Още един Focus TDCI в клуба

Снимки и обща информация на Вашите коли
Потребителски аватар
MapTo_D
потребител
потребител
Мнения: 1210
Регистриран: 01 ное 2008, 11:51
Модел на автомобила: С колелото
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: Още един Focus TDCI в клуба

Мнение от MapTo_D » 17 фев 2010, 21:21

Честито за придобивката колега, той като го гледам същия като моя 1:1 . 8) Само дето съм с 14-ки зимни, иначе летните са на същите дванти 15-ки. Дано да го караш много км безаварийно, че с тия електроники майката си тракала. Можеш по нататък при мерак да заделиш 300 кинта и 2 часа време да го засилиш малко с едно чип-че, не че и без него не върви много доволно де. А пък колегите дето казват че е нестабилен...мхм , не знам, колкото и да опитвах да го зъвъртя някъде по пътя при каране с нормална градска скорост така и не успях, малко има недозавиване в завой но това предполагам от въртящия момент и предното предаване, но иначе не успях да заседна никаде из Варната в големите снегове, само дето ''ножа'' под предната броня малко се поизкриви навътре. :wink:

Потребителски аватар
Яким
потребител
потребител
Мнения: 1217
Регистриран: 19 ное 2009, 14:31
Модел на автомобила: Focus MK1 facelift 1.8 `04г. Tdci . 100к.с (триврат)
Местоположение: гр. София - Люлин
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Още един Focus TDCI в клуба

Мнение от Яким » 18 фев 2010, 11:38

Честито Колега, с кеф и здраве да го караш! Дълги и безаварийни километри и от мен!
А Фикуса :wink: е истински красавец. И си мисля, че е и добоър фокусник :P

divenev
потребител
потребител
Мнения: 2
Регистриран: 18 сеп 2010, 21:55
Модел на автомобила: focus
Status: Извън линия

Re: Още един Focus TDCI в клуба

Мнение от divenev » 18 сеп 2010, 23:00

Да ви попитам какво става с вашите коли и какви са ви впечатленията от "Ford Focus 1.8 TDCi"
В момента съм си харесал едно такова фордче и се чудя дали да си го купя.
Как мога да разбера дали има тракшън контрол или някаква анти боксуваща система?
(Цената от 6000 ми се вижда висока.)

focusfocus
потребител
потребител
Мнения: 742
Регистриран: 22 яну 2008, 11:47
Модел на автомобила: focus; 2002, Zetec 1.8 benzin, 16 V
Status: Извън линия

Re: Още един Focus TDCI в клуба

Мнение от focusfocus » 21 сеп 2010, 16:56

На конзолата до ск. лост има бутон. гума с камънчета-тракшън, 2 гуми със следи -EPS.

виж ми в темата, в която си продавам колата, там я има конзолата снимана и се вижда тракшън бутона.

Успех.

Ако е запазен цената е добра

Потребителски аватар
autobg
потребител
потребител
Мнения: 211
Регистриран: 03 авг 2009, 19:45
Модел на автомобила: Ford Focus 1.8 TDCI 2002 с летни жанки
Местоположение: Софето
Status: Извън линия

Re: Още един Focus TDCI в клуба

Мнение от autobg » 03 окт 2010, 02:15

Фокуса почва да ме нерви.

Не че съм спокоен тип, но от много работа нямам време да се нервя за странични неща. Обаче форда почва да ме нерви с пълна сила.

Преди две седмици го откарах в един сервиз да му сменя ремъците.

Преди това го карах и в реал турбо да кажат дали едно гадно виене при загрял двигател и 2000+ оборота не е от турбото.

Та за ремъците....

Така и така не знаех дали са сменявани от предишния собственик, реших да вкарам едни стотици левове в профилактика.

Идва зимата, а през зимата, без кола - няма ски. А това е неприемливо на фона за глобалното затопляне.

Значи, карам форда в сервиза, викам: сменяйте ремъци и ролки и кажете от где може да вие тоя двигател толкова дразнещо.

"Аааа, е те от тая ролка". Ок. Колко пари е? "200 лева". Ок, сменяме я.

А, тука ти тропа маховика. Ок, колко пари е? "Няколко по 200". Ок, сменяме го. "Ама с него и съединител". Ок, и него. И лагер помпа. Оп, тук трябва да сменим един маншон, два тампона, едни втулки, трябва един литър масло. Ок, ок, ок. каквото кажете, това е. Хвалят ви във форума на Форд, сигурно има защо.

