[Ford Probe GT] Mоята черна зверкиня

Снимки и обща информация на Вашите коли
Потребителски аватар
Big Mike
потребител
потребител
Мнения: 106
Регистриран: 13 сеп 2009, 00:42
Модел на автомобила: Модел: Probe 1 GT
Първа Рег.: 24.03.92
FIN: N - 1992
Мощност: 147 КС / 107 КВ
Двигател: 2.2 Л Бензин с Турбина
Местоположение: Кобленц, Германия & Бургас
Контакти:
Status: Извън линия

Re: [Ford Probe GT] Mоята черна зверкиня

Мнение от Big Mike » 30 сеп 2010, 21:30

Виж за Mazda 626 GD 89-91 година 2.2 без Турбо. Принципно е идентична откъм ходова част, спирачки, двигател и прочие... дефакто само купето и интериора са различни всичко останало е идентично.
Карайте внимателно и разумно !!!
*00143* [Ford Probe GT] Mоята черна зверкиня

павел кръстев
потребител
потребител
Мнения: 15
Регистриран: 27 юни 2009, 17:30
Модел на автомобила: Probe GT 2.2Turbo
Местоположение: Видин
Status: Извън линия

Re: [Ford Probe GT] Mоята черна зверкиня

Мнение от павел кръстев » 30 сеп 2010, 22:02

Мерси много!

Потребителски аватар
Big Mike
потребител
потребител
Мнения: 106
Регистриран: 13 сеп 2009, 00:42
Модел на автомобила: Модел: Probe 1 GT
Първа Рег.: 24.03.92
FIN: N - 1992
Мощност: 147 КС / 107 КВ
Двигател: 2.2 Л Бензин с Турбина
Местоположение: Кобленц, Германия & Бургас
Контакти:
Status: Извън линия

Re: [Ford Probe GT] Mоята черна зверкиня

Мнение от Big Mike » 26 мар 2011, 23:30

Пууууу ... времето лети ... близо половин година не съм писал тука ... време е малко да актуализирам инфото.

Черния звяр продължава да тормози немските граждани и да ядосва немските власти :twisted:

Зимата дойде и отмина, малката беше като снегорин ... нямаше преспи, нямаше виелици за нея. Докато се лизгаха разни БМВта и Мерцедеси перд и зад мене (пък може би просто си дрифтеха хората) колицата вървеше като по релси.

Изображение

Доиде пролетта и реших че е време да оправя малко спирачките. Та купих задни дискове на Брембо + Накладки на АТЕ + Лагери на SKF + Спирачни маркучи от плетена стомана на Breakline + 2 употребявани Контита за отзаде и 2 чисто нови Унироялки за отпреде летни гуми за черните 18ки. И какво да ви кажа ... почти сум готов за май месец Нюрбургринг. Целта ми е 10 минути за обиколка, но надали ще успея :roll:

Изображение

ето и една по-актуална снимка :mrgreen:

Изображение

Запланувал съм до май месец, поне да сложа отново "трабите" от турбината до отзаде, само някой заглушител трядва да скалъпя, че ще ми бръмне отново главата след някой друг километър, но сум го намерил вече, само трябва да го поръчам.

Освен това слойих и някои друга изгъзица в купето:

Изображение

... тъй като на дигиталното табло няма индикатор за налягането на турбината, а ми се ще да знам дали всичко е наред че по усет нещо не ми дурпа както трябва. Установих че се дулжи най-вероятно на вече плачещи за изхвърляне гарнета които са затлачени до незнам на каде :evil: но въпреки всичко разхода си е в нормите. Февруари месец ходихме до париж и ми даде разход при нормалално каране 7/100 _friends_ .(бтв лека полека се задомявам ... използвах случая и се сгодихме с приятелката ми на айфеловата кула :roll: ... да знам ... GAME OVER *banned* )

... и така ... запланувано е още:

Спортен въздушен филтар K&N, се не мога да се наканя да си взема, също както свестни 8 или 10мм кабели на свещите на АCCELL както и по силна бубина. Чипа, бензиновата помпа от Супра и регулатора на горивното налягане според налягането на турбината също чакат някои светъл ден да бъдат сложени. И това ще е като цяло проекта .. след това само ще и се радвам, карам и поддържам, макарче както се познавам все ще ми хрумне нещо за "подобряване" :mrgreen:

Лека вечер на всички четящи !
Мишо
Карайте внимателно и разумно !!!
*00143* [Ford Probe GT] Mоята черна зверкиня

Потребителски аватар
Next
потребител
потребител
Мнения: 341
Регистриран: 30 мар 2008, 17:33
Модел на автомобила: Ford Focus 2004, BMW E46 Х2 ,Nissan Navara 2.5di
Status: Извън линия

Re: [Ford Probe GT] Mоята черна зверкиня

Мнение от Next » 27 мар 2011, 23:53

Супер ти е колата колега _friends_
Честито за годежа на много романтично място сте го направили браво >:D<:
Защо не помислиш за слагане и на мястото на играчките примерно температурата на маслото и ампермер а горното е буустметър така ли
Изображение

Потребителски аватар
Big Mike
потребител
потребител
Мнения: 106
Регистриран: 13 сеп 2009, 00:42
Модел на автомобила: Модел: Probe 1 GT
Първа Рег.: 24.03.92
FIN: N - 1992
Мощност: 147 КС / 107 КВ
Двигател: 2.2 Л Бензин с Турбина
Местоположение: Кобленц, Германия & Бургас
Контакти:
Status: Извън линия

Re: [Ford Probe GT] Mоята черна зверкиня

Мнение от Big Mike » 28 мар 2011, 22:08

Благодаря Next _friends_

Играчките рано или късно ще бъдат заменени с инструмент за температурата на маслото и за третото гнездо се чудя :| или датчик за ламбдасондата да показва как са изгорелите газове. Самоче за това трябва да вазема двулентова ламбдасонда. Харесал съм си на АЕМ, но са ми малко скъпички (към 150 Евро), но ще видим. Другото което ми минава през ума е да сложя един сензор преди дроселовата клапа който да отчита температурата на въздуха, за да установя колко и дали е нужно да мисля нещо за охлаждане на въздуха след интеркулера, евентуално с водно впръскване. ... пък ... може в 2те :twisted: зависи как ще съм с парите, че сега и сватба ме чака :shock:
А иструмента който е сложен в момента е, парвилно предположи, за налягането на турбината, тъй като на аналоговото табло имах показател, но на дигиталното сега нямам, а ми се ще да си го контролирам дали качва много в ОVERBOOST или да няма загуба. За амперите имам оригинално показател на таблото.

Поздрави
Мишо
Карайте внимателно и разумно !!!
*00143* [Ford Probe GT] Mоята черна зверкиня

Потребителски аватар
Next
потребител
потребител
Мнения: 341
Регистриран: 30 мар 2008, 17:33
Модел на автомобила: Ford Focus 2004, BMW E46 Х2 ,Nissan Navara 2.5di
Status: Извън линия

Re: [Ford Probe GT] Mоята черна зверкиня

Мнение от Next » 28 мар 2011, 23:54

Значи по добре ще е да имаш налягане на маслото и температурата на маслото. По принцип на турбинираните коли са това. Като гледам и на ST на фокус са тези.
Изображение

Потребителски аватар
Big Mike
потребител
потребител
Мнения: 106
Регистриран: 13 сеп 2009, 00:42
Модел на автомобила: Модел: Probe 1 GT
Първа Рег.: 24.03.92
FIN: N - 1992
Мощност: 147 КС / 107 КВ
Двигател: 2.2 Л Бензин с Турбина
Местоположение: Кобленц, Германия & Бургас
Контакти:
Status: Извън линия

Re: [Ford Probe GT] Mоята черна зверкиня

Мнение от Big Mike » 29 мар 2011, 23:49

За налягането на маслото имам на таблото показател. На аналоговото табло има 5 показатела, Температура, Налягане на Маслото, Волтмерър, Налягане на Турбината и ниво на Бензина. Сега на дигиталното липсва само налягането на турбината, затова пук имам "System Check" който проверява като на новите коли, отворени врати, изгорели крушки и има даже някаква глупава функция за нагласяне на максимална скорост и ти мрънка като я надвишиш. :|
Карайте внимателно и разумно !!!
*00143* [Ford Probe GT] Mоята черна зверкиня

Потребителски аватар
Next
потребител
потребител
Мнения: 341
Регистриран: 30 мар 2008, 17:33
Модел на автомобила: Ford Focus 2004, BMW E46 Х2 ,Nissan Navara 2.5di
Status: Извън линия

