[Ford Probe GT] Mоята черна зверкиня

Снимки и обща информация на Вашите коли
Потребителски аватар
Next
потребител
потребител
Мнения: 341
Регистриран: 30 мар 2008, 17:33
Модел на автомобила: Ford Focus 2004, BMW E46 Х2 ,Nissan Navara 2.5di
Status: Извън линия

Re: [Ford Probe GT] Mоята черна зверкиня

Мнение от Next » 13 окт 2009, 22:27

Заключение - Не си играй с тези глупави диоди а си сложи ксенон!
Изображение

Потребителски аватар
midex
потребител
потребител
Мнения: 178
Регистриран: 07 мар 2009, 23:22
Модел на автомобила: Ford Probe V6
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Re: [Ford Probe GT] Mоята черна зверкиня

Мнение от midex » 13 окт 2009, 22:46

Първо към Big Mike - браво за 'проба', много е красив! =D>:

Що се отнася до H3 ксенон на допълнителните фарове - аз се опитах да сложа на моите, но поради вградения централен (закрепващ) винт във фара, нямаше физическо място за ксенона и по тази причина се принудих да сложа същите бели диоди (на основните фарове съм с биксенон).
Всъщност при второто поколение Probe (питал съм и други колеги) долните фарове изобщо не са фарове за мъгла, тъй като се включват единствено, когато включиш на дълги основните фарове (което за мен е доста странно решение). Мисля някой ден да ги прекарам на отделен ключ и да ги ползвам като "дневни" светлини през зимния период.

@Big Mike, при теб как се включват долните фарове - от основния лост или с допълнителен превключвач, само за тях?

Потребителски аватар
Big Mike
потребител
потребител
Мнения: 106
Регистриран: 13 сеп 2009, 00:42
Модел на автомобила: Модел: Probe 1 GT
Първа Рег.: 24.03.92
FIN: N - 1992
Мощност: 147 КС / 107 КВ
Двигател: 2.2 Л Бензин с Турбина
Местоположение: Кобленц, Германия & Бургас
Контакти:
Status: Извън линия

Re: [Ford Probe GT] Mоята черна зверкиня

Мнение от Big Mike » 14 окт 2009, 22:50

И на ксенона (във основните фаровете) ще му доиде времето, пък допълнителните, както каза е midex и при мене няма да стане откъм мястото. Диодите. са си супер така. Стана много ефектно и ме кефи. Само трябва да сменя тез глупави габаритни крушчици вътре с бели диодни, че сега светят жулто и е за *banned* .

Към midex : Благодаря _friends_

Мойте долни фарове са си предназначени като фарове за мъгла. Имам otdelen шалтер отвътре с които да ги вкючвам. Недостатzка беше, че можех да ги включвам само когато са включени фаровете на къси. Като пусна дългите автоматично се изключвата фаровете за мъгла, по същия начин и когато прибера фаровете, остават да светят само габаритите във фаровете за мъгла. Научих, че оригинално от щатите не е било така, тепърва като са дошли в Европа са ги европеизирали и са премахнали някой функций. ТА намерих в несмки форум който е само за Probe, как да го дам на "късо" за да мога да включвам фаровете когато си поискам (както си е оригинално от щатите), независимо в какъв режим са основните фарове. Ако имаш въпроси давай ги насам може и да мога да ти помогна. А ако се справяш с немския мога да ти дам сайта на немския форум където има МНОГО полезна информация за Probe ;):

Лека ви нощ .
Карайте внимателно и разумно !!!
*00143* [Ford Probe GT] Mоята черна зверкиня

Потребителски аватар
Cougar
потребител
потребител
Мнения: 590
Регистриран: 14 яну 2008, 09:34
Модел на автомобила: Ford Probe GT '93 2.5 V6 EB9003AH, Ford Cougar '00 2.0 16V EB9950AH
Местоположение: Габрово
Status: Извън линия

Re: [Ford Probe GT] Mоята черна зверкиня

Мнение от Cougar » 16 окт 2009, 07:40

и моите халогени се пускат само с дългите :?
Продавам си колата !

