Ford Explorer 02 - Пълен боклук!

Снимки и обща информация на Вашите коли
x15
потребител
потребител
Мнения: 13
Регистриран: 16 авг 2008, 04:31
Модел на автомобила: Explorer
Status: Извън линия

Ford Explorer 02 - Пълен боклук!

Мнение от x15 » 20 сеп 2010, 06:51

Никога не си купувайте Форд Експлорер 2001 2002 , не че форд са много добра марка ама специално колите произведени 2000-2003 са много зле!

А сега за моят Ford Explorer 02 - тази бричка има толкова много "сериини" проблеми че е трудно да се опишат, като се почне от трансмисия, мине се през двигател, електроника, ABS, 4х4, ключалки, ел.прозорци и к'во ли още не.

Единствените хубави неща са супер силно парно и климатик и доста добри спирачки.

НЕ НА ФОРД Експлорер 2001-2003 !!!
Последна промяна от x15 на 01 окт 2010, 06:49, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
chaosdd
потребител
потребител
Мнения: 585
Регистриран: 09 мар 2006, 09:17
Модел на автомобила: Ford Mondeo 1.6 EcoBoost 160 к.с. 2011
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Ford Explorer 02 - Пълен боклук!

Мнение от chaosdd » 20 сеп 2010, 16:46

x15 написа:Никога не си купувайте Форд Експлорер 2001 2002 , не че форд са много добра марка ама специално колите произведени 2000-2003 са много зле!

А сега за моят Ford Explorer 02 - тази бричка има толкова много "сериини" проблеми че е трудно да се опишат, като се почне от трансмисия, мине се през двигател, електроника, ABS, 4х4, ключалки, ел.прозорци и к'во ли още не.

Единствените хубави неща са супер силно парно и климатик и доста добри спирачки.

НЕ НА ФОРД !!!
Колега, никой не ти е винове, че си купил вероятно безобразно евтино, стар автомобил, който сигурно е на безброй км (пардон, мили) и дори не е предназначен за Европа. Да беше питал преди да се оплакваш. Това чудо никога дори не се е продавало тъдява.
Нашите Фордове са си чудесни.
Ford. Feel the difference

павел кръстев
потребител
потребител
Мнения: 15
Регистриран: 27 юни 2009, 17:30
Модел на автомобила: Probe GT 2.2Turbo
Местоположение: Видин
Status: Извън линия

Re: Ford Explorer 02 - Пълен боклук!

Мнение от павел кръстев » 20 сеп 2010, 16:56

Форд Експлорер е един от луксозните съвове които се предлагат на пазара на по ниска цена, слаби страни са трудно намираемите части за тях, автоматика е предназначен за по слаб двигател и от там и ядове с него при повечко юркане!

x15
потребител
потребител
Мнения: 13
Регистриран: 16 авг 2008, 04:31
Модел на автомобила: Explorer
Status: Извън линия

Re: Ford Explorer 02 - Пълен боклук!

Мнение от x15 » 21 сеп 2010, 02:05

chaosdd написа:
x15 написа:Никога не си купувайте Форд Експлорер 2001 2002 , не че форд са много добра марка ама специално колите произведени 2000-2003 са много зле!

А сега за моят Ford Explorer 02 - тази бричка има толкова много "сериини" проблеми че е трудно да се опишат, като се почне от трансмисия, мине се през двигател, електроника, ABS, 4х4, ключалки, ел.прозорци и к'во ли още не.

Единствените хубави неща са супер силно парно и климатик и доста добри спирачки.

НЕ НА ФОРД !!!
Колега, никой не ти е винове, че си купил вероятно безобразно евтино, стар автомобил, който сигурно е на безброй км (пардон, мили) и дори не е предназначен за Европа. Да беше питал преди да се оплакваш. Това чудо никога дори не се е продавало тъдява.
Нашите Фордове са си чудесни.
:-) Бе като го купих беше на 5 год. та не бих го нарекъл най-стар, пък дори и днес в БГ 2002 не звучи най-зле?
Радвам се че ТВОЯТ форд се е уцелил що годе читав :-)

Потребителски аватар
chaosdd
потребител
потребител
Мнения: 585
Регистриран: 09 мар 2006, 09:17
Модел на автомобила: Ford Mondeo 1.6 EcoBoost 160 к.с. 2011
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Ford Explorer 02 - Пълен боклук!

