Фокус ТДДИ на PcMan

Снимки и обща информация на Вашите коли
Потребителски аватар
PcMan
потребител
потребител
Мнения: 1155
Регистриран: 29 яну 2009, 19:00
Модел на автомобила: Ford Focus '01 1.8TDdi 90hp pre-face ниво Zetec
Ford Sierra '90 1.6i CVH 80hp последен face ниво CLX
Местоположение: Ловеч
Контакти:
Status: Извън линия

Фокус ТДДИ на PcMan

Мнение от PcMan » 11 май 2010, 00:17

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Ето го го и моя Ford Focus-1 1.8 TDdi 90Hp ниво Zetec 06/2001, произведен в Ford Saarlouis, Германия. От последните бройки преди фейса(който не ми по-харесва на вид, пдообренията под кожата са постоянни, не са на веднъж с фейса). С фабр. performance pack - по-твърдо окачване, на вид не по-ниско обаче, иска снижаване и ще го получи. 16" фабрични джанти в идеално състояние, спортни пластмасови прагове, решетки, съпорт за предните седалки, фарове за мъгла, конзола зад волана за контрол на cd-то, разбира се ел. стъкла, абс, серво, двойно централно с фабричната аларма(без обемни, зле е), зареден мощен климатик, CD 6000 EON с управление от волана както споменах.
За 3-врати най-високото ниво е Zetec. Въпреки това съм искал само и единствено 3врат, защото за мен изглежда в пъти по-добре от остналите разновидности, лично виждане. Ще кажете практичност? На 21 несемеен? Познайте колко пъти колата се пълни до горе. 1 път в месеца? Направете го на 2-3 месеца, зимата около ските по-често, но пълно не е общо 3ма души и 2 чифта ски + екипировка за дневно каране на боровец :mrgreen: Отзад мястото е 95% от в комбито, лично го сравнявах, защото шасито е с размерите на 5вратия. Както и багажника - пак 300л.

Колата я купих точно края на ноември 2009 но зимата не я траех с 14ките(не знаех още, че 205/55/16 ще станат и карах с почти новите 14ки джанти+зимни гуми от сиерата, а 205/50/16 е доста по-скъп размер от 205/55/16, така останах за 1вата зима с познатите като поведение 14ки от сиерата), а и скоро и боядисах лайсни, прагове и почти всичко в избеляло дразнещо черно. За това чак сега я качвам, така изглежда по-нова, свежа и модерна. А няма да й е последния ъпгрейд.

Ноември я взех на 165к, 30лв ми беше цялата регистрация в КАТ (и номерата ми останаха заради същия град). При нов внос регистрацията е 3 цифрена мсиля около 300лв заради еко такса, нови номера, канал и т.н.

Преди да стигна до този екземпляр покарах 4-5 други фокуси и огледах още 10, но и 1 не беше запазен и стегнат колкото този. Всичко беше без джанти, CD и др. Евала на късмета ми, иначе в България основно слаби коли продават, колко познати плащат 2ри път стойността на новата си кола втора ръка по сервизи. :)

За сега има невероятно светещ Bi-Xenon 4300k, свален от Акорд + 4бр. бели мигачи (и 2 резервни бели странични, почти същите, без цокли), LED предни габари, 3ти ключ като оригиналния с 3 копчета, не изрязан за колата с надпис siemens вместо форд, може да се препрограмира и изреже само (плюс разбира се оригиналния плосък ключ с имоб. на ръба), така ми я взех. Абе супер :mrgreen:

Имам бележка за консумативи от МП, с печат, подпис и справка, която направих с нея в МП и там също им изкочи. Това ми спести доста пари, само масло и филтър смених тъй като само те не бяха сменени в МП в дадената бележка, и момчето потвърди, че само то е сменено след МП.
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Последна промяна от PcMan на 09 фев 2011, 16:25, променено общо 13 пъти.
Изображение ИзображениеИзображение My blood runs blue

Потребителски аватар
autobg
потребител
потребител
Мнения: 211
Регистриран: 03 авг 2009, 19:45
Модел на автомобила: Ford Focus 1.8 TDCI 2002 с летни жанки
Местоположение: Софето
Status: Извън линия

Re: Фокус ТДДИ на PcMan

Мнение от autobg » 11 май 2010, 11:30

Убавец! Със здраве да си я караш и да ти носи само и единствено позитивни емоции.

