Моето ново бижу

Снимки и обща информация на Вашите коли
Потребителски аватар
Gattuso
потребител
потребител
Мнения: 430
Регистриран: 28 окт 2009, 17:33
Модел на автомобила: Ford
Status: Извън линия

Моето ново бижу

Мнение от Gattuso » 15 апр 2011, 10:09

От вчера вече съм горд собственик на Форд Фокус TDCI
Произведен на 22 декември 2003г. макар, че в обявата пишеш, че е януари 2004, но сега за няколко дена няма да правим проблем. След като имам и Астра на бензин реших да се пробвам на Дизел и дано не съм сбъркал
Фокуса е 100кс., 4/5 сребърен металик.
Като екстри има: Климатик, Ел.стъкла, Стерео уредба, ABS, Airbag, Халогенни фарове, Аларма, Имобилайзер, Центр. заключване, Серво управление, Сервизна книжка, а останалите ще ги слагаме с времето :wink:
Критики и мнения приемам от сърце, защото за първи път имам Форд като собствена кола.
Имам МНОГОООООО въпроси, но за тях с времето в темата.
Днес ще хода да взимам ангренажен ремък, всички ролки, масло, маслен филтер и всички останали филтри.
В сервизната книжка пише, че са сменяни на 10.12.2010г., но аз съм длъжен да си ги сменя.
Надявам се да си помагаме във форума, както са ми помагали във всички останали форуми за коли.

За сега ще кача 1-2 снимки, колкото да има, а утре като я измия и ще кача вече с номерата 8)
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
Pyrhel
потребител
потребител
Мнения: 1559
Регистриран: 12 авг 2010, 20:51
Модел на автомобила: няколко други марки +
Mondeo Titanium X 2.2 TDCi
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Моето ново бижу

Мнение от Pyrhel » 15 апр 2011, 10:50

Още един от опел форума тук :mrgreen: Предния съм аз, след OPC-то :mrgreen:

Тъъъййй... Честит фокусник! Да ти омръзне от каране и с нежелание да се разделиш с него! От къде си, можеш да си попълниш профила и да го покажеш на някоя от редовните срещи :)
Освен фокуса - добре дошъл и в клуба. Следях темата ти за покупката с интерес!

Потребителски аватар
Gattuso
потребител
потребител
Мнения: 430
Регистриран: 28 окт 2009, 17:33
Модел на автомобила: Ford
Status: Извън линия

Re: Моето ново бижу

Мнение от Gattuso » 15 апр 2011, 11:07

:D Опела също ми остава, за 3 дена навъртях 500км. с него в търнесе на този Фокус
Дори бях му приготвил малко изненади, но ще ги оставим назаден план.

И сега малко за Фокуса, забелязах че не му работи отзад на бронята онова за мългата и бялата светлина от дясно.
Ще проверя дали не са крушките, ако ли не ще мислим къде е проблема

ПС: Малко по-късно ще си оправя профила, че сега отивам до Пловдив за ремък, ролки, филтри и масло :wink:

Потребителски аватар
Gattuso
потребител
потребител
Мнения: 430
Регистриран: 28 окт 2009, 17:33
Модел на автомобила: Ford
Status: Извън линия

Re: Моето ново бижу

Мнение от Gattuso » 16 апр 2011, 17:36

Ремък, ролка, филтъра за купето-климатика, въздушен вълтър, маслен филтър, филтър за помпата, масло 6л.
Всичко ще се сменя в понеделник вечер.
8л. 120км. смесен разход около 60км извън градско и 60км. градско в Пловдив
Смених и лампичките на задния номер сложих бели диодни :wink:
За сега остава да взема летни гуми, че я взех съз зимни..

http://alfa.kachi-snimka.info/images/klz1302964352k.JPG" onclick="window.open(this.href);return false;
http://alfa.kachi-snimka.info/images/klz1302964377y.JPG" onclick="window.open(this.href);return false;
http://alfa.kachi-snimka.info/images/viu1302964420i.JPG" onclick="window.open(this.href);return false;
http://alfa.kachi-snimka.info/images/rgh1302964441o.JPG" onclick="window.open(this.href);return false;
http://alfa.kachi-snimka.info/images/rgh1302964466o.JPG" onclick="window.open(this.href);return false;
http://alfa.kachi-snimka.info/images/arx1302964492l.JPG" onclick="window.open(this.href);return false;

Потребителски аватар
MapTo_D
потребител
потребител
Мнения: 1210
Регистриран: 01 ное 2008, 11:51
Модел на автомобила: С колелото
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: Моето ново бижу