Потребителски аватар
Big Mike
потребител
потребител
Мнения: 106
Регистриран: 13 сеп 2009, 00:42
Модел на автомобила: Модел: Probe 1 GT
Първа Рег.: 24.03.92
FIN: N - 1992
Мощност: 147 КС / 107 КВ
Двигател: 2.2 Л Бензин с Турбина
Местоположение: Кобленц, Германия & Бургас
Контакти:
Status: Извън линия

Re: [Ford Probe GT] Mоята черна зверкиня

Мнение от Big Mike » 16 окт 2009, 19:29

Нека преместим разговора около Пробките като цяло тук ---> Всичко около Форд Пробе <--- ;):
Карайте внимателно и разумно !!!
*00143* [Ford Probe GT] Mоята черна зверкиня

Потребителски аватар
Big Mike
потребител
потребител
Мнения: 106
Регистриран: 13 сеп 2009, 00:42
Модел на автомобила: Модел: Probe 1 GT
Първа Рег.: 24.03.92
FIN: N - 1992
Мощност: 147 КС / 107 КВ
Двигател: 2.2 Л Бензин с Турбина
Местоположение: Кобленц, Германия & Бургас
Контакти:
Status: Извън линия

Re: [Ford Probe GT] Mоята черна зверкиня

Мнение от Big Mike » 30 окт 2009, 21:05

Малко новости покрай моята "малка". Вчера си я взех от сервиза с ново предно стъкло 8) .
Имаше малко премеждия миналата седмица, тъй като ме спря полиция за рутинна проверка. Та едно прекалено нахъсано младо девойче, което излезе, че е в обучение, реши въпреки моя мил поглед, да ми напише забележка по колата която трябва да отстраня до една седмица, та в случая и се наби спуканото ми стъкло в окото и се наложи екстремно да организирам стъкло и някаде кадето да се навият да ми го сменят. Но човек с късмет съм си знам... съквартираната ми си беше миналата седмица в БГ и се пребираше с Ескорта насам, та организирах едно стъкло от ... МОНТАНА... след 24 часа беше при мене >:D<: Обърнах се кум сервиза в който обикновенно си сменям маслото и оставям да оправят по-квалифицирани проблеми по колата и след като ми направи неповторима оферта от 80 Евро за смяната (на други места ми искаха от 250 нагоре) си стиснахме бързо ръцете преди да е размислил :mrgreen: та сега съм с ново предно стъкло. Сега издирвам тука 2рата разновидност на вътрешното осветление където огледалото е закрепено за конзолата а не за стъклото, тъй като от доста време се канех и сега имам повода.

УТРЕ ... утре ще отида да си взема предни дискове с накладки и ще си ги сменя, и се чудя дали да слагам вече зимните гуми или да изчакам още малко да захладне, че другата седмица го дава да вали доста дъжд, а зимните ми гуми на дъжд ми се струват много нестабилни. Относно спирачките реших да са на АТЕ дискове и накладки. Чудех се много дали да не взема Брембо дискове с Бош накладки, но ми направиха добра оферта за АТЕ и те ще са. След време като направя необходимите модификации по двигателя и стабилизирам на 200 к.с. без да затормозявам двигателя ще премина на по-тежката артелерия спирачки от фирмата ЕБЦ.

