Що е то реглаж на клапани и има ли почва в наше село

Кафе, чай, безалкохолно и сладки приказки.
F Focus
потребител
потребител
Мнения: 1189
Регистриран: 25 сеп 2020, 17:56
Модел на автомобила: Форд Фокус 1.8 бензин 125к.с., 2006г.
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Що е то реглаж на клапани и има ли почва в наше село

Мнение от F Focus » 09 мар 2022, 22:43

Не знам защо си решил, че съм специалист по темата?!
При руснаците всичко съм изгледал, но цените там са несравнимо по-ниски-много е глупаво да даваш подобен съвет, но той си е в типично твой стил-ехидно и безполезно!

П.С. Не разбирам желанието ти за заяждане с мен, а и не само с мен, и ако имаш комплекс за малоценност, и ако това те поддържа жив, и "полезен" ще те разбера, въпреки,че си "кривак", който никога не е бил полезен във Форумът(няма да коментирам ехидните ти "съвети" на ЛС по мое запитване, споко :evil: )!
Поздрави и лека нощ-лягай си вече! :wink: :wink:
Приятни сънища! :wink:
Много автомати-слаби резултати!

Потребителски аватар
ivchotr
потребител
потребител
Мнения: 818
Регистриран: 31 окт 2015, 13:40
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Що е то реглаж на клапани и има ли почва в наше село

Мнение от ivchotr » 09 мар 2022, 23:58

Само да допълня темата с един трик, който се практикува от опитните механици. Че то майстори много :D
След измерване на хлабините, пуловете се разместват така, че доколкото може с наличните от колата да се осигури нужната хлабина на повече клапани, а за тези клапани, за които не останат подходящи пулове, се слагат нови. По този начин собственикът не се набутва с много пари. Това редене обаче изисква време, щото 16 клапана не са малко. Прилагайки тази хватка, не е необходимо да се пилят пуловете. Форд не го харесвам заради начина, по който се стяга шайбата на коляновия вал. Разчита се само на силата на стягане на гайката. Няма шпонка. Разхлаби ли се по някаква причина гайката - здравей основен ремонт. Иначе с правилния инструмент зацепването не е голяма философия. Аз например ходя при доказал се механик, защото макар и да съм сравнително технически грамотен, вече нямам нерви да си разкоствам двигателя на паркинга пред блока. Взех да остарявам и младежкият ентусиазъм започна да ме напуска.
Знам всички вицове за Форд :D

Потребителски аватар
synthez 3D
Потребител
Потребител
Мнения: 1745
Регистриран: 04 окт 2005, 08:57
Модел на автомобила: C-MAX Titanium 1.0 Ecobоost-125 HP 2014,
FOCUS 1,6-100 HP 2011,
C-MAX -компютърен 3D модел,
бивш C-MAX Ghia 1.8 16V-125HP 2008,
Местоположение: Г.Оряховица
Status: Извън линия

Re: Що е то реглаж на клапани и има ли почва в наше село

Мнение от synthez 3D » 10 мар 2022, 08:04

ivchotr написа:
09 мар 2022, 23:58
Само да допълня темата с един трик......пуловете се разместват така, че доколкото може с наличните от колата да се осигури нужната хлабина на повече клапани, а за тези клапани, за които не останат подходящи пулове, се слагат нови.
Ами то винаги така се прави, само че не винаги има подходящи размери. Освен това когато аз си регулирам моите, никога не свалям двата вала, защото хлабините на смукателните клапани не се променят. Основно се износват само изпускателните и така бройката намалява. Другото, което не правя е да развивам болта на коляновия вал. Просто няма нужда. Разхлабвам ремъка (или веригата на 1,8), развивам болта на зъбното колело на изпускателния разпределителен вал, свалям го и след регулировката го връщам обратно, правя центровка и това е.
Изображение

Потребителски аватар
ivchotr
потребител
потребител
Мнения: 818
Регистриран: 31 окт 2015, 13:40
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Що е то реглаж на клапани и има ли почва в наше село

