Моето Mondeo 4 Titanium Durashift

Снимки и обща информация на Вашите коли
Потребителски аватар
addic7ed
потребител
потребител
Мнения: 285
Регистриран: 20 юни 2008, 18:24
Модел на автомобила: Mondeo
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Новото ми Mondeo MK4 Titanium

Мнение от addic7ed » 23 мар 2011, 13:19

Не, извинявам се за неразбирането - този на VW е по-малко надеждния и според мен. Но винаги си зависи и от конкретния автомобил, не може да сложим всички под общ знаменател. Но от моя опит при VW 2.0 Tdi с DSG е не добра комбинация и МОЖЕ и да се появят проблеми. Колкото до този, беше ми достатъчно че в МП нямат нито едно прието за поправка при тях, не са имали и индикации или оплаквания, а това е най-важното :D

Колкото до мондито, можеше да има и автоматични фарове и светлини - това е полезна екстра, но явно на човека са му се видяли ненужни..... :roll: за малко да забравя - парктроник, за този автомобил е задължително, освен ако на човек не му се пребоядисва задната броня. Просто линията отзад е висока и видимоста е ограничена. :roll: . Аз за това се чудя сега дали парктроник да сложа или камера за заден ход, но без DVD Double din навигация, тъй като все още не съм решил напълно?
Some people want it to happen, some wish it would happen, others make it happen.

Потребителски аватар
Alexi
потребител
потребител
Мнения: 1559
Регистриран: 18 май 2008, 22:50
Модел на автомобила: '06 Mondeo 2.2 TDCI Ghia ,'08 Transit Connect 1.8 TDCI
Местоположение: Шумен
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Новото ми Mondeo MK4 Titanium

Мнение от Alexi » 23 мар 2011, 13:40

пасатора не е нищо особено и тоя мотор 2.0 тди е просто смехотворен с проблемите си ,но виж Е60 е съвсем друга машина и е класи над Мк4 ( ценово също де) .. парктроник ако нямаш трябва да си сложиш ,много удобно за такава дълга кола с лоша видимост

Потребителски аватар
mediacenter
потребител
потребител
Мнения: 36
Регистриран: 25 мар 2009, 22:42
Модел на автомобила: FORD MONDEO 2.0 tdci 2007
Местоположение: Бургас
Status: Извън линия

Re: Новото ми Mondeo MK4 Titanium

Мнение от mediacenter » 24 мар 2011, 03:23

Здравей колега и честито!
Имам го същото!!! все едно са близнаци :D
само дето не е автомат,за което много съжалявам и благородно завиждам,но нямаше никакъв избор...
относно ксенона,
аз си сложих ксенонче на късите при едни момчета в Равда и засега нямам проблем.знам че слагаха някакви допълнителни джаджи за да не ти светва жълтата лампичка на светлините,която си показал.
за липсата на парктроник и мен много ме е яд,ама да ти кажа,аз свикнах и си паркирам относително спокойно,но идеята за двоен дин с камера доста ми се нрави и даже съм намерил нещо интересно/хвърли едно око http://www.clubford.org/forum/viewtopic ... 40&t=45316
много ми харесва и спойлера,който си сложил,наистина стои страхотно и в комбинация с /вече и аз не знам как му се вика/дифузер или допълнение за задната броня,ще стане супер.
м/у другото ако намериш такова чудо ..и случайно има две,може да се комбинираме за поръчка.
ще се радвам,ако обменим опит и допълнителна информация.
можеш да ми пишеш и ЛС.
до скоро и УСПЕХ!

Потребителски аватар
la4o
потребител
потребител
Мнения: 2269
Регистриран: 19 яну 2005, 10:59
Модел на автомобила: Mondeo '07 2.0 TDCi
Местоположение: София, център
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Новото ми Mondeo MK4 Titanium

Мнение от la4o » 24 мар 2011, 13:35

и моята няма парктроник... МП обявиха цена около 500 лв за фабричен. Търсих вариант за камера, но хич не ми се иска да слагам някакви допълнителни дисплеи :) колко щеше да е хубаво да може да се ползва централния на таблото...

