Мнение за Мондео МК3, 2.0 бензин/газ

Кафе, чай, безалкохолно и сладки приказки.
krishere
потребител
потребител
Мнения: 2
Регистриран: 08 сеп 2017, 17:05
Местоположение: София
Status: Извън линия

Мнение за Мондео МК3, 2.0 бензин/газ

Мнение от krishere » 08 сеп 2017, 17:11

Привет колеги,

Не съм сигурен дали темата е за тук, за това ви моля да ме извините.
Съвсем пресен съм тук, но съм решил да сменям вярното Волво С40, 97-ма с друг автомобил и се спрях на това Мондео (Мондео 2002, бензин/газ). Прочетох информацията в другия форум на Форд, но там сякаш хората са утихнали. Изчетох и доста теми в този форум, но не открих отговор на това, което искам да ви питам, а то е какво ще кажете за цената, газификацията на въпросния двигател (предполагам е 2.0) и за модела преди фейслифта като цяло? До колкото разбрах Форд си възвръщат реномето с този модел. Цената на обслужването как е? Доколтото разбрах моторът е с верига, има проблеми с клапаните. Благодаря на всички и безаварийно!

Eastbourne
потребител
потребител
Мнения: 901
Регистриран: 18 юни 2014, 10:14
Модел на автомобила: Focus c-max 1.8
Status: Извън линия

Re: Мнение за Мондео МК3, 2.0 бензин/газ

Мнение от Eastbourne » 12 сеп 2017, 02:29

Наистина много е писано, все едно във форума на VW да кажеш, че няма информация за пасат :)

Дори в момента се пише доста в темата за реглажа на клапаните на дуратек моторите при работа на газ:
https://clubford.org/forum/viewtopic.ph ... &start=200

Като цяло точно обратното от написаното от теб: Мондео МК2 е много по-здрав и надежден автомобил и евтин за поддръжка от МК3.
МК3 е с маховик, вихровите клапи са проблемни и ще гори масло.

Относно обявата има много снимки, но няма нито една вътре, което е доста съмнително. Както и 36 лева данък за 146 к.с.
Разхода на гориво по каталог градско го дават 11,9 бензин, но той пише 10 газ. И до колкото знам това Мондео е май 145 к.с. ако не се лъжа

krishere
потребител
потребител
Мнения: 2
Регистриран: 08 сеп 2017, 17:05
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Мнение за Мондео МК3, 2.0 бензин/газ

Мнение от krishere » 14 окт 2017, 19:35

Здрасти колега,

благодаря за отговора. Прощавай за късното ми включване, но за добро или лошо въпросното Мондео беше продадено и сега съм горд собственик на Фокус Комби, 1.6, 1999 г. Горд бих подчертал, защото съм изключително доволен от автомобила за сега. Казвам го като човек, който от Волво С40 сяда на Форд Фокус Комби :)

aspasia
потребител
потребител
Мнения: 1412
Регистриран: 30 ное 2010, 19:10
Модел на автомобила: форд фокус-2000 1.6 16v
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Мнение за Мондео МК3, 2.0 бензин/газ

Мнение от aspasia » 14 окт 2017, 22:28

Добре че не си взел Мондео мк3 щеше да се филмираш яко и аз се бях засилил към него обаче като прочетох във Руските форуми за него особено за 1,8-2,0 двигателите нямаше едно положително мнение същото беше и във Английският форум на Форд.

Отговори

Върни се в “КАФЕНЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 81 госта