По ниски данъци заради катализатори

Кафе, чай, безалкохолно и сладки приказки.
ELIT
потребител
потребител
Мнения: 8
Регистриран: 13 яну 2005, 15:51
Местоположение: ФОРД
Status: Извън линия

По ниски данъци заради катализатори

Мнение от ELIT » 08 фев 2007, 16:54

Ще се плащат с 40% по малко данъци ако автомобилите имат катализатори
Прикачени файлове
IMG_1668.jpg

Любо
Администратор
Администратор
Мнения: 2511
Регистриран: 01 ное 2005, 13:48
Модел на автомобила: Мондео 2,0i; 107kW, 2006г.
Ford Ka 1,3 DuraTec 51kW 2003г.
Местоположение: София - Надежда 1
Контакти:
Status: Извън линия

Re: По ниски данъци заради катализатори

Мнение от Любо » 08 фев 2007, 17:08

ELIT написа:Ще се плащат с 40% по малко данъци ако автомобилите имат катализатори
Раздел IV.
Данък върху превозните средства
.............................
Чл. 55. (Изм. - ДВ, бр. 45 от 2002 г., в сила от 01.01.2002 г.) (1) (Изм. - ДВ, бр. 112 от 2003 г., в
сила от 01.01.2004 г.) За леки автомобили размерът на данъка се определя съобразно мощността на
двигателя, коригиран с коефициент в зависимост от годината на производство, както следва:
1. (изм. - ДВ, бр. 100 от 2005 г., в сила от 01.01.2006 г.) до 37 kW включително - по 0,34 лв. за 1
kW;
2. (изм. - ДВ, бр. 100 от 2005 г., в сила от 01.01.2006 г.) над 37 kW до 55 kW включително - по
0,40 лв. за 1 kW;
3. (изм. - ДВ, бр. 100 от 2005 г., в сила от 01.01.2006 г.) над 55 kW до 74 kW включително - по
0,54 лв. за 1 kW;
4. (изм. - ДВ, бр. 100 от 2005 г., в сила от 01.01.2006 г.) над 74 kW до 110 kW включително - по
1,10 за 1 kW;
5. (изм. - ДВ, бр. 100 от 2005 г., в сила от 01.01.2006 г.) над 110 kW - по 1,23 лв. за 1 kW.
В зависимост от годината на производство данъкът се умножава със следните коефициенти:
Брой на годините от годината | Коефициент
на производство, включително |
годината на производство |
------------------------------------------|----------------------------
Над 14 години | 1
Над 5 до 14 години включително | 1,5
До 5 години включително | 2,8
..........................
Чл. 59. (1) (Изм. - ДВ, бр. 100 от 2005 г., в сила от 01.01.2006 г.) За превозните средства с
мощност на двигателя до 74 kW вкл., снабдени с действащи катализаторни устройства, данъкът се заплаща
с 50 на сто намаление.
(2) (Изм. - ДВ, бр. 109 от 2001 г., в сила от 01.01.2002 г., изм. - ДВ, бр. 45 от 2002 г., в сила от
01.01.2002 г., изм. - ДВ, бр. 100 от 2005 г., в сила от 01.01.2006 г.) За автобусите, товарните автомобили,
влекачите за ремарке и седловите влекачи, снабдени с "екодвигатели", съответстващи на стандартите "Евро
1", "Евро 2" и "Евро 3", данъкът по чл. 55, ал. 5, 6, 9 и 15 се заплаща с 50 на сто намаление.
(3) (Изм. и доп. - ДВ, бр. 109 от 2001 г., в сила от 01.01.2002 г., изм. - ДВ, бр. 45 от 2002 г., в сила
от 01.01.2002 г.) За автобуси, извършващи обществен превоз на пътници по редовни автобусни линии в
градовете и в слабонаселените планински и гранични райони, които се субсидират от общините, данъкът
се заплаща в размер 10 на сто от размера, определен по реда на чл. 55, ал. 5, при условие че не се използват
за други цели.
................