Мнение от MapTo_D » 16 апр 2011, 21:34

Gattuso написа:Ремък, ролка, филтъра за купето-климатика, въздушен вълтър, маслен филтър, филтър за помпата, масло 6л.
Всичко ще се сменя в понеделник вечер.
8л. 120км. смесен разход около 60км извън градско и 60км. градско в Пловдив
Смених и лампичките на задния номер сложих бели диодни :wink:
За сега остава да взема летни гуми, че я взех съз зимни..

http://alfa.kachi-snimka.info/images/klz1302964352k.JPG" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;
http://alfa.kachi-snimka.info/images/klz1302964377y.JPG" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;
http://alfa.kachi-snimka.info/images/viu1302964420i.JPG" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;
http://alfa.kachi-snimka.info/images/rgh1302964441o.JPG" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;
http://alfa.kachi-snimka.info/images/rgh1302964466o.JPG" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;
http://alfa.kachi-snimka.info/images/arx1302964492l.JPG" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;
Честито колега, само да ти кажа че маслото което ще побере е 5 литра, да не налеете и 6-тия че после ще трябва да източвате ;)

Потребителски аватар
Alexi
потребител
потребител
Мнения: 1559
Регистриран: 18 май 2008, 22:50
Модел на автомобила: '06 Mondeo 2.2 TDCI Ghia ,'08 Transit Connect 1.8 TDCI
Местоположение: Шумен
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Моето ново бижу

Мнение от Alexi » 16 апр 2011, 21:40

с тез филтрончета от по 10-15 лв ще береш ядове .. особено горивния е много важно да е хубав че ремонта на инжекторите е 1000 лв

sgel
потребител
потребител
Мнения: 258
Регистриран: 25 юли 2010, 12:31
Модел на автомобила: focus 1.6TDCI 90HP '07
Местоположение: Ловеч\Свищов
Status: Извън линия

Re: Моето ново бижу

Мнение от sgel » 16 апр 2011, 23:30

първо честито и добре дошъл във форума!!! И аз както колегата по-горе съм на мнение,че филтрон не са най-доброто решение за филтър вземи малко по-скъпи филтри,но да ти е мир на главата :) Това е ор мен да те кара дълго дане разбираш какво е сервиз и какво значи думата ''майстор''
Изображение

Потребителски аватар
Gattuso
потребител
потребител
Мнения: 430
Регистриран: 28 окт 2009, 17:33
Модел на автомобила: Ford
Status: Извън линия

Re: Моето ново бижу

Мнение от Gattuso » 17 апр 2011, 00:30

Благодаря за милите думи всичко което казвате ще ми е от полза, защото за първи път имам Форд като собствена кола и все още нищо незнам за марката
Дори ми е малко трудно да се справям с чистачките.. натискам едно тръгва друго, отпред-отзад страшна работа :D :D, но всичко с времето.
Имам и един въпрос: Как се пускат габарите за мълга на задната броня? Гледам от ляво е само червено, а от дясно пак има с червено и бяло за задната светлина. И от двете ли трябва да светят или само това от ляво?
Пробвах да ги пускам от ключа за фаровете, но не става...

Потребителски аватар
Pyrhel
потребител
потребител
Мнения: 1559
Регистриран: 12 авг 2010, 20:51
Модел на автомобила: няколко други марки +
Mondeo Titanium X 2.2 TDCi
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Моето ново бижу

Мнение от Pyrhel » 17 апр 2011, 00:38

Gattuso написа:Гледам от ляво е само червено, а от дясно пак има с червено и бяло за задната светлина. И от двете ли трябва да светят или само това от ляво?
Пробвах да ги пускам от ключа за фаровете, но не става...
Само от едната страна свети, другото е за задна + светоотразител. Пускат се от копчето за фаровете. Включваш габарити/къси (не на auto, ако имаш такова) и дърпаш един път към теб за передни и втори път към теб за задните.

ПС: Махай ги тия Филтрони! Най-вече масления и горивния...

