Ford Focus 2008

Снимки и обща информация на Вашите коли
Потребителски аватар
Bijutera
потребител
потребител
Мнения: 1850
Регистриран: 12 авг 2007, 14:51
Модел на автомобила: Ford Fusion 1.6 16V
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Ford Focus 2008

Мнение от Bijutera » 09 юни 2009, 10:36

И аз не мога да схвана смисъла да купиш чисто нова кола и да почнеш да й слагаш боклуци,като спортни филтри,пауър боксове и тн...Те форд са си преценили колко да му е мощността на тоя мотор,преценили са и какви джанти и гуми да сложат....но явно мисля твърде консервативно...успех все пак :wink:

Потребителски аватар
addic7ed
потребител
потребител
Мнения: 285
Регистриран: 20 юни 2008, 18:24
Модел на автомобила: Mondeo
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Ford Focus 2008

Мнение от addic7ed » 09 юни 2009, 22:16

chaosdd написа:Колега, доста време съм карал Focus с този двигател. Честна дума: няма нужда от каквото и да било пипане. Върви като змей. Особено като се разработи.
Стандартното окачване е перфектно като баланс между поведение на пътя и комфорт по нашите пътища. Няма смисъл от спортното, вярвай ми.
Аз карах на 17", изглеждаха страхотно, но влошават доста возията. 16" са му оптимални.
От друга страна, ако тие е кеф, слагай каквото щеш...
Препоръчвам все пак да се придържаш към заводски чаркове. Не напразно стотици добри инжинери са работили върху тях и тестови пилоти са ги тествали и доизпипвали стотици хиляди километри...
Да сменяш това Sony с китайски боклук, според мен също е грехота. Ползвай нещо на Garmin по-добре (например).

Това е от мен, дано не съм те объркал.
Ммм напълно съм съгласен.....сам се убедих.... - оригиналното си е оригинално! Да наистина струва повече, но има и за какво. Вече съм твърдо убеден, че нямам ли финансите за оригиналното, по-добре да не правя изгъзици със китайски ментета - после само главоболия за съжаление. Иначе колата изглежда супер, само дървото около радито, не кефи чак толкова много....не се връзва на тоя тип кола....а и е кофти имитация, но просто форд не правят такива коли.... имат една много готина шарка казва се 3Д ако не се лъжа - изглежда много добре. Иначе моето върви, а е само 110 коня, пък това със тия 140 е сигурно самолет!!! :o върви със 180 и пита за още
Some people want it to happen, some wish it would happen, others make it happen.

Потребителски аватар
Pr1s0n3r
потребител
потребител
Мнения: 136
Регистриран: 30 юни 2008, 09:08
Модел на автомобила: Focus 2.0 TDCi - 165hp Sedan '08 Facelift
Местоположение: Пазарджик
Status: Извън линия

Re: Ford Focus 2008

Мнение от Pr1s0n3r » 10 юни 2009, 00:26

Значи по-принцип и аз съм на мнението че оригиналното си е най-хубаво, но просто съм от типа хора който обичат да барат постоянно нещо по колата! Просто не мога да седя мирен! Ако беше ST с всички екстри може би нямаше да го барам(или щях да се опитам да го направя със задно :shock: шегувам се :D )! Не знам дали можете да ме разберете всеки си има някакви разбирания за колите и мойте са такива!

П.С. Относно така наречените китайски боклуци не съм особено съгласен! Защото съм виждал как в Тойота човек си поръчва мултимедия с ДВД и как му я слагат в сервиза и му искат 3000 лв а то всъщност струва 300 и е китайско!Вече всичко е китайско и китайско не е еталон за лошо качество! Има и много качествена китайска стока повярвайте ми не си мислите че хубавите работи ги правят някъде другаде! _friends_

Втори П.С Това за дървото нещо много често почнаха да ми го казват и ще взема да го махна и да го сменя с друго че почнах да се обиждам вече :mrgreen:
Поздрави!!! :D _friends_
Изображение

Потребителски аватар
chaosdd
потребител
потребител
Мнения: 585
Регистриран: 09 мар 2006, 09:17
Модел на автомобила: Ford Mondeo 1.6 EcoBoost 160 к.с. 2011
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Ford Focus 2008

Мнение от chaosdd » 10 юни 2009, 09:00

Нищо му няма на дървото. Много модерен десен е. Не е от т. нар. "махагон".
Ясно, че всичко се прави в Китай, разликата е че едното е реномирана марка със завод в Китай, другото, бегло подобие и недодялана имитация на горното. Мога да направя аналог с китайските марки автомобили, в които не бих се качил за нищо на света и Мондео произведено в Китай (за тамошния пазар), коеото си е почти като нашето.
Ford. Feel the difference

Потребителски аватар
Pr1s0n3r
потребител
потребител
Мнения: 136
Регистриран: 30 юни 2008, 09:08
Модел на автомобила: Focus 2.0 TDCi - 165hp Sedan '08 Facelift
Местоположение: Пазарджик
Status: Извън линия