А можеш ли да обясниш, каква е разликата между стандартното и спортното окачване? При мен излиза, че и моята каручка е с такова, но нямам база за сравнение.

Поздрави
А

Потребителски аватар
PcMan
потребител
потребител
Мнения: 1155
Регистриран: 29 яну 2009, 19:00
Модел на автомобила: Ford Focus '01 1.8TDdi 90hp pre-face ниво Zetec
Ford Sierra '90 1.6i CVH 80hp последен face ниво CLX
Местоположение: Ловеч
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Фокус ТДДИ на PcMan

Мнение от PcMan » 11 май 2010, 17:10

Благодаря >:D<: В МП ми обясниха, че пружините са по-ниски и амортисьорита са усилени(този термин използваха), т.е. по-твърди. Единия ми амортисьор е на 65%(заден ляв) и търсих такъв - с около 50-60лв. на бр. усилен е по-скъп от стандартен за същия фокус без този пакет. Не ми споменаха има ли разлика в завъртанията край до край на кормилото, но подозирам, че на моята е по-бързо от на стандартно фокусче - наистина много рязко, бързо и стабилно променя посоката си колата дори при леко криване на волана, което много ми харесва, както и по-твърдата хидравлика и страхотната връзка с гумите. Когато паркираш се върти по-лесно отколкото когато караш, ако се засилиш още по-трудно - а дори не е с ел.управление хидравликата като при по-новите модели - страхотно. При заглеждане в различни фокус бройки се забелязва, че повечето са по-ниски от моята. При различни маневри и качвания дори по малки бродюри много личи и съм крайно внимателен, не е като със сиерата - качва и ходи навсякъде с лекота.. С фокуса ако атакувам бордюр все едно се блъскам в него :mrgreen: Не тропа, но усещаш твърдостта и избягвам такива действия - макс. на ниски бордюри при необходимост в краен случай само със задницата на заден и само нея качвам ако позволява. :twisted: Возията си е супер поне за млад човек :wink:
Последна промяна от PcMan на 31 окт 2010, 22:51, променено общо 2 пъти.
Изображение ИзображениеИзображение My blood runs blue

Потребителски аватар
ffmk1l
потребител
потребител
Мнения: 725
Регистриран: 15 авг 2008, 14:16
Модел на автомобила: Focus MK1 2.0 Zetec
Местоположение: Стара Загора
Status: Извън линия

Re: Фокус ТДДИ на PcMan

Мнение от ffmk1l » 11 май 2010, 19:10

Колега, много е хубав Фокуса, но не мисля, че това е ниско окачване. ;):
Преди:
Изображение
След:
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
mrdds
потребител
потребител
Мнения: 3127
Регистриран: 23 фев 2006, 12:26
Модел на автомобила: S max 2.0 Diratec HE 2007 titanium
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Re: Фокус ТДДИ на PcMan

Мнение от mrdds » 12 май 2010, 09:14

С монтиране на "ниско окачване" нужна ли е смяната с по ниски гуми.Като гледам преди има място за 195/65,а след не ми се вижда да влезнат нормално без да трият такива гуми.
Как мислите?

Потребителски аватар
XN3K
потребител
потребител
Мнения: 221
Регистриран: 22 юли 2007, 15:55
Модел на автомобила: Fiesta Trend 1.25 (82 HP), 2017
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Фокус ТДДИ на PcMan

Мнение от XN3K » 12 май 2010, 10:01

Страхотна ти е колата! :D

Точно такава ще правя и моята. В момента е в сервиз и ще я боядисвам цялата, включително дръжките и лайсните на вратите, праговете също, а и тези бели мигачи ... страхотни са! :D
Изображение

Потребителски аватар
ffmk1l
потребител
потребител
Мнения: 725
Регистриран: 15 авг 2008, 14:16
Модел на автомобила: Focus MK1 2.0 Zetec
Местоположение: Стара Загора
Status: Извън линия

Re: Фокус ТДДИ на PcMan

Мнение от ffmk1l » 12 май 2010, 10:54

Аз съм с гуми 195/60 15 и нямам проблем.