Re: [Ford Probe GT] Mоята черна зверкиня

Мнение от Next » 31 мар 2011, 21:02

Хубава стара кола, но с сега разбрах, че е с предно... много жалко няма фън турбо звяра. :(
Изображение

Потребителски аватар
Big Mike
потребител
потребител
Мнения: 106
Регистриран: 13 сеп 2009, 00:42
Модел на автомобила: Модел: Probe 1 GT
Първа Рег.: 24.03.92
FIN: N - 1992
Мощност: 147 КС / 107 КВ
Двигател: 2.2 Л Бензин с Турбина
Местоположение: Кобленц, Германия & Бургас
Контакти:
Status: Извън линия

Re: [Ford Probe GT] Mоята черна зверкиня

Мнение от Big Mike » 31 мар 2011, 23:20

Мдам... много жалко че Мазда са нямали 626 със задно по това време, че да могат да взаимстват форд, макарче има едно 4х4 което също щеше да е много по-добро от предна предавка, но казано чесно ... малката не и чак толкова мощна че да и пречи кой знаи колко предното от гледна точка на вцеплието. Сега с тази джанти и гуми много трудно успявам да пробуксивам на старт. Докато със зимните беше като за добър ден. ..... на мокър път до 5та със 150 на място :twisted:
Карайте внимателно и разумно !!!
*00143* [Ford Probe GT] Mоята черна зверкиня

Потребителски аватар
Big Mike
потребител
потребител
Мнения: 106
Регистриран: 13 сеп 2009, 00:42
Модел на автомобила: Модел: Probe 1 GT
Първа Рег.: 24.03.92
FIN: N - 1992
Мощност: 147 КС / 107 КВ
Двигател: 2.2 Л Бензин с Турбина
Местоположение: Кобленц, Германия & Бургас
Контакти:
Status: Извън линия

Re: [Ford Probe GT] Mоята черна зверкиня

Мнение от Big Mike » 29 апр 2011, 23:58

Такаммм .... продължаваме ... и започва да става все по интересно 8)

Миналата седмица имах малко време и желание и сложих най на края по мощната бензинова помпа и Регулатора на бензиновото налягане. Сега дужи налягане над 4,5 Бара но го намалих на 3,5, че четох че от 4 нагоре няма смисул при мойте инжектори, по-скоро им вреди.

Изображение

И след като видях, че маркуча към дроселовата клапа се беше нацепил се принудих да си поръчам нов, та директно си поръчах от същата фирма спортен въздушен филтар за вграждане . Малко ми се сви сърцето при близо 140 Евро за двете ... ама какво да се прави ... Но си заслуйаваха парите! Изработката е перфектна, както на маркуча, пълен силикон, така и на филтара, изглежда много интересено направен, всяка ламела е в метална мрежа.

Изображение

Така и сега по-интересната част. След тези подобрения прицених че е време и за малко повече мощност :twisted:
та надух малко турбината... първоначално беше малко повечко от необходимо ... 1,5 Бара налягане ... 3 пъти повече от нормалното ... малко множко и дойде ... вярно се изстреля като бит ... ама и черния облак зад мен предполагаше, че на двигателя не му е допаднало много. В крайна сметка сега е на 0,9 Бара което би трябвало да са към 190-200 К.с. което ми е достатъчно на първо време.

... лека за сега утре повече :)
Карайте внимателно и разумно !!!
*00143* [Ford Probe GT] Mоята черна зверкиня

Потребителски аватар
Big Mike
потребител
потребител
Мнения: 106
Регистриран: 13 сеп 2009, 00:42
Модел на автомобила: Модел: Probe 1 GT
Първа Рег.: 24.03.92
FIN: N - 1992
Мощност: 147 КС / 107 КВ
Двигател: 2.2 Л Бензин с Турбина
Местоположение: Кобленц, Германия & Бургас
Контакти:
Status: Извън линия

Re: [Ford Probe GT] Mоята черна зверкиня

Мнение от Big Mike » 05 юни 2011, 12:40

Пууу отново съм си вкъщи .... след близо 2200 км навартяни из БГ предимно в автобус :? Та бях си 2 седмици в БГ че се бяха насабрали няколко празника на веднъж, направих 4-5 бани на плажа в Бургас и Варна и хапнах обилно :mrgreen:

Но по-интересното беше седмицата преди отпуската, но вижте сами:



:D: :D: :D: НЮРБУРГРИНГ :D: :D: :D:



ПС: Ванка, не се спрях много на едно място и не знаех каква ще е организацията затова не се обадих _friends_
Карайте внимателно и разумно !!!
*00143* [Ford Probe GT] Mоята черна зверкиня

Потребителски аватар
Big Mike
потребител
потребител
Мнения: 106
Регистриран: 13 сеп 2009, 00:42
Модел на автомобила: Модел: Probe 1 GT
Първа Рег.: 24.03.92
FIN: N - 1992
Мощност: 147 КС / 107 КВ
Двигател: 2.2 Л Бензин с Турбина
Местоположение: Кобленц, Германия & Бургас
Контакти:
Status: Извън линия

Re: [Ford Probe GT] Mоята черна зверкиня

Мнение от Big Mike » 05 юни 2011, 12:53

Ето и малко снимков мат'риал:

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Карайте внимателно и разумно !!!
*00143* [Ford Probe GT] Mоята черна зверкиня

Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10831
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: [Ford Probe GT] Mоята черна зверкиня

Мнение от ЯЛТА » 05 юни 2011, 13:07

Браво, щастливец си да се повозиш на Нюрбургринг, евала, късметлия ! Направо гледах като захластнат, незабравимо преживяване.
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

Потребителски аватар
Big Mike
потребител
потребител
Мнения: 106
Регистриран: 13 сеп 2009, 00:42
Модел на автомобила: Модел: Probe 1 GT
Първа Рег.: 24.03.92
FIN: N - 1992
Мощност: 147 КС / 107 КВ
Двигател: 2.2 Л Бензин с Турбина
Местоположение: Кобленц, Германия & Бургас
Контакти:
Status: Извън линия

Re: [Ford Probe GT] Mоята черна зверкиня

Мнение от Big Mike » 07 юни 2011, 01:06

Мдаммм адреналина беше на мах макар и да не звуча така на клипчето. Много ми се ще в най-скоро време пак да врътна някой друга обиколка, но не ми харесва как ми бие предния ляв диск ... надявам се поне да е от него а не нещо по ходовата част. Вчера пак лежах отдоло и вичко изглежда нормално няма луфтове никаде.

Някои щастлив ден когато имам повечко излишни пари ми се ще да ги инвестирам ето В ТЕЗИ НЕЩИЦА :roll: по възможност с най-големите дискове отпред и отзад + окачването. Тогава вече определено ще си позволя една годишна карта за ПИСТАТА

Сега се радвам, че края на месеца ще е отново голямото субиране от пробе-форума >:D<:
Карайте внимателно и разумно !!!
*00143* [Ford Probe GT] Mоята черна зверкиня

Потребителски аватар
midex
потребител
потребител
Мнения: 178
Регистриран: 07 мар 2009, 23:22
Модел на автомобила: Ford Probe V6
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Re: [Ford Probe GT] Mоята черна зверкиня

Мнение от midex » 08 юни 2011, 21:01

Доста плахо взимаш завоите, но като за пръв път на писта - нормално. Според мен с пробето и малко практика там (и добри спирачки) спокойно може да направиш ~10 мин. *00133*

Потребителски аватар
nikolovvd
потребител
потребител
Мнения: 4952
Регистриран: 15 май 2006, 16:18
Модел на автомобила: Mitsubishi X
Местоположение: Видин
Status: Извън линия

Re: [Ford Probe GT] Mоята черна зверкиня

Мнение от nikolovvd » 08 юни 2011, 23:42

Плахо ги взема я! Нека пише през повечето време напред или назад през огледалата е гледал. Особено както го застигаха Поршета и Ферарита с 100 и нагоре км/ч разлика.