за автоматика и аз завиждам! следвщатата задължително ще е автоматик :)

Потребителски аватар
mediacenter
потребител
потребител
Мнения: 36
Регистриран: 25 мар 2009, 22:42
Модел на автомобила: FORD MONDEO 2.0 tdci 2007
Местоположение: Бургас
Status: Извън линия

Re: Новото ми Mondeo MK4 Titanium

Мнение от mediacenter » 24 мар 2011, 22:08

оооо, и аз си мислех за този вариант,за централното табло ,ама ще е мега хакерско тва ако някой успее да го направи...единствения вариант е с двойния дин на мястото на оригиналната музика от сони/за съжаление/,но май е по-добре от някакъв дисплей изтръцкан някъде по ,смятам перфектният,кокпит... :wink:

Потребителски аватар
addic7ed
потребител
потребител
Мнения: 285
Регистриран: 20 юни 2008, 18:24
Модел на автомобила: Mondeo
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Новото ми Mondeo MK4 Titanium

Мнение от addic7ed » 24 мар 2011, 22:40

Ооо да опредлено, те даже разни приятели, които бяха свикнали с пасата и камерата му за заден ход викаха, ееййй къде си имаш дисплей за камерата, а ТВто там ли е? Викам за огромно съжаление не е!!! Аз намерих един паркинг модул, който е от Мондео МК3 - Изображение
Поздрави.Изображение
Some people want it to happen, some wish it would happen, others make it happen.

Потребителски аватар
Pyrhel
потребител
потребител
Мнения: 1559
Регистриран: 12 авг 2010, 20:51
Модел на автомобила: няколко други марки +
Mondeo Titanium X 2.2 TDCi
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Новото ми Mondeo MK4 Titanium

Мнение от Pyrhel » 28 мар 2011, 00:14

Колега, по повод крушките за краката на задните пътници можеш да прочетеш в темата ми, направил съм я промяната: Тук и тук.

Потребителски аватар
divxstore
потребител
потребител
Мнения: 757
Регистриран: 03 ное 2007, 15:36
Модел на автомобила: Mondeo'10 2.0 TDCI 143hp Titanium X5988BX
Местоположение: Димитровград
Status: Извън линия

Re: Новото ми Mondeo MK4 Titanium

Мнение от divxstore » 13 апр 2011, 20:39

Колегата disco може да ти намери двен дин китайче. Той си монтира в колата такова с камера за обратно виждане. Миналата седмица го разцъках и работеше перфектно. Даже се и замислих дали да не ъпгрейдвам още, но може би другата година.. Ако искаш пиши на лични и ще ти дам телефон на колегата ако решиш да си поръчваш такова китайче.

Потребителски аватар
BobyAuto
потребител
потребител
Мнения: 17
Регистриран: 04 мар 2011, 18:00
Модел на автомобила: Ford Monde Titanium MK4
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Mondeo MK4 Titanium Powershift

Мнение от BobyAuto » 27 апр 2011, 14:59

Колата е повече от супер.
Казвам го от личен опит
ето я и моята.
http://www.bobyauto.com/Ford%20Mondeo.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Потребителски аватар
addic7ed
потребител
потребител
Мнения: 285
Регистриран: 20 юни 2008, 18:24
Модел на автомобила: Mondeo
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Mondeo MK4 Titanium Powershift

Мнение от addic7ed » 02 май 2011, 02:50

Вече със затъмнени стъкла на 90 процента.
http://195.149.248.189:8080/2011-05-02/ ... _920x0.jpg
http://195.149.248.189:8080/2011-05-02/ ... _920x0.jpg
Some people want it to happen, some wish it would happen, others make it happen.