Потребителски аватар
Dundee
потребител
потребител
Мнения: 852
Регистриран: 22 яну 2006, 14:48
Модел на автомобила: Mondeo Mk4 2.5T
Местоположение: София
Status: Извън линия

Мнение от Dundee » 08 фев 2007, 21:39

И отстъпката от 50 % не е в бъдеще време, а си я има отдавна. :P
Изображение

Потребителски аватар
red
потребител
потребител
Мнения: 888
Регистриран: 04 окт 2005, 10:36
Модел на автомобила: Mondeo 2.0L 16 combi mkII GHIA GAZ
Местоположение: На изток от рая :)
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от red » 09 фев 2007, 11:04

е да ама до 74 КВ - изобщо не ме грее и тези за смяна на катализатор не ги грее 36-7 лева е данък - пестиш 15-16 - колко ти е цената на катализатора?

а новите коли дето са с кофициент 2.8 е...ти еко политиката

Потребителски аватар
yassimoto
потребител
потребител
Мнения: 445
Регистриран: 30 авг 2005, 19:58
Модел на автомобила: Ford Capri 3, Fiesta , SIERRA GT
Местоположение: София
Status: Извън линия

Мнение от yassimoto » 17 фев 2007, 12:16

Да , ама това важи само за автомобили до 1800 куб. и до 100 к.с. , а и досега не ми се е налагало да давам някъкъв документ че имам катализатор , пиша във декларацията че имам и толкова.
КОНЕТЕ УМИРАТ , КУБИЦИТЕ ОСТАВАТ !!!

Потребителски аватар
chains
потребител
потребител
Мнения: 1161
Регистриран: 08 мар 2005, 23:25
Модел на автомобила: Mondeo 1.8 TDI `94 CLX Turnier & Focus 1.6 V16 `00 Turnier
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Мнение от chains » 17 фев 2007, 16:57

Колеги не се лъжете на офертите на М комплект - до сега каквото съм си купил от тях винаги са били ментета и съм се прецаквал - ауспух /сложиха ми го и в техния сервиз преди горнобански път в посока Люлин/ едвам изкара 6 месеца; термостат - добре, че бях много бърз иначе щях да спраскам главата на Волвото на светофара пред Ялта /а го бях сменил само преди две седмици/ и няма да Ви казвам какви пцувни отнесох и колко хора искаха да ми направят братчета; накладки за Аудито - след 12м. накладките бяха като нови, а от дисковете бяха станали като вестник!


ПП: М КОМПЛЕКТ 33 СА НАЙ-СКАПАНАТА ВЕРИГА МАГАЗИНИ И ПРОДАВАТ САМО МЕНТЕТА!

Vaklin
потребител
потребител
Мнения: 622
Регистриран: 26 яну 2006, 17:50
Модел на автомобила: Puma 1.7 Zetec-s в процес на тунинговане
Местоположение: Козлодуй
Status: Извън линия

Мнение от Vaklin » 17 фев 2007, 18:37

Не му обръщай внимание на катализаторджията. Явно богато се е затарил с китайски ментета и сега върти всякакви финтове за да ги разкара. Той даже в клуб Машиностроене на дир.бг беше писал за пустите му 40% (фантазия) под фалшиво заглавие, та дано някой благоволи да му погледне идеите.

Между другото, питах го нещо търговийка да правим съвместно, че в Козлодуй нещата са леле-мале, но явно човекът си знае стоката и иска да си я продава само в доверени магазини от доверени лица. Нали като ми я върнат и ще трябва да му я бия от главата, а ако му я върнат в негов магазин (я успели да я върнат, я не) ще си я продаде пак на следващият заблуден.
_______________________________________
Ваклин Христов
Автомобилна диагностика ЕООД
П.К. 79
3320 Козлодуй

Ремонт на дизелова горивна апаратура.

01
потребител
потребител
Мнения: 130
Регистриран: 07 фев 2005, 07:04
Модел на автомобила: София
Местоположение: ФОРД ТРАНЗИТ
Status: Извън линия

Мнение от 01 » 05 мар 2007, 08:30

Vaklin написа:Не му обръщай внимание на катализаторджията. Явно богато се е затарил с китайски ментета и сега върти всякакви финтове за да ги разкара. Той даже в клуб Машиностроене на дир.бг беше писал за пустите му 40% (фантазия) под фалшиво заглавие, та дано някой благоволи да му погледне идеите.

