Поръчвали ли сте части от Megaparts.bg

Кафе, чай, безалкохолно и сладки приказки.
Потребителски аватар
antipower
потребител
потребител
Мнения: 431
Регистриран: 11 окт 2013, 18:59
Модел на автомобила: Focus 1.6 16v 2002г. Ghia
Местоположение: Карлово
Status: Извън линия

Поръчвали ли сте части от Megaparts.bg

Мнение от antipower » 09 окт 2015, 13:06

Здравейте колеги !
Искам да попитам хората, които са поръчвали от http://megaparts.bg,
дали са коректни с клиентите си и изпращането само до адрес ли става, защото
не можах да намеря опция за изпращане до офис на еконт ?

Благодаря Ви !

Потребителски аватар
martin1977
потребител
потребител
Мнения: 848
Регистриран: 17 май 2010, 16:42
Модел на автомобила: Ford
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Поръчвали ли сте части от Megaparts.bg

Мнение от martin1977 » 09 окт 2015, 16:01

Купувал съм няколко пъти. Цените са добри, но напоследък откривам части на цени под техните. Относно изпращането не го препоръчвам, защото два пъти поръчвах с доставка и двата ми носят грешна част. Може би ако взимаш нещо, което няма шанс да се сбърка, може и да не го объркат. Вече ходя директно от там да си взимам и пак не знаят какво да ми дадат. И код от техния каталог да им посочиш, и парт-номер на частта, пак се въртят като "обрани евреи" и носят какво ли не, само не и това което трябва. Обикновено след третия опит успяват :) За да вземеш правилната част, задължително носиш твоята повредена и я даваш да търсят същата като нея, иначе шанса да вземеш точната е под 10%. Служителите са немърливи, продавачите некомпетентни, а частите изглеждат ужасно (чупено, рязано, къртено ... личи че е сваляно душманската). Но иначе каквото съм взимал, е работело. Не гледай снимките и кодовете в онлайн каталога - в повечето случаи не отговарят, а и самите служители не знаят какво им се случва, а и отделно не са никак "дружелюбни". Поне маркират това което взимаш и ти казват, че ако не работи, им го връщаш - но не ми се е случвало и не знам дали са коректни поне в това отношение. Успех!

Потребителски аватар
antipower
потребител
потребител
Мнения: 431
Регистриран: 11 окт 2013, 18:59
Модел на автомобила: Focus 1.6 16v 2002г. Ghia
Местоположение: Карлово
Status: Извън линия

Re: Поръчвали ли сте части от Megaparts.bg

Мнение от antipower » 12 окт 2015, 08:17

Това беше ценна информация.
Благодаря !

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13097
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Поръчвали ли сте части от Megaparts.bg

Мнение от HACKO » 12 окт 2015, 09:20

До Казанлък, в с Копринка има голяма морга с разнообразна наличност и компетентен персонал, мисля си че не ти е далече. Относно поръчката по интернет или друг отдалечен начин, също смятам, че ходенето на място със старата част спестява нерви, пари и най-вече време. Аз и от магазина като пазарувам ходя с мостра.
https://www.google.bg/maps/place/%D0%9C ... 59326117ca
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

pavlan
потребител
потребител
Мнения: 122
Регистриран: 27 фев 2013, 17:30
Модел на автомобила: Ford Focus MK1
Местоположение: Plovdiv
Status: Извън линия

Re: Поръчвали ли сте части от Megaparts.bg

Мнение от pavlan » 12 окт 2015, 13:40

Да можеш да поръчаш до офис на Еконт като се разберете по телефона.
Но както каза колегата има огромен шанс да объркат частта!!
Поръчах нещо от сайта на снимка точно каквото ми трябва и в крайна сметка пристигна друго.