Мнение от chaosdd » 21 сеп 2010, 09:15

В България ли го караш? Ако да, той просто не е предназанчен за тук. Нито откъм условия за шофиране, нито поддръжка и т.н. Такъв автомобил си е екзотика.
Освен това, не знаеш през първите 5 г. на живота си какво е видял.

Мисълта ми е, че е прибързано да заклеймяваш марката поради лош опит с екзотичен нейн представител.
Ford. Feel the difference

Потребителски аватар
mrdds
потребител
потребител
Мнения: 3127
Регистриран: 23 фев 2006, 12:26
Модел на автомобила: S max 2.0 Diratec HE 2007 titanium
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Re: Ford Explorer 02 - Пълен боклук!

Мнение от mrdds » 21 сеп 2010, 09:21

Че то и моя си е много читав,2003 е освен да ръждясва си му няма нищо друго .А и за тези пари толкова екстри са си направо подарък.

Такива като теб много сме ги чели и всеки ,който се жалва е бил с някоя талига сгъната от каране ,неподдържана и продадена евтино за да се оттърват от нея.После НЕ на Форд... :lol: :lol:

Купи си някоя по нова след 2005 да видиш кво са ядове.

x15
потребител
потребител
Мнения: 13
Регистриран: 16 авг 2008, 04:31
Модел на автомобила: Explorer
Status: Извън линия

Re: Ford Explorer 02 - Пълен боклук!

Мнение от x15 » 21 сеп 2010, 22:42

mrdds написа:Че то и моя си е много читав,2003 е освен да ръждясва си му няма нищо друго .А и за тези пари толкова екстри са си направо подарък.

Такива като теб много сме ги чели и всеки ,който се жалва е бил с някоя талига сгъната от каране ,неподдържана и продадена евтино за да се оттърват от нея.После НЕ на Форд... :lol: :lol:

Купи си някоя по нова след 2005 да видиш кво са ядове.
;): Лелеее след 2005 по зле ли стават *banned*

Колега аз през доста коли съм минал, и много нови и много стари, въпросът е че на някой коли им трябват 20 год и 1милн. км гърчене че да сдадат багажа, а др още от завода са за моргата.
Иначе наскоро ми се случи да покарам един Форд Ескейп 2008, ми минах по една разкопана улица и въобще не се усети, лети, лети.... да се надяваме че и след 5 год. ще е все така.
А конкретно за форд експлорер 2001-2003 може да се позачетеш малко тук: http://www.explorerforum.com/forums/" onclick="window.open(this.href);return false; и после ми разправяй че било да бройка или поддръжка.
Поздрави _friends_

Потребителски аватар
S_C
потребител
потребител
Мнения: 4597
Регистриран: 05 юни 2008, 23:00
Модел на автомобила: Mondeo`95 2.0
Marea`01 1.6
Caravelle JX
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Ford Explorer 02 - Пълен боклук!

Мнение от S_C » 22 сеп 2010, 00:35

То за всичките Експлорери,подвизаващи се по европейските пазар,преобладават негативни мнения.
Не говоря с непознати. Никога не се знае кой от двама ни ще се окаже психопат!

x15
потребител
потребител
Мнения: 13
Регистриран: 16 авг 2008, 04:31
Модел на автомобила: Explorer
Status: Извън линия

Re: Ford Explorer 02 - Пълен боклук!

Мнение от x15 » 25 сеп 2010, 05:15

S_C написа:То за всичките Експлорери,подвизаващи се по европейските пазар,преобладават негативни мнения.
:-) май не е само по европейските *banned*

Потребителски аватар
Nassor
потребител
потребител
Мнения: 56
Регистриран: 23 юни 2010, 21:20
Модел на автомобила: Ford Focus Ghia 1.8 115 к.с. 1999 Limited Edition
Местоположение: Стара Загора
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Ford Explorer 02 - Пълен боклук!

Мнение от Nassor » 25 сеп 2010, 13:39

Никой не те кара да си купуваш ФОРД след като не ти харесва :)

павел кръстев
потребител
потребител
Мнения: 15
Регистриран: 27 юни 2009, 17:30
Модел на автомобила: Probe GT 2.2Turbo
Местоположение: Видин
Status: Извън линия

Re: Ford Explorer 02 - Пълен боклук!