Потребителски аватар
Gattuso
потребител
потребител
Мнения: 430
Регистриран: 28 окт 2009, 17:33
Модел на автомобила: Ford
Status: Извън линия

Re: Моето ново бижу

Мнение от Gattuso » 17 апр 2011, 00:55

Ахаа ясно, дърпах го 2 пъти, но не свети утре ще проверя пак крушката. А възможно ли е да се направи да свети и това от дясно? В смисъл да се прекара кабелче с крушка, не съм гледал дали има къде да се сложи-закрепи, защото обичам даси правя експерименти или поне такива правех на опел :D

А какви филтри да взема? Каже някаква марка... в понеденик да ида да ги сменя

Потребителски аватар
Pyrhel
потребител
потребител
Мнения: 1559
Регистриран: 12 авг 2010, 20:51
Модел на автомобила: няколко други марки +
Mondeo Titanium X 2.2 TDCi
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Моето ново бижу

Мнение от Pyrhel » 17 апр 2011, 01:22

Филтрите, които ползвам (не OEM-ски) са Mahle и Mann. OEM-ските са ясни - FoMoCo от Bosch/Delphi. Ако разгледаш темата за Мондеото ми (цъкни на картинката в подписа) ще видиш какви проблеми ми създаде един Filtron горивен филтър, сложеш от предния собственик...

А относно светлините - то другото е бяло, ще свети едно бяло и едно червено :D:
На фокуса стоповете и габаритите мисля, че бяха отделни крушки, можеш да си поиграеш да направиш 2на крушка на габарита и при включени светлини за мъгла да свети и втората жица на крушката.

Потребителски аватар
Gattuso
потребител
потребител
Мнения: 430
Регистриран: 28 окт 2009, 17:33
Модел на автомобила: Ford
Status: Извън линия

Re: Моето ново бижу

Мнение от Gattuso » 17 апр 2011, 02:03

Pyrhel написа:Филтрите, които ползвам (не OEM-ски) са Mahle и Mann. OEM-ските са ясни - FoMoCo от Bosch/Delphi. Ако разгледаш темата за Мондеото ми (цъкни на картинката в подписа) ще видиш какви проблеми ми създаде един Filtron горивен филтър, сложеш от предния собственик...

А относно светлините - то другото е бяло, ще свети едно бяло и едно червено :D:
На фокуса стоповете и габаритите мисля, че бяха отделни крушки, можеш да си поиграеш да направиш 2на крушка на габарита и при включени светлини за мъгла да свети и втората жица на крушката.
Видях че имах подлакътник и много искам и аз да си сложа някъв, защото вече съм свикнал да карам с подлакътник и сега ми е много кофти. Има ли такива за Фокус и от къде мога да си намеря и тези от Мондео като твоето дали ще стане на моя Фокус :roll: :?:

Да може да си поиграя, но ще ми трябва малко помощ :wink: Ако ми кажеш както точно мога да го направя ще се заема с това още утре или в понеделник. Защото си мисля, че ако светят и двете светлини за мъгла ще е много по-добре от колкото само едната от ляво

Потребителски аватар
Kostadin21
потребител
потребител
Мнения: 514
Регистриран: 28 яну 2009, 21:32
Модел на автомобила: Fiesta 1.25 16V Zetec-SE 75HP Ghia 1996
Местоположение: Петрич,Благоевград
Status: Извън линия

Re: Моето ново бижу

Мнение от Kostadin21 » 17 апр 2011, 14:08

Колата е добра ама си взел най-евтините консумативи.Не чакай да даваш минимални пари и колата да е на 100%!
Всеки който няма пари за кола,кара форд!

Иван Вълков
потребител
потребител
Мнения: 348
Регистриран: 24 май 2010, 14:49
Модел на автомобила: '04 Mondeo Mk3 2.0 TDCI estate
Местоположение: Димитровград, Харманли
Status: Извън линия

Re: Моето ново бижу

Мнение от Иван Вълков » 17 апр 2011, 19:58

Честито колега. Много е хубав Фокуса. Само да те предопредя за ремъка, трима познати правиха ремонт на клапани и глава заради тази марка ремъци. Силно се надявам те да са попаднали на кофти бройки, но ти си имай едно на ум. Лично на мен ми препоръчаха Continental - ContyTEX, май така бяха. Само безаварийни моменти ти пожелавам! _friends_

Потребителски аватар
synthez 3D
Потребител
Потребител
Мнения: 1745
Регистриран: 04 окт 2005, 08:57
Модел на автомобила: C-MAX Titanium 1.0 Ecobоost-125 HP 2014,
FOCUS 1,6-100 HP 2011,
C-MAX -компютърен 3D модел,
бивш C-MAX Ghia 1.8 16V-125HP 2008,
Местоположение: Г.Оряховица
Status: Извън линия

Re: Моето ново бижу

Мнение от synthez 3D » 17 апр 2011, 20:12

Сигурно е имало някакъв друг проблем с тези ремъци,защото на нашата Фиеста ремъка си е такъв от завода,а предполагам,че от Форд няма да рискуват с непроверена марка,още повече,че смяната му е предвидена да се прави на 160000км.
Изображение

