Нови попълнения в клуба!

Снимки и обща информация на Вашите коли
Потребителски аватар
nipresi
потребител
потребител
Мнения: 50
Регистриран: 02 окт 2009, 20:57
Модел на автомобила: Ford Focus Turnier 1.6 Zetec
Местоположение: Шумен
Status: Извън линия

Нови попълнения в клуба!

Мнение от nipresi » 02 окт 2009, 21:20

Здравейте колеги!От вчера съм собственик на ето тая машина:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Преди покупката се колебаех между Ланчиа Либра,Опел Астра комби(след 2000год.) и Форд Фокус.Карал съм и трите модела.Но като видях Фокуса на снимките по-горе си казах:Това е моята кола!И без много мислене я купих.Сбъдната мечта-да имам комби!Харесва ми как стъпва на пътя(май няма общо с Опела).Предимството на Либрата е,че е с климатроник,а моята с климатик,но стига с тая Либра,все пак съм във форум на Форд!Баща ми има Фиеста от 6 години и аз се присъединих към марката.74KW ,с 15 цола джанти абе приказка(ще мога да използвам зимните гуми от Аудито,което карах 5 год. -80 В4)Все още не съм запознат много с автомобила,но това тепърва предстои.Надявам се да не съм досаден ако задавам въпроси и очаквам компетентни отговори на хора познаващи марката!
Поздрави Николай
Последна промяна от nipresi на 12 окт 2009, 21:12, променено общо 2 пъти.
Изображение

Потребителски аватар
cjbolland2
потребител
потребител
Мнения: 105
Регистриран: 04 мар 2009, 15:51
Модел на автомобила: Ford Fiesta MK4(97),Endura-E-75H.P.
Местоположение: гр.Раковски
Status: Извън линия

Re: Нови попълнения в клуба!

Мнение от cjbolland2 » 02 окт 2009, 23:28

Честито.Много добър избор си направил!Пожелавам ти много щастливи и безаварийни километри с този красавец.А що се отнася до полезните отговори във форумът ни-има доста компетентни хора :)

Потребителски аватар
ageorgiev
потребител
потребител
Мнения: 370
Регистриран: 28 юни 2009, 21:01
Модел на автомобила: New Ford Focus 1.6 (100 hp) Duratec 5d Loder 1899 Tuning (2009)
Местоположение: Sofia/ Pleven
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Нови попълнения в клуба!

Мнение от ageorgiev » 02 окт 2009, 23:52

Честито и от мен :D
Loder1899 в BG: http://www.pitlane-bg.com/ageorgiev@hotmail.bg" onclick="window.open(this.href);return false;"
Изображение

Потребителски аватар
Next
потребител
потребител
Мнения: 341
Регистриран: 30 мар 2008, 17:33
Модел на автомобила: Ford Focus 2004, BMW E46 Х2 ,Nissan Navara 2.5di
Status: Извън линия

Re: Нови попълнения в клуба!

Мнение от Next » 03 окт 2009, 01:28

Честито и от мен !
Найстина фокуса е едно много хубаво прибрано комби да ти кажа само за гумите 15 цола трябва да са ти 195„55„15R мисля ,че аудито трябва да е носило 195„65„15R
Изображение

Потребителски аватар
nipresi
потребител
потребител
Мнения: 50
Регистриран: 02 окт 2009, 20:57
Модел на автомобила: Ford Focus Turnier 1.6 Zetec
Местоположение: Шумен
Status: Извън линия

Re: Нови попълнения в клуба!

Мнение от nipresi » 03 окт 2009, 10:35

Next написа:Честито и от мен !
Найстина фокуса е едно много хубаво прибрано комби да ти кажа само за гумите 15 цола трябва да са ти 195„55„15R мисля ,че аудито трябва да е носило 195„65„15R
Благодаря!Ами в момента е със 195/65/15,та затова мисля да сложа зимните,които са със същия размер.Останаха ми и тенекиените джанти от аудито,но централният отвор е с друг диаметър и май няма как да станат.Но след като ги продам ще взема тенекиени за Фокуса.Някъде из форума четох,че можело да се струговат от аудито,но сякаш не ми се правят "уйдурми" :D .
Изображение

Потребителски аватар
Next
потребител
потребител
Мнения: 341
Регистриран: 30 мар 2008, 17:33
Модел на автомобила: Ford Focus 2004, BMW E46 Х2 ,Nissan Navara 2.5di
Status: Извън линия

Re: Нови попълнения в клуба!

