Моето ново бижу

Снимки и обща информация на Вашите коли
Потребителски аватар
Gattuso
потребител
потребител
Мнения: 430
Регистриран: 28 окт 2009, 17:33
Модел на автомобила: Ford
Status: Извън линия

Re: Моето ново бижу

Мнение от Gattuso » 31 окт 2011, 00:00

Фокуса е вече и с ксенон на късите 6000К ;) и LED крушки на габарита с 9 диода

http://prikachi.com/images/416/3985416K.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
http://prikachi.com/images/427/3985427b.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
http://prikachi.com/images/429/3985429C.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

Потребителски аватар
Boqn.bg
потребител
потребител
Мнения: 148
Регистриран: 07 май 2011, 23:04
Модел на автомобила: Форд Мондео MK1 '94 \ 1.6 16v, Форд Ка '00 \ 1.3.
Status: Извън линия

Re: Моето ново бижу

Мнение от Boqn.bg » 27 ное 2011, 19:54

Привет. _friends_ И аз мислех да си слагам ксенонови крушки, но така и не стигнах до тях. :( Освен това, дадоха по новините, четох и по форумите, че ги забраняват! :( Ако, те спрат, ще те накарат да ги махнеш и освен това ти пишат акт! :D :D: :D
П.С. Но, Фокус-а е станал, много хубав с тях! :)
"На пътя всички сме равни! Бъди внимателен, спаси живот!"

Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10848
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Моето ново бижу

Мнение от ЯЛТА » 27 ное 2011, 20:06

Ще го прескочим този етап с ксеноновите фарове защото:

BMW разработва лазерни фарове
В Баварската фирма се надяват още към 2014 година да пуснат първите серийни модели с лазерни фарове.
Според изданието AutomotiveWorld, новата технология ще позволи фаровете да станат по-ярки и при това по-безопасни и комфортни за водача и насрещните коли.

Главната разлика на лазерните фарове с конвенционалните е в това, че лазерният лъч е монохромен, което значе, че всички светлинни вълни имат еднаква дължина и еднаква фаза. Това означава, че е възможно да се постигне практически паралелен (такъв който не се разсейва) светлинен лъч, при това с интензивност 1000 пъти по-силна от тази на светодиодите.
http://www.automedia.bg/news/article_14094_cp2.html



Това от една страна ще намали нужната енергия за фаровете, а от друга фаромете ще направят автомобила много по-безопасен.

Специалистите от BMW отбелязват че високата интензивност на лазерните светлини няма да влияе негативно на околната среда.

Лазерът просто ще осветява вътрешността на крушка със специален флуорисциращ материал, създаващ чиста бяла светлина. Лазерните източници на светлина са почти сто пъти по-малки от светодиодните елементи, което ще направи фаровете много по-компактни.

Много е вероятно, първият автомобил с лазерни фарове на BMW, да бъде екологично чистия суперавтомобил i8, чиято премиера е планирана з
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

Потребителски аватар
Gattuso
потребител
потребител
Мнения: 430
Регистриран: 28 окт 2009, 17:33
Модел на автомобила: Ford
Status: Извън линия

Re: Моето ново бижу

Мнение от Gattuso » 03 дек 2011, 18:13

И както повечето разбрахте Фокуса ми изгасна 2 пъти в движение и светна лампичката за подгревните свещи.
Да ми е честита Коледата! Фокуса беше в Мото Пфое направихме му диагностика и от там дойде Коледния ми подарък
4 дюзи! Искаха ми 3600лв. за дюзите + монтажа. От там в един друг сервиз в Пловдив. Пак диагностика и 900лв. за нови дюзи... сега чакам да се обадят и да си го прибирам по живо по здраво или утре или в понеделник
Весела Коледа :mrgreen:

Потребителски аватар
Gattuso
потребител
потребител
Мнения: 430
Регистриран: 28 окт 2009, 17:33
Модел на автомобила: Ford
Status: Извън линия

Re: Моето ново бижу

Мнение от Gattuso » 03 дек 2011, 18:16

.

Потребителски аватар
autobg
потребител
потребител
Мнения: 211
Регистриран: 03 авг 2009, 19:45
Модел на автомобила: Ford Focus 1.8 TDCI 2002 с летни жанки
Местоположение: Софето
Status: Извън линия

Re: Моето ново бижу

Мнение от autobg » 03 дек 2011, 20:05

Gattuso написа:И както повечето разбрахте Фокуса ми изгасна 2 пъти в движение и светна лампичката за подгревните свещи.
Да ми е честита Коледата! Фокуса беше в Мото Пфое направихме му диагностика и от там дойде Коледния ми подарък
4 дюзи! Искаха ми 3600лв. за дюзите + монтажа. От там в един друг сервиз в Пловдив. Пак диагностика и 900лв. за нови дюзи... сега чакам да се обадят и да си го прибирам по живо по здраво или утре или в понеделник
Весела Коледа :mrgreen:

А дали наистина са дюзи? Щото и аз се бях паникьосал преди време за дюзи, а се оказа датчик....