Потребителски аватар
Pyrhel
потребител
потребител
Мнения: 1559
Регистриран: 12 авг 2010, 20:51
Модел на автомобила: няколко други марки +
Mondeo Titanium X 2.2 TDCi
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Mondeo MK4 Titanium Powershift

Мнение от Pyrhel » 02 май 2011, 09:13

Суперско и на моята трябва да й правя тая процедура. Гледам и предните странични са затъмнени или тъмнеят заради задните? С фолио предполагам? Колко време не трябваше да спускаш/сваляш прозорците?

Потребителски аватар
addic7ed
потребител
потребител
Мнения: 285
Регистриран: 20 юни 2008, 18:24
Модел на автомобила: Mondeo
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Mondeo MK4 Titanium Powershift

Мнение от addic7ed » 02 май 2011, 18:54

Ами според мен си засулжава по принцип, ако не са ти заводски затъмнени стъклата, естествено.Предните са на 30 процента, задните на 90. 2-3 дена трябва да не се свалят стъклата, както и да не е на слънце първите няколко часа. Ако имаш интерес мога да ти дам телефона на момчетата, които го правиха това ми е 5 кола, която карам при тях, никакви проблеми до сега. :o
Some people want it to happen, some wish it would happen, others make it happen.

Потребителски аватар
Next
потребител
потребител
Мнения: 341
Регистриран: 30 мар 2008, 17:33
Модел на автомобила: Ford Focus 2004, BMW E46 Х2 ,Nissan Navara 2.5di
Status: Извън линия

Re: Mondeo MK4 Titanium Powershift

Мнение от Next » 02 май 2011, 19:32

Явно се имаш много с полицайте, че да си затъмниш и предните прозорци...
Изображение

Потребителски аватар
FordSierra1.6L
потребител
потребител
Мнения: 1021
Регистриран: 28 фев 2005, 22:11
Модел на автомобила: Ford mondeo MK2 2.5 V6 "ST"
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Re: Mondeo MK4 Titanium Powershift

Мнение от FordSierra1.6L » 04 май 2011, 11:48

аз бях преди на 30% отпред и ме съсипваха и го свалих...после бях с 10% и пак се набива на очи и пак ме разсипаха и ми писна и сега повече няма да си сложа защото като те мернат даже и те гонят ,мъка голяма :) визията е един път но ....ако си полицай или някой от системата им няма проблем но ако си обикновен гражданин ще те разсипат от личен опит го казвам ;) мондеото е много хубаво :)

Потребителски аватар
addic7ed
потребител
потребител
Мнения: 285
Регистриран: 20 юни 2008, 18:24
Модел на автомобила: Mondeo
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Mondeo MK4 Titanium Powershift

Мнение от addic7ed » 04 май 2011, 11:48

@ Next - намираме си обща приказка. :) На фокуса ми преди бяха дори на 40 или 45%

@ FordSierra1.6L - Горе долу си е търсене.

Колкото до колата, от вчера вече имам и автопилот. 50лв беше обучението в МП и 5лв смяната на волана при едни тапицери.
Some people want it to happen, some wish it would happen, others make it happen.

Потребителски аватар
Pyrhel
потребител
потребител
Мнения: 1559
Регистриран: 12 авг 2010, 20:51
Модел на автомобила: няколко други марки +
Mondeo Titanium X 2.2 TDCi
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Mondeo MK4 Titanium Powershift

Мнение от Pyrhel » 04 май 2011, 12:00

Честито за автополота!
А другия път вместо
addic7ed написа:50лв беше обучението в МП
ела на някоя среща и ще го обучим срещу пакет чипс :lol:

Потребителски аватар
PcMan
потребител
потребител
Мнения: 1155
Регистриран: 29 яну 2009, 19:00
Модел на автомобила: Ford Focus '01 1.8TDdi 90hp pre-face ниво Zetec
Ford Sierra '90 1.6i CVH 80hp последен face ниво CLX
Местоположение: Ловеч
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Mondeo MK4 Titanium Powershift

