Ford Cougar струва ли си още ?

Кафе, чай, безалкохолно и сладки приказки.
ph.kolarov
потребител
потребител
Мнения: 22
Регистриран: 30 юли 2014, 12:32
Модел на автомобила: focus
Status: Извън линия

Ford Cougar струва ли си още ?

Мнение от ph.kolarov » 16 ное 2015, 22:15

Здравейте Колеги,

Преди година бях пуснал тема Ford Cougar или Ford Focus, ето, че сега след като си продадох форда се чудя сериозно отново за голямата котка.
Принципно трябва да гледам за някое комби или седан... ще ми се ражда детенце. Но някак все си мисля за Cougar...
Въпросът ми е струва ли си? С оглед на това, че автомобила е стар и не особено практичен. Той е по-скоро за младежи на по 20 години...
До колкото разбрах частите са трудни за намиране и особено за 2.5 двигателя са доста скъпи.
Дайте някакво мнение,за да се откажа, защото когато видя тази кола и настръхвам малко ми трябва :D

Потребителски аватар
martin1977
потребител
потребител
Мнения: 848
Регистриран: 17 май 2010, 16:42
Модел на автомобила: Ford
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Ford Cougar струва ли си още ?

Мнение от martin1977 » 16 ное 2015, 23:07

Ако ще е Кугър, само 2,5 мотора, двулитровия също е здрав и надежден, но хич не му отива на Кугъра в нито един аспект. Така че този въпрос е ясен. Другото - морално остарял автомобил, последните екземпляри минават 13 години. Но пък красив и сравнително здрав и безпроблемен. От последните хубави коли, след тези години само боклуци. Части за Кугър трудно се намират, в много морги дори не са чували това име. Проблема е че поради напредналата възраст и предвид екзотичния модел е много трудно да се намери в добро здраве. Сам казваш че е предпочитан от "пишлегари" автомобил, а те много не жалят. С много търсене и късмет може да намериш подходящ. И между другото е доста комфортен и с голям багажник, който побира много. Единствен проблем е че е двуврат, но нали е спортна кола и точно това му е чара. Ако искаш по-семейна, вземи Мондео МК2 с този мотор - почти всичко с изключение на купето им е еднакво, а и Мондео е много по-масов (не точно шестака, но все пак.....). Успех и дано скоро се похвалиш.

Eastbourne
потребител
потребител
Мнения: 901
Регистриран: 18 юни 2014, 10:14
Модел на автомобила: Focus c-max 1.8
Status: Извън линия

Re: Ford Cougar струва ли си още ?

Мнение от Eastbourne » 17 ное 2015, 09:25

Колега ти ме уби. Ще ти се ражда дете, а ще взимаш двуврата спортна кола с минимум 131 кс.?

Много минуси мога да ти изброя: багажника (430 литра не е чак толкова малко, но е тип седан,а той не е удобен за пълнене на колички и бебешки принадлежности)
Задните седалки са тесни, а там трябва да е широко, все пак детето и жена ти ще са там.
2 врати - огромен минус. Детето ще го носиш с кошче, а трудно се изкарва и монтира при две врати. Памперсите също са неудобни за смяна на задната седалка. Ще има и много чанти, за да са под ръка на жена ти.
Частите, 131 к.с. съответно по-висок разход и високия данък.

Milcho
потребител
потребител
Мнения: 428
Регистриран: 16 дек 2006, 17:49
Модел на автомобила: BMW E46 325i, '04 Focus C-Max 2.0 TDCi, '92 Sierra TD, разни НЕ Фордове
Местоположение: Шумен
Status: Извън линия

Re: Ford Cougar струва ли си още ?

Мнение от Milcho » 17 ное 2015, 10:02

От моя гледна точка (несемеен) не си струва. Единствения плюс, който аз виждам (и то лично за мен и това не е плюс) е ако много ти харесва на вид колата. Вземаш си едно Мондео Мк2/3 със V6 и толкова.

Lichev93
потребител
потребител
Мнения: 5
Регистриран: 03 мар 2014, 23:29
Модел на автомобила: Mondeo MK1
Status: Извън линия

Re: Ford Cougar струва ли си още ?