Мнение от павел кръстев » 25 сеп 2010, 23:17

Пич верно, не те знам , не те познавам ама почваш да дразниш, изобщо незнам какво целиш с тая тема ама мисля да е стига, меко казано е тъпо да плюеш една марка точно в нейния форум, ако наистина има проблем с тоя Експлорер тук или в Оффроуд форума все някой ще ти помогне! Апелирам към сдържанност, нищо лично, просто давам съвет!

NOS
потребител
потребител
Мнения: 31
Регистриран: 05 юни 2008, 17:40
Модел на автомобила: Nissan Primera P11-144 2.0TD
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Re: Ford Explorer 02 - Пълен боклук!

Мнение от NOS » 26 сеп 2010, 08:37

павел кръстев написа:Пич верно, не те знам , не те познавам ама почваш да дразниш, изобщо незнам какво целиш с тая тема ама мисля да е стига, меко казано е тъпо да плюеш една марка точно в нейния форум, ако наистина има проблем с тоя Експлорер тук или в Оффроуд форума все някой ще ти помогне! Апелирам към сдържанност, нищо лично, просто давам съвет!
Е това пък мен ме дразни. Това форум на собствениците на Форд ли е или на производителите на Форд. НЕ си спомням при регистрацията да съм потвърждавал че само ще се хваля тук пък да се оплаквам някъде другаде. Или всички знаят, че Експлорера е таш@к ама нека да не го пише тука, че и друг да се излъже. Аз съм твърдо ЗА такива теми. Раздела е МОЯТА КОЛА а не любимата ми марка. Спрете да нападате човека за това, че иска да помогне друг да не се излъже като него.

павел кръстев
потребител
потребител
Мнения: 15
Регистриран: 27 юни 2009, 17:30
Модел на автомобила: Probe GT 2.2Turbo
Местоположение: Видин
Status: Извън линия

Re: Ford Explorer 02 - Пълен боклук!

Мнение от павел кръстев » 26 сеп 2010, 10:33

Колега, все ми се струва че никой не напада човека, просто не се изтъкват реално проблемите на автомобила, ти какво разбираш под "серийни" дефекти, а и какво означава "Или всички знаят, че Експлорера е таш@к ама нека да не го пише тука, че и друг да се излъже" имам двама приятели с такива машини и да ти кажа освен нормалните проблеми за кола на над 100к километра не са имали, аз не съм болен фен на Форд, регистриран съм тук за обмяна на опит, ако трябва да съм точен притежавам и Нисан 100НХ и Джийп Чероки, регистриран съм и в съответните форуми! Най-добрия вариянт е да споделиш какви са проблемите на машината и ако някой има сходни такива да ти помогне, за това съм написал че не намирам идеята на темата, а за това че при колата на старо има винаги някакви ядове и не можем да изтъкваме само добрите и страни съм съгласен, без лоши чувства към никой, все пак сме тук за да си помагаме!

Потребителски аватар
midex
потребител
потребител
Мнения: 178
Регистриран: 07 мар 2009, 23:22
Модел на автомобила: Ford Probe V6
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Re: Ford Explorer 02 - Пълен боклук!

Мнение от midex » 26 сеп 2010, 11:38

Може би искаш да кажеш, че те е подразнило последното му изречение от първия пост - "НЕ НА ФОРД !!!"
Мен също ме дразнят всякакви абсолютизации и плоски сентенции от рода "Ако си лорд, купи си форд" или "Ако искаш да те е яд, купи си фиат", които показват плитко мислене и пълно преобразуване на цветния живот в черно-бял. Ауди, Опел, Форд, Фиат и т.н......имат както добри модели, така и лоши, щото ако някоя от тези фирми вадеше само лоши, досега със сигурност щеше да е фалирала. Така че ако колегата си изтрие последното изречение, постът му за неговия експлорър вероятно ще придобие малко повече смисъл.

(П.П. Без лоши чувства към никого _friends_ )

x15
потребител
потребител
Мнения: 13
Регистриран: 16 авг 2008, 04:31
Модел на автомобила: Explorer
Status: Извън линия

Re: Ford Explorer 02 - Пълен боклук!

Мнение от x15 » 01 окт 2010, 06:47

Nassor написа:Никой не те кара да си купуваш ФОРД след като не ти харесва :)
А ако съм почнал да не харесвам Форд след като станах собственик на един?

x15
потребител
потребител
Мнения: 13
Регистриран: 16 авг 2008, 04:31
Модел на автомобила: Explorer
Status: Извън линия

Re: Ford Explorer 02 - Пълен боклук!

