Моето Mondeo 4 Titanium Durashift

Снимки и обща информация на Вашите коли
Потребителски аватар
addic7ed
потребител
потребител
Мнения: 285
Регистриран: 20 юни 2008, 18:24
Модел на автомобила: Mondeo
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Mondeo MK4 Titanium Автоматик

Мнение от addic7ed » 27 ное 2011, 14:03

Изображение - чакат едни гуми да им обуя. Но зимни 17ки се намират не толкова лесно. Дори се чудя дали да не мина на 16ки, но пък до тука не съм намерил никакви.
Изображение - предните мигачи
Изображение - с матово фолио
Изображение - задните светлоотразители
Изображение - вътрешните стопове.....но не съм все още сигурен, може би ще го сваля и ще пръсна с мат лак - Изображение
Изображение - това е търсеният ефект. :)
http://195.149.248.189:8080/2011-11-27/ ... _920x0.jpg - новите усилени амортисьори
Изображение - отдавна си мислех да монтирам ръкохватка в пода на багажника, защото когато се наложи да се вдигне, трябваше да хващам плата и е неудобно, тази взех от някакъв опел.
http://195.149.248.189:8080/2011-11-27/ ... _920x0.jpg - прокарах я през плата, за да е по-удобно.
Изображение - акустичен плат за задната кора, а и изглежда по-добре от тая вълна дено са сложили от форд :D Във фиестата е същата материя, като във мондеото.....поне малко да го бяха пипнали, за изглежда по-скъпо.
http://195.149.248.189:8080/2011-11-27/ ... _920x0.jpg - това е изолацията на подвижния под/дъно, където сложих още една допълнителна шперплатова плоскост да придаде допълнителна здравина на пода, че когато сменях гума преди време и бях сложил 17ката върху пода и той, се огъна като солета. Монтирах и шумопоглъщаща изолация на пода.
Изображение - Silent Coat
Изображение - тази приятна гледка мернах по аутобана около Kьолн....нямаше как да не ги снимам. Всъщност видях още 12 автовоза с новите мондеота,новите фокуси, новото галакси, новите C max-и, и и един с новите Ка и фиести. Но така е с държавни субсидии за автомобилостроенето и целият този бранш.
Изображение - вече и с горната спортна решетка. сега още доикусурявам едни дневни светлини, за да ги монтирам в отворите на долната решетка.
Последна промяна от addic7ed на 27 ное 2011, 14:33, променено общо 1 път.
Some people want it to happen, some wish it would happen, others make it happen.

Потребителски аватар
mitakinen
потребител
потребител
Мнения: 426
Регистриран: 04 фев 2005, 22:07
Модел на автомобила: S-Max 2.0 TDCI Titanium X
Местоположение: Карнобат
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Mondeo MK4 Titanium Автоматик

Мнение от mitakinen » 27 ное 2011, 14:29

Защо не си сложиш оригинални DRL. Намират се в нета и има на сносни цени.

Потребителски аватар
addic7ed
потребител
потребител
Мнения: 285
Регистриран: 20 юни 2008, 18:24
Модел на автомобила: Mondeo
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Mondeo MK4 Titanium Автоматик

Мнение от addic7ed » 27 ное 2011, 14:38

Ако говориш за оригиналните, които са над халогена, съм съгласен, но не съм намерил до сега. Другият вариант е в халогените. Видях че си намерил за S-max. Ако си попаднал на такива за мондео пиши. :)
Some people want it to happen, some wish it would happen, others make it happen.