Потребителски аватар
ieiei
потребител
потребител
Мнения: 389
Регистриран: 11 май 2007, 12:50
Модел на автомобила: Ford
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Поръчвали ли сте части от Megaparts.bg

Мнение от ieiei » 12 окт 2015, 13:47

По принцип отговарят на снимките(поне това ,което съм поръчвал),но в 90% липсва конкретно описание.
Може да се "пазариш" да ти проверят номера и да върнат обаждане

Потребителски аватар
chefo_ukr
потребител
потребител
Мнения: 718
Регистриран: 15 юни 2008, 09:30
Модел на автомобила: ФОРД МОНДЕО 2.0ТДДИ
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: Поръчвали ли сте части от Megaparts.bg

Мнение от chefo_ukr » 13 окт 2015, 13:36

И аз съм поръчвал с доставка по еконт.Винаги е идвала часта която съм поръчал по снимка.Те си дават и гаранция мисля че 2 седмици от полечаването.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
Изображение

Baca®di
потребител
потребител
Мнения: 2
Регистриран: 09 сеп 2009, 22:16
Модел на автомобила: Fiesta 1.6
Status: Извън линия

Re: Поръчвали ли сте части от Megaparts.bg

Мнение от Baca®di » 15 сеп 2016, 17:01

Малко допълнителна информация по темата.

1. До офис на Еконт най-вероятно пращат, защото в поръчката си в полето с адреса бях посочил Еконт, до поискване, офис...
Обадиха ми се да потвърдя като ми предложиха доставка и с техен служител, на което се съгласих. Затова логиката е, че няма проблем да е до офис. Все пак работят с този куриер и крайния адрес го дава клиента, а доставка до офис на куриера е също адрес! Хубаво е да е упоменато да се прати с преглед и тест (ако е механизъм), за да не се окаже повредена част. Препоръчвам точно доставка до офис на Еконт, защото доставка с техен служител е голяма загуба на време. Не знаеш кога ще те посети и цял ден си чакаш на адреса. И на всичко отгоре се оказва, че в посочения ден не са успели и на следващия ден пак трябва да се чака.

2. Снимката наистниа не отговаря на получения продукт. Поне в моя случай.
Поръчах машинка за стъкло, на който по тяхната снимка ясно се вижда, че има налични и трите болта за закрепяне на механизма с моторчето, а получих такъв без един болт. В случая болтовете са част от гумен тампон, който обира вибрациите, а не прости болтове, които да си взема от магазина.
DSC_69451446622335.JPG
20160915_132317.jpg
20160915_132333.jpg
3. Тъй като видях проблема, минути след като платих и взех механизма, седнах и им написах писмото ми (много е трудно да се свържеш по телефона с техен оператор, затова писмената кореспонденция е особено препоръчителна, а и бързо отговарят). Отговора беше, че болтове не предлагат и ако на снимката такива има, то в склада можело да изпаднат :lol: Нищо, че същите тези снимки съм ги пратил и човек поне малко технически запознат ще види или знае, че не липсва прост болт, а тампон, който едновремено държи механизма и същевремено обира вибрациите при движение.

4. Не знам дали пак бих взел от тях. Отговора е по скоро да, но едва след като съм проверил по други морги, ebay, olx и ако няма частта или разликата в цената е неоправдано голяма. А доставката ще е до поискване в офис на Еконт, където ще отида когато имам време, вместо да се ангажирам с чакане на техния служител.
п.п. В моя случай, частта беше на приемлива цена, но в сайта им се натъкнах и на неоправдано скъпи части.

Edit: Машинката е монтирана без никакво "побългаряване", каквото мислех, че трябва да се направи. Получена на улицата нямах много време да я огледам. Факт е, че липсваше единия тампон с болт на него, а по снимка си има. Просто снимката не отговаря на реалността. Хубавото обаче се оказа, че тези тампончета не били капсуловани/занитени, както предполагах, а са на винт от двата края и просто взех от сваления и неработещ механизъм. И все пак не мога да ги оневиня, тъй като в друг случай на неотговарящ продукт спрямо снимката, човек ще трябва да си тества уменията ако несъответствието е поправимо.
Последна промяна от Baca®di на 15 сеп 2016, 21:33, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
martin1977
потребител
потребител
Мнения: 848
Регистриран: 17 май 2010, 16:42
Модел на автомобила: Ford
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Поръчвали ли сте части от Megaparts.bg