Мнение от Next » 03 окт 2009, 19:06

Незнам ама аз слагах на фокуса 195„65„15 и почнах да го карам..... колата ускоряваше добре до 3 скорост от там на татъка беше даста мудна и се зорише по байрите и ме лъжише в километража с 8 км по малко показваше. И се наложи да купя гумите препоръчани от пройзводителя на колата (195\55\15R) и работата заспа както си върви с 14ки така си върви и с 15ки другото лято ще и търся 16ки. Ако и ти смениш дори и само предните гуми ще усетиш колата доста по пъргава повярвай ми
Изображение

Потребителски аватар
nipresi
потребител
потребител
Мнения: 50
Регистриран: 02 окт 2009, 20:57
Модел на автомобила: Ford Focus Turnier 1.6 Zetec
Местоположение: Шумен
Status: Извън линия

Re: Нови попълнения в клуба!

Мнение от nipresi » 09 окт 2009, 20:51

Нови глезотийки за Фокуса:
1.Капачки за двете задни джанти(поръчани и закупени от Мото Пфое-чаках ги с поръчка,защото ги нямаше в наличност,но ми ги доставиха :D ):
Изображение
2.Боядисване на барабаните на спирачките(бяха повърхностно раждясали-виждат се как са боядисани на горната снимка)
3.Нови гумички за педалите(пак от МП-пълен оригинал :D.Четох във форума,че колега си е поръчал от там.Цената е същата! ):
Изображение
4.Ново масълце(писах в темата за маслата :D ):
ИзображениеИзображение
Ами това е засега.Благодаря на предния собственик и колега от форума niko_nenchev,за стопанисването на автомобила и за състоянието,в което ми го продаде!
Поздрави на всички колеги съфорумци и любители на марката FORD!
Изображение

Потребителски аватар
ageorgiev
потребител
потребител
Мнения: 370
Регистриран: 28 юни 2009, 21:01
Модел на автомобила: New Ford Focus 1.6 (100 hp) Duratec 5d Loder 1899 Tuning (2009)
Местоположение: Sofia/ Pleven
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Нови попълнения в клуба!

Мнение от ageorgiev » 09 окт 2009, 21:37

Браво! Само с оригинални части може да запазиш за дълго Фокус-а във заводския му вид :D Успехи и занапред и много безаварийни километри...
Loder1899 в BG: http://www.pitlane-bg.com/ageorgiev@hotmail.bg" onclick="window.open(this.href);return false;"
Изображение

Потребителски аватар
nipresi
потребител
потребител
Мнения: 50
Регистриран: 02 окт 2009, 20:57
Модел на автомобила: Ford Focus Turnier 1.6 Zetec
Местоположение: Шумен
Status: Извън линия

Re: Нови попълнения в клуба!

Мнение от nipresi » 09 окт 2009, 21:44

Благодаря колега!Старая се пък и имам голямо желание-все пак автомобилът го притежавам само от 8 дни :D !
Изображение

tracer_80
потребител
потребител
Мнения: 15
Регистриран: 23 сеп 2009, 21:53
Модел на автомобила: s-max 2.0 tdci 140ps 2009: focus 2.0 16v zetec 2000; mondeo 1.6 16v DOHC
Status: Извън линия

Re: Нови попълнения в клуба!

Мнение от tracer_80 » 15 окт 2009, 14:31

_friends_ Честито колега изборът ти е супер, леко и безавариино каране. Но само да вметна, че преди 20 дни и аз се колебаех между либра, фокус и омега, мисля че и двамата не сме сгрешили. _friends_
Щастието на женения мъж, зависи от тези за които не е женен.

Потребителски аватар
nipresi
потребител
потребител
Мнения: 50
Регистриран: 02 окт 2009, 20:57
Модел на автомобила: Ford Focus Turnier 1.6 Zetec
Местоположение: Шумен
Status: Извън линия

Re: Нови попълнения в клуба!

Мнение от nipresi » 16 окт 2009, 09:02

tracer_80 написа:_friends_ Честито колега изборът ти е супер, леко и безавариино каране. Но само да вметна, че преди 20 дни и аз се колебаех между либра, фокус и омега, мисля че и двамата не сме сгрешили. _friends_
Благодаря!Леко и безаварийно и на теб!Напълно подкрепям мнението ти за избора :D !
Изображение

Потребителски аватар
nipresi
потребител
потребител
Мнения: 50
Регистриран: 02 окт 2009, 20:57
Модел на автомобила: Ford Focus Turnier 1.6 Zetec
Местоположение: Шумен
Status: Извън линия

Re: Нови попълнения в клуба!

Мнение от nipresi » 11 яну 2010, 22:23

Нови екстри :D :
Изображение
SONY-то е на няколко месеца и е от бившата ми кола,но след закупуване на адаптор и кабели не издържах да не го сложа!Все пак си е МР3 и изкара учудващо добър звук на тонколоните във вратите!Доволен съм!Смяната на фабричното СД със SONY-то ми отне 10-на минути :D !
Изображение

Потребителски аватар
PcMan
потребител
потребител
Мнения: 1155
Регистриран: 29 яну 2009, 19:00
Модел на автомобила: Ford Focus '01 1.8TDdi 90hp pre-face ниво Zetec
Ford Sierra '90 1.6i CVH 80hp последен face ниво CLX
Местоположение: Ловеч
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Нови попълнения в клуба!