Мнение от Lichev93 » 11 мар 2016, 00:25

Здравейте колеги. Загледал съм се в една котка http://www.cars.bg/c1500065 преди да започнем с критиките знам че е много ниска цената и може нещо да не е наред, да говорих с човека удатена е вратата и са му спукали предната броня. Предвид двигателя аз искам такъв. Та така искам вашите мнения?

Потребителски аватар
paci
Модератор
Модератор
Мнения: 7883
Регистриран: 18 яну 2005, 07:52
Модел на автомобила: Fiesta MK4 Zetec-S 1.4 16V 90 коня
Местоположение: Плевен
Status: Извън линия

Re: Ford Cougar струва ли си още ?

Мнение от paci » 11 мар 2016, 00:34

Този мотор е 130 коня
От къде са дошли другите 10? От лепенки и спортен филтър? :D:
До колкото знам освен ламарините другото си е Мондео и никви екзотики няма.
Кат ти е толкоз мерак и имаш пари взимай и ще си го оправиш

Потребителски аватар
martin1977
потребител
потребител
Мнения: 848
Регистриран: 17 май 2010, 16:42
Модел на автомобила: Ford
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Ford Cougar струва ли си още ?

Мнение от martin1977 » 11 мар 2016, 12:54

Двигателят е "железен", един от най-здравите от това поколение. Обаче съдейки по лепенките (дето са дали 10 коня на колата), едва ли е гален мотора и каран от баба. Така че това едно на ум. Ако технически (най-вече мотора) е здрав, отвън ще я стегнеш и ще те вози доволно. Задължително махаш лепенките - ще ги прежалиш тези 10 коня :lol: Аз лично бих взел кола в максимално заводски вид. Ако тази има "спортен" филтър, бих я подминал. Освен двигателя, огледай се за удари и криви носещи елементи, защото е много възможно да го е "яла", предвид "тунинга". Също за гнилочи и ръжди. Аз лично много съдя за една кола по предишния собственик, а ти в случая лично ще имаш възможност да се запознаеш с него. Имал си такъв мотор, знаеш как трябва да върви и да звучи. Имай предвид, че нищо, освен купето не му е спортно на този автомобил - купето е тежко, двигателя слаб и е много муден. Но знам причината такъв да търсиш, а и предвид факта, че си карал такъв мотор, добре знаеш какво да очакваш. Пожелавам ти късмет и скоро да се похвалиш.

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13097
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Ford Cougar струва ли си още ?

Мнение от HACKO » 11 мар 2016, 17:02

Първо виж документите, дали продавача е собственик според тях и ако не е дали собственика му е позволил да я продава. Иначе може да ти се наложи от Казанлък да ходиш до Бургас да търсиш официалния собственик, ако изобщо настоящия знае къде да го търси.
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

Потребителски аватар
Tsurinski
потребител
потребител
Мнения: 245
Регистриран: 27 май 2009, 11:47
Модел на автомобила: Ford Cougar 2.5 99
Status: Извън линия

Re: Ford Cougar струва ли си още ?

Мнение от Tsurinski » 11 мар 2016, 18:02

HACKO написа:Първо виж документите, дали продавача е собственик според тях и ако не е дали собственика му е позволил да я продава. Иначе може да ти се наложи от Казанлък да ходиш до Бургас да търсиш официалния собственик, ако изобщо настоящия знае къде да го търси.
Точно така!
За останалото колкото и да е еднаква с мондео толкова е и различен! Освен купето има различно окачване (като наST200) и влиза много по стабилно в завоите. Скоростната кутия макар и същата на вид е с други предавателни отношения и автомобила хич не е муден. Като съвет освен всичко останало задължително виж състоянието на предните носачи, щото тампоните са скъпички - 50-60 лв. бройката.
Изображение

Потребителски аватар
martin1977
потребител
потребител
Мнения: 848
Регистриран: 17 май 2010, 16:42
Модел на автомобила: Ford
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Ford Cougar струва ли си още ?

Мнение от martin1977 » 11 мар 2016, 18:22

Tsurinski написа:
HACKO написа:Първо виж документите, дали продавача е собственик според тях и ако не е дали собственика му е позволил да я продава. Иначе може да ти се наложи от Казанлък да ходиш до Бургас да търсиш официалния собственик, ако изобщо настоящия знае къде да го търси.
Точно така!
За останалото колкото и да е еднаква с мондео толкова е и различен! Освен купето има различно окачване (като наST200) и влиза много по стабилно в завоите. Скоростната кутия макар и същата на вид е с други предавателни отношения и автомобила хич не е муден. Като съвет освен всичко останало задължително виж състоянието на предните носачи, щото тампоните са скъпички - 50-60 лв. бройката.
Да де, не е муден, ама твоя шестак! Дали не ти убягва факта, че тук става въпрос за 2-литров Зетек, не за V6?

