Старото попълнение в семейството - Fiesta 2007

Снимки и обща информация на Вашите коли
Потребителски аватар
addic7ed
потребител
потребител
Мнения: 285
Регистриран: 20 юни 2008, 18:24
Модел на автомобила: Mondeo
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Старото попълнение в семейството - Fiesta 2007

Мнение от addic7ed » 29 май 2010, 21:29

Ами чакам да дойде аукса на първо време. Пък после ще видим, може би ще я продаваме по някое време, че все пак има нова фиеста. :)
Some people want it to happen, some wish it would happen, others make it happen.

Потребителски аватар
addic7ed
потребител
потребител
Мнения: 285
Регистриран: 20 юни 2008, 18:24
Модел на автомобила: Mondeo
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Старото попълнение в семейството - Fiesta 2007

Мнение от addic7ed » 18 юни 2010, 13:36

Най-накрая пристигна AUX кабела с 3.5мм жак за фиестата(радиото и е 6000CD) и вчера го инсталирах, като не беше нещо кой знае колко сложно, дори беше приятно за след работа.
Най-трудният етап, според мене беше свалянето на панела на радиото с кукичките. Малко е баято, но веднъж, когато го свалите, нямате проблеми, кабела идва с 2 броя букси, за всеки случай, има лист с инструкций и разяснение как и къде да се свърже.
http://i.ebayimg.com/23/!Bc2yv!!!2k~$(KGrHqUH-DcEq" onclick="window.open(this.href);return false;)dSTWjuBK2WQNmjCw~~_12.JPG

Аз освен радиото, трябваше да оправя и бутона за парното, тъй като при предишното сваляне се беше разкачил, и трябваше да сваля и целия челен пластмасов панел, който е в таблото. Колкото до радиото, с 4те кукички се сваля по-лесно отколкото с 2, както го дават по книжка. Ако искате да слагате само кабела, ще ви трябват само кукичките за сваляне на панела на радиото, всичко останало може да се направи без инструменти. Вече зависи откъде ще го прекарате, аз го пуснах под централната конзола в отделението до запалката, без да правя излишни дупки, тъй като има една процеп между двата панела. По схемата вкарвате кабелчетата на необходимите места в буксата, изваждате бялата букса в повечето случай и слагате новата, прекарвате кабела на желаното място, прибирате всички кабели навътре , за де не пречат на влизането на радиото и сте готови. Кабела който идва в комплекта е по-дебел от повечето такива, което ме кара да мисля, че е добър и надежден. Дълъг е около 1.2м, което е повече от достатъчно, може и в жабката да се прокара, може и покрай лоста на ръчната, въпрос на избор. :) Пускате си iPod-a или мп3 плейъра, натискате AUX бутона на радиото и засвирва любимия Рок и може да си отворите бирата вече. _friends_

Ако ще сваляте цялата централна конзола обаче, ще ви трябва кръстата отверка и торкс - 25ца, свялнето и не е толкова трудно, но трябва да отвиете всички винтчета и има едно легнало под радиото. Като свалите радиото има 2 броя кръстати винтчета под него централно, след това трябва да махнете държача за стотинки от дясно на бутона за аварийните и да го разкачите от буксата, тъй като зад този държач има букса а зад него има още 1 винтче, трябва да извадите и бутона за нагряване на задното стъкло от ляво на аварийните и да го разкачите, и там има още 1 винтче, след това да разкачите и буксата на аварийните. След като освободите радиото от антената и главната букса ше видите торкс винта под радиото, той е 25ца - стандартен фордов :) развивате го и него и бавно повдигате панела нагоре, като имате в предвид, че най-отгоре където свършва панела и има едно като сапунерка има 6 крачета с щипки, и просто трябва малко повече да ги дръпнете, но внимателно. :o

Кабела го купих по ибей от - http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll? ... K:MEWNX:IT" onclick="window.open(this.href);return false;, но не знам защо в момента няма други артикули. струваше 19 паунда, като доставката е безплатна

Извинявам се че малко дълго, но исках да съм изчерпателен. Снимки ще кача по-късно от цялата тази операция : ) :D
Some people want it to happen, some wish it would happen, others make it happen.