Та това е то за сега, другия месец ако не съм затрупан от работа както стана през октомври, може да взема да си довърша проекта с диодите ;):

Лека вечер и до скоро !!!
Карайте внимателно и разумно !!!
*00143* [Ford Probe GT] Mоята черна зверкиня

Потребителски аватар
Big Mike
потребител
потребител
Мнения: 106
Регистриран: 13 сеп 2009, 00:42
Модел на автомобила: Модел: Probe 1 GT
Първа Рег.: 24.03.92
FIN: N - 1992
Мощност: 147 КС / 107 КВ
Двигател: 2.2 Л Бензин с Турбина
Местоположение: Кобленц, Германия & Бургас
Контакти:
Status: Извън линия

Re: [Ford Probe GT] Mоята черна зверкиня

Мнение от Big Mike » 14 ное 2009, 23:36

Добър вечер на всички. Време е за малкo новости. Смених предните дискове с накладки тази седмица (казано чесно голяма разлика не намирам, освен че като намалям с от скорост над 180 не ми бие вече във волана и на педала на спирачката) ... затова пък се обадиха задните накладки и утре са те на дневен ред + зимните гуми, че стана крайно време вече.

Огледало за задно виждане си намерих най на края. Преди малко преведох парите и се надявам до сряда да пристигне, че забелязвам, че от времв на време си ми трядва по магистралата, но нали съм изобритателен по натура...

Изображение

ОСВЕН това, този пич който ми продаде огледалото, за съжаление се отказва да се труди над неговата кръсавица:

Изображение
Изображение
Изображение

МАЛКО КЛИПЧЕ

...и разпродава всички части насъбрали се с времето на смешни цени, та си купих на супер цена огледалата (черни несгъваеми) който са оригиналните от американското изпълнение и пасват супер на линията на колата (като тези на оранжевата).
Също така намерих и оригиналния трети стоп, който с вгражда в задния капак ... тука се вижда добре:

Изображение

... ЕХ .... ЗА !!!ТОЗИ!!! ЗАДЕН СПОЙЛЕР БИХ УБИЛ ЧОВЕК !!! АКО НЯКОЙ МОЖЕ ДА МИ ГО ОРГАНИЗИРА, ЩЕ СЪМ МУ ПОВЕЧЕ ОТ БЛАГОДАРЕН !!! (става въпрос не за оребрението на задното стъкло, то не ме кефи, ами за спойлера)

... и така ... след като пристигнат частите и ги сложа, ще се включа отново.

Лека Вечер и приятна неделя B-):

Изображение
Карайте внимателно и разумно !!!
*00143* [Ford Probe GT] Mоята черна зверкиня

Потребителски аватар
naze
потребител
потребител
Мнения: 501
Регистриран: 16 юни 2008, 21:49
Модел на автомобила: Citroen ZX 1.4i 95''
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: [Ford Probe GT] Mоята черна зверкиня

Мнение от naze » 15 ное 2009, 13:27

половината снимки не ги виждам иначе видях това оранжевото и цялата банда около него :) бахти яката машина е тоя форд.... преди година като ми педложиха такъв ... не беше в перфектно състояние но все пак вървеше ам аз са отказах и сега ме е яд щото ми го даваха за стотинки сега седи и никой не го кара но вече не се продава нито за части нито целия човека смята да си го стегне ..... респект към тея фордчета
криза.. :)

Потребителски аватар
Big Mike
потребител
потребител
Мнения: 106
Регистриран: 13 сеп 2009, 00:42
Модел на автомобила: Модел: Probe 1 GT
Първа Рег.: 24.03.92
FIN: N - 1992
Мощност: 147 КС / 107 КВ
Двигател: 2.2 Л Бензин с Турбина
Местоположение: Кобленц, Германия & Бургас
Контакти:
Status: Извън линия

Re: [Ford Probe GT] Mоята черна зверкиня

Мнение от Big Mike » 20 дек 2009, 22:26

Ето ме отново 8) Зимата дойде и при нас с големи крачки:

Изображение

И разбира се при -15 Градуса и малка снежна буря истинския любител (или откачен) трябва да сменя хидравличните повдигачи на колата си. Няма да се повтори!!! (макарче да не казвам голяма дума, че имам леки съмнения в алтернатора, но ще стискам палци да изкара поне докато станат температурите над 10 градуса :| )
Така или иначе бях свалил капака на клапаните, реших да разкрася малко интериора под предния капак, та си купих един топлоустойчив спрей (до 800 градуса) свалих и топлопредпазната ламарина на изпускателните траби и турбината и .... :