Re: Ford Focus 2008

Мнение от Pr1s0n3r » 10 юни 2009, 09:36

И все пак има качествени китайски стоки! Например с ксенона - аз като си сложих имам чат пат проблеми докато примерно баща ми си сложи преди 3 години и не е мръднало нищо! Казвали са ми че някой от стоките излизат от един и същи завод просто някои отиват да им сложат логото на някоя известна марка а другите си остават за техния пазара! И все пак съм съгласен че има и тонове гадна и некачествена китайска тока но не съм съгласен че всичката е такава! :wink:
Изображение

Потребителски аватар
Next
потребител
потребител
Мнения: 341
Регистриран: 30 мар 2008, 17:33
Модел на автомобила: Ford Focus 2004, BMW E46 Х2 ,Nissan Navara 2.5di
Status: Извън линия

Re: Ford Focus 2008

Мнение от Next » 22 юни 2009, 22:53

И аз съм на мнение ,че вече всичко е китайско вече всички компютри ги правят в Китай затова ,че не слагайте всичко под един знаменател има и качествени стоки колеги _friends_
Изображение

Потребителски аватар
chaosdd
потребител
потребител
Мнения: 585
Регистриран: 09 мар 2006, 09:17
Модел на автомобила: Ford Mondeo 1.6 EcoBoost 160 к.с. 2011
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Ford Focus 2008

Мнение от chaosdd » 23 юни 2009, 10:19

Next написа:И аз съм на мнение ,че вече всичко е китайско вече всички компютри ги правят в Китай затова ,че не слагайте всичко под един знаменател има и качествени стоки колеги _friends_
Има голяма разлика между проектирана/копирана в Китай стока произведена там и проектирана от реномиран производител, произведена в Китай в негов завод под съответния контрол на качеството, стандарти и пр.
Тук е тънката разлика.
Ford. Feel the difference

Потребителски аватар
addic7ed
потребител
потребител
Мнения: 285
Регистриран: 20 юни 2008, 18:24
Модел на автомобила: Mondeo
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Ford Focus 2008

Мнение от addic7ed » 23 юни 2009, 11:26

Pr1s0n3r - ти докъде стигна със доработването на колата, какво ново си инсталирал тази седмица.
Some people want it to happen, some wish it would happen, others make it happen.

Потребителски аватар
cossy
потребител
потребител
Мнения: 4564
Регистриран: 22 яну 2005, 22:20
Модел на автомобила: Ескорт 1.6 -> 2.0 16V
Status: Извън линия

Re: Ford Focus 2008

Мнение от cossy » 23 юни 2009, 12:15

Ще ви помоля да не превръщате темите в ЧАТ, за да не се налага да ги заключвам...
Изображение

Потребителски аватар
Pr1s0n3r
потребител
потребител
Мнения: 136
Регистриран: 30 юни 2008, 09:08
Модел на автомобила: Focus 2.0 TDCi - 165hp Sedan '08 Facelift
Местоположение: Пазарджик
Status: Извън линия

Re: Ford Focus 2008

Мнение от Pr1s0n3r » 23 юни 2009, 18:14

Ами значи качих навигацията трябва да я снимам и да я покажа!
В момента чакам хромирани капаци на огледалата от Мото Фое и следващата стъпка предполагам е снижаващ кит пак от Мото Фое! ;)
addic7ed И ако ми отговориш на ЛС-то може да си направя и централната конзола карбонова! :mrgreen:
Изображение

Потребителски аватар
addic7ed
потребител
потребител
Мнения: 285
Регистриран: 20 юни 2008, 18:24
Модел на автомобила: Mondeo
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Ford Focus 2008

Мнение от addic7ed » 23 юни 2009, 23:45

А дали предлагат накрайник за ауспуха, никелиран. А колко струва спортното окачване проверил ли си? И вече имаш съобщение _friends_
Some people want it to happen, some wish it would happen, others make it happen.

Потребителски аватар
Pr1s0n3r
потребител
потребител
Мнения: 136
Регистриран: 30 юни 2008, 09:08
Модел на автомобила: Focus 2.0 TDCi - 165hp Sedan '08 Facelift
Местоположение: Пазарджик
Status: Извън линия

Re: Ford Focus 2008

Мнение от Pr1s0n3r » 24 юни 2009, 00:15

То не бих го нарекъл точно спортно окачване ами по скоро снижаващ кит! Който струва 357лв и някакви стотинки! ;) Иначе мисля че имат накрайник но имаше някаква схема с него че не може без еди какво си трябва да ги питаш! _friends_
Поздрави!
Изображение

Потребителски аватар
addic7ed
потребител
потребител
Мнения: 285
Регистриран: 20 юни 2008, 18:24
Модел на автомобила: Mondeo
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Ford Focus 2008

Мнение от addic7ed » 24 юни 2009, 16:33

в какво се състои този кит, за прагове и престилки ли говориш или за самото окачване? Обясни малко по подробно :D
Some people want it to happen, some wish it would happen, others make it happen.

