Моят нов Ford Focus

Снимки и обща информация на Вашите коли
Потребителски аватар
ageorgiev
потребител
потребител
Мнения: 370
Регистриран: 28 юни 2009, 21:01
Модел на автомобила: New Ford Focus 1.6 (100 hp) Duratec 5d Loder 1899 Tuning (2009)
Местоположение: Sofia/ Pleven
Контакти:
Status: Извън линия

Моят нов Ford Focus

Мнение от ageorgiev » 14 авг 2009, 19:23

Здравейте,

Преди малко повече от 2 седмици се сдобих с чисто новичък Ford Focus Trend 1.6 Duratec 5d. Цветът е много хубав - Tango Orange! Освен това има довабен и Trend X пакет, който включва 16" джанти, темпомат с кожен волан, луксозна централна конзола, пакет пушачи и управление на музикалната система от волана.

Имам идея да добавя екстериорните и интериорните елементи от автомобила, за да се достигне ниво Ghia Individual:

Автомобилът е в този вид сега:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение


Искам да добавя следните елементи по екстериора: горна и долна предни спортни решетки, голям заден спойлер, никилирани капаци на страничните огледала + функция осветяване, никилирани дръжки на вратите, нилилирана рамка под стъклата, нилилирана лайсна над регистрационния номер. Ето как изглеждат някои от тях:


Изображение

Изображение

И то интериора: LED прагове на вратите от полиран алуминий с надпис Individual, LED светеща топка за ск. лост от полиран алуминий/естествена кожа, ръкохватка за ръчна спирачка от полиран алуминий/кожа/ Спортни педали (вкл. почиващ) от полиран алуминий и най-вече - салон - Индивидуал от платинено бяла кожа с черен кедар :D Ето и малко илюстрации:

Изображение

Изображение

Изображение
Последна промяна от ageorgiev на 06 сеп 2009, 15:39, променено общо 2 пъти.
Loder1899 в BG: http://www.pitlane-bg.com/ageorgiev@hotmail.bg" onclick="window.open(this.href);return false;"
Изображение

Потребителски аватар
sebbulba
потребител
потребител
Мнения: 67
Регистриран: 24 май 2009, 18:22
Модел на автомобила: Ford Fiesta 1.4 TDCi 2002
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: От Ford Focus Style към Ford Focus Individual

Мнение от sebbulba » 14 авг 2009, 22:48

Спойлера е много грозен,по-добре не го слагай,ще развалиш визията на автомобила ... *0032* ,а ме съмнява да върши по-добра работа от сегашния ти!
За салона какво да ти кажа ... изобщо не ми се връзва т'ва бялото/или можеби бежово/ на цвета на купето и въобще с настоящия ти интериор.Другите неща от замисъла ти ми се виждат сполучлива идея...макар,че не се знае в действителност дали,ще стоят добре точно на твоя цвят на колата,който между впрочем много ми харесва,направо е смазващ!!! :D:
Лапам мухите и си щракам с пръсти ...

Потребителски аватар
ageorgiev
потребител
потребител
Мнения: 370
Регистриран: 28 юни 2009, 21:01
Модел на автомобила: New Ford Focus 1.6 (100 hp) Duratec 5d Loder 1899 Tuning (2009)
Местоположение: Sofia/ Pleven
Контакти:
Status: Извън линия

Re: От Ford Focus Style към Ford Focus Individual

Мнение от ageorgiev » 14 авг 2009, 23:30

sebbulba написа:Спойлера е много грозен,по-добре не го слагай,ще развалиш визията на автомобила ... *0032* ,а ме съмнява да върши по-добра работа от сегашния ти!
За салона какво да ти кажа ... изобщо не ми се връзва т'ва бялото/или можеби бежово/ на цвета на купето и въобще с настоящия ти интериор.Другите неща от замисъла ти ми се виждат сполучлива идея...макар,че не се знае в действителност дали,ще стоят добре точно на твоя цвят на колата,който между впрочем много ми харесва,направо е смазващ!!! :D:

Колега,

Повече от отворен съм за градивна критика, но съчетанието Керемидено червени и платинено бяло е нещо като модерна класика :shock: Светлият салон има много недостатъци, но красотата не е един от тях :D Бих ти намерил реални снимки, но за сега не откривам Ford Focus Individual в mobile.de

Тази кожа съм я слагал до автомобила и сякаш "залепва"!

