Ford Fiesta TDCI MK6.5 Titanium S - Почти готова

Снимки и обща информация на Вашите коли
angel.krasimirov
Status: Извън линия

Ford Fiesta TDCI MK6.5 Titanium S - Почти готова

Мнение от angel.krasimirov » 09 фев 2009, 14:00

Дойде време да се похваля с новата кола, която взимаме за майка ми, но ще ползвам и аз от време на време :)
Ford Fiesta 1.4 TDCI Tango Orange Met. "Претъпкана с екстри - на скандално ниска цена"
Бяхме се насочили към поръчка на новото КА (в чакане на новата Фиеста за мен), когато от Мото-Пфое дилърката ни изненада с ценовия хит на предишния модел, а именно дизел, металик, произведена в Германия за 18 500 лв. При тази цена и този цвят човек трудно може да откаже :D Та днес я видяхме, харесахме я и я платихме. Чакаме номерата, за да отлети към тесничкия семеен гараж!

Екстрите, с които идва са:
- 5 врати
- Цвят металик
- Климатик
- Предни ел. стъкла с комфорт функция (за шофьорското)
- Централно заключване
- Аларма
- Чупещ волан
- 2 Airbags
и много други...

Ето малко снимки от склада на Мото-Пфое преди да и дойдат номерата:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Последна промяна от angel.krasimirov на 14 апр 2009, 19:59, променено общо 8 пъти.

Потребителски аватар
jlpetkov
потребител
потребител
Мнения: 729
Регистриран: 18 яну 2007, 08:59
Модел на автомобила: BMW 318ti 95'мтехник шпер; Ford Fiesta 1,6i 16V '94 АГУ
Местоположение: София, в едно гето наречено Обеля-2
Status: Извън линия

Re: Нашата Ford Fiesta Tango Orange TDCI

Мнение от jlpetkov » 09 фев 2009, 14:23

бравос, супер е количката, дълго и безаварийно да се кара
според мен все пак трябваше Ка-то да поръчате ма карай ;)

Потребителски аватар
G_Lynx
потребител
потребител
Мнения: 156
Регистриран: 09 яну 2009, 00:22
Модел на автомобила: Ford Fiesta MK6 2008 1.4L Duratec 16V EFI DOHC (80PS) Tango (metallic)
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Нашата Ford Fiesta Tango Orange TDCI

Мнение от G_Lynx » 09 фев 2009, 14:47

и аз много си я харесвам тази фиестичка, с кеф да си я караш :) честито
"Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui" - "по-добре е да мълчиш разумно, отколкото да говориш глупаво"

angel.krasimirov
Status: Извън линия

Re: Нашата Ford Fiesta Tango Orange TDCI

Мнение от angel.krasimirov » 09 фев 2009, 15:37

jlpetkov написа:бравос, супер е количката, дълго и безаварийно да се кара
според мен все пак трябваше Ка-то да поръчате ма карай ;)
Форд КА дизел с клима и CD е с 5000 лв. повеяе, а е с 30 см по-малко кола... :D

Потребителски аватар
toto
потребител
потребител
Мнения: 300
Регистриран: 20 юли 2005, 23:18
Модел на автомобила: Ford Fiesta 1.25 Zetec-S 97'
Ford Fiesta 1.25 Zetec-S 12'
Местоположение: Пазарджик
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Нашата Ford Fiesta Tango Orange TDCI

Мнение от toto » 09 фев 2009, 15:42

jlpetkov написа:според мен все пак трябваше Ка-то да поръчате ма карай ;)
Новото КА няма да има нищо общо с немски автомобил. Доколкото разбрах, че използва същия двигател като Fiat 500.
Изображение

angel.krasimirov
Status: Извън линия

Re: Нашата Ford Fiesta Tango Orange TDCI

Мнение от angel.krasimirov » 09 фев 2009, 15:44

toto написа:
jlpetkov написа:според мен все пак трябваше Ка-то да поръчате ма карай ;)
Новото КА няма да има нищо общо с немски автомобил. Доколкото разбрах, че използва същия двигател като Fiat 500.
Точно така, а освен това се прави в Полша в гр. Тихи. Това е завод на Фиат.