Потребителски аватар
PcMan
потребител
потребител
Мнения: 1155
Регистриран: 29 яну 2009, 19:00
Модел на автомобила: Ford Focus '01 1.8TDdi 90hp pre-face ниво Zetec
Ford Sierra '90 1.6i CVH 80hp последен face ниво CLX
Местоположение: Ловеч
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Фокус ТДДИ на PcMan

Мнение от PcMan » 12 май 2010, 10:57

venelin1979 Мерси. Преди и след слагането на афтермаркет пружини ли са снимките, предполагам но не спомена? :roll: Може би и ти си бил с performance. Може и да не са ми обяснили правилно, но и от практиката и наблюденията ми колата е по-ниска от друг фокус да кажем 5 врати без пластмасови прагове примерно, което значи без този пакет. А ти го имаш също като мен.. Какви са ти предните седалки, със съпорт нали ? Не споря, може и грешно да са ми обяснили и преценката ми на пътя да е грешна, но надали :) Просвета го дават 17см на фокус-1 стандартно.
XN3K Благодаря, ще кача още фото сесия в различни условия. Успех, наистина коалта хваща окото много повече така.. Дразнеха ме над 10те черни избелели пластмаси и лайсни. А и така се отличава, което е супер готиното. Повечето нови коли ги правят целите или това е екстра с доплащане, т.е. води се по-добрия вариант :)
Изображение ИзображениеИзображение My blood runs blue

Потребителски аватар
nikolovvd
потребител
потребител
Мнения: 4952
Регистриран: 15 май 2006, 16:18
Модел на автомобила: Mitsubishi X
Местоположение: Видин
Status: Извън линия

Re: Фокус ТДДИ на PcMan

Мнение от nikolovvd » 12 май 2010, 12:51

Липва й нещо на тази кола!?
Стикери на клуба ли няма, що ли? ;): :D:

Потребителски аватар
XN3K
потребител
потребител
Мнения: 221
Регистриран: 22 юли 2007, 15:55
Модел на автомобила: Fiesta Trend 1.25 (82 HP), 2017
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Фокус ТДДИ на PcMan

Мнение от XN3K » 12 май 2010, 17:29

PcMan написа:XN3K Благодаря, ще кача още фото сесия в различни условия. Успех, наистина коалта хваща окото много повече така.. Дразнеха ме над 10те черни избелели пластмаси и лайсни. А и така се отличава, което е супер готиното. Повечето нови коли ги правят целите или това е екстра с доплащане, т.е. води се по-добрия вариант :)

Да, и мен ме дразнят черните пластмаси. Изглежда много "евтинко" с тях :) Всичко ще правя сиво. Единствено лайсната над номера няма да боядисвам, а ще си взема хромирана.

Мигачите в бронята оригинални ли са ти? Аз си взех от Мото-Пфое тези, които са в калниците, а другите ги поръчах, защото ги нямаха налични. Обаче не знам как изглеждат, а твоите ми харесват много :)
Изображение

Потребителски аватар
ffmk1l
потребител
потребител
Мнения: 725
Регистриран: 15 авг 2008, 14:16
Модел на автомобила: Focus MK1 2.0 Zetec
Местоположение: Стара Загора
Status: Извън линия

Re: Фокус ТДДИ на PcMan

Мнение от ffmk1l » 12 май 2010, 20:57

Колата я взех в съвсем заводски вид, малко по малко промених някои неща. Eibach Pro-kit от Мото-Пфое, сваля 40/40.
Колата придобива съвсем друга стойка. ;):
Изображение
Изображение
Ето и седалките, с добра странична опора са.
Изображение

Потребителски аватар
PcMan
потребител
потребител
Мнения: 1155
Регистриран: 29 яну 2009, 19:00
Модел на автомобила: Ford Focus '01 1.8TDdi 90hp pre-face ниво Zetec
Ford Sierra '90 1.6i CVH 80hp последен face ниво CLX
Местоположение: Ловеч
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Фокус ТДДИ на PcMan