За спойлера - всеки с вкуса си. На мен ми допада! Ако не ми хареса ще си взема друго и така... Има разлика м/у това "крло", което имам аз сега и това, което е боядисано на Ghia/Titanium! Имай го предвид. Иначе да е само за боя и да няма покупка.


П.П.: Наскоро разбрах, че Loder1899 вече имат представителство в БГ! Може да разгледам и те какво предлагат :idea:
Loder1899 в BG: http://www.pitlane-bg.com/ageorgiev@hotmail.bg" onclick="window.open(this.href);return false;"
Изображение

Потребителски аватар
sebbulba
потребител
потребител
Мнения: 67
Регистриран: 24 май 2009, 18:22
Модел на автомобила: Ford Fiesta 1.4 TDCi 2002
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: От Ford Focus Style към Ford Focus Individual

Мнение от sebbulba » 14 авг 2009, 23:44

...разбира се,че всеки си има лично мнение и аз не съм искал да обиждам никого,още по-малко пък да критикувам,просто изразих моето виждане по "въпроса",с което не искам да ангажирам никого/освен това автомобила си е твой и можеш да го правиш каквото си поискаш/.Понеже си пуснал тема,за това се изказах/все пак явно очакваш мнения иначе,защо ще пускаш тема/...Не се засягай или обиждай,колата ти много ми харесва,но поважното е на теб как ти се струва.Щом искаш да променяш нещо ти най-добре си знаеш... :D:
Лапам мухите и си щракам с пръсти ...

Потребителски аватар
ageorgiev
потребител
потребител
Мнения: 370
Регистриран: 28 юни 2009, 21:01
Модел на автомобила: New Ford Focus 1.6 (100 hp) Duratec 5d Loder 1899 Tuning (2009)
Местоположение: Sofia/ Pleven
Контакти:
Status: Извън линия

Re: От Ford Focus Style към Ford Focus Individual

Мнение от ageorgiev » 15 авг 2009, 00:09

sebbulba написа:...разбира се,че всеки си има лично мнение и аз не съм искал да обиждам никого,още по-малко пък да критикувам,просто изразих моето виждане по "въпроса",с което не искам да ангажирам никого/освен това автомобила си е твой и можеш да го правиш каквото си поискаш/.Понеже си пуснал тема,за това се изказах/все пак явно очакваш мнения иначе,защо ще пускаш тема/...Не се засягай или обиждай,колата ти много ми харесва,но поважното е на теб как ти се струва.Щом искаш да променяш нещо ти най-добре си знаеш... :D:

Аз точно така го възприех - без лоши чувства :D

Предполагам, че когато трансформациите завършат ще си промениш мнението за цветовата комбинация :wink:
Loder1899 в BG: http://www.pitlane-bg.com/ageorgiev@hotmail.bg" onclick="window.open(this.href);return false;"
Изображение

Потребителски аватар
synthez 3D
Потребител
Потребител
Мнения: 1745
Регистриран: 04 окт 2005, 08:57
Модел на автомобила: C-MAX Titanium 1.0 Ecobоost-125 HP 2014,
FOCUS 1,6-100 HP 2011,
C-MAX -компютърен 3D модел,
бивш C-MAX Ghia 1.8 16V-125HP 2008,
Местоположение: Г.Оряховица
Status: Извън линия