Потребителски аватар
Gattuso
потребител
потребител
Мнения: 430
Регистриран: 28 окт 2009, 17:33
Модел на автомобила: Ford
Status: Извън линия

Re: [Ford Probe GT] Mоята черна зверкиня

Мнение от Gattuso » 08 юни 2011, 23:47

Клипчето кефиии!! :wink: :wink: Колата още повече 8)

Потребителски аватар
Big Mike
потребител
потребител
Мнения: 106
Регистриран: 13 сеп 2009, 00:42
Модел на автомобила: Модел: Probe 1 GT
Първа Рег.: 24.03.92
FIN: N - 1992
Мощност: 147 КС / 107 КВ
Двигател: 2.2 Л Бензин с Турбина
Местоположение: Кобленц, Германия & Бургас
Контакти:
Status: Извън линия

Re: [Ford Probe GT] Mоята черна зверкиня

Мнение от Big Mike » 09 юни 2011, 00:13

@nikolovvd: Определено си прав! Вероятно половината от времето очите ми бяха заети да гледат в огледалата и лявата ръка да дава десен мигач. Тези с Порщетата, Аудитата, БМВтата и прочие, определено не бяха за първи път на пистата. След това говорих с един фен който кара една раздута Челика на 450 к.с. (мисля че имам снимка), че трябват поне едно 50 обиколки за да свикнеш малко от малко с пистата и малко от малко да се досещаш какъв завой следва след нагорнището/надолнището и колко е остар. Преди това бях навартял сигурно 20 обиколки на компа с волан на новия NFS, там я има пистата във всички вариаций. Но нямаше нищо общто на живо ... поне аз така го изпитах ... едиственото познато нещо ми беше "карусела". .... Пък и спирачките изнемогнаха още след 5тия завой, то се и чува на клипа (хъркащия звук преди завойте за съжаление не е от асфалта) :?
Карайте внимателно и разумно !!!
*00143* [Ford Probe GT] Mоята черна зверкиня

Потребителски аватар
nikolovvd
потребител
потребител
Мнения: 4952
Регистриран: 15 май 2006, 16:18
Модел на автомобила: Mitsubishi X
Местоположение: Видин
Status: Извън линия

Re: [Ford Probe GT] Mоята черна зверкиня

Мнение от nikolovvd » 09 юни 2011, 09:21

Не знам как е сега, но преди по аутобаните нямаше ограничение на скоростта и имаше отделни шофьорси курсове за шофиране по магистрала (1300 марки беше). Въпреки това Германците първо се упражняват на писта, за да се научат да управляват автомобила с висока скорост преди да излязат на магистралата. Във връзка с това имам следните въпроси:
1. Как се ползва най-лявата лента на магистралите в Германия и Австрия от по-обикновенните автомобили и как се изпреварва като се ползва тази лента?
2. Има ли осветление по магистралите?
3. Като се прибираш какъв маршрут ползваш?

Потребителски аватар
Big Mike
потребител
потребител
Мнения: 106
Регистриран: 13 сеп 2009, 00:42
Модел на автомобила: Модел: Probe 1 GT
Първа Рег.: 24.03.92
FIN: N - 1992
Мощност: 147 КС / 107 КВ
Двигател: 2.2 Л Бензин с Турбина
Местоположение: Кобленц, Германия & Бургас
Контакти:
Status: Извън линия

Re: [Ford Probe GT] Mоята черна зверкиня

Мнение от Big Mike » 09 юни 2011, 14:56

За тези курсове не бях чувал, но е напълно възможно. Принципно тукашното ADAC предлага тренировачни курсове за контрол над автомобила при екстремни ситуаций. Аз лично го намирам за много полезен и някой ден сигурно ще отида на един такъв. Пускат те по наводнен път и настилката се мести, или на мокар път да набиеш спирачки и да избегнеш препятствие ... се интересни неща.

Относно въпросите, лявата лента се използва за маневра изпреварване, а не да си караш в нея, макарче до някаде го оправдавам това в БГ тъй като често дясната лента е толкова разбита че трябва да караш в ляво, но това е друга тема. Осветление по магистралите няма, поне не съм срещал такива отсечки, както и ограничение на скоростта (освен там където има). Същто така няма и билбордове които да ти отвичат вниманието ... Осветление има в Люксембург, Белгия, Холандия, Словения, Хърватска, На места в Сърбия и Унгария. А маршрута ми от тук към БГ е обикновенно,Кобленц, Пасау, Виена, Будапеща, Београд, София, Бургас.
Карайте внимателно и разумно !!!
*00143* [Ford Probe GT] Mоята черна зверкиня

Отговори

Върни се в “МОЯТА КОЛА”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 42 госта