Потребителски аватар
Дмитарчо
потребител
потребител
Мнения: 187
Регистриран: 03 окт 2009, 19:56
Модел на автомобила: Ford Mondeo Estate MK3 Ghia /2003/ 131 Hp
Местоположение: Габрово
Status: Извън линия

Re: Моето ново бижу

Мнение от Дмитарчо » 03 дек 2011, 20:38

4-те дюзи да заминат наведнъж - подозрителна работа. Преди време и на моя вече бивш фокусник ми казаха, че е заминала едната дюза, и след като я смених проблема си остана, а именно - светва лампата на свещите и губи мощност /не ми е гаснал/, оказа се, една тръбичка от нафтовата помпа към дюзите преди или след разпределителя /непомня къде беше точно/ и проблема с еоправи ;) Но вече си го дал да му сменят дюзите .... здраве да е ;) За този сервиз в Пловдив съм чувал, че ги отремонтирват дюзите на някакъв стент ... 300 лв. на дюза и давали 2 години гаранция ;) Сподели впечетления след като си пребереш фокусника ;)

Потребителски аватар
Gattuso
потребител
потребител
Мнения: 430
Регистриран: 28 окт 2009, 17:33
Модел на автомобила: Ford
Status: Извън линия

Re: Моето ново бижу

Мнение от Gattuso » 03 дек 2011, 20:53

autobg написа:
Gattuso написа:И както повечето разбрахте Фокуса ми изгасна 2 пъти в движение и светна лампичката за подгревните свещи.
Да ми е честита Коледата! Фокуса беше в Мото Пфое направихме му диагностика и от там дойде Коледния ми подарък
4 дюзи! Искаха ми 3600лв. за дюзите + монтажа. От там в един друг сервиз в Пловдив. Пак диагностика и 900лв. за нови дюзи... сега чакам да се обадят и да си го прибирам по живо по здраво или утре или в понеделник
Весела Коледа :mrgreen:

А дали наистина са дюзи? Щото и аз се бях паникьосал преди време за дюзи, а се оказа датчик....
В Мото Пфое и още 2 сервиза казаха, че са дюзи. Първо мислехме, че са подгревните свещи, но след като ги смених 2 пъти проблема си остана. Дори преди 2 дена и горивен филтър сменяха.
Дмитарчо утре или в понеделник като го взема ще пиша :D

Потребителски аватар
Дмитарчо
потребител
потребител
Мнения: 187
Регистриран: 03 окт 2009, 19:56
Модел на автомобила: Ford Mondeo Estate MK3 Ghia /2003/ 131 Hp
Местоположение: Габрово
Status: Извън линия

Re: Моето ново бижу

Мнение от Дмитарчо » 03 дек 2011, 21:18

Мен ме е страх да водя колата на доктро вече .. и аз обиколих почти всички сервизи в града и всички ми казваха едно и също - дюза или нафтова помпа .. както и да е ;) Със здраве да си караш фокусника да не вижда сервиз повече ;)

Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10848
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Моето ново бижу

Мнение от ЯЛТА » 03 дек 2011, 21:43

Дмитарчо, като става въпрос за Габрово само тук ще ходиш :
http://www.servis-diesel.hit.bg/adres.html
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

Потребителски аватар
Gattuso
потребител
потребител
Мнения: 430
Регистриран: 28 окт 2009, 17:33
Модел на автомобила: Ford
Status: Извън линия

Re: Моето ново бижу

Мнение от Gattuso » 11 дек 2011, 17:55

Честно казано започна да ми писва от тази кола! Рециклираха дюзите 900лв.
2 дена нищо и нямаше и вчера както карам на магистралата с 140 на два пъти ми угасна ПАК!
Обадих се на майстора и каза да му я закараме в понеделник да я погледне.. да ама снощи паля от първия път пред нас тръгвам и ми светва лампичката за акумулатора (червена лампичка).
Спрях колата и след 2мин. я запалих и пак светна, тръгна до магазина и после я дадох на брат ми я излезе до някъде. След 1 час ми се обажда и ми вика: Брат както карам колата изгасна и не иска да пали!!! Отивам с Астрата при него опитвам се да въртя и се чува някво: Тръъъ под капака. Издърпах го пред нас сменяхме акумулатора, сложихме чисто нов на 1 седмица и пак не иска да пали. Един приятел ми каза да махна + на акумулатора и да изчакам 20мин. компютъра да изчисти грешките. Да ама пак нищо и сега вече незнам къде може да е проблема и какво да правя..........
Моля Ви давайте съвети :-/:

Потребителски аватар
Boqn.bg
потребител
потребител
Мнения: 148
Регистриран: 07 май 2011, 23:04
Модел на автомобила: Форд Мондео MK1 '94 \ 1.6 16v, Форд Ка '00 \ 1.3.
Status: Извън линия

Re: Моето ново бижу

Мнение от Boqn.bg » 15 дек 2011, 15:11

Много лошо! :( Аз имах, товарен микробус - Мерцедес Вито, Дизел и правеше същият проблем, както и при теб! :( Взеха ми 700 лева за рециклиране на дюзите! :evil: И след това го разкарах, от тогава съм се зарекал, да не взимам автомобили с дизелови двигатели! :?
"На пътя всички сме равни! Бъди внимателен, спаси живот!"

miromir76
потребител
потребител
Мнения: 24
Регистриран: 29 юни 2007, 22:20
Модел на автомобила: orion d
Status: Извън линия

Re: Моето ново бижу

Мнение от miromir76 » 23 дек 2011, 11:06

Те за това съм задраскал дизела като вариянт за 5000лв кола... Ориончето карах 90000км преди за пръв път да види сервиз, освен за консуматив.
А преди да го купиш диагностики някакви прави ли?

ceko_863
потребител
потребител
Мнения: 2
Регистриран: 22 дек 2011, 23:56
Модел на автомобила: ford eskort 1.8tdi kombi
Status: Извън линия

Re: Моето ново бижу

Мнение от ceko_863 » 23 дек 2011, 13:49

Честито колега,дано да нямаш никакви проблеми..

Потребителски аватар
naze
потребител
потребител
Мнения: 501
Регистриран: 16 юни 2008, 21:49
Модел на автомобила: Citroen ZX 1.4i 95''
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: Моето ново бижу

Мнение от naze » 25 дек 2011, 02:49

ceko_863 написа:Честито колега,дано да нямаш никакви проблеми..

прочети 5/6 поста на горе бе човек..
криза.. :)

Потребителски аватар
Gattuso
потребител
потребител
Мнения: 430
Регистриран: 28 окт 2009, 17:33
Модел на автомобила: Ford
Status: Извън линия

Re: Моето ново бижу

Мнение от Gattuso » 25 дек 2011, 11:57

Честита Коледа колеги :wink: днес сутринта при сигурно -10 градуса Фокуса си запали от първия път и нямам никакви проблеми. И много добре се представя и снежните дни :mrgreen:

Потребителски аватар
Gattuso
потребител
потребител
Мнения: 430
Регистриран: 28 окт 2009, 17:33
Модел на автомобила: Ford
Status: Извън линия

Re: Моето ново бижу

Мнение от Gattuso » 07 яну 2012, 12:41

Акумулатора беше паднал, защото динамото ми правеше някакви мизерии.
Оправихме го и вече 10 денa съм си с моя акумулатор ;) за сега пали и колкото издържи.
Ако ли не ще купувам нов. Смених маслото, въздушния, масления и филтъра на купето/климатика.
Сложих масло Total 10W40.


Изображение

DTM
потребител
потребител
Мнения: 1526
Регистриран: 05 мар 2006, 14:18
Модел на автомобила: *
Местоположение: Варна
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Моето ново бижу

Мнение от DTM » 07 яну 2012, 17:12

Gattuso написа:Акумулатора беше паднал, защото динамото ми правеше някакви мизерии.
Оправихме го и вече 10 денa съм си с моя акумулатор ;) за сега пали и колкото издържи.
Ако ли не ще купувам нов. Смених маслото, въздушния, масления и филтъра на купето/климатика.
Сложих масло Total 10W40.


Колега хубаво си я обслужил, но с това масло си обрекъл турбината на смърт!
Маслото трябва да е 5W30, може 5W40 или ако ти се дават пари 5W50. Също така 0W и така нататък.
Производителя дава и за трите вида климат, вискозитета при ниска температура на маслото да е 5W...
Последна промяна от DTM на 07 яну 2012, 18:53, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
Gattuso
потребител
потребител
Мнения: 430
Регистриран: 28 окт 2009, 17:33
Модел на автомобила: Ford
Status: Извън линия

Re: Моето ново бижу

Мнение от Gattuso » 07 яну 2012, 17:49

Да знам, но вече купих маслото и после разбрах какво трябва да е. Другия път ще слагам 5W30

Потребителски аватар
Gattuso
потребител
потребител
Мнения: 430
Регистриран: 28 окт 2009, 17:33
Модел на автомобила: Ford
Status: Извън линия

Re: Моето ново бижу

Мнение от Gattuso » 28 мар 2012, 12:15

Вече и на 16-ки на летните гуми :wink: :wink:

http://prikachi.com/images/677/4571677q.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
http://prikachi.com/images/681/4571681L.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
http://prikachi.com/images/683/4571683X.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

Отговори

Върни се в “МОЯТА КОЛА”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 87 госта