Между другото, питах го нещо търговийка да правим съвместно, че в Козлодуй нещата са леле-мале, но явно човекът си знае стоката и иска да си я продава само в доверени магазини от доверени лица. Нали като ми я върнат и ще трябва да му я бия от главата, а ако му я върнат в негов магазин (я успели да я върнат, я не) ще си я продаде пак на следващият заблуден.
:D :D :D :D
Колега, не лъжи! :D :D
Доста нахално искаше да ти напълня със стока и авточасти някъкъв "кимизарник" в Козлодуй и те е яд че ти отказах.
Дори и не си дигна задника, да дойдеш лично да просиш, а го правиш по телефона с непознати....
А и как да говоря с теб, мазния,диалектен и неприятен глас,който сега пише лъжи? :D :D :D
Кото нямаш пари и би следвало да ти стане неудобно от разговора ти с мен.
Непознат ти се обажда по телефона, за да ти проси пари във вид на авточасти.
Как бихте реогирали вие-останалите?
И сега, за да ви подведе от Козлодуй,ви пише такива глупави глупости, но наш адрес.А едва ли знае къде са сервизиет и магазините ни!
Ние сме вече 20 години на пазара,благодарение и на вас, тези които карате вече автомобили "Форд".
ето нещо интересно и съдържателно-това е сайта ни:
http://

Нека тези които пишат тук против нас, да си покажат сайтовете и ги сложете на кантара!
Поздрави от мен, от шестте ни магазина и петте авто-сервиза:
http://
Когато стигнете до ауспух и катализатор, изберете усулгите на тарамбуките или нашите услуги! :lol: :lol: :lol:

01
потребител
потребител
Мнения: 130
Регистриран: 07 фев 2005, 07:04
Модел на автомобила: София
Местоположение: ФОРД ТРАНЗИТ
Status: Извън линия

Мнение от 01 » 05 мар 2007, 08:41

chains написа:Колеги не се лъжете на офертите на М комплект - до сега каквото съм си купил от тях винаги са били ментета и съм се прецаквал - ауспух /сложиха ми го и в техния сервиз преди горнобански път в посока Люлин/ едвам изкара 6 месеца; термостат - добре, че бях много бърз иначе щях да спраскам главата на Волвото на светофара пред Ялта /а го бях сменил само преди две седмици/ и няма да Ви казвам какви пцувни отнесох и колко хора искаха да ми направят братчета; накладки за Аудито - след 12м. накладките бяха като нови, а от дисковете бяха станали като вестник!


ПП: М КОМПЛЕКТ 33 СА НАЙ-СКАПАНАТА ВЕРИГА МАГАЗИНИ И ПРОДАВАТ САМО МЕНТЕТА!
Хей колега-ЛЪЖЕШ! :D :D :D
Ако си дадеш номера на колата, ще мога да ти кажа, кога и дали въобще си влизал в сервиза ни и за какво.
Но ти лъжеш и нека това стане ясно на всеки тук. :D :D
Давам ви линк, вкойто има снимки на фабриката ни за ауспуси, намираща се в Костибнброд до комбината "Кока Кола".
Има снимки и на катализаторите, които внасяме директно.
http://
Целта на написаното от тези хора е, да ви излъжат, но това едва ли е във ваша полза.
Поздрави от мен:
http://
ПРи нас, както виждате, пазаруват и от "църквата"!
Поздрави и не вярвайте на простовати лъжи.