Мнение от PcMan » 12 май 2010, 23:41

И клубни стикери ще лепнем :) Яд ме е, че лятото съм извън БГ, а исках 17ки, които се обезмислят-идвам си началото на октомври преди зимните гуми + дупки + няма смисъл за още 1 месец от сега преди тръгването-най-добре да стои със сегашните 16ки до другата пролет :( Не са лоши, но си е глезотийка по-хубави и големи. :evil: :twisted:
XN3K Така е и няма какво да си кривим душите - идват множко всичките черни пластмаси, пък и избелели малко или повече от времето. Разбира се това удоволствие струва пари, но удовлетворението и вътрешния кеф от резултата е милион пъти по-силен от средствата. Белите мигачи са с надписи форд на тях - предния собственик ми е спестил смяната. Предните в бронята с времето са се е напълнили леко с мръсотия по ръба така, че при демонтажа не можеше да се изчисти и мисля да ги сменя.
venelin1979 Не, че не ти вярвам, супер е с по-ниските, на есен ще вкарам и аз подобни или такива. Просто ми се вижда, че фабричните, с които си я взел са 2рия тип фабрични-"усилени", които са по-ниски поне така ми обясниха, значи ако намаля 40/40 като теб ще съм ок с тези 16ки.
Задната чистачка е 45см и си пасва, но оригиналния е 38 и някак дълга ми стои 45.. Разбира се точно след като я взех(вече мислех, че никъде няма да намеря по-малка от 45 безшарнирна) намерих 41 в бриколаж - само там не бях ходил :mrgreen: :mrgreen:
Последна промяна от PcMan на 31 окт 2010, 22:57, променено общо 3 пъти.
Изображение ИзображениеИзображение My blood runs blue

Потребителски аватар
XN3K
потребител
потребител
Мнения: 221
Регистриран: 22 юли 2007, 15:55
Модел на автомобила: Fiesta Trend 1.25 (82 HP), 2017
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Фокус ТДДИ на PcMan

Мнение от XN3K » 13 май 2010, 00:07

Да, така е. Красотата иска жертви, в случая пари :D

Щом има надписи ФОРД по мигачите със сигурност са оригинални. Значи и моите ще са такива ... СУПЕР! :D

Обаче ти липсва нещо - надписа FOCUS. Знаеш ли колко добре изгледжат новите буквички върху МК1. Аз ще слагам от тях :)

Изображение
Изображение

Потребителски аватар
ffmk1l
потребител
потребител
Мнения: 725
Регистриран: 15 авг 2008, 14:16
Модел на автомобила: Focus MK1 2.0 Zetec
Местоположение: Стара Загора
Status: Извън линия

Re: Фокус ТДДИ на PcMan

Мнение от ffmk1l » 13 май 2010, 03:22

Пружините, с които я взех може и да са били усилени, но не и ниски. Между гумата и предния (съответно задния калник) вкарвах свободно 3 (4) мои пръста, сега положението е 1 (2). Това е най-удачния вариант за нашите пътища, колата си остава с достатъчно просвет. Относно 17-ките, ако мислиш да я караш тая кола, без да си правиш предварителен маршрут всеки път преди да тругнеш за някъде, не ти трябват. ;):
Иначе аз отдавна да съм сложил.

Потребителски аватар
PcMan
потребител
потребител
Мнения: 1155
Регистриран: 29 яну 2009, 19:00
Модел на автомобила: Ford Focus '01 1.8TDdi 90hp pre-face ниво Zetec
Ford Sierra '90 1.6i CVH 80hp последен face ниво CLX
Местоположение: Ловеч
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Фокус ТДДИ на PcMan

Мнение от PcMan » 13 май 2010, 20:50

Ето снимка на 215/45/17 на фокус-1 с каквито джанти искам: Изображение ако въобще някога си ги намеря, ще са за летните периоди само разбира се.
Последна промяна от PcMan на 30 окт 2010, 22:34, променено общо 3 пъти.
Изображение ИзображениеИзображение My blood runs blue

Потребителски аватар
aniaeg
потребител
потребител
Мнения: 295
Регистриран: 18 юни 2009, 11:26
Модел на автомобила: vw passat-b3 1.8
Местоположение: ловеч
Status: Извън линия

Re: Фокус ТДДИ на PcMan

Мнение от aniaeg » 17 май 2010, 19:47

Честито за колата,много е хубава.А и май сме от един квартал. _friends_
Бъди себе си,има достатъчно други

Потребителски аватар
PcMan
потребител
потребител
Мнения: 1155
Регистриран: 29 яну 2009, 19:00
Модел на автомобила: Ford Focus '01 1.8TDdi 90hp pre-face ниво Zetec
Ford Sierra '90 1.6i CVH 80hp последен face ниво CLX
Местоположение: Ловеч
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Фокус ТДДИ на PcMan