Потребителски аватар
Tsurinski
потребител
потребител
Мнения: 245
Регистриран: 27 май 2009, 11:47
Модел на автомобила: Ford Cougar 2.5 99
Status: Извън линия

Re: Ford Cougar струва ли си още ?

Мнение от Tsurinski » 11 мар 2016, 18:41

martin1977 написа:
Да де, не е муден, ама твоя шестак! Дали не ти убягва факта, че тук става въпрос за 2-литров Зетек, не за V6?
Ммм да! Ама преди да си избера моя съм пробвал и двулитрови. Имал съм мондео мк2 1,8 и 2,0 та мога да сравня(предполагам). Въпреки това като седнах зад волана на 2,5 без апсолютно никакви съмнения разбрах че това е двигателя за мен. Все пак и 2.0 не е никак лош но колегата да не очаква "градска" бегачка от светофар до светофар - то Кугара по принцип не "харесва" да се движи в града много - много!
Поздрави!
Изображение

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13097
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Ford Cougar струва ли си още ?

Мнение от HACKO » 11 мар 2016, 21:51

Ами колегата може да не търси "бегачка", може просто да иска по-екзотична и красива визия.
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

Потребителски аватар
martin1977
потребител
потребител
Мнения: 848
Регистриран: 17 май 2010, 16:42
Модел на автомобила: Ford
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Ford Cougar струва ли си още ?

Мнение от martin1977 » 12 мар 2016, 10:02

HACKO написа:Ами колегата може да не търси "бегачка", може просто да иска по-екзотична и красива визия.
Едва ли и шестака може да наречем "бегачка", далече сме от тази мисъл. Виж ако имаше охлювче или поне още едни 100 коня под капака, щеше да е бегачка, но с тези 170 атмосферни катъра е далече от тези стандарти. Просто е препоръчителен пред другия, защото е по-комфортен като скорост, ускорение и др. Поне за мен 2-литровия е доста тромав в това купе!

Lichev93
потребител
потребител
Мнения: 5
Регистриран: 03 мар 2014, 23:29
Модел на автомобила: Mondeo MK1
Status: Извън линия

Re: Ford Cougar струва ли си още ?

Мнение от Lichev93 » 12 мар 2016, 11:37

Колеги, благодаря за мненията и препоръките. Та и аз да си кажа, да определено не търся бегачка за момента, трябва ми кола която да ми харесва и да ми върши работа извънградско пътувам доста за това търся по голям и комфортен автомобил. Имал съм такъв мотор и все още карам 2.0 така, че знам какво да очаквам от него напълно ми е достатъчен, а и все пак си тежи колкото мондео и неочаквам да върви повече от него. Определено не съм фен на лепенките човека каза че така я е взел, но ме притеснява да не е рисувано говорих със собственика каза че едната врата е леко ударена и предната броня е спукана защото са го ударили но не е сериозно така че другата седмица мисля да отскоча да я видя и мисля че ще ми излезе късмета да има една котка в повече в Плевен.
Лек и приятен ден от мен!

Потребителски аватар
Tsurinski
потребител
потребител
Мнения: 245
Регистриран: 27 май 2009, 11:47
Модел на автомобила: Ford Cougar 2.5 99
Status: Извън линия

Re: Ford Cougar струва ли си още ?

Мнение от Tsurinski » 12 мар 2016, 12:34

martin1977 написа:Поне за мен 2-литровия е доста тромав в това купе!
Явно колега прекалено много си свикнал с шестака та за това. (То според някой колеги V6 хич не вървял)
Lichev93 написа: Имал съм такъв мотор и все още карам 2.0 така, че знам какво да очаквам от него напълно ми е достатъчен, а и все пак си тежи колкото мондео и неочаквам да върви повече ....
Значи знаеш какво да очакваш и какво да гледаш! Смятам че ще си доволен стига да попаднеш на читав екземпляр.
Поздрави!
Изображение

Отговори

Върни се в “КАФЕНЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 61 госта