Потребителски аватар
addic7ed
потребител
потребител
Мнения: 285
Регистриран: 20 юни 2008, 18:24
Модел на автомобила: Mondeo
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Mondeo MK4 Titanium Автоматик

Мнение от addic7ed » 15 фев 2012, 23:45

Понеже ми втръсна при всяко вдигане на багажника, водата да се стича от двата края на стъклото направо в багажника, реших да инвестирам в 2 уплътнения за коригиране на техническата недомислица със задното стъкло на багажната врата. Защото под стъклото има улей който влиза в самият багажник, един от британски форум на мондео сподели, че събирало над 250мл вода в този улей, играл си да го тества, та попаднах на една докладна от Ford с номерата на необходимити уплътнения, взех ги и поправих този фабричен дефект. Среща се на Мондеотата под 2009та година, като моето.

Изображение - това са старите уплътнения при стъклото, които трябва да се свалят преди да се сложат новите уплътнения на задното стъкло.
Изображение какво представляват
Изображение номера на частта
Изображение - преди да се монтира уплътнението
Изображение - с монтирано уплътнение
Изображение - едно надписче което най-накрая успях да спечеля.
Some people want it to happen, some wish it would happen, others make it happen.

Потребителски аватар
addic7ed
потребител
потребител
Мнения: 285
Регистриран: 20 юни 2008, 18:24
Модел на автомобила: Mondeo
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Mondeo MK4 Titanium Автоматик

Мнение от addic7ed » 16 фев 2012, 00:11

от дълго време се надявах да намеря качествена антена, която да не стърчи като кол от покрива! Спрях се на Richbrook за оригинално вграждане.
Изображение - свалих старата основа, доста мръсно беше отдолу, ударих една четка. Основата е малко грозноватичка по-принцип, даже за секунда се замислих ако я махна и нея с какво мога да я покрия, но прецених че така и така съм купил нова антена, да видя как изглежда.
Изображение - свалянето на старата антена отне известно време докато я раздвижа, WD-40 помогна доста.

Изображение - новата антенка е около 14см. Обхвата и е добър, с оригиналната радиото хващаше дори в тунела за люлин(давам го това, като пример, защото в София всеки е минавал от там поне веднъж :mrgreen: ), с тази се губи сигнала, но аз на радиото разчитам, само когато iPoda e сдал багажа.
Изображение - антената идва и с един интересен инструмент за затягането й един вид заключване. Крайният резултат е задоволителен според мен. А и сега "копието" не закача в предната напречна греда на ски багажника.
Изображение - -19 градуса и Мондеото пали безотказно, но нали "разбирачите" си знаят Мерцедес ама стар.... :D :mrgreen:

Наскоро търсих и горна никелирана лайсна за рамката на вратите, по подобие на новото мондьо, но в крайна сметка се спрях на друго -да облепя долните никелирани лайсни покрай стъклата с черно матово фолио - харесва ми комбинация от сиво и черно.
Последна промяна от addic7ed на 16 фев 2012, 10:58, променено общо 1 път.
Some people want it to happen, some wish it would happen, others make it happen.

Потребителски аватар
YaSkAwA
потребител
потребител
Мнения: 422
Регистриран: 06 юни 2006, 13:06
Модел на автомобила: Mondeo 2.0 2016
Focus 1,6 16V 100ps 2006
Ford Kuga 2,5T 2009
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Mondeo MK4 Titanium Автоматик

Мнение от YaSkAwA » 16 фев 2012, 08:36

Аз имам дневни светлини мисля че вече сме си говорили.Светят в два режима.Поздрави!!!



addic7ed написа:Ако говориш за оригиналните, които са над халогена, съм съгласен, но не съм намерил до сега. Другият вариант е в халогените. Видях че си намерил за S-max. Ако си попаднал на такива за мондео пиши. :)
ИзображениеИзображениеИзображение

Потребителски аватар
addic7ed
потребител
потребител
Мнения: 285
Регистриран: 20 юни 2008, 18:24
Модел на автомобила: Mondeo
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Mondeo MK4 Titanium Автоматик

Мнение от addic7ed » 16 фев 2012, 11:23

Яска не съм забравил, но понеже нямам намерение да правя клъцни-срежи с бронята, надявам се да изпадне скоро предна броня от новата, наскоро се сдобих и с Titanium Долна решетка - в черен пиано лак от новия модел пълен комплект и то сносна сума. Намерих и халогенни светлини от новия модел, оригинални. Чакам за бронята. И ако успея да събера някакъв комплект в скоро време, ще взема твойте светлини.