Потребителски аватар
DigiPro
потребител
потребител
Мнения: 4336
Регистриран: 08 фев 2005, 23:15
Модел на автомобила: служебен C-Max 1,0 EcoBoost
ex служебен B-Max 1,0 EcoBoost
ex служебен Fusion 1,4 Duratec 16V.
ex Fiesta Si 1,6 16V MK3,5
ex Fiesta 1,1i MK3
Местоположение: Велико Търново
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Старото попълнение в семейството - Fiesta 2007

Мнение от DigiPro » 18 юни 2010, 18:14

addic7ed написа:Кабела го купих по ибей от - http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll? ... K:MEWNX:IT" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;, но не знам защо в момента няма други артикули. струваше 19 паунда, като доставката е безплатна
Как 19 паунда бе колега за 1 метър жица и два куплунга :shock: В Мото-Пфое се продава оригинален комплект кабел и женска букса за която се пробива дупка до скоростният лост както заводски е монтирано при мен. Сигурен съм, че не струва повече от половината на това което си дал.
Освен това в руския FusionClub форум има тема за поставяне на AUX вход с подръчни материали, които струват не повече от 2 лв.
http://www.fusionclub.ru/forum/viewtopi ... =69&t=5979

П.С. Ето парт номер на AUX комплекта: 1426121 - цена 38,5лв.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
]

Потребителски аватар
ageorgiev2010
потребител
потребител
Мнения: 121
Регистриран: 24 дек 2009, 16:42
Модел на автомобила: Volvo C30 (2010) 1.6 R-Design
Местоположение: Sofia
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Старото попълнение в семейството - Fiesta 2007

Мнение от ageorgiev2010 » 07 юли 2010, 01:37

Това на Ford Focus 2009-та може ли да се направи, че искам да си пускам музика от iPhone-а. Писна ми да записвам дискове :D

Потребителски аватар
DigiPro
потребител
потребител
Мнения: 4336
Регистриран: 08 фев 2005, 23:15
Модел на автомобила: служебен C-Max 1,0 EcoBoost
ex служебен B-Max 1,0 EcoBoost
ex служебен Fusion 1,4 Duratec 16V.
ex Fiesta Si 1,6 16V MK3,5
ex Fiesta 1,1i MK3
Местоположение: Велико Търново
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Старото попълнение в семейството - Fiesta 2007

Мнение от DigiPro » 07 юли 2010, 21:40

ageorgiev2010 написа:Това на Ford Focus 2009-та може ли да се направи, че искам да си пускам музика от iPhone-а. Писна ми да записвам дискове :D
Може разбира се. Я огледай в жабката да не би да имаш. Май на Фокусите е там AUX-а

Потребителски аватар
YaSkAwA
потребител
потребител
Мнения: 422
Регистриран: 06 юни 2006, 13:06
Модел на автомобила: Mondeo 2.0 2016
Focus 1,6 16V 100ps 2006
Ford Kuga 2,5T 2009
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Старото попълнение в семейството - Fiesta 2007

Мнение от YaSkAwA » 09 юли 2010, 22:33

Трябва да се демонтира и се вижда дали има пуснат кабел!!!
Ако има само букса трябва!
Поздрави

DigiPro написа:
ageorgiev2010 написа:Това на Ford Focus 2009-та може ли да се направи, че искам да си пускам музика от iPhone-а. Писна ми да записвам дискове :D
Може разбира се. Я огледай в жабката да не би да имаш. Май на Фокусите е там AUX-а
ИзображениеИзображениеИзображение

Потребителски аватар
ageorgiev2010
потребител
потребител
Мнения: 121
Регистриран: 24 дек 2009, 16:42
Модел на автомобила: Volvo C30 (2010) 1.6 R-Design
Местоположение: Sofia
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Старото попълнение в семейството - Fiesta 2007

Мнение от ageorgiev2010 » 11 юли 2010, 18:34

yasen.yankov написа:Трябва да се демонтира и се вижда дали има пуснат кабел!!!
Ако има само букса трябва!
Поздрави

DigiPro написа:
ageorgiev2010 написа:Това на Ford Focus 2009-та може ли да се направи, че искам да си пускам музика от iPhone-а. Писна ми да записвам дискове :D
Може разбира се. Я огледай в жабката да не би да имаш. Май на Фокусите е там AUX-а
Ако може да стане за Ford Focus (2009) какви части (с Ford номерата им) ми трябват?

Потребителски аватар
DigiPro
потребител
потребител
Мнения: 4336
Регистриран: 08 фев 2005, 23:15
Модел на автомобила: служебен C-Max 1,0 EcoBoost
ex служебен B-Max 1,0 EcoBoost
ex служебен Fusion 1,4 Duratec 16V.
ex Fiesta Si 1,6 16V MK3,5
ex Fiesta 1,1i MK3
Местоположение: Велико Търново
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Старото попълнение в семейството - Fiesta 2007

Мнение от DigiPro » 11 юли 2010, 21:12

ageorgiev2010 написа:Ако може да стане за Ford Focus (2009) какви части (с Ford номерата им) ми трябват?
Е по горе не ги ли видиш номерата? Еднакви са куплунзите и аудиосистемите на всички фордове.

П.С. Оспамихме хубавата тема на човека :oops:

Отговори

Върни се в “МОЯТА КОЛА”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 21 госта