Фиестата, от своя страна се прави в Кьоун Германия! Завода има редица сертификати за качество
:D

angel.krasimirov
Status: Извън линия

Re: Нашата Ford Fiesta Tango Orange TDCI

Мнение от angel.krasimirov » 09 фев 2009, 15:48

Имам няколко питания, а именно:

1. Могат ли да се боядисат изцяло в цвета на купето предната и задната брони, дръжките на вратите, страничните лайсни и капаците на огледалата?
2. Може ли да се сложи би-ксенон H4 6000K и заден парктроник без да отпадне гаранцията?

mitko1962
потребител
потребител
Мнения: 247
Регистриран: 13 дек 2008, 14:19
Модел на автомобила: Фокус седан 1.6TDCI 07г.
Местоположение: Бургас
Status: Извън линия

Re: Нашата Ford Fiesta Tango Orange TDCI

Мнение от mitko1962 » 09 фев 2009, 17:52

Много е хубава колата,въпреки че не са чак толкова екстрите,понеже както сам казваш сега искаш да боядисваш брони,лайсни,дръжки на врати,огледала.А като гледам и халогени няма и ляти джанти също.Сега на въпроса ти.По принцип,ако колата е лизингова,нямаш право на никакви промени по нея.Но ако все пак решиш да правиш това което мислиш имай предвид че бронята е пластмасова и трябва специално боядисване от много добър майстор,за де не ти се олющи след известно време.Същото важи и за лайсните,огледалата и дръжките на вратите.Иначе както казах колата е страхотна,особено с този цвят който на слънцето изглежда прекрасно.Моята е същия цвят.

Потребителски аватар
cenzor
потребител
потребител
Мнения: 3143
Регистриран: 30 авг 2006, 20:28
Модел на автомобила: Fiesta MK6 2004 1.3i/70hp
Местоположение: СОФИЯ
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Нашата Ford Fiesta Tango Orange TDCI

Мнение от cenzor » 09 фев 2009, 19:08

mitko1962 написа:Сега на въпроса ти.По принцип,ако колата е лизингова,нямаш право на никакви промени по нея.
:D: Моята докато беше лизингова се превърна от това:

Изображение

Изображение

в това:

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение



:D: В МотоПфое нищо не казаха, само цъкаха с език и се радваха на трансформацията.

p.s. Извинявам се за офтопика.
Изображение
Не отговарям на неграмотни постове.

mitko1962
потребител
потребител
Мнения: 247
Регистриран: 13 дек 2008, 14:19
Модел на автомобила: Фокус седан 1.6TDCI 07г.
Местоположение: Бургас
Status: Извън линия

Re: Нашата Ford Fiesta Tango Orange TDCI

Мнение от mitko1962 » 09 фев 2009, 19:15

Колега,аз говоря по принцип какви са правилата,но му писах,че ако все пак реши може да си я промени стига да не променя нещо по двигателя,понеже после ако нещо се случи ще имат повод да му откажат гаранционно обслужване.Иначе си направил страхотен кожен салон.Може ли да споделиш колко ти излезе понеже и аз имах такива мераци.

angel.krasimirov
Status: Извън линия

Re: Нашата Ford Fiesta Tango Orange TDCI

Мнение от angel.krasimirov » 09 фев 2009, 19:49

cenzor написа:
mitko1962 написа:Сега на въпроса ти.По принцип,ако колата е лизингова,нямаш право на никакви промени по нея.
:D: Моята докато беше лизингова се превърна от това:

Изображение

Изображение

в това:

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение



:D: В МотоПфое нищо не казаха, само цъкаха с език и се радваха на трансформацията.

p.s. Извинявам се за офтопика.
Колега,

Какъв ти оффтопик?!! Ти си си точно на топика, мен ако питаш. Автомобила ти е станал ВЕЛИКОЛЕПЕН :D Моля те ако имаш желание разбира се, да оставиш инфо и/или тел. за връзка, за да ме насочиш как да превърна Портокалка в малка градска кипра :)

Потребителски аватар
cenzor
потребител
потребител
Мнения: 3143
Регистриран: 30 авг 2006, 20:28
Модел на автомобила: Fiesta MK6 2004 1.3i/70hp
Местоположение: СОФИЯ
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Нашата Ford Fiesta Tango Orange TDCI