Мнение от ivchotr » 10 мар 2022, 13:02

Ами те механиците си карат кой както си знае. Аз проверявам всички хлабини за по-сигурно. Но с тези пулове нямам нерви да се занимавам, нито имам къде да го правя. Пред блока правя само неща, без които не мога да мръдна колата. Примерно смяна на радиатор :D За всичко останало я карам някой друг да се мъчи, а пък аз си плащам за спокойствието да не пипам нищо.
Знам всички вицове за Форд :D

Ради-1
потребител
потребител
Мнения: 823
Регистриран: 20 юни 2013, 18:06
Модел на автомобила: Ford Focus 1.6 '00 lpg
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Re: Що е то реглаж на клапани и има ли почва в наше село

Мнение от Ради-1 » 10 мар 2022, 20:31

F Focus написа: П.С. Не разбирам желанието ти за заяждане с мен, а и не само с мен, и ако имаш комплекс за малоценност, и ако това те поддържа жив, и "полезен" ще те разбера, въпреки,че си "кривак", който никога не е бил полезен във Форумът(няма да коментирам ехидните ти "съвети" на ЛС по мое запитване, споко :evil: )!
Поздрави и лека нощ-лягай си вече! :wink: :wink:
Приятни сънища! :wink:
Не съм ти писал лични съобщения. Но този, който във всяка тема подскача като сърдито дете и обижда трябва да помисли дали неговото поведение е комплексирано Ако толкова ти беше зор за този реглаж, щеше да си говорил със сервизи, които правят такъв ремонт и да знаеш цената. Приятна вечер

F Focus
потребител
потребител
Мнения: 1189
Регистриран: 25 сеп 2020, 17:56
Модел на автомобила: Форд Фокус 1.8 бензин 125к.с., 2006г.
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Що е то реглаж на клапани и има ли почва в наше село

Мнение от F Focus » 10 мар 2022, 20:39

Не си ми писал ЛС ли?! :lol: Да го докажа ли тук...или не знаеш какви ги вършиш?
Не оставам с лоши чувства към теб, но ти препоръчвам да си по-убран и да не си избиваш лошото настроение във Форумът!
А, дали подскачам и обиждам във всяка тема, както твърдиш оставям хората да решат-предлагам ти да пуснеш тема по въпроса!
Може да пуснеш и тема за собствената си персона-какво мислят хората за теб? Би било интересно-как мислиш?:wink:
Поздрави!

П.С. Във връзка съм с хора, които се занимават с реглаж на клапани, но като се наканя и го направя задължително ще пиша, разбира се!
Що ли ми се струва, че си адвокат конкректно на някого, както много други тук...? :?: :wink:
По темата писах преди година, но ако някой е пропуснал да прочете-в МП отказват процедурата реглаж на клапани-бах ти фирменният сервиз?! :evil:
Последна промяна от F Focus на 10 мар 2022, 21:22, променено общо 1 път.
Много автомати-слаби резултати!

Потребителски аватар
ivchotr
потребител
потребител
Мнения: 818
Регистриран: 31 окт 2015, 13:40
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Що е то реглаж на клапани и има ли почва в наше село

Мнение от ivchotr » 10 мар 2022, 20:52

Ами ако не са правили такова нещо, нормално е да откажат.
Знам всички вицове за Форд :D

F Focus
потребител
потребител
Мнения: 1189
Регистриран: 25 сеп 2020, 17:56
Модел на автомобила: Форд Фокус 1.8 бензин 125к.с., 2006г.
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Що е то реглаж на клапани и има ли почва в наше село

Мнение от F Focus » 10 мар 2022, 21:02

Явно не са, не могат, и не искат-казаха ми " ами то ще е много скъпо, поне две, или повече седмици ще сте без кола, ама като слушаме двигателя( :?: ) изобщо не се налага, имате ли някакви проблеми, че да искате подобна процедура и т.н." Абе пълни смешници във фирмен сервиз-ужас! :evil:
Наясно съм, че споделяйки опитът ми в МП вдигам акциите, така да се каже на специалистите поемащи отговорността за процедурата по реглаж на клапаните, но истината преди всичко и респект пред съвестните и кадърни майстори-да са живи и здрави!
НО е важно да знаем има ли специалист занимаващ се с реглажа на клапаните, който поема гаранция за процедурата, или, както дойде, и каквото се получи...?
Много автомати-слаби резултати!

