Относно автопилота и блутута във Форд Фокус 2006 комби

Кафе, чай, безалкохолно и сладки приказки.
georgif
потребител
потребител
Мнения: 7
Регистриран: 23 окт 2016, 16:07
Местоположение: София
Status: Извън линия

Относно автопилота и блутута във Форд Фокус 2006 комби

Мнение от georgif » 23 окт 2016, 16:39

Здрваейте на всички! Оглеждам се да купя форд фокус комби. Бях на оглед на една коа от 2006 година. Бъпросите ми са следните:
1. На лявата рчка на волана имаше SET и PRESET, но миказаха, че няма автопилот. Как да разбера кога един фокус има автопилот и ако няма за какво е този лост с тези надписи? От други коли които гледах в интернет се обедих, че много често пишат по сайтовете автопилот, а всъщност няма.
2. Таблото беше обикновено, т.е. не беше SONY. В долният десен ъгъл имаше знак телефон. На въпроса ми има ли блутут ми казаха, не не знаят и този знак може би означава, че е готов за блутут. Въпросът ми екато горния, как да разбера дали има блутут (трябва ми за хендсфри) и како значи готов за това.
3. Търся си дизел 1.6 90 коня, но все пак търся и мнение за 1.6 и 1.8 дизеловите двигатели 115 коня. Плюсове, минуси опит с тях.
Много моля за отговори! Ако все пак ме препратите да търся във стари теми на форума ще помоля за линкове. Ако ги бях намерил нямаше да моля за отговори.
Благодаря предварително!

Потребителски аватар
bodurov
потребител
потребител
Мнения: 362
Регистриран: 29 юли 2007, 11:46
Модел на автомобила: FORD C-MAX 1.6L Duratec 16V Ti-VCT(115 hp)2009г.
Местоположение: Бургас
Status: Извън линия

Re: Относно автопилота и блутута във Форд Фокус 2006 комби

Мнение от bodurov » 23 окт 2016, 17:02

За да има автопилот,волана е с 4 спици и копчетата са мезду тях от ляво и дясно ето такъв.
IMAG0690.jpg
Относно блутута и аз имам червена и зелена слушалка ,но нямам блутут.Като ги натисна просто ми мутира звука на радиото.Обикновенно ,когато има блутут,има и една функция VOICE и копчето за вкл.е на джоистика за дист.управление на радиото.Относно мотора ,колегите с дизелите да кажат.
Изображение

georgif
потребител
потребител
Мнения: 7
Регистриран: 23 окт 2016, 16:07
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Относно автопилота и блутута във Форд Фокус 2006 комби

Мнение от georgif » 24 окт 2016, 14:18

Благодаря за отговора. Явно нищо не е така както изглежда или го описват при продажба на кола.
За всеки случай ще пусна линк към една обява, не е тази на която съм се спрял, но все пак фокуса е е с оборудване GHIA и си мисля, че всичко което са описали го има. Снимали са лостовете и си мисля това е заради автопилота. Вижда се добре, че на радиото има зелена и червена слушалка. Все си мисля, че трябва да има блутут.
Моля за коментар.
http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=g660hl
Редактиране на публикация

Потребителски аватар
BIGFORDFAN
потребител
потребител
Мнения: 1368
Регистриран: 03 май 2007, 05:06
Модел на автомобила: Mondeo mk2 1.8 TD ''Сребърната стрела'' & 1996 Scorpio 2.9 12v automatic estate
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Относно автопилота и блутута във Форд Фокус 2006 комби

Мнение от BIGFORDFAN » 24 окт 2016, 15:06

Колегата ти е отговорил преди мен как изглежда воланът с бутони за темпомат, трилъчевия волан не е предвиден за бутони. Това радио според мен 99% няма блутуут модул, но може би има подготовка щом има двете "слушалки" на панела. Специално този Фокус от обявата е доста базов, но тези с много екстри почти винаги са и с големите мотори.
П.С. колегата Ivaylo Georgiev има Фокус пълен с екстри, може да разгледаш темата му.

Sent from my Lenovo A6010 using Tapatalk

Потребителски аватар
bodurov
потребител
потребител
Мнения: 362
Регистриран: 29 юли 2007, 11:46
Модел на автомобила: FORD C-MAX 1.6L Duratec 16V Ti-VCT(115 hp)2009г.
Местоположение: Бургас
Status: Извън линия

Re: Относно автопилота и блутута във Форд Фокус 2006 комби

Мнение от bodurov » 24 окт 2016, 18:46

georgif написа:Благодаря за отговора. Явно нищо не е така както изглежда или го описват при продажба на кола.
За всеки случай ще пусна линк към една обява, не е тази на която съм се спрял, но все пак фокуса е е с оборудване GHIA и си мисля, че всичко което са описали го има. Снимали са лостовете и си мисля това е заради автопилота. Вижда се добре, че на радиото има зелена и червена слушалка. Все си мисля, че трябва да има блутут.
Моля за коментар.
http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=g660hl
Редактиране на публикация
Този от обявата няма нито автопилот,нито блутут според мен,но е възможно с това радио да има подготовка и да трябва само модула който се намира под жабката.Относно автопилота има тема как може да си сложиш при положение,че имаш датчици на педалите и съответното окабеляване.Не гледай какво пише в обявите,миналата година го играх този кючек.Една обява не отговаряше!
Изображение

Потребителски аватар
synthez 3D
Потребител
Потребител
Мнения: 1745
Регистриран: 04 окт 2005, 08:57
Модел на автомобила: C-MAX Titanium 1.0 Ecobоost-125 HP 2014,
FOCUS 1,6-100 HP 2011,
C-MAX -компютърен 3D модел,
бивш C-MAX Ghia 1.8 16V-125HP 2008,
Местоположение: Г.Оряховица
Status: Извън линия

Re: Относно автопилота и блутута във Форд Фокус 2006 комби

Мнение от synthez 3D » 24 окт 2016, 19:23

georgif написа:...фокуса е е с оборудване GHIA и си мисля, че всичко което са описали го има. Снимали са лостовете и си мисля това е заради автопилота. ...
Никаква Ghia не е. Просто е по-ниско ниво на оборудване с поръчани някои допълнителни екстри. На трилъчев волан няма автопилот, джамбазите пишат глупости. Колегата горе ти е показал как трябва да изглежда воланът с автопилот. Относно блутут модула, няма как да разбереш дали има, докато не опиташ да включиш телефон към системата. Наличието на зелена и червена слушалка не означава нищо, защото ги има при всички модели аудиосистеми. А самият модул е опция, която се поръчваше отделно по желание на клиента за около 700лв. доколкото си спомням. Така, че ако първия собственик си я е поръчал, само тогава може да я има. Аудиосистемата няма значение, защото модула работи с всички.
Изображение

georgif
потребител
потребител
Мнения: 7
Регистриран: 23 окт 2016, 16:07
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Относно автопилота и блутута във Форд Фокус 2006 комби

Мнение от georgif » 25 окт 2016, 16:08

Благодаря на всички за отговорите! Мисля, че бяхте изчерпателни и нещата ми се изясниха.

Отговори

Върни се в “КАФЕНЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 27 госта