Мнение от martin1977 » 15 сеп 2016, 20:19

Навремето ми се е случвало да взимам от тях. Добре че съм близо и ходя лично - в повечето случаи снимката и частта нямат нищо общо с реалността. Цените им бяха добри, постепенно ги вдигнаха и станаха над пазарните. Пуснаха опция предложи цена, беше ОК. Сега я махнаха и на въпроса защо отговориха че цените им са достатъчно ниски, за да се коментират. Да, ама не. Цените им са високи, обслужването и коректността нулеви, а частите често неработещи. Аз лично приключих с тях и ако продължават така, ще изгубят повечето клиенти. На това му се вика харакири.

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13097
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Поръчвали ли сте части от Megaparts.bg

Мнение от HACKO » 16 сеп 2016, 08:18

martin1977 написа:..... Цените им бяха добри, постепенно ги вдигнаха и станаха над пазарните. Пуснаха опция предложи цена, беше ОК. Сега я махнаха и на въпроса защо отговориха че цените им са достатъчно ниски, за да се коментират......
Е така се затрива бизнес, но за наше съжаление в Б-я номера минава, защото сме овце. Най-лошото е, че всички останали си определят цените на база Мегапарт, че и отгоре и като им кажеш ти отговарят ами поръчай си ще платиш и транспорт и не знаеш какво ще ти пратят.
Baca®di написа:.....
Колега, ни най-малко искам да ги защитя, но ако си купиш механизма нов от магазина, гарантирано ще бъде без тампоните. Самите тампони се продават отделно.
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

BobbyD
потребител
потребител
Мнения: 18
Регистриран: 06 юни 2016, 10:28
Модел на автомобила: Puma 1.7 '99
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Re: Поръчвали ли сте части от Megaparts.bg

Мнение от BobbyD » 17 сеп 2016, 23:28

Аз съм поръчвал от тях и всичко си е било както трябва.

stefaka222
потребител
потребител
Мнения: 39
Регистриран: 06 апр 2011, 14:30
Модел на автомобила: mondeo mk3 V6
Местоположение: Bulgaria
Status: Извън линия

Re: Поръчвали ли сте части от Megaparts.bg

Мнение от stefaka222 » 23 сеп 2016, 11:16

Дано да фалират просто започнаха да прекаляват. Последно като ми доставиха нещо ми взеха 10 лева за доставка в София което е нереално един модул колкото книга. Миналата седмица поръчах ключ за палене който струваше 20 лева доставка 10 лева но ключа така и не дойде обадиха се само да ми потвърдят поръчката и то след 3 дена (2 работни) Пожелавам им ФАЛИТ от все сърце!!!

Потребителски аватар
toniboy
потребител
потребител
Мнения: 1391
Регистриран: 21 мар 2008, 17:20
Модел на автомобила: ford C MAX 1.6 TDCI /109 к.с / 2009 г
Местоположение: Бургас
Status: Извън линия

Re: Поръчвали ли сте части от Megaparts.bg

Мнение от toniboy » 23 сеп 2016, 17:50

Аз си поръчах на скоро от тях трети стоп за фокуса и всичко ок. Обадиха се сутринта да потвърдя поръчката, на мейла ми пратиха подробна информация за поръчката . Имах преглед. При проверка на саита им по късно след като бях направил поръчката на стопа пишеше запазен.
А преди две години и аз имах гаф с тях поръчах си брава с машинката за централно и жилото към нея за фиеста 3-ка а ми пратиха за 4-ката . и така си остана и още си стои както я получих. Цените на доставките им са височки. За нещо дребно което струва 20-25 лв искат 10 за доставка. А по куриерските фирми до 1 кг излиза 3.60-до 4 лв. зависи от вида на поръчката .
По скоро ги ползвам да проверя какви пари може да струва нещо което търся и после по моргите имам ориентир за цената . Случвало ми се е да правя така.

Отговори

Върни се в “КАФЕНЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 29 госта