Потребителски аватар
Pr1s0n3r
потребител
потребител
Мнения: 136
Регистриран: 30 юни 2008, 09:08
Модел на автомобила: Focus 2.0 TDCi - 165hp Sedan '08 Facelift
Местоположение: Пазарджик
Status: Извън линия

Re: Ford Focus 2008

Мнение от Pr1s0n3r » 25 юни 2009, 11:13

Ами значи само за пружини говоря който обаче не са по-твърди а са по ниски просто и снижават центъра на тежестта! Иначе има и добавки на броните и праговете ама те са по 400 лв и на горе всяка! ;) Иначе ако имаш пари и желание за твоя модел има доста прилични боди кит-ове! _friends_
Поздрави!
Изображение

Потребителски аватар
addic7ed
потребител
потребител
Мнения: 285
Регистриран: 20 юни 2008, 18:24
Модел на автомобила: Mondeo
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Ford Focus 2008

Мнение от addic7ed » 13 юли 2009, 21:18

Саше, какво направи с таблото, карбонизира ли го?! :D
Some people want it to happen, some wish it would happen, others make it happen.

Потребителски аватар
ageorgiev
потребител
потребител
Мнения: 370
Регистриран: 28 юни 2009, 21:01
Модел на автомобила: New Ford Focus 1.6 (100 hp) Duratec 5d Loder 1899 Tuning (2009)
Местоположение: Sofia/ Pleven
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Ford Focus 2008

Мнение от ageorgiev » 14 юли 2009, 00:14

Може ли да се направи таблото на новия Форд Фокус Тренд също в Carbon? Питам, защото не е дърво, а пластмаса, имитираща алуминиева повърхност. Спортното окачване и никилираните капаци ми допадат и на мен. Ако може сподели цени на ЛС?

Напиши повече за нави-то! Изглежда супер. Качествено ли е? Аз съм с обикновеното CD и лесно ще го прежаля, защото не е кой знае какво... :D

Моята кола има почти всичко нужно и ми трябва само гореописаното и един качествен ПАРКТРОНИК!
Loder1899 в BG: http://www.pitlane-bg.com/ageorgiev@hotmail.bg" onclick="window.open(this.href);return false;"
Изображение

Потребителски аватар
ageorgiev
потребител
потребител
Мнения: 370
Регистриран: 28 юни 2009, 21:01
Модел на автомобила: New Ford Focus 1.6 (100 hp) Duratec 5d Loder 1899 Tuning (2009)
Местоположение: Sofia/ Pleven
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Ford Focus 2008

Мнение от ageorgiev » 18 юли 2009, 14:15

Какво стана с навито и спортния кит пружини. Сложи ли ги? Ако да, дай повечко снимки...
Loder1899 в BG: http://www.pitlane-bg.com/ageorgiev@hotmail.bg" onclick="window.open(this.href);return false;"
Изображение

Потребителски аватар
Pr1s0n3r
потребител
потребител
Мнения: 136
Регистриран: 30 юни 2008, 09:08
Модел на автомобила: Focus 2.0 TDCi - 165hp Sedan '08 Facelift
Местоположение: Пазарджик
Status: Извън линия

Re: Ford Focus 2008

Мнение от Pr1s0n3r » 18 юли 2009, 15:48

Така значи малко се позабавих със снимките! Ето снимки на следните подобрения:
Ксенон
Парктроник
Навигация
Хромирани огледала
Спортен филтър(само лепенката е снимана ама като е в кутията така е :oops: )

Следващите подобрения:
Монитори в подглавниците (правят се в момента)
Спортно окачване(снижаване)

Ето и снимките:
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Изображение

Потребителски аватар
ageorgiev
потребител
потребител
Мнения: 370
Регистриран: 28 юни 2009, 21:01
Модел на автомобила: New Ford Focus 1.6 (100 hp) Duratec 5d Loder 1899 Tuning (2009)
Местоположение: Sofia/ Pleven
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Ford Focus 2008

Мнение от ageorgiev » 18 юли 2009, 15:58

Перфектни са :D Може ли да ми кажеш цените им на ЛС :?:
Loder1899 в BG: http://www.pitlane-bg.com/ageorgiev@hotmail.bg" onclick="window.open(this.href);return false;"
Изображение

Потребителски аватар
Pr1s0n3r
потребител
потребител
Мнения: 136
Регистриран: 30 юни 2008, 09:08
Модел на автомобила: Focus 2.0 TDCi - 165hp Sedan '08 Facelift
Местоположение: Пазарджик
Status: Извън линия

Re: Ford Focus 2008

Мнение от Pr1s0n3r » 04 авг 2009, 00:21

Ето ги и дисплейте почти завършени:
Изображение Изображение Изображение
Изображение

Отговори

Върни се в “МОЯТА КОЛА”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 29 госта