Мнение от cenzor » 09 фев 2009, 19:55

angel.krasimirov написа:
Колега,

Какъв ти оффтопик?!! Ти си си точно на топика, мен ако питаш. Автомобила ти е станал ВЕЛИКОЛЕПЕН :D Моля те ако имаш желание разбира се, да оставиш инфо и/или тел. за връзка, за да ме насочиш как да превърна Портокалка в малка градска кипра :)
Тук съм описал :mrgreen: какво съм правил.
Общо взето съм правил всичко сам - нов кожен волан от Fiesta (като твоята), кожен подлакътник от чужбина (Armster Armrest от Rati Innovations) и оригинален кожен салон от Fiesta (поръчан от Ebay).
:roll: Разказа ми се играта докато ги поставя отнема няколко дни, но резултата си струва. :D:
Изображение
Не отговарям на неграмотни постове.

angel.krasimirov
Status: Извън линия

Re: Нашата Ford Fiesta Tango Orange TDCI

Мнение от angel.krasimirov » 09 фев 2009, 19:59

mitko1962 написа:Много е хубава колата,въпреки че не са чак толкова екстрите,понеже както сам казваш сега искаш да боядисваш брони,лайсни,дръжки на врати,огледала.А като гледам и халогени няма и ляти джанти също.Сега на въпроса ти.По принцип,ако колата е лизингова,нямаш право на никакви промени по нея.Но ако все пак решиш да правиш това което мислиш имай предвид че бронята е пластмасова и трябва специално боядисване от много добър майстор,за де не ти се олющи след известно време.Същото важи и за лайсните,огледалата и дръжките на вратите.Иначе както казах колата е страхотна,особено с този цвят който на слънцето изглежда прекрасно.Моята е същия цвят.
Другата ми идея е да си купя от eBay никилирани дръжки за вратите, лайсна за над номера, капаци за страничните огледала и радиаторна решетка! А за джанти - вече пътуват един уникален чифт 16" Dezent :D
Последна промяна от angel.krasimirov на 16 фев 2009, 23:59, променено общо 1 път.

angel.krasimirov
Status: Извън линия

Re: Нашата Ford Fiesta Tango Orange TDCI

Мнение от angel.krasimirov » 09 фев 2009, 20:09

cenzor написа:
angel.krasimirov написа:
Колега,

Какъв ти оффтопик?!! Ти си си точно на топика, мен ако питаш. Автомобила ти е станал ВЕЛИКОЛЕПЕН :D Моля те ако имаш желание разбира се, да оставиш инфо и/или тел. за връзка, за да ме насочиш как да превърна Портокалка в малка градска кипра :)
Тук съм описал :mrgreen: какво съм правил.
Общо взето съм правил всичко сам - нов кожен волан от Fiesta (като твоята), кожен подлакътник от чужбина (Armster Armrest от Rati Innovations) и оригинален кожен салон от Fiesta (поръчан от Ebay).
:roll: Разказа ми се играта докато ги поставя отнема няколко дни, но резултата си струва. :D:
Можеш ли да ми съдействаш за намирането на подлакътник? Ще съм задължен доста :D

Иначе, това, което ще има със сигурност ще са заден парктроник, би-ксенон 6000К, 16" джанти и кожен волан и скоростен лост + маншон!

Потребителски аватар
cenzor
потребител
потребител
Мнения: 3143
Регистриран: 30 авг 2006, 20:28
Модел на автомобила: Fiesta MK6 2004 1.3i/70hp
Местоположение: СОФИЯ
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Нашата Ford Fiesta Tango Orange TDCI

Мнение от cenzor » 09 фев 2009, 20:13

Tова е моделът, но трябва да огледам къде има търговец, който да доставя до България.
Аз моя си го докарах от Словения и си го избирах на място, защото едно време никой не искаше да достави до тук. :D
За маншон и скоростен лост - като моя (от Мондео 2003-2007) става идеално, има ги с метал и кожа.

Edit: Намерих го и в БГ: http://www.topspeed.bg/catalog.php?cid=140" onclick="window.open(this.href);return false;
Имат закрепване за фиеста '05, така че нямаш грижи! :twisted:
Трябва ти Барче Armster + Адаптори за Барчета ARMSTER... и си в играта.
Изображение
Не отговарям на неграмотни постове.

angel.krasimirov
Status: Извън линия

Re: Нашата Ford Fiesta Tango Orange TDCI

Мнение от angel.krasimirov » 09 фев 2009, 20:29

cenzor написа:Tова е моделът, но трябва да огледам къде има търговец, който да доставя до България.
Аз моя си го докарах от Словения и си го избирах на място, защото едно време никой не искаше да достави до тук. :D
За маншон и скоростен лост - като моя (от Мондео 2003-2007) става идеално, има ги с метал и кожа.