Верно, смениха всичко на втория ден, звъннаха ми момчетата (много възпитани), отидох с една торба пари, платих си и си натоварих старите чаркове в багажника. Откарах я в Алком, айде и там 54 лева за реглаж на преден и заден. Ок. Имал-дал.

На другия ден тръгвам на път, бум! Спукан радиатор. Айде размина се прегряването (май), сложих му некви трици, спряхме теча. Прибрах се в София, директно в Евро 7, за нов радиатор. За антифриз в Мото Пфое, за какво ли още не, къде ли още не.

Обаче виенето пак си го има. Загрее колата, вдигне работна температура, дадеш газ, вдигне 2К оборота и почва да вие като сух лагер. А за капак на всичко, откакто си взех колата от точно тоя сервиз, като подам газ се чува едно чъгъртане, тракане -- като кречетало --- бих го определил като ... да сложиш отрязана ивица от пластмасова кофичка в спиците на колело Балканче... трак трак трак трак --- отпусна газта, спира, дам газ -- пак тръгне. И новия Гейтс ремък и той при студена кола просвирва.

Аз в тоя сервиз колата няма да я откарам повече, а ще отида да си купя една бас каса и един усилвател, ще си пусна Сашка Васева или Софи Маринова и ще карам докато се счупи, че ако я вкарам още веднъж в бокса, ще ми излезе златна... Буквално!

С две думи --- май съм попаднал на ялова коза и вече даже ми е неудобно да питам всички вас за разни проблеми.

Айде лека, доходна и безаварийна, ще гледам да чета по-малко за проблеми по колите, че съгласно закона за вселенското привличане, каквото четеш, това ти се случва. :)

... А иначе докарах разход на нафта до 4.2 извънградско. Ама кв смисъл, като дадох една кофа пари на магазини за части и "бивши майстори в официалните сервизи".

Сори, ама почна да ми писва и не се сдържах да се "похваля". Дано да не ви стига подобно неземно удоволствие.

Потребителски аватар
Alexi
потребител
потребител
Мнения: 1559
Регистриран: 18 май 2008, 22:50
Модел на автомобила: '06 Mondeo 2.2 TDCI Ghia ,'08 Transit Connect 1.8 TDCI
Местоположение: Шумен
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Още един Focus TDCI в клуба

Мнение от Alexi » 03 окт 2010, 09:44

аз съм на следния принцип - " от стара кола нова не става" ,за това не се престаравам в смяната на всичко квото се сетят майсторите ,те си измислят за да имат работа .. смених едни тампончета отзад че били много омекнали - сега новите скърцат ,та се не траят .. че и не ми дадоха старите .. с майсторите е така ...

focusfocus
потребител
потребител
Мнения: 742
Регистриран: 22 яну 2008, 11:47
Модел на автомобила: focus; 2002, Zetec 1.8 benzin, 16 V
Status: Извън линия

Re: Още един Focus TDCI в клуба

Мнение от focusfocus » 14 окт 2010, 12:13

А водната помпа, хидравликата, динамото и климатика някой погледна ли ги дали не вие от някое лагерче там?
Най сигурния начин е да свалиш ремъка и да запалиш, нищо няма да и стане на колата ако 1 мин работи без динамо, климатик и хидравлика.

Потребителски аватар
mrdds
потребител
потребител
Мнения: 3127
Регистриран: 23 фев 2006, 12:26
Модел на автомобила: S max 2.0 Diratec HE 2007 titanium
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Re: Още един Focus TDCI в клуба

Мнение от mrdds » 15 окт 2010, 09:30

Е как даваш толкова пари и накрая няма да закараш колата повече в този сервиз?
Аз бих се отнесъл много сериозно към сервиза.Но ти си знаеш.За съжаление бг сервизите нямат никакво документално покритие и отговорност към това,което правят.Ходил съм по разни сервизи в Пловдив,които ти дават едно омазано листче от кубче,на което са написали с докторски почерк какво са сменяли и с усмивка ти казват,че имаш гаранция разбира се,как без гаранция.Единствен mladen1984 се бори с криворазбраните гаранции на автосервизите и до колкото знам имаше резултат.
НЕ оставяй нещата си така.НЕ си дал 5лв ,че да ги преглътнеш така лесно.До колкото мога да си направя една проста сметка си дал полвината от стойността на колата си и резултата е плачевен.

Отговори

Върни се в “МОЯТА КОЛА”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 20 госта