Мнение от x15 » 01 окт 2010, 07:18

павел кръстев написа:Пич верно, не те знам , не те познавам ама почваш да дразниш, изобщо незнам какво целиш с тая тема ама мисля да е стига, меко казано е тъпо да плюеш една марка точно в нейния форум, ако наистина има проблем с тоя Експлорер тук или в Оффроуд форума все някой ще ти помогне! Апелирам към сдържанност, нищо лично, просто давам съвет!
Ей, като цяло не "плюя" по марката а по конкретен модел произвеждан в определен промеждутак от време. Ако съм генерализирал някъде то е от разочарование *banned* а не да ти наранявам крехките чувства.

Ако аз съм "сдържан" и Ти се нахакаш на същата кола хубаво ли ще ти стане :?: ;):

Пък и още в първият си пост съм написал какви са "сериините" му проблеми и даже съм споменал и хубавите му страни.
Ама ако си такъв голям фен с радост ще ти го "вкарам" мойто експлорерче да му се радваш! :D:

а иначе за "сериини" проблеми според http://www.explorerforum.com/forums/" onclick="window.open(this.href);return false; (като повечето от тях са се случвали и на моя злощастен eksplorer):
- като се почне от автоматичната трансмисия - за 100-150хил км и е за основен ремонт,
- мине се през двигател - не много качествени ангренажни вериги (4 на брой)
- електроника,
- ABS - светне ли ви лампичката тичайте за заден спиид сензор,
- 4х4 контрол модула му се случва да гори мн често при смяна на акомулатора (дори да седваш указанията на производителя и откачаш първо минуса на акомулатора?),
-ключалки,
- Автопилота му се случвало да се самозапали (официално признато от Форд)
- прозореца на 5-тат врата се чупел често заради некачественни панти
-ел.прозорци и к'во ли още не.

Е, ако някой сега ми каже че това са нормални проблеми за кола под 10 год?

Потребителски аватар
baidido
потребител
потребител
Мнения: 1254
Регистриран: 22 фев 2008, 08:39
Модел на автомобила: Форд Мондео 2.0 TDDI Ghia 2002
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: Ford Explorer 02 - Пълен боклук!

Мнение от baidido » 01 окт 2010, 20:09

Мога да ти кажа, че на БМВ Х5, 1-та серия, с 3.0д мотор след 100 К км, кутиите им са за смяна направо.
Който кара Форд е горд!

Потребителски аватар
amonev
потребител
потребител
Мнения: 463
Регистриран: 11 фев 2007, 08:15
Модел на автомобила: Форд Сиера 1983г.
Форд Мондео 1997г.
Местоположение: Разград
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Ford Explorer 02 - Пълен боклук!

Мнение от amonev » 01 окт 2010, 20:39

И на Сиера е същата работа. На 100 000км и лагера на първичния вал вече е сдал багажа :mrgreen:

Имам вече 5 скоростни кутии. Иначе всичко друго си е ОК >:D<:
Е ли правото право?

Потребителски аватар
Mersinko
потребител
потребител
Мнения: 77
Регистриран: 04 фев 2010, 01:43
Модел на автомобила: Форд Фиеста 1.4i 16V (90 Hp) 1997
Status: Извън линия

Re: Ford Explorer 02 - Пълен боклук!

Мнение от Mersinko » 02 окт 2010, 00:56

И аз карам форд ама с ръка на сърцето бих казал "ФОРД ЛИ Е НЕ МИ ГО ФАЛИ" *00127*

Потребителски аватар
vargala81
потребител
потребител
Мнения: 1327
Регистриран: 06 дек 2007, 13:50
Модел на автомобила: Ford Focus 2001 г. - 1.6, 16v, 100 ps.Zetec SE Engine
Местоположение: Asenovgrad
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Ford Explorer 02 - Пълен боклук!

Мнение от vargala81 » 02 окт 2010, 14:05

Mersinko написа:И аз карам форд ама с ръка на сърцето бих казал "ФОРД ЛИ Е НЕ МИ ГО ФАЛИ" *00127*
Ами защо го караш тогава? продайго и си вземи VW или Opel.

Отговори

Върни се в “МОЯТА КОЛА”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 37 госта