Къде НЕ зареждате гориво и защо?

Кафе, чай, безалкохолно и сладки приказки.
F Focus
потребител
потребител
Мнения: 1189
Регистриран: 25 сеп 2020, 17:56
Модел на автомобила: Форд Фокус 1.8 бензин 125к.с., 2006г.
Местоположение: София
Status: Извън линия

Къде НЕ зареждате гориво и защо?

Мнение от F Focus » 02 мар 2022, 17:21

Здравейте,
Пускам тази нова тема с цел да сме си полезни, като изобличим некоректните бензиностанции, които открай време държавата не контролира, и ако случайно хване нарушение, или го покрива(с/у рушвет), или налага символични санкции(отново с/у рушвет)!

Откривам списъка:
-"Лукоил" на кръговото на изхода на Бургас в посока Сл. бряг-там напълних резервоара с нафта догоре и някак се добрах до София с много пушек и загуба на мощност-такава боза никога не съм ползвал, добре, че колата беше от старите корави "Мерцедеси" с редова помпа.
-"ОМВ" на новото кръгово на изхода от Пловдив за София и "ОМВ", което е м/у "Балканстар" и Сточна гара в София-при тях разходът ми на газ е 16-17л./100км., докато на "Еко" е 10л., или малко под 10л. газ на 100км. Забравям тази австрийска(уж, ама бая побългарена явно) верига завинаги!

Продължете Вие.
Много автомати-слаби резултати!

Потребителски аватар
Ozzie
потребител
потребител
Мнения: 1147
Регистриран: 06 май 2016, 21:28
Модел на автомобила: Focus Turnier MkIII facelift 1,6 TDCi 85 kW / EZ 02/15
Ex:Ford Focus C-Max 1,6 TDCi - 80 kW
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: Къде НЕ зареждате гориво и защо?

Мнение от Ozzie » 02 мар 2022, 19:30

@F Focus
Не че го играя адвокат на когото и да е, но изключенията не са правило!
На въпросния Лукойл съм зареждал личен автомобил, преди доста години. В последните две години се е случвало да зареждам буса (между 60 и 70 литра на зареждане) и не съм имал проблем. Всъщност, за 28 години стаж зад волана, не ми се е случвало да имам проблем с качеството на течните горива по родните горивопродавачници. Виж, на OMV имах проблеми с количеството и то от различни обекти (преди ~ 15 години), та от тогава там спирам само за WC.
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...

Потребителски аватар
ivchotr
потребител
потребител
Мнения: 820
Регистриран: 31 окт 2015, 13:40
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Къде НЕ зареждате гориво и защо?

Мнение от ivchotr » 06 мар 2022, 15:10

На ОМВ и аз не зареждам от доста отдавна. Откак ми наляха 10 литра в повече над максималния обем на газовата бутилка и щяха да налеят още, ако не бях повдигнал въпроса какво става. Обектът е на бул. "Ал. Малинов" в Младост, София. От Лукойл по принцип нямам оплаквания, като се изключи обектът им на АМ "Тракия" преди разклона за Пазарджик, в посока Бургас. Там изкараха, че моторът ми гори почти 10/100, при положение, че гори два пъти по-малко. Та там спирам само да им ползвам двете нули и за напитки. На ОМВ за същата цел използвам всичките им обекти :lol: :lol: :lol:
Знам всички вицове за Форд :D

Отговори

Върни се в “КАФЕНЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 28 госта