Re: От Ford Focus Style към Ford Focus Individual

Мнение от synthez 3D » 15 авг 2009, 08:18

Според мен комбинацията на светъл салон с Tango e перфектна.Моята кола е с оригиналния бежов салон и мисля,че изглежда много добреИзображение
А колкото до недостатъците-до сега не съм видял такива.Даже напротив,мисля,че е много по-добре салона да е светъл,защото противно на всички схващания,се цапа по-малко от тъмния.Просто праха и повечето боклуци са светъл цвят и на черните тапицерии си личат винаги.Успех с подобренията!!!
Изображение

Потребителски аватар
ageorgiev
потребител
потребител
Мнения: 370
Регистриран: 28 юни 2009, 21:01
Модел на автомобила: New Ford Focus 1.6 (100 hp) Duratec 5d Loder 1899 Tuning (2009)
Местоположение: Sofia/ Pleven
Контакти:
Status: Извън линия

Re: От Ford Focus Style към Ford Focus Individual

Мнение от ageorgiev » 23 авг 2009, 14:58

Имам някакви помисли за предна броня от Ford Focus ST! Има отвори за умиватели на фаровете (нещо задължително, за да се монтира ксенон), но се притеснявам дали ще подхожда на цялостната визия на автомобила :roll:
Loder1899 в BG: http://www.pitlane-bg.com/ageorgiev@hotmail.bg" onclick="window.open(this.href);return false;"
Изображение

Потребителски аватар
Bijutera
потребител
потребител
Мнения: 1850
Регистриран: 12 авг 2007, 14:51
Модел на автомобила: Ford Fusion 1.6 16V
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: От Ford Focus Style към Ford Focus Individual

Мнение от Bijutera » 24 авг 2009, 22:53

Аз продължавам да се чудя как може да дадеш толкова пари за чисто нова кола и да почнеш да я съсипваш с нови тапицерии, спойлери и тн....те от Форд са си сложили каквото трябва, всичко си е нагласено и направено...но ти си си дал парите ти си решаваш.

Потребителски аватар
ageorgiev
потребител
потребител
Мнения: 370
Регистриран: 28 юни 2009, 21:01
Модел на автомобила: New Ford Focus 1.6 (100 hp) Duratec 5d Loder 1899 Tuning (2009)
Местоположение: Sofia/ Pleven
Контакти:
Status: Извън линия

Re: От Ford Focus Style към Ford Focus Individual

Мнение от ageorgiev » 25 авг 2009, 00:24

Bijutera написа:Аз продължавам да се чудя как може да дадеш толкова пари за чисто нова кола и да почнеш да я съсипваш с нови тапицерии, спойлери и тн....те от Форд са си сложили каквото трябва, всичко си е нагласено и направено...но ти си си дал парите ти си решаваш.

Да съсипвам??? Повечето хора го считат за Upgrade! Частите, които слагам за на Ford Individual Program, Loder 1899 и естествена кожа от реномирани италянски фабрики (много по-качествена от заводско вгражданата)! Освен това ВСЕКИ кожен салон от естествена кожа се прави на ръка :idea:
Последна промяна от ageorgiev на 25 авг 2009, 08:32, променено общо 1 път.
Loder1899 в BG: http://www.pitlane-bg.com/ageorgiev@hotmail.bg" onclick="window.open(this.href);return false;"
Изображение

Потребителски аватар
Pr1s0n3r
потребител
потребител
Мнения: 136
Регистриран: 30 юни 2008, 09:08
Модел на автомобила: Focus 2.0 TDCi - 165hp Sedan '08 Facelift
Местоположение: Пазарджик
Status: Извън линия

Re: От Ford Focus Style към Ford Focus Individual

Мнение от Pr1s0n3r » 25 авг 2009, 00:25

Защо ще е съсипеш като и сложиш нова кожена тапицерия??? Ами то значи повечето хора си поръчват съсипани коли! Или спйолер? Форд са го измислили до момента на съотношение цена-качество! От там на татък ти решаваш как ще ти изглежда колата! И не е вярно че са сложили каквото трябва! Извинявай ама може ли задните стелки да са ти екстра? Сложили са най-необходимото! От там на татък решаваш за какво ти трябва колата и какво искаш от нея! И си я правиш по твой вкус!
Изображение