Потребителски аватар
dimkar
потребител
потребител
Мнения: 1364
Регистриран: 03 мар 2007, 23:21
Модел на автомобила: Nissan
Местоположение: Сопот
Status: Извън линия

Re: Що е то реглаж на клапани и има ли почва в наше село

Мнение от dimkar » 10 мар 2022, 23:46

Едно ми е чудно. Толкова фордаджии, които трябва задължително да регулират клапани на 20 000 км и досега един не каза колко му е струвало удоволствието. Явно, не е за казване набутвацията... :lol:

Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10828
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Що е то реглаж на клапани и има ли почва в наше село

Мнение от ЯЛТА » 11 мар 2022, 11:22

Бе добре си вървеше колата.......

Изображение
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

paulinastoianova
потребител
потребител
Мнения: 26
Регистриран: 11 апр 2019, 09:23
Местоположение: Павликени
Status: Извън линия

Re: Що е то реглаж на клапани и има ли почва в наше село

Мнение от paulinastoianova » 11 мар 2022, 16:34

Пиша за моята фиеста и прословутите клапани и как го направиха в наше село. Майстора ми е личен приятел и след диагностика (два от цилиндрите бяха с наполовина компресия) следва сваляне на главата и пращане в Казанлък на фирма, която се занимава само с ремонт на глави. След 6 дни главата е ремонтирана и пратена обратно по еконт. На фактурата пише смяна на 6бр. клапани и 4бр. пулове
Получих уверение че хлабините са направени като за кола на газ и имам гаранция 80хил. км пробег. Цена 340лв. включително и разходите по еконт. Това беше март миналата година. Колата е 1,6 100кс вече е на 37хил. км и в отлично здраве. Дано съм полезна.


Изпратено от моят ART-L29 с помощта на Tapatalk


Потребителски аватар
ivchotr
потребител
потребител
Мнения: 818
Регистриран: 31 окт 2015, 13:40
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Що е то реглаж на клапани и има ли почва в наше село

Мнение от ivchotr » 11 мар 2022, 20:54

Ами горе - долу толкова. В София за ремонт на глава вземат около 200 лв. Другото е за труда на механика, който я сваля и качва и т.н.
Знам всички вицове за Форд :D

Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10828
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Що е то реглаж на клапани и има ли почва в наше село

Мнение от ЯЛТА » 11 мар 2022, 21:23

ivchotr написа:
11 мар 2022, 20:54
Ами горе - долу толкова. В София за ремонт на глава вземат около 200 лв. Другото е за труда на механика, който я сваля и качва и т.н.
Горе долу толкова, ама не е толкова. Пълна профилактика на гола глава от Сиера дизел през 2009 година в сервиза на хладилника в София,-/тогава може би единствения сервиз с модерни машини/ струваше 400 лева, включващ рентген, шлайфане ако има нужда, нови водачи на клапаните, и проверка под високо налягане. В днешно време това би струвало много повече. Всичко зависи от какво се прави по главата.
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

Потребителски аватар
ivchotr
потребител
потребител
Мнения: 818
Регистриран: 31 окт 2015, 13:40
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Що е то реглаж на клапани и има ли почва в наше село

Мнение от ivchotr » 11 мар 2022, 21:45

Ами преди малко повече от три месеца, глава от 4 цилиндров мотоциклетен двигател с 16 клапана, за преглед, шлайф подмяна и припасване на клапани ми взеха 190 лева. Клапаните си бяха от мен, естествено. Двигателят е 1100 кубика, ако има някакво значение.
Знам всички вицове за Форд :D

Ради-1
потребител
потребител
Мнения: 823
Регистриран: 20 юни 2013, 18:06
Модел на автомобила: Ford Focus 1.6 '00 lpg
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Re: RE: Re: Що е то реглаж на клапани и има ли почва в наше село

