ВСИЧКО ЗА КАРТИНГА

Кафе, чай, безалкохолно и сладки приказки.
madison
потребител
потребител
Мнения: 6
Регистриран: 30 яну 2017, 11:24
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

ВСИЧКО ЗА КАРТИНГА

Мнение от madison » 30 яну 2017, 14:04

Здравейте, виждам, че във форума има доста опитни в шофирането и ми хрумна да си поговорим на тема картинг.
Откакто опитах, открих, че карането на писта е страхотно удоволствие. Уникално е като преживяване, с много адреналин и голямо забавление. Но за да си наистина добър си трябва и майсторлък. Скоро ще има кръг от шампионата за непрофесионалисти.
Вие карате ли някъде и какви хватки прилагате за да сте по-бързи?

Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10831
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: ВСИЧКО ЗА КАРТИНГА

Мнение от ЯЛТА » 30 яну 2017, 15:44

От 6 год. се опитвам да организирам картинг-гонка за Софиянци, но без успех. 2015 год. обаче добре се откарахме на Лаута.
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

madison
потребител
потребител
Мнения: 6
Регистриран: 30 яну 2017, 11:24
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Re: ВСИЧКО ЗА КАРТИНГА

Мнение от madison » 31 яну 2017, 16:11

Аз съм в София, тук има закрит картинг и може и зимата да караме. От две години се прави шампионат , победителя отива на Формула 1. Миналата година не участвах, но сега реших да се пробвам. Има още кръгове до финала , следващия е на 12.02 , ще ми се да влезна в десетка, ама са много добри .
То си е цяла гонка, 13 карта в бокса, преди това стартова решетка.

lendorf
потребител
потребител
Мнения: 4
Регистриран: 28 сеп 2011, 10:37
Модел на автомобила: ford fiesta family 1.4
Status: Извън линия

Re: ВСИЧКО ЗА КАРТИНГА

Мнение от lendorf » 03 фев 2017, 13:14

Единственото място в София, за което се сещам, че може да се кара целогодишно е картинга в Ринг мола.

На шампионати не съм участвал и не знам дали има специални правила, но понякога карам и хватки определено си има. Има значение колко си тежък, с какъв карт караш, да познаваш трасето, да взимаш завоите рано, стойката, абе много са нещата и се учат с каране.

madison
потребител
потребител
Мнения: 6
Регистриран: 30 яну 2017, 11:24
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Re: ВСИЧКО ЗА КАРТИНГА

Мнение от madison » 06 фев 2017, 12:35

Да, шампионатът е точно в Sofia Karting Ring. Картовете им са последен модел Sodi, много са хубави. Малко съм лек на килограми, но те по правилник ги изравняват до 80. На завоите ме инструктираха да гледам тялото да се накланя леко в обратна посока, за сцепление и да внимавам в кой момент натискам спирачния педал. Ама още нямам навика как да го правя по-добре.

iliqangelov
потребител
потребител
Мнения: 57
Регистриран: 10 окт 2015, 18:52
Местоположение: Plovdiv
Status: Извън линия

Re: ВСИЧКО ЗА КАРТИНГА

Мнение от iliqangelov » 11 фев 2017, 12:36

И аз обожавам да ходя на картинг. Адреналинът се покачва и е голям кеф.

Потребителски аватар
midex
потребител
потребител
Мнения: 178
Регистриран: 07 мар 2009, 23:22
Модел на автомобила: Ford Probe V6
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Re: ВСИЧКО ЗА КАРТИНГА

Мнение от midex » 11 фев 2017, 13:12

Преди години доста карах картинг на Лаута (Пловдив) и даже имам купа (III място) от любителския шампионат с 200 кубиковите картове. :D Всъщност започнах като всички новобранци с 200 кубиковите, после минах на 270 кубиковите и накрая покарах на няколко пъти Rotax (общо към стотина обиколки). Няма спор, че най-голямата тръпка е при ротаксите, тъй като те не са мудни като комерсиалните (200 и 270 кубиковите) и набират доста бързо от 0 до 100, ако си спомням правилно - за 5.5 секунди (поне на дългата права), а тъй като имат достатъчно тяга, на завоите дори може да си разрешиш да дрифтиш леко доколкото ти позволяват възможностите. :mrgreen: Лошото при тях е, че преди да се качиш, първо трябва да оставиш доста голям депозит, след това попълваш декларация, че ако счупиш нещо ако караш като луд и се удариш някъде, после трябва и да го платиш...и на декларацията има една схема на всичките части на ротакса кое колко струва, като общо се събираше някаква стабилна четирицифрена сума - доста депресиращ психологически момент между другото. :lol: Но иначе като изключим шампионата, където на всеки кръг всеки гледа само как да вземе повече точки и всъщност цялото това преживяване е по-скоро някаква непрекъсната надпревара, по-голямо удоволствие с малките картове ми е доставяло когато се съберем 5-6 човека приятели и си направим портативно състезание за брой обиколки - тогава наистина се кара само за кеф, никой не е сърдит на другия, че го бил засякъл или че му се случил по-хубав карт, а после задължително поливаме успешно приключилото състезание с по някоя бира в близкото заведение. _friends_

Потребителски аватар
alek200
потребител
потребител
Мнения: 118
Регистриран: 24 фев 2008, 16:46
Модел на автомобила: Focus 1.6 115 к.с. '12г.
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: ВСИЧКО ЗА КАРТИНГА

Мнение от alek200 » 07 мар 2017, 11:00

Препоръчайте добро картинг място в София ако обичате.
В Ринг Мол изглежда готино, но малко скъпо или не съм прав?
http://auto-kart.com/karting/pisti/kart ... ofia-ring/
Поздрави! smiley-transport03
Ако си Горд купи си Форд
Изображение

Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10831
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: ВСИЧКО ЗА КАРТИНГА

Мнение от ЯЛТА » 07 мар 2017, 16:49

Джъмбо, на Ботевградското. Но в Ринг мола, би трябвало да са по мощни картовете.
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

Отговори

Върни се в “КАФЕНЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 41 госта