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

... луд умора НЯМА :D:

Лека вечер! Желая ви весели коледни парзници и също така весело посрещане на новата година!!! Късмет, здраве и безаварийно Шофиране през 2010-та _friends_
Карайте внимателно и разумно !!!
*00143* [Ford Probe GT] Mоята черна зверкиня

Потребителски аватар
Big Mike
потребител
потребител
Мнения: 106
Регистриран: 13 сеп 2009, 00:42
Модел на автомобила: Модел: Probe 1 GT
Първа Рег.: 24.03.92
FIN: N - 1992
Мощност: 147 КС / 107 КВ
Двигател: 2.2 Л Бензин с Турбина
Местоположение: Кобленц, Германия & Бургас
Контакти:
Status: Извън линия

Re: [Ford Probe GT] Mоята черна зверкиня

Мнение от Big Mike » 29 дек 2009, 00:17

Здравейте на всички !!! Надявам се да сте отпразнували великолепно коледните празници и да тръпнете в очаквне на новата година. На мен ми пристигна точно за коледа оригиналният трети стоп за малката и разбира се директно бе сложен.
Изображение

...и ето как изглежда малката красавица актуално >:D<:

Изображение
Изображение

...знам трябва сега и третият стоп да затъмня, че не се вързва в концепта, но имам една идея по въпроса ;):

И новата година разбира се ще я започна с още Ъпгрейди :D:

Вентил за ръчно нагласяне на налягането на Турбината
Изображение

Бензинова помпа от Тойота Супра МК3
Изображение

и това което имах намерение да си го правя от доста време, но се не ми оставаше време и възможност. Сега ще го получа на готово ... 60мм траба от турбината до отзаде без всичко .. САМО траба !!!
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

и съответния ЗВУК!!! ... признавам не звучи "красиво" , но на теория чрез премахването на съпротивлението от турбината и се покачва продуктивността. Аз лично се надявам по този начин да увелича налгането с 0,1 - 0,3 атмосфери ... без да маниполирам директно турбината 8)

жалко че я разколачва неговата ... :cry: но някой части ще продължат живота си при мен _friends_

Весело посрещане на новата година !!!
Карайте внимателно и разумно !!!
*00143* [Ford Probe GT] Mоята черна зверкиня

Потребителски аватар
Cougar
потребител
потребител
Мнения: 590
Регистриран: 14 яну 2008, 09:34
Модел на автомобила: Ford Probe GT '93 2.5 V6 EB9003AH, Ford Cougar '00 2.0 16V EB9950AH
Местоположение: Габрово
Status: Извън линия

Re: [Ford Probe GT] Mоята черна зверкиня

Мнение от Cougar » 29 дек 2009, 11:13

Колега идеята ти е добра и ефективна относно изпускателната система, но съвет от човек, който доста е изчел, видял и пробвал на тая тема - махни я тая чупка отзад (маза на 90 градусова :? :| ) и сложи коляно, че така се убива ефекта на идеята...
Продавам си колата !

Потребителски аватар
midex
потребител
потребител
Мнения: 178
Регистриран: 07 мар 2009, 23:22
Модел на автомобила: Ford Probe V6
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Re: [Ford Probe GT] Mоята черна зверкиня

Мнение от midex » 29 дек 2009, 13:51

Big Mike написа:и съответния ЗВУК!!! ... признавам не звучи "красиво" ...
Що бе, много зловещо ръмжи - на мен пък ми харесва. :D:

Само да те питам един офтопик - стоповете и мигачите от външна или вътрешна страна ги затъмняваш, че и аз имам такъв спрей (не че ще го ползвам щото на моята не й отива, ама съм го взел за всеки случай) и второ - с колко % горе-долу пада полезния светлинен поток, в сравнение с преди?