Мнение от Ради-1 » 11 мар 2022, 22:56

paulinastoianova написа:Пиша за моята фиеста и прословутите клапани и как го направиха в наше село. Майстора ми е личен приятел и след диагностика (два от цилиндрите бяха с наполовина компресия) следва сваляне на главата и пращане в Казанлък на фирма, която се занимава само с ремонт на глави. След 6 дни главата е ремонтирана и пратена обратно по еконт. На фактурата пише смяна на 6бр. клапани и 4бр. пулове
Получих уверение че хлабините са направени като за кола на газ и имам гаранция 80хил. км пробег. Цена 340лв. включително и разходите по еконт. Това беше март миналата година. Колата е 1,6 100кс вече е на 37хил. км и в отлично здраве. Дано съм полезна.


Изпратено от моят ART-L29 с помощта на Tapatalk
Чакай да те цитирам за да може любителя на руски авто сайтове да няма оправдание че е пропуснал информацията

Потребителски аватар
OgiDogi
потребител
потребител
Мнения: 2042
Регистриран: 01 фев 2009, 00:09
Модел на автомобила: Orion 1.6DL '83 -> Mondeo 1.8TDi '97 с газ
Местоположение: Сливен
Status: Извън линия

Re: Що е то реглаж на клапани и има ли почва в наше село

Мнение от OgiDogi » 12 мар 2022, 12:52

paulinastoianova написа:
11 мар 2022, 16:34
... На фактурата пише смяна на 6бр. клапани и 4бр. пулове
Получих уверение че хлабините са направени като за кола на газ и имам гаранция 80хил. км пробег. Цена 340лв. включително и разходите по еконт...
Освен този разход, колко още за демонтаж/монтаж + разните гарнитури?
Изображение
Ford не боледува - направо умира... примерно след 25 години. :D
ДЕ-РУСИФИКАЦИЯ

Потребителски аватар
dimkar
потребител
потребител
Мнения: 1364
Регистриран: 03 мар 2007, 23:21
Модел на автомобила: Nissan
Местоположение: Сопот
Status: Извън линия

Re: Що е то реглаж на клапани и има ли почва в наше село

Мнение от dimkar » 12 мар 2022, 17:23

Нещо се обърках. За реглаж на клапани ли става въпрос или за ремонт на главата...

paulinastoianova
потребител
потребител
Мнения: 26
Регистриран: 11 апр 2019, 09:23
Местоположение: Павликени
Status: Извън линия

Re: Що е то реглаж на клапани и има ли почва в наше село

Мнение от paulinastoianova » 12 мар 2022, 18:25

За реглаж на клапани става въпрос то това е реглаж, а за 6бр. клапани съм виновна аз, че купих маскиран боклук (колата беше с прикрити проблеми за да се продаде). Може би ако замяната на пуловете се направи навреме ще се избегне смяната на клапани, но другото като цена си остава.

Изпратено от моят ART-L29 с помощта на Tapatalk


Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10828
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Що е то реглаж на клапани и има ли почва в наше село

Мнение от ЯЛТА » 12 мар 2022, 20:26

dimkar написа:
12 мар 2022, 17:23
Нещо се обърках. За реглаж на клапани ли става въпрос или за ремонт на главата...
Ми като свалиш капака на клапаните, и установиш че има пропаднали клапани, главата отива на ремонт.........., и газта ти излиза солена.
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

Потребителски аватар
dimkar
потребител
потребител
Мнения: 1364
Регистриран: 03 мар 2007, 23:21
Модел на автомобила: Nissan
Местоположение: Сопот
Status: Извън линия

Re: Що е то реглаж на клапани и има ли почва в наше село

Мнение от dimkar » 12 мар 2022, 20:42

Май аз съм много тъп, щото не мога да си изложа въпроса просто. Ма, ще пробвам пак. Не питам за никакви ремонти. Питам само за цената за реглажа на клапаните. И то, приблизителна. Ама, дали аз съм прост или нЕкои други... :lol:
Последна промяна от dimkar на 12 мар 2022, 20:43, променено общо 1 път.

Отговори

Върни се в “КАФЕНЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 21 госта