Потребителски аватар
nikolovvd
потребител
потребител
Мнения: 4952
Регистриран: 15 май 2006, 16:18
Модел на автомобила: Mitsubishi X
Местоположение: Видин
Status: Извън линия

Re: От Ford Focus Style към Ford Focus Individual

Мнение от nikolovvd » 25 авг 2009, 10:39

Pr1s0n3r написа: Извинявай ама може ли задните стелки да са ти екстра? Сложили са най-необходимото! От там на татък решаваш за какво ти трябва колата и какво искаш от нея! И си я правиш по твой вкус!
Точно поради тези причини миналата година се отказах да вземам Фокус, а се метнах на това долу.
Не е допустимо ESP, тракшъна, спирачния асистент и половината от въздушните възглавници да са ти екстри.
А кожения салон е нещо много красиво особено правени по поръчка, но изисква специфични грижи.

Потребителски аватар
ageorgiev
потребител
потребител
Мнения: 370
Регистриран: 28 юни 2009, 21:01
Модел на автомобила: New Ford Focus 1.6 (100 hp) Duratec 5d Loder 1899 Tuning (2009)
Местоположение: Sofia/ Pleven
Контакти:
Status: Извън линия

Re: От Ford Focus Style към Ford Focus Individual

Мнение от ageorgiev » 25 авг 2009, 17:51

nikolovvd написа:
Pr1s0n3r написа: Извинявай ама може ли задните стелки да са ти екстра? Сложили са най-необходимото! От там на татък решаваш за какво ти трябва колата и какво искаш от нея! И си я правиш по твой вкус!
Точно поради тези причини миналата година се отказах да вземам Фокус, а се метнах на това долу.
Не е допустимо ESP, тракшъна, спирачния асистент и половината от въздушните възглавници да са ти екстри.
А кожения салон е нещо много красиво особено правени по поръчка, но изисква специфични грижи.

Здравей,

Не мога да се съглася с мнението ти. Спирачният асистент при Фокус е серийна екстра. ESP + side airbags се доплаща но двете неща за 1500 лв. общо. При Lancer ESP не е стандарт в базовото оборудване, защото при ниво INFORM в ценовата листа е отбелязано - "Активен контрол на стабилността и “тракшън контрол” (ASTC) Доп.обор. 1000 лв."!

Друг важен момент, е че при Фокус базовата цена в момента е 24 500 лв., а при Лансер 29 000 лв. За тези 4 500 лв. може да се оборудваш с доста неща :D
Loder1899 в BG: http://www.pitlane-bg.com/ageorgiev@hotmail.bg" onclick="window.open(this.href);return false;"
Изображение

Потребителски аватар
Next
потребител
потребител
Мнения: 341
Регистриран: 30 мар 2008, 17:33
Модел на автомобила: Ford Focus 2004, BMW E46 Х2 ,Nissan Navara 2.5di
Status: Извън линия

Re: От Ford Focus Style към Ford Focus Individual

Мнение от Next » 26 авг 2009, 00:31

До колегата заклетия фен на форд... не сравнявай Focus с Lancer
Евала и на двама ви за новите коли >:D<:
Изображение

Потребителски аватар
ageorgiev
потребител
потребител
Мнения: 370
Регистриран: 28 юни 2009, 21:01
Модел на автомобила: New Ford Focus 1.6 (100 hp) Duratec 5d Loder 1899 Tuning (2009)
Местоположение: Sofia/ Pleven
Контакти:
Status: Извън линия

Re: От Ford Focus Style към Ford Focus Individual

Мнение от ageorgiev » 26 авг 2009, 09:11

Next написа:До колегата заклетия фен на форд... не сравнявай Focus с Lancer
Евала и на двама ви за новите коли >:D<:
:?:
Loder1899 в BG: http://www.pitlane-bg.com/ageorgiev@hotmail.bg" onclick="window.open(this.href);return false;"
Изображение