Потребителски аватар
Next
потребител
потребител
Мнения: 341
Регистриран: 30 мар 2008, 17:33
Модел на автомобила: Ford Focus 2004, BMW E46 Х2 ,Nissan Navara 2.5di
Status: Извън линия

Re: [Ford Probe GT] Mоята черна зверкиня

Мнение от Next » 29 дек 2009, 17:20

Личното ми мнение е ,че звука (e ужасен) все едно идва от джугана на Бай Ристо.
По добре дай някой лев за качествена генерация и ги разкарай тия водосточни тръби от колата си.
Изображение

Потребителски аватар
Big Mike
потребител
потребител
Мнения: 106
Регистриран: 13 сеп 2009, 00:42
Модел на автомобила: Модел: Probe 1 GT
Първа Рег.: 24.03.92
FIN: N - 1992
Мощност: 147 КС / 107 КВ
Двигател: 2.2 Л Бензин с Турбина
Местоположение: Кобленц, Германия & Бургас
Контакти:
Status: Извън линия

Re: [Ford Probe GT] Mоята черна зверкиня

Мнение от Big Mike » 29 дек 2009, 19:09

@ Cougar : чупките ... хъм ... няма много чалъм да ги изправя ... принципно ми се иска да изкарам трабата вдясно пред задната гума но още не сум го измислил как да го реализирам. Относно коляното ... това имаш предвид предполагам...

Изображение

... дебна някой да си го продаде готово направено, рано или кусно и то ще ми кацне аз не бързам ;):

@ midex : абе малко перверзно звучи, но аз лека полека вече съм му свикнал. Не мисля че ще бъде нещо драстично по- различно от сега. За офтопика, от външна страна ги затъмних, но ако решиш да го правиш не го прави като мене, ами ги свали стоповете и пръскай с мярка. Относно това колко тъмни са ... добър вапрос... не мога да ти кажа колко %, но в моите очи може даже още малко, особенно сега като имам трети стоп. До сега никой не се е оплакал и немската полиция която си ме спира редовно зареди българските номера не е казала все още нищо по въпроса. Ако трябва да кажа цифра бих казал, че в момента пропускат 75-80 %.

@ Next : напълно съм съгласен за звука ... но не ми оттърва на целта генерацията. По-скоро е вероятно да сложа едно т.нар. Freeflow гарне отзаде, хем да заглушава и изглажда звука, хем да не ми смущава свободният поток от изгорели газове.
Карайте внимателно и разумно !!!
*00143* [Ford Probe GT] Mоята черна зверкиня

Потребителски аватар
Cougar
потребител
потребител
Мнения: 590
Регистриран: 14 яну 2008, 09:34
Модел на автомобила: Ford Probe GT '93 2.5 V6 EB9003AH, Ford Cougar '00 2.0 16V EB9950AH
Местоположение: Габрово
Status: Извън линия

Re: [Ford Probe GT] Mоята черна зверкиня

Мнение от Cougar » 30 дек 2009, 01:28

Пускам ти примерна генерация на един авер тука от Габрово с Проуб 2.2 Турбо. Доволен е от вървежа, а и вече се чува фабричния BOV, който връща налягането в системата като върне газ-та.

Откъм звук..със заглушителите - поносим, горе-долу става, без - не съм чувал, каза че бил адски шумен. Преди беше само с тръба до под прага пред задната дясна гума - звучеше като твоя сега.


Изображение
Продавам си колата !