Мнение от PcMan » 11 яну 2010, 22:36

nipresi написа:Нови екстри :D :
Изображение
SONY-то е на няколко месеца и е от бившата ми кола,но след закупуване на адаптор и кабели не издържах да не го сложа!Все пак си е МР3 и изкара учудващо добър звук на тонколоните във вратите!Доволен съм!Смяната на фабричното СД със SONY-то ми отне 10-на минути :D !
Честито! Страхотен избор! много безаварийни и леки километри!
Колоните на всички фокуси са наистина на високо ниво за заводски такива. И мен ме изненадаха като взимах моя красавец със неговото си RDS(или не беше това пред цифрата) 6000 (цифрите 100% са тези) :mrgreen:
_friends_
Изображение ИзображениеИзображение My blood runs blue

Потребителски аватар
niko_nenchev
потребител
потребител
Мнения: 187
Регистриран: 13 сеп 2006, 22:16
Модел на автомобила: Ford Focus C-MAX 1.6 TDCI 109hp 2004г.
Местоположение: Varna
Status: Извън линия

Re: Нови попълнения в клуба!

Мнение от niko_nenchev » 12 яну 2010, 18:39

nipresi написа:Нови екстри :D :

SONY-то е на няколко месеца и е от бившата ми кола,но след закупуване на адаптор и кабели не издържах да не го сложа!Все пак си е МР3 и изкара учудващо добър звук на тонколоните във вратите!Доволен съм!Смяната на фабричното СД със SONY-то ми отне 10-на минути :D !
Браво,адаш много добре се е получило!Работи ли с джойстика от волана?

Потребителски аватар
nipresi
потребител
потребител
Мнения: 50
Регистриран: 02 окт 2009, 20:57
Модел на автомобила: Ford Focus Turnier 1.6 Zetec
Местоположение: Шумен
Status: Извън линия

Re: Нови попълнения в клуба!

Мнение от nipresi » 13 яну 2010, 10:12

Не за съжаление не работи,защото има инфрачервено дистанционно СД-то.Иначе намерих в Шумен дистрибутора на адаптор, с който всяко СД с изход за жично дистанционно може да се приспособи и да действа управлението от волана.Някъде във форума имаше тема.Но пък мога да си намеря капака зад волана от Фокус без дупка и да махна управлението на СД,защото сега е неизползваемо.Оригиналното СД изобщо не свиреше лошо,но нямаше МР3 и такъв звук с толкова настройки като това.
Последна промяна от nipresi на 31 окт 2010, 18:32, променено общо 1 път.
Изображение

Потребителски аватар
mrdds
потребител
потребител
Мнения: 3127
Регистриран: 23 фев 2006, 12:26
Модел на автомобила: S max 2.0 Diratec HE 2007 titanium
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Re: Нови попълнения в клуба!

Мнение от mrdds » 13 яну 2010, 11:36

От 2003 до 2004 монтират RDS 6000 MP3.После с новото купе вече слагат от другия дизайн.

Оглеждам се за такова,но много рядко се намират.Видях го в един фокус в Пловдив,който се продаваше,предложих да дам моето радио и да платя 100лв за онова,ама не се съгласиха.
На мен много ми простее това табло когато му се сложи тънко сиди и остане капачка.ПО добре да се сложи там някакъв двд плеър,който да запълни празнотота.

Относно размера на гумите...и моята е с 195/65/15 ,но ако се сложат по ниски гуми празнината от гумата до калника малко се увеличава и загрозява общия изглед.Може би с по ниски гуми има някаква разлика във вървенето.
16-ките гуми са доста по скъпи от 15" ,а и с нашите пътища и дупки...както казва кварталния гумаджия "добре,че са лятите джанти,че иначе ше умра от глад с помпане на гуми само"

Потребителски аватар
PcMan
потребител
потребител
Мнения: 1155
Регистриран: 29 яну 2009, 19:00
Модел на автомобила: Ford Focus '01 1.8TDdi 90hp pre-face ниво Zetec
Ford Sierra '90 1.6i CVH 80hp последен face ниво CLX
Местоположение: Ловеч
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Нови попълнения в клуба!

Мнение от PcMan » 14 яну 2010, 15:45

mrdds написа:От 2003 до 2004 монтират RDS 6000 MP3.После с новото купе вече слагат от другия дизайн.