Потребителски аватар
Next
потребител
потребител
Мнения: 341
Регистриран: 30 мар 2008, 17:33
Модел на автомобила: Ford Focus 2004, BMW E46 Х2 ,Nissan Navara 2.5di
Status: Извън линия

Re: Моето ново бижу

Мнение от Next » 17 апр 2011, 21:22

Един познат казва "няма да си сменя ремъка, защото винаги след смяната му тогава колата се насира"
Не знам, но може би има истина в твърдението му :lol:
Изображение

Потребителски аватар
Pyrhel
потребител
потребител
Мнения: 1559
Регистриран: 12 авг 2010, 20:51
Модел на автомобила: няколко други марки +
Mondeo Titanium X 2.2 TDCi
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Моето ново бижу

Мнение от Pyrhel » 17 апр 2011, 21:50

Gattuso написа:Видях че имах подлакътник и много искам и аз да си сложа някъв, защото вече съм свикнал да карам с подлакътник и сега ми е много кофти. Има ли такива за Фокус и от къде мога да си намеря и тези от Мондео като твоето дали ще стане на моя Фокус :roll: :?:

Да може да си поиграя, но ще ми трябва малко помощ :wink: Ако ми кажеш както точно мога да го направя ще се заема с това още утре или в понеделник. Защото си мисля, че ако светят и двете светлини за мъгла ще е много по-добре от колкото само едната от ляво
Понеже не знам дали и какво дърпаш, ето един клип за фаровете за мъглата: http://www.youtube.com/watch?v=t2EOjnmm3Jg" onclick="window.open(this.href);return false;

За подлакътника - не, няма да стане от Мондео, той е цяла кора от предния панел до подлакътника, което включва много дупки, прорези и т.н.:
Изображение

За стоповете за мъгла - трябва да "инсталираш" пластина за контакт за втория пин на крушката + окабеляване, което си е доста играчка. Може би и да сложиш друг бушон.

Потребителски аватар
Dianito
потребител
потребител
Мнения: 74
Регистриран: 15 юни 2009, 14:30
Модел на автомобила: FORD FIESTA 1.3i Viva X START
Местоположение: Бургас
Status: Извън линия

Re: Моето ново бижу

Мнение от Dianito » 17 апр 2011, 22:27

Честито колега със здраве да си караш фокусника и дано не ти прави фокуси !

Потребителски аватар
Gattuso
потребител
потребител
Мнения: 430
Регистриран: 28 окт 2009, 17:33
Модел на автомобила: Ford
Status: Извън линия

Re: Моето ново бижу

Мнение от Gattuso » 18 апр 2011, 01:13

Kostadin21 написа:Колата е добра ама си взел най-евтините консумативи.Не чакай да даваш минимални пари и колата да е на 100%!
Не си пазя парите за части и консумативи, такива имаше и такива взех утре ще попитам дали ще могат да ми ги сменят.
Малко е кофти, но не разбирам много от коли..
Иван Вълков написа:Честито колега. Много е хубав Фокуса. Само да те предопредя за ремъка, трима познати правиха ремонт на клапани и глава заради тази марка ремъци. Силно се надявам те да са попаднали на кофти бройки, но ти си имай едно на ум. Лично на мен ми препоръчаха Continental - ContyTEX, май така бяха. Само безаварийни моменти ти пожелавам! _friends_
Ремък до колкото знам по принцип се сменя на 40 000км., а аз на другата кола ги сменям на 20 000км. мисля така да направя и с тази

Колега Pyrhel, то много сложно става, а като не разбирам от жички ще е направо ад и по-добре да не пипам.

А знаете ли от къде мога да се сдобия с хубав подлакътник? Може да и от друга марка коли, важното е да става и да е удобен

Потребителски аватар
Gattuso
потребител
потребител
Мнения: 430
Регистриран: 28 окт 2009, 17:33
Модел на автомобила: Ford
Status: Извън линия

Re: Моето ново бижу

Мнение от Gattuso » 29 апр 2011, 17:55

2-3 снимки да не хваща прах темата :lol:

http://alfa.kachi-snimka.info/images/bwy1304087489d.JPG" onclick="window.open(this.href);return false;
http://alfa.kachi-snimka.info/images/viu1304088536i.JPG" onclick="window.open(this.href);return false;
http://alfa.kachi-snimka.info/images/bwy1304088615p.JPG" onclick="window.open(this.href);return false;

ПС: Защо като качвам снимки пред [img]Линк[/img] излизам ужасно големи снимки?
Не може ли да се оправи форума да им намалява размера :roll:

Отговори

Върни се в “МОЯТА КОЛА”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 28 госта