Потребителски аватар
MegatroniC
потребител
потребител
Мнения: 717
Регистриран: 29 апр 2006, 22:42
Модел на автомобила: Fiesta MK IV Ghia 1,25i 16V Zetec-S
Honda Jazz II 1.3 iDSI
Местоположение: Бургас
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от MegatroniC » 05 мар 2007, 10:00

01 написа:Поздрави от мен, от шестте ни магазина и петте авто-сервиза
Ми хайде излезте от София най-накрая след 20 години, и направете малко конкуренция и в други градове :P

За Перник не говорим :P
Изображение

ELIT
потребител
потребител
Мнения: 8
Регистриран: 13 яну 2005, 15:51
Местоположение: ФОРД
Status: Извън линия

Мнение от ELIT » 05 мар 2007, 11:41

Аз нещо не мога да разбера- ВАС НЕ МОГА ДА РАЗБЕРА. Пишете за ф-ма Ем Комплект какви ли не обиди - а в същото време по телефона - Аз съм от клуб еди кой си /в това число и от клуб Форд/ отстъпки нали давате , искам оргинална част после олеле мале за цената - скъпо е дай нещо по -евтино. И айде обидите след това.Е това не го разбирам.Естествено има и членове които си пазаруват от нас и доколкото знам са доста доволни.
Не мога да разбера каква е целта Ви-Все пак сме на пазара от доста време и клиенти все още имаме. Дори мога да кажа смело ще се разрастваме и просперираме.И ще продължаваме да го правим - а относно гневните забележки - много ви здраве.
И СЕ ПИШЕ ЕМ КОМПЛЕКТ а не М КОМПЛЕКТ
Лек ви ден - ЩЕ ПРОДЪЛЖАВАМ ДА ВИ ДАВАМ ОТСТЪПКИ КАТО ЧЛЕНОВЕ НА КЛУБ ФОРД :D

BOROOO
потребител
потребител
Мнения: 125
Регистриран: 21 юни 2006, 12:47
Модел на автомобила: екс Ford Fiesta 1.1 '94г. с BRC, сега Opel Astra G '03г. комби-метан
Местоположение: гр. София
Status: Извън линия

Мнение от BOROOO » 05 мар 2007, 12:17

ELIT написа:ЩЕ ПРОДЪЛЖАВАМ ДА ВИ ДАВАМ ОТСТЪПКИ КАТО ЧЛЕНОВЕ НА КЛУБ ФОРД :D
Я кажи как става фитката, че следващия път да се възползвам и да мина "по-тънко" :wink: .

ELIT
потребител
потребител
Мнения: 8
Регистриран: 13 яну 2005, 15:51
Местоположение: ФОРД
Status: Извън линия

Мнение от ELIT » 05 мар 2007, 12:43

Фитката е много лесна - преди всичко въпрос на доверие - едно телефонно обаждане или връзка по SKYPE или ISQ

ELIT
потребител
потребител
Мнения: 8
Регистриран: 13 яну 2005, 15:51
Местоположение: ФОРД
Status: Извън линия

Мнение от ELIT » 05 мар 2007, 12:51

Относно "разходките" извън София - за информация само - имаме два фирмени буса които се "разхождат" всяка седмица - единият посока Варна а другият посока Бургас.Т.е има доста фирми които пазаруват от нашата фирма на едро и после предлагат нашите части в магазините в провинцията.Същото важи и за много други градове .После работим и с куриери.Така че сме излезли извън София.
И доста от колегите ползват SKYPE или ISQ за директна връзка с нас.
С радост ще помагаме с каквото можем

01
потребител
потребител
Мнения: 130
Регистриран: 07 фев 2005, 07:04
Модел на автомобила: София
Местоположение: ФОРД ТРАНЗИТ
Status: Извън линия

