Ford Fiesta 1.4 Titanium Black Tornado.

Снимки и обща информация на Вашите коли

Подходящ ли е тоя цвят и кола за голям мъж като мен?

Анкетата завърши на 02 авг 2011, 20:00

Да
42
79%
Не
5
9%
Можеше и червено Ферари
6
11%
 
Общо гласове: 53

Потребителски аватар
Polly
потребител
потребител
Мнения: 905
Регистриран: 24 фев 2005, 16:02
Модел на автомобила: Бира Каменица в кен
Местоположение: село Извор
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Ford Fiesta 1.4 Titanium Black Tornado.

Мнение от Polly » 05 юли 2011, 00:44

Доста често има разлика между ценовата листа на сайта и това, което се предлага на място за конкретен модел, но е българска черта е да направим сметка на другия колко точно пари е дал, вместо просто да му кажем честито. Освен това има отстъпки за редовни клиенти, промоции на пакет екстри в даден месец и още куп други неща, които не ги пише в сайта.
ПП Пък за цвета, колкото и да и личи прахта, новото си е ново! Още веднъж честито, колега