Потребителски аватар
Big Mike
потребител
потребител
Мнения: 106
Регистриран: 13 сеп 2009, 00:42
Модел на автомобила: Модел: Probe 1 GT
Първа Рег.: 24.03.92
FIN: N - 1992
Мощност: 147 КС / 107 КВ
Двигател: 2.2 Л Бензин с Турбина
Местоположение: Кобленц, Германия & Бургас
Контакти:
Status: Извън линия

Re: [Ford Probe GT] Mоята черна зверкиня

Мнение от Big Mike » 30 дек 2009, 23:19

Изглежда много интересно, имаш ли снимка как изглежда това чудо в сложено положение ?
Карайте внимателно и разумно !!!
*00143* [Ford Probe GT] Mоята черна зверкиня

Потребителски аватар
Cougar
потребител
потребител
Мнения: 590
Регистриран: 14 яну 2008, 09:34
Модел на автомобила: Ford Probe GT '93 2.5 V6 EB9003AH, Ford Cougar '00 2.0 16V EB9950AH
Местоположение: Габрово
Status: Извън линия

Re: [Ford Probe GT] Mоята черна зверкиня

Мнение от Cougar » 31 дек 2009, 10:12

Изображение :)
Продавам си колата !

Потребителски аватар
midex
потребител
потребител
Мнения: 178
Регистриран: 07 мар 2009, 23:22
Модел на автомобила: Ford Probe V6
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Re: [Ford Probe GT] Mоята черна зверкиня

Мнение от midex » 31 дек 2009, 19:08

Не знам колко точно в повече започва да върви с този изправен & двоен вариант, но външно на тоя проуб, че и бял на всичкото отгоре и закапак - с този идиотски спойлер отзад...доста кичозно ми стои *072*
Ето един единичен вариант, който съм го чувал на файл, че доста добре звучи (снимките се увеличават като цъкнеш) -> Изображение



Освен това ми се струва, че да лепнеш такъв спойлер на тоя бял проуб се иска поне малко модинг в задната част -> Изображение



Синият проуб със сигурност го знаете, а ако някой не го е виждал досега - ето и фенът, който го кара. :D -> Изображение

Потребителски аватар
Big Mike
потребител
потребител
Мнения: 106
Регистриран: 13 сеп 2009, 00:42
Модел на автомобила: Модел: Probe 1 GT
Първа Рег.: 24.03.92
FIN: N - 1992
Мощност: 147 КС / 107 КВ
Двигател: 2.2 Л Бензин с Турбина
Местоположение: Кобленц, Германия & Бургас
Контакти:
Status: Извън линия

Re: [Ford Probe GT] Mоята черна зверкиня

Мнение от Big Mike » 01 яну 2010, 18:24

Да! Потрудил се е авера ти (белия Пробе) толкова колкото са му били възможностите и щом на него му харесва, на мен някакси не ми допада много, но вкусове различни _friends_
А при тази синьо-сивата зверкиня, говорим за друга категория Тунинг, при това в щатите, там явно имат повече време и най-вече пари за такъв вид тунинг. Аз имам снимки на това зверче като беше с жълто-синия Лак:

Изображение

Ето и ---> САЙТА <--- на този фен, има още МНОООГО снимки и как е направил това чудо за близо 7 години.
Карайте внимателно и разумно !!!
*00143* [Ford Probe GT] Mоята черна зверкиня

Потребителски аватар
Big Mike
потребител
потребител
Мнения: 106
Регистриран: 13 сеп 2009, 00:42
Модел на автомобила: Модел: Probe 1 GT
Първа Рег.: 24.03.92
FIN: N - 1992
Мощност: 147 КС / 107 КВ
Двигател: 2.2 Л Бензин с Турбина
Местоположение: Кобленц, Германия & Бургас
Контакти:
Status: Извън линия

Re: [Ford Probe GT] Mоята черна зверкиня

Мнение от Big Mike » 01 яну 2010, 18:35

А да, а за бели коли, казано чесно, тези предрасъдаци някакси са предимно в БГ. Поддържана бяла кола си е също супер красива =D>: :

Изображение
Изображение
Последна промяна от Big Mike на 08 мар 2010, 17:23, променено общо 1 път.
Карайте внимателно и разумно !!!
*00143* [Ford Probe GT] Mоята черна зверкиня

Отговори

Върни се в “МОЯТА КОЛА”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 27 госта