Мнение от PcMan » 04 май 2011, 13:32

Затъмняването е станало адското, браво на мондито! :twisted: Ако стъклата са оригинални и пише tinted под надписа ford, то това не минава ли пред катаджиите като оправдание, че са фабрично затъмнени, един вид само задните са правени - разрешено. Не всеки път да се бутат пари на пътя, ако човек няма роднина катаджия и подобни. Говоря за предните странични, разбира се. Назад няма заяждания. А ако ще се правят само задните, по-добре да не се правят. На малко коли стоят само задни и задно добре.
Изображение ИзображениеИзображение My blood runs blue

Потребителски аватар
addic7ed
потребител
потребител
Мнения: 285
Регистриран: 20 юни 2008, 18:24
Модел на автомобила: Mondeo
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Mondeo MK4 Titanium Powershift

Мнение от addic7ed » 04 май 2011, 14:26

Eeeeми, вече ще знам, и аз не останах очарован от Цената на обучението, което беше 30 мин. :D, но не знаех че е възможно да се направи отделно. :)

Колкото до затъмнените стъкла, на много коли си им седи добре само задните, но зависи и от процента затъмнение на фолиото и от марката му, защото фолио за 5лв до 15лв ролка made in vietnam, не може да се сравни с Llumar или 3M за 30 до 60лв ролката. Абе нещата са доста относителни. По принцип задължително условие е за предни стъкла да имаш сертификат, който върви с колата от завода производител. Не знам дали ви е правило впечатление, новите S класи, заводски предните им стъкла са като огледални от някой ъгли, но като цяло са силно тонирани/над 30%/ и си имат документ за това нещо, че поради еди какви си причини това е било необходимо и колата е такава и в общи линии, няма да те заядат. Естествено, това важи за голeмите градове и за образованите полицай, за тези които са от някое дълбоко село и не са чували за интернет, а все още си пишат докладите на пишеща машина е по-различно, там ще трябва да разясните какво точно пише в този лист :D .
Има и друг вариант, но е икономически необоснован, освен ако не си финансово обезпечен, ако е фирмена кола да се направи инкасо, но се плащат такси, по високо каско и ГО и т.н
Последна промяна от addic7ed на 29 юни 2011, 15:41, променено общо 1 път.
Some people want it to happen, some wish it would happen, others make it happen.

Потребителски аватар
chaosdd
потребител
потребител
Мнения: 585
Регистриран: 09 мар 2006, 09:17
Модел на автомобила: Ford Mondeo 1.6 EcoBoost 160 к.с. 2011
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Mondeo MK4 Titanium Powershift

Мнение от chaosdd » 05 май 2011, 14:29

Момчета, само да внеса малко яснота относно автоматиците при актуалното Mondeo. До 2010 година автоматика е 6-степенен, класически тип с хидравличен преобразувател на въртящия момент. Ако не се лъжа е ZF и е много подобен на аналозите монтирани в 5-серия на БМВ, например. Много добър и абсолютно безпробелемен.

От 2010, този автоматик се заменя от Фордовския Powershift, който е с 2 съединителя ("мокри") и подобен на DSG. Предимствата са, че е по-лек, по-ниски механични загуби, по-нисък разход на горви, по-добро ускорение, много гладко превключване.
Последна промяна от chaosdd на 05 май 2011, 18:16, променено общо 1 път.
Ford. Feel the difference

Потребителски аватар
Alexi
потребител
потребител
Мнения: 1559
Регистриран: 18 май 2008, 22:50
Модел на автомобила: '06 Mondeo 2.2 TDCI Ghia ,'08 Transit Connect 1.8 TDCI
Местоположение: Шумен
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Mondeo MK4 Titanium Powershift

Мнение от Alexi » 05 май 2011, 16:57

мда ,колегата е със нормалната кутия то това се знае от самото пускане на темата и по добре според мен , че класическата кутия няма обслужване а тия 2 съединителя и маса други неща покрай тях ще им дойде времето някой ден и хич няма да са едни 2-3к ...

Отговори

Върни се в “МОЯТА КОЛА”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 26 госта