FORMULA-1 - 2023 г.

Кафе, чай, безалкохолно и сладки приказки.
Потребителски аватар
ivchotr
потребител
потребител
Мнения: 840
Регистриран: 31 окт 2015, 13:40
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: FORMULA-1 - 2023 г.

Мнение от ivchotr » 19 дек 2023, 16:53

На нашите им беше минала такава мисъл. Спрягаше се името и на някакъв шейх за финансиране на проекта. Мястото щеше да бъде бившето военно летище в Доброславци със съответните доработки. По едно време "шейхът" се обади, че не е давал съгласие за финансиране на проекта и всичко пропадна. Каква е точно истината в тази история, не съм наясно на 100%. Из Мрежата има информации за това:

https://news.bg/press/sheyh-ni-pravi-pi ... istar.html

https://www.pariteni.bg/novini/novini/r ... -1--157977

https://profit.bg/v-presata/pistata-za- ... aza-lazha/

Почти съм сигурен обаче, че нещата са се провалили не толкова заради информациите в пресата, представящи частната фирма като държавна, а собственика ѝ като шейх, а по-скоро с вероятния опит на някого на високо във властта да вземе нещо за себе си. Че се е работило по такъв проект е повече от сигурно. Петков движеше състезанията с мотоциклети и една таква писта би му позволила да провежда по-сериозни състезания у нас, имайки предвид сегашното положение с наличните писти. И не би лъгал за подготвена среща с Екълстоун, защото това е лесно проверимо. А пък Батката по онова време тъкмо се учеше как да кърти кинти за себе си и не е изключено да е направил някой грешен ход, дето не се е харесал на арабите.
Знам всички вицове за Форд :D

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13097
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: FORMULA-1 - 2023 г.

Мнение от HACKO » 20 дек 2023, 18:55

Ама ти вярваш на сънищата на Бойко Борисов ли?
Според него и Али експрес щеше да прави логистичен център в България и Фолксваген щяха да строят завод, ама ......!
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

Потребителски аватар
ivchotr
потребител
потребител
Мнения: 840
Регистриран: 31 окт 2015, 13:40
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: FORMULA-1 - 2023 г.

Мнение от ivchotr » 20 дек 2023, 19:22

Tц. Почти съм сигурен, че някой около него или самият той е ройнал организацията, като си е поискал нещо, дето не му се следва. За другите инвеститори нещата стоят по същия начин. Даже за сделката с Фолксваген имаше и информации за искана "комисионна" за стартиране на проекта. Хората казаха "Ние не работим така" и си плюха на петите.
Знам всички вицове за Форд :D

Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10848
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: FORMULA-1 - 2023 г.

Мнение от ЯЛТА » 20 дек 2023, 20:27

В днешно време строежа на една F-1 писта струва над 1 000 000 000 $, та кой би инвестирал толкова пари в една никаква държава като нашата ? То и в Истамбул пистата години наред беше без F-1 състезания.
Ама нали само вярващите са повече от китайците.............
В Европа почти всеки голям град си има и автомобилна писта, където си плащаш и си караш, па си чешеш и крастата.
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

Потребителски аватар
ivchotr
потребител
потребител
Мнения: 840
Регистриран: 31 окт 2015, 13:40
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: FORMULA-1 - 2023 г.

Мнение от ivchotr » 20 дек 2023, 22:04

В Баку правят кръговете на Ф 1 по улиците на града. Ама улиците им не са като нашите. А у нас от строежа на магистрали, ремонтите на софийски булеварди и разни други строежи и ремонти, са завлекли много повече от 1 милиард. Ако щяхме да правим пистата с наши пари. А тя работата е била почти готова да я направим с чужди пари и пак някой я осра чисто по нашенски. В момента са разкопали половината Драгалевци и не му се вижда краят. Едната фирма, дето трябва да оправя улиците и водопроводите там, до онзи ден се е занимавала с изолации, ако не ме лъже паметта. А другата е печално известната "Трейс груп", която няколко пъти преправя Жълтите павета и пак на нищо не приличат. Та така стават работите у нас. Или по-скоро не стават. Ако арабите бяха почнали строежа, щяха да докарат и хора, дето разбират.
Но както казах и по-горе, не знам каква част от тази история е истина. Но като знам бившите управници, дето управляваха почти 12 години държавата, какви ги вършеха, съм по-склонен да мисля, че е по-скоро вярно.
Знам всички вицове за Форд :D

Отговори

Върни се в “КАФЕНЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 112 госта