » 20 апр 2015, 22:38

Много готина тема! :D
Та, преди време ходех на работа всяка сутрин с колата. Тогава току що бях купил бившата каручка - Рено Меган. Та карам си аз и един колега дългуч седи на пасажерското място. По едно време таблото полудя - мигачите почнаха да цъкат супер бързо. А аз карам направо :shock: . Викам си "баси кво и стана сега...", спирам, слизам, оглеждам - нищо не свети. Паля и тръгвам и след малко пак - цъкане, ама яко бързо! И така няколко поредни сутнини на случаен принцип таблото се спукваше от цъкане. Абе кофти тръпка.
Тамън почвам да се вкарвам във филм, че сега нещо окъсява я в таблото, я някъде другаде и ще трябва да разглобявам половината кола за да намеря от къде идва проблема и гледам колегата с коляното опрял в бутона на аварийките :mrgreen: . Олекна ми на душата :lol: Оказа се че като натиснеш леко бутона, без да щракне, аварийките цъкат двойно по-бързо от нормалното. И на всичкото отгоре франсетата го сложили ниско и от към пасажера. Та такива ми ти работи.... :wink:
ИзображениеИзображение

Отговори

Върни се в “КАФЕНЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 32 госта