Мнение от 01 » 05 мар 2007, 15:06

ELIT написа:Аз нещо не мога да разбера- ВАС НЕ МОГА ДА РАЗБЕРА. Пишете за ф-ма Ем Комплект какви ли не обиди - а в същото време по телефона - Аз съм от клуб еди кой си /в това число и от клуб Форд/ отстъпки нали давате , искам оргинална част после олеле мале за цената - скъпо е дай нещо по -евтино. И айде обидите след това.Е това не го разбирам.Естествено има и членове които си пазаруват от нас и доколкото знам са доста доволни.
Не мога да разбера каква е целта Ви-Все пак сме на пазара от доста време и клиенти все още имаме. Дори мога да кажа смело ще се разрастваме и просперираме.И ще продължаваме да го правим - а относно гневните забележки - много ви здраве.
И СЕ ПИШЕ ЕМ КОМПЛЕКТ а не М КОМПЛЕКТ
Лек ви ден - ЩЕ ПРОДЪЛЖАВАМ ДА ВИ ДАВАМ ОТСТЪПКИ КАТО ЧЛЕНОВЕ НА КЛУБ ФОРД :D
:D :D :D :D
Хей колеги от клуб "Форд"...
Имали сме и ще имаме прекрасни взаимотношения,стотици Фордове минават при нас.Ние сме ви познати отдавна ,както и вие на нас.
Грозното е, че нашите отношения се "мърляват" от хора, които едва ли ползуват услугите ни, както този "*****" от Козлодуй, който никога не е стъпвал при нас и на когото отказах да му предоставя авточасти на консигнацзия. :D :D :D
Има още един двама "добронамерени" наши "симпатизанти", които само да чуят името "Ем Компелкт 33", бълват против нас глупости.
Ей така, уж на майтап, ще ви посоча автора на "ментетата" и ще ви дам доказателства за истинските ментета, голяма част от които са болни, грозни, очилати, плешиви, сакати бедни и глупави.
Ето снимки-примери,на "ментета" които не са свързани с Ем Комплект 33
http://
http://
http://
http://
http://
http://

Имм събрани десетки и стотици такива снимки!
Господ създаде човеците,ТОЙ е "автора" на ментетата, а не Ем комплект 33!
Всички рекламации, се оправят тук,на вечерната проверка:
http://

Ще добавя само, че ако тези, които пишат по наш адрес такива глупости и лъжи, ако си покажат лицата тук, ей така, на снимки, ще разберете че не ви давам празни примери. :D :D :D
Най вероятното,, това са озлобени и комплексирани същества, раздразнени от проблемите си.
Ние не се правим на велики и допускаме и грешки!
Няма как.
Но отношението ни, е силно положително и осъзнато , ние сме свързани с клиентите и знаем че без вас не можем или ако можем, ще е по трудно.
В този смисъл, се надявам на по умерени отношения, което да е основа за постоянни връзки, каквито има и сега.Има хора от вас, които не искат да се показват, но които ежедневно и без проблеми звънят, правят си справките и си вършиме работата.
Та тата че, помислете но ког ода вярвате, на мен или на "доброжелателя- просяк" от Козлодуй! :D :D :D
Поздрави от 01 и приятно пиене на кафето.

http://

syarov
потребител
потребител
Мнения: 4
Регистриран: 08 май 2006, 18:37
Модел на автомобила: Мондео
Местоположение: София
Status: Извън линия

Мнение от syarov » 05 мар 2007, 16:34

Темата е заключена поради ИЗКЛЮЧИТЕЛНО ОСТРИЯ ЕЗИК от страна на 01 и ELIT.

на е-мейл получих извинение за острия език. Не се приема поради факта, че вместо да пишете извинения можехте да спестите част от написаното.

Разбирам мотивите Ви (пиша като към един човек, тъй като смятам че сте 1 човек, или поне работите заедно), и за това се надявам, че сега Вие ще разберете моите.

Тази тема съществува защото някой си е притворил очите и не е бил достатъчно стриктен към правилото, че не се допуска реклама на фирми във форума. Подобни теми могат да се намерят и на други места във форума, което означава, че сме Ви толерирали. Това вече няма да се случва. Всякакви опити за реклама на продукт, услуга, промоция или каквото и да е друго ще бъде изтриван.

Иска ми се да направя едно уточнение. Уговорки за отстъпки, преференции и други е имало преди доста време, преди МНОГО от промените които се случиха с нас като организация. Преди няколко месеца разговарях по телефона с г-н Мулетаров, като подробно му обясних политиката на НОВАТА организация на клуба относно рекламите и на базата на това уговорихме варианти за продължаване на сътрудничеството ни. Нещата останаха на ниво уговорка.

В момента аз не смятам, че можем да говорим за партньорство м/у двете юридически лица, като бих искал да подчертая дебело, че оценявам отстъпките които сте давали на потребители на форума ни и не отричам бъдещо сътрудничество, но това би трябвало да се случва според регламентираните правила.

Поздрави,
Лъчезар Сяров

Заключена

Върни се в “КАФЕНЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 44 госта