Изображение това е с новите LED светлини, след дългогодишно търсене, най-накрая попаднах на читави диодни светлини с CANBUS корекция на грешките в компютъра.На снимката малко зле са излезнали, но в действителност светят доста добре, а са само с 5 диода, имаше и с 12, но бяха на двойно по-висока цена и се отказах. Тези на плафоните светят прекрасно, а вечер изглежда супер, сега трябва да сменя и тези в краката и тези в огледалата, но нямам време в момента. Опитах да сменя и на задния номер, но буксите са по-широки, от самото тяло на диодчетата и не дават добър контакт и гаснат по дупки и т.н не ми се занимава с някви кисели полицай да ме питат що не свети и да им обяснявам и ги оставих жълти, само затъмних самите стъкълца с черно фолио за стопове и фарове, че плафончетата са доста силни.


Изображение - задния плафон.

Наскоро попаднах и на усилен Интеркулер за 2.0 TDCI ot AIRTEC, подобрена изпускателна система и един ремап на компютъра мисля, че биха дали на автомобила, точно това, което най-много ми липсва. Обичам умереното каране, но по пътя за Банкя от кръговото на околовръстното шосе е една дълга права с няколко много приятни завоя и често ми избиват чивиите по нея, а когато съм с моторетката лятото още повече :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :D Та се чудя дали си заслужава наливането в бездънната каца или само някви дребни неща да му поправям.
Последна промяна от addic7ed на 13 мар 2012, 21:27, променено общо 2 пъти.
Some people want it to happen, some wish it would happen, others make it happen.

Потребителски аватар
addic7ed
потребител
потребител
Мнения: 285
Регистриран: 20 юни 2008, 18:24
Модел на автомобила: Mondeo
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Mondeo MK4 Titanium Автоматик

Мнение от addic7ed » 21 фев 2012, 01:18

Изображение - новият филтър
Изображение - K&N - два пъти по тесен е от обикновения хартиен. След инсталирането бих казал, че звука е малко променен, но не е нещо значително.
Изображение :mrgreen:
Изображение - сложих и LED светлини и в плафоните на външните огледала. Смених и отвътре плафоните под таблото и под седалките.
Some people want it to happen, some wish it would happen, others make it happen.

Потребителски аватар
addic7ed
потребител
потребител
Мнения: 285
Регистриран: 20 юни 2008, 18:24
Модел на автомобила: Mondeo
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Моето Mondeo 4 Titanium Durashift

Мнение от addic7ed » 26 апр 2013, 00:13

Откакто напуснах работата си, най-накрая имам възможност да обърна вниманието, което това Мондео заслужава.


Изображение - преди
Изображение след
Изображение - преди
Изображение - след
Изображение
Изображение - без изолацията
Изображение
Изображение
Изображение преди да бъде монтиран тавана.
Изображение предни колонки.

Изображение - интериорни подобрения за задният ред.
Изображение
Изображение


Изображение - наложи се пребоядисване на тези елементи.

Изображение - багажника и старата шумоизолация, която беше само във видимата част, сега така или иначе разглобих почти всичко отвътре, за да сваля тавана. Звукоизолацията е официално завършена, остават само вратите да се оправят и да избера заместител на тези пробити фордовски колони. Слушам музиката си силно. *party0031*

Изображение - "бъг" с буксата на фара и се получи този цвят на крушките, за съжаление нямам снимките със ксеноновите фарове, които монтирах съвсем наскоро. . :)

Изображение
Изображение

Има и още доста за довършване. Всичко с времето си.
Some people want it to happen, some wish it would happen, others make it happen.