Потребителски аватар
nikolovvd
потребител
потребител
Мнения: 4952
Регистриран: 15 май 2006, 16:18
Модел на автомобила: Mitsubishi X
Местоположение: Видин
Status: Извън линия

Re: От Ford Focus Style към Ford Focus Individual

Мнение от nikolovvd » 26 авг 2009, 10:43

Тези разсъждения ги правих преди 2 години и започнах да сравнявам първо активната и пасивна безопасност, а чак след това останалите екстри.
Най-ниското ниво въобще не съм го гледал, а и преди 2 години беше 23-25 хил. лева. Най-доволна остана жената, че е автоматик. А аз се кефя на спортния режим и джъткам скоростите от волана.
Next, споко бе! Форда (Скорпиото) още е в фамилията, дори на националната среща и двете коли бяха там.
А след 3-4 години, ако даде Господ и с една нова Фиеста може да се сдобия. Само да изкарат някой по як двигател от 120 коня, ако не ще яхна едно такова от аватара.

Потребителски аватар
ageorgiev
потребител
потребител
Мнения: 370
Регистриран: 28 юни 2009, 21:01
Модел на автомобила: New Ford Focus 1.6 (100 hp) Duratec 5d Loder 1899 Tuning (2009)
Местоположение: Sofia/ Pleven
Контакти:
Status: Извън линия

Re: От Ford Focus Style към Ford Focus Individual

Мнение от ageorgiev » 26 авг 2009, 10:52

nikolovvd написа:Тези разсъждения ги правих преди 2 години и започнах да сравнявам първо активната и пасивна безопасност, а чак след това останалите екстри.
Най-ниското ниво въобще не съм го гледал, а и преди 2 години беше 23-25 хил. лева. Най-доволна остана жената, че е автоматик. А аз се кефя на спортния режим и джъткам скоростите от волана.

До преди месец базовата цена на FordFocus беше 23 950 лв. към това прибавяш ESP - 900 лв. и странични aerbags - 600 лв. и за 25 450 лв. получаваш автомобил с оптимално ниво на активна и пасивна безопасност. Не е за пренебрегване и факта, че FordFocus е най-сигурният автомобил в класа си:

http://www.ford.bg/page.php?c=30&m=142" onclick="window.open(this.href);return false;
Loder1899 в BG: http://www.pitlane-bg.com/ageorgiev@hotmail.bg" onclick="window.open(this.href);return false;"
Изображение

Потребителски аватар
nikolovvd
потребител
потребител
Мнения: 4952
Регистриран: 15 май 2006, 16:18
Модел на автомобила: Mitsubishi X
Местоположение: Видин
Status: Извън линия

Re: От Ford Focus Style към Ford Focus Individual

Мнение от nikolovvd » 26 авг 2009, 11:17

Да обаче правиш сравнение на автомобили с 80 коня и 105 коня. Вземи цената на 1.6 поне и добави допълнителните неща. Да не говорим, че МП сега са смъкнали цените до долу, за да върви търговията в тази криза.
Ако сега искам да си взема Фокус със същите параметри, които има сегашната кола трябва да се бръкна поне за 42 190 лв., а аз съм я взел преди година и половина за 37 990 лв. и то преди кризата да удари с пълна сила.

Потребителски аватар
Pr1s0n3r
потребител
потребител
Мнения: 136
Регистриран: 30 юни 2008, 09:08
Модел на автомобила: Focus 2.0 TDCi - 165hp Sedan '08 Facelift
Местоположение: Пазарджик
Status: Извън линия

Re: От Ford Focus Style към Ford Focus Individual

Мнение от Pr1s0n3r » 26 авг 2009, 12:11

ageorgiev никой не спори че е евтин! Става на въпрос че трябва да си ги поръчваш като екстра тия неща! Ами да ми дигната базовата цена ама да не ми искат пари за такива глупости смешно е! Не могат ли да дигнат базовата цена с 90 лв ама да не ми искат 90 лв за стелки като "ЕКСТРА"! Смешно е! Безкрайно уважавам марката но в това отношение не са прави! _friends_
Изображение