Мнение от PcMan » 23 окт 2010, 00:46

Изображение
Скоро ще бъде обут с 4бр. dunlop wintersport 3d 205/55/16 91h или michelin alpin a4 същия размер, покрай което ще пръсна задните барабани, ще отложа смяната им с дискове. Повече грознотии като 14ките й железни джанти с тасове като мин.зима няма да си причинявам отново. 2 предни фордски калобрана от lradev вече пристигнаха, пасват много добре и не загрозняват, особено предвид факта, че ще бъдат боядисани в същия цвят преди монтажа със зимните гуми. И едно ново "smooth" рамо на задната чистачка-не е монтирано още - старото отказва да приключи съдружието си с фокуса, много здраво е заклеймило но ще се разберем с него някак! :twisted:
aniaeg прекрасно! _friends_
Последна промяна от PcMan на 14 дек 2010, 20:54, променено общо 2 пъти.
Изображение ИзображениеИзображение My blood runs blue

Потребителски аватар
PcMan
потребител
потребител
Мнения: 1155
Регистриран: 29 яну 2009, 19:00
Модел на автомобила: Ford Focus '01 1.8TDdi 90hp pre-face ниво Zetec
Ford Sierra '90 1.6i CVH 80hp последен face ниво CLX
Местоположение: Ловеч
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Фокус ТДДИ на PcMan

Мнение от PcMan » 01 ное 2010, 00:19

Спешно помощ относно джанти!

17" 7J ЕТ15 ще търкат ли в калниците, как мислите? :roll: Не знам моите дори кое ЕТ са, сигурно 35- така и не ги снимах, много съм зле спец. по техн.част на джанти. Без гуми са желаните 17ки, мога да се съобразявам с размера на гуми, засега най-удачен ми се вижда 215/45/17 ако ЕТ-то ми позволи място до калниците отпред(задницата надали ще е проблемна като цяло в схемата).
Знам, че ЕТ-то го дават 35 до 45 за фокуса ми, но.. много ми харесват и не са ми наблизо просто да ги пробвам на предницата за тест.

Всичко това за на пролет, но сега трябва да ги взема преди друг да го направи.. Тъкмо да си ги подготвя с хубаво пребоядисване и гуми до март. 10х! _friends_
Изображение ИзображениеИзображение My blood runs blue

Потребителски аватар
ffmk1l
потребител
потребител
Мнения: 725
Регистриран: 15 авг 2008, 14:16
Модел на автомобила: Focus MK1 2.0 Zetec
Местоположение: Стара Загора
Status: Извън линия

Re: Фокус ТДДИ на PcMan

Мнение от ffmk1l » 01 ное 2010, 06:17

Ще опират, и то яката! Трябват ти джанти с ЕТ не по-малко от 40! За гуми-оригиналния размер е 215/40 -Фокус СТ170.

Потребителски аватар
PcMan
потребител
потребител
Мнения: 1155
Регистриран: 29 яну 2009, 19:00
Модел на автомобила: Ford Focus '01 1.8TDdi 90hp pre-face ниво Zetec
Ford Sierra '90 1.6i CVH 80hp последен face ниво CLX
Местоположение: Ловеч
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Фокус ТДДИ на PcMan

Мнение от PcMan » 01 ное 2010, 11:30

ET-то да е правилно 215/45/17 ще ги събера, по-горе ги има на снимка с мп3 джантата на нормален фокус, не st или rs. Излиза, че само ЕТ-то спъва схемата :( Има ли смисъл въобще да ги слагам за проба, както са и далеч ? Плана е да сложа предна и навъртя докрай разбира се. Така и не знам моите в момента кое ЕТ са, като ми слагат зимните на тях скоро ще видя ширината и ЕТ-то, след което с 205/55/16 ще навъртя за да преценя ако моите са ЕТ35 ЕТ15 как ще е поне за пробата, 205/55/16 общия диаметър е по-висок от бъдещите 17ки, и от двете 215/40/17 и 215/45/17. И високата зимна и знаейки моето ЕТ да преценя дали да ходя за 17ки за тест на предна гума, че е далечко :mrgreen:
Изображение ИзображениеИзображение My blood runs blue

Отговори

Върни се в “МОЯТА КОЛА”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 41 госта