Потребителски аватар
divxstore
потребител
потребител
Мнения: 757
Регистриран: 03 ное 2007, 15:36
Модел на автомобила: Mondeo'10 2.0 TDCI 143hp Titanium X5988BX
Местоположение: Димитровград
Status: Извън линия

Re: Моето Mondeo 4 Titanium Durashift

Мнение от divxstore » 26 апр 2013, 07:14

Станало е страхотно, за колоните във вратите има заместители на pioneer, които влизат директно. Сега съм поръчал за задните врати, като пристигнат ще ти пратя точния модел. За предните врати са тези : http://electron.bg/pioneer-tsh1703-p-70 ... Xn_XaXJQZk

topkarov
потребител
потребител
Мнения: 11
Регистриран: 17 юни 2013, 10:47
Модел на автомобила: Ford Fiesta 1.25i
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Моето Mondeo 4 Titanium Durashift

Мнение от topkarov » 07 мар 2014, 16:41

Колега здравей
Обърнах внимание на вложките за капака на багажника ( проблема с изливащата се вода )
Звънях в Мото Пфое но се оказа че те дори не са чували за подобно нещо а и по номера не излиза нищо !
От къде си купил тези елементи дай малко инфо - линк, цена и тн.
Поздрави !

vvas
потребител
потребител
Мнения: 8
Регистриран: 31 юли 2007, 23:10
Модел на автомобила: Mondeo
Status: Извън линия

Re: Моето Mondeo 4 Titanium Durashift

Мнение от vvas » 10 мар 2014, 20:51

topkarov написа:Колега здравей
Обърнах внимание на вложките за капака на багажника ( проблема с изливащата се вода )
Звънях в Мото Пфое но.............. !
Колега, номерата са съответно :

Каталожен номер: 1614841
Наименование: УПЛЪТНЕНИЕ RH
Цена с ДДС: 39.52 лв.


Каталожен номер: 1614872
Наименование: УПЛЪТНЕНИЕ LH
Цена с ДДС: 39.52 лв.

http://fakturi.motopfohe.bg/chasti/ReportPage.jsp


Дигате телефона, обаждате се в МотоПфое - Резервни части, като свалите телефона от официалната страница на който искате дилър, в който искате град! Казвате, че искате да ви доставят частите под тези два каталожни номера! Те ще ви питат :shock: , знаете ли, какво поръчвате, защото те разбера се, не знаят :roll: какво е това което искате. Вие им казвате, да ви доставят частите и когато пристигнат[10дни] да ви се обадят! Това направих аз и си получих вложките за капака на багажника. Аз свърших тази работа с Плевенския дилър на Форд. Когато пристигнаха вложките, ми ги изпратиха с куриер до града в който живея! Това е!

topkarov
потребител
потребител
Мнения: 11
Регистриран: 17 юни 2013, 10:47
Модел на автомобила: Ford Fiesta 1.25i
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Моето Mondeo 4 Titanium Durashift

Мнение от topkarov » 11 мар 2014, 11:55

Колега мерси за изчерпателната информация !
не напразно ти я пойсках тези в Мото Пфое не са и виждали подобно нещо ...............

dtrifonov
потребител
потребител
Мнения: 51
Регистриран: 13 окт 2014, 16:28
Модел на автомобила: Mondeo MK4 2.0L Duratorq-TDCi (143PS) Titanium
Plate 66
Status: Извън линия

Re: Моето Mondeo 4 Titanium Durashift

Мнение от dtrifonov » 29 окт 2014, 18:57

Здравейте,
В английския форум на Форд попаднах на информация, че във връзка с този проблем има официален технически бюлетин TSB74-2009 и би трябвало този проблем да се отстрани безплатно от дилърите.
Не знам това да ли е вярно и до колко е приложимо в БГ.

Поздрави!

Отговори

Върни се в “МОЯТА КОЛА”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 18 госта