Edit: Намерих го и в БГ: http://www.topspeed.bg/catalog.php?cid=140" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;
Имат закрепване за фиеста '05, така че нямаш грижи! :twisted:
Трябва ти Барче Armster + Адаптори за Барчета ARMSTER... и си в играта.
Вече съм го поръчал :) Сърдечно благодаря... :P

angel.krasimirov
Status: Извън линия

Re: Нашата Ford Fiesta Tango Orange TDCI

Мнение от angel.krasimirov » 09 фев 2009, 21:09

mitko1962 написа:Много е хубава колата,въпреки че не са чак толкова екстрите,понеже както сам казваш сега искаш да боядисваш брони,лайсни,дръжки на врати,огледала.А като гледам и халогени няма и ляти джанти също.Сега на въпроса ти.По принцип,ако колата е лизингова,нямаш право на никакви промени по нея.Но ако все пак решиш да правиш това което мислиш имай предвид че бронята е пластмасова и трябва специално боядисване от много добър майстор,за де не ти се олющи след известно време.Същото важи и за лайсните,огледалата и дръжките на вратите.Иначе както казах колата е страхотна,особено с този цвят който на слънцето изглежда прекрасно.Моята е същия цвят.
Различава се от бензиновата от промоцията със следните неща: с 490 лв е по-евтина (т.е. 18 500 лв. за дизела, а 18 990 лв. за бензина), но няма халогени и 15" джанти! Само това е!

mitko1962
потребител
потребител
Мнения: 247
Регистриран: 13 дек 2008, 14:19
Модел на автомобила: Фокус седан 1.6TDCI 07г.
Местоположение: Бургас
Status: Извън линия

Re: Моята Нова Ford Fiesta Tango Orange TDCI

Мнение от mitko1962 » 09 фев 2009, 21:39

Ще стане много хубава с тези промени.А за дръжките много ми харесват на новото Мондео Джия които са в цвета на купето,но с никелирана лента по средата.Много добре стоят,но незнам дали има такива за другите модели.Учудвам се само на това ,че дизеловата е струвала по евтино от бензиновата.Да не би да е била с по голям двигател?

angel.krasimirov
Status: Извън линия

Re: Моята Нова Ford Fiesta Tango Orange TDCI

Мнение от angel.krasimirov » 09 фев 2009, 21:46

mitko1962 написа:Ще стане много хубава с тези промени.А за дръжките много ми харесват на новото Мондео Джия които са в цвета на купето,но с никелирана лента по средата.Много добре стоят,но незнам дали има такива за другите модели.Учудвам се само на това ,че дизеловата е струвала по евтино от бензиновата.Да не би да е била с по голям двигател?
Не просто бензиновите 1.4 почти са свършили, а са останали над 300 дизелови и ги пускат със 7000 лв. отстъпка :D Има и малко бензинови 1.25 за 17 990 лв., но не си струва :wink:

angel.krasimirov
Status: Извън линия

Re: Моята Нова Ford Fiesta Tango Orange TDCI

Мнение от angel.krasimirov » 13 фев 2009, 21:54

Има поръчани няколко заводски подобрения:

- Премиум топка за ск. лост (кожа/алуминий)
- Предпазни алуминиеви, вътрешни прагове с логото на "Ford"
- Висококачествени велурени стелки с логото на "Fiesta"
- Безраменни предни и задна чистачка от спец. серия на Chempion за автомобили, които серийно нямат такива
- Никилирана лайсна за ръба на 5-тата врата

Предстои:

- заден парктроник с 4 сензора (безкабелен)
- Bi-Xenon 6000К Н4 с тънки баласти
- Обезшумяване с Dynamat Extreem
- Боядисване в цвета на купето на странични лайсни :D
Последна промяна от angel.krasimirov на 19 фев 2009, 23:52, променено общо 1 път.

Отговори

Върни се в “МОЯТА КОЛА”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 20 госта