Потребителски аватар
ageorgiev
потребител
потребител
Мнения: 370
Регистриран: 28 юни 2009, 21:01
Модел на автомобила: New Ford Focus 1.6 (100 hp) Duratec 5d Loder 1899 Tuning (2009)
Местоположение: Sofia/ Pleven
Контакти:
Status: Извън линия

Re: От Ford Focus Style към Ford Focus Individual

Мнение от ageorgiev » 26 авг 2009, 12:54

Pr1s0n3r написа:ageorgiev никой не спори че е евтин! Става на въпрос че трябва да си ги поръчваш като екстра тия неща! Ами да ми дигната базовата цена ама да не ми искат пари за такива глупости смешно е! Не могат ли да дигнат базовата цена с 90 лв ама да не ми искат 90 лв за стелки като "ЕКСТРА"! Смешно е! Безкрайно уважавам марката но в това отношение не са прави! _friends_

Съгласен съм с теб на 100%, но Ford са длъжни да го направят така. Ако аз купувам Фокуси - 20 бр. за фирмата ми, а не за личен автомобил ще ме интересува базова цена и максимална отстъпка. Съгласи се, че работника ти може да кара Фокус и със стелки за 5 лв. :wink:

А за nikolovvd, не си прав колега! Ford за Focus преди няма месец вдигнаха цените на Focus! Базовата стана от 23 950 лв. на 24 500 лв., а при Ghia и Titanium увеличението е с 3 000 лв.! В момента за това правят отстъпки от 20%-25% :D

За сравнението приемам критиката: Все пак 1.6 бензин е с цена 25 500 лв. Към тях прибавяме 900 лв. ESP и 360 лв. Side Airbags :D
Loder1899 в BG: http://www.pitlane-bg.com/ageorgiev@hotmail.bg" onclick="window.open(this.href);return false;"
Изображение

Потребителски аватар
nikolovvd
потребител
потребител
Мнения: 4952
Регистриран: 15 май 2006, 16:18
Модел на автомобила: Mitsubishi X
Местоположение: Видин
Status: Извън линия

Re: От Ford Focus Style към Ford Focus Individual

Мнение от nikolovvd » 26 авг 2009, 13:35

Само ще да ти обърна внимание, когато сравняваме двигателите забележи, че при мен двигателя е с променлива фаза на газоразпределението - MIVEC и е с ведига. Това съответства на Ti-VCT на Фокуса, но е с ремък. Я сметни за 200 000 км колко пъти ще смениш ремък и ролки, докато ми се наложи аз да сменя веригата. Преди да се замисля за нов автомобил цели 2 години съм следил как се движат нещата при Фокуса. Сега има Радио/CD ICE 6000 -RDS EON, а тогава пишеше, че има подготовка за аудио система. Освен това много от колегите станали клиенти на МП се оплакваха, че няма пласмасова кора на двигателя, а от МП им отговаряли, че това е екстра и им искали 150 лв. за това "удоволствие".

Всичко това е обидно за всеки клиент. Да не говорим, че джобовете в предните седалки са едва ли не екстра и са налични при TREND варианта.
Всичко това съм го коментирал с един от диларите им миналата година на годишната среща на клуба и човека бе напълно съгласен с мен по повод избора ми. Думите му бяха - "При тази цена просто няма какво да се мисли. И аз бих постъпил така."
Мразя дребните търговски трикове и шикалкавения и мисля, че не само мен ме дразни такова отношение.
Стандартно всеки автомобил трябва да се продава с 4 въздушни възглавници и 4 въздушни завеси, а не да се плащат допълнително и да чакаш месеци докато ти дойде колата. Не искам и да мисля, че ще ми ги монтират допълнително в МП.

Отговори

Върни се в “МОЯТА КОЛА”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 21 госта