Оглеждам се за такова,но много рядко се намират.Видях го в един фокус в Пловдив,който се продаваше,предложих да дам моето радио и да платя 100лв за онова,ама не се съгласиха.
На мен много ми простее това табло когато му се сложи тънко сиди и остане капачка.ПО добре да се сложи там някакъв двд плеър,който да запълни празнотота.

Относно размера на гумите...и моята е с 195/65/15 ,но ако се сложат по ниски гуми празнината от гумата до калника малко се увеличава и загрозява общия изглед.Може би с по ниски гуми има някаква разлика във вървенето.
16-ките гуми са доста по скъпи от 15" ,а и с нашите пътища и дупки...както казва кварталния гумаджия "добре,че са лятите джанти,че иначе ше умра от глад с помпане на гуми само"
Точно за това се оглеждам и аз - за оригинално 6000 с мп3, или да сменя моето 6000 с нормално CD, но с мп3.. Но пък контролерите от волана няма да работят, наистина ли има тема по въпроса ? :roll:

Има фабрични 16ки (същият дизайн, но 16ки) - аз съм с такива - 205/50/16 е размера и смея да твърдя, че няма голяма разлика с 185/65/14 желязни, с които съм зимата, а зимата дори карам по-бавно в 70% от случаите. Дори с 14ките ми се вижда, че колата върви по-малко (по-ниски са с 22мм в общия диаметър на гумата+джантата), на тежест ги сравнявах при смяната - еднакви са с фабричните 16ки алум. (сравнявах метална джанта+гумата спрямо алуминиевата 16ка+гума на нея отново). Другата зима бих карал с 15ки алуминиеви(тази с 14ки железни защото ми останаха те+гумите на тях с голям грайфер от сиерата и размерите съвпадаха по калкулациите).
Интересното е, че повечето фокуси с фабричните алуминиеви са с 15ки, което ме кара да мисля, че моито изглеждат по-малки защото са същия дизайн 1/1 :mrgreen:
nipresi написа:
Next написа:Честито и от мен !
Найстина фокуса е едно много хубаво прибрано комби да ти кажа само за гумите 15 цола трябва да са ти 195„55„15R мисля ,че аудито трябва да е носило 195„65„15R
Благодаря!Ами в момента е със 195/65/15,та затова мисля да сложа зимните,които са със същия размер.Останаха ми и тенекиените джанти от аудито,но централният отвор е с друг диаметър и май няма как да станат.Но след като ги продам ще взема тенекиени за Фокуса.Някъде из форума четох,че можело да се струговат от аудито,но сякаш не ми се правят "уйдурми" :D .
Така е.. А почти всеки ден виждам Фокуси с 15ките фабрични и на тях 195/65/15 и не разбирам кой им слага на всичките гуми, които не са за тази кола и километража не отчита с 8км точно с тях. :mrgreen: Очевидно търсят височина да се пазят от дупките - и аз искам 55профил за 16ките ми, но той не съответства и си стоя с 50 :P >:D<:
Изображение ИзображениеИзображение My blood runs blue

Потребителски аватар
nipresi
потребител
потребител
Мнения: 50
Регистриран: 02 окт 2009, 20:57
Модел на автомобила: Ford Focus Turnier 1.6 Zetec
Местоположение: Шумен
Status: Извън линия

Re: Нови попълнения в клуба!

Мнение от nipresi » 15 яну 2010, 09:41

PcMan написа:... Но пък контролерите от волана няма да работят, наистина ли има тема по въпроса ? :roll:
Ето ти тема за контролерите от форума на опел:http://www.opelclub-bg.com/forum/index. ... opic=22245
Изображение

Потребителски аватар
nipresi
потребител
потребител
Мнения: 50
Регистриран: 02 окт 2009, 20:57
Модел на автомобила: Ford Focus Turnier 1.6 Zetec
Местоположение: Шумен
Status: Извън линия

Re: Нови попълнения в клуба!

Мнение от nipresi » 22 фев 2010, 18:06

Малко профилактика и обслужване след "гнусния"дъжд и след разтапянето на снега:
ИзображениеИзображение
И малко екстри:
GPS"Garmin"nuvi200
Изображение
и радар детектор"Whistler"XTR330:
Изображение
:D
Изображение

vvasilev
потребител
потребител
Мнения: 517
Регистриран: 25 юли 2005, 17:33
Модел на автомобила: Форд Фиеста 1.8 дизел-1998 г.
Местоположение: В. Търново
Status: Извън линия

Re: Нови попълнения в клуба!

Мнение от vvasilev » 28 фев 2010, 19:32

Честито! Много безаварийни км. Бензинов ли е? Как е с разхода? Много запазен изглежда и дано само да те радва.

Отговори

Върни се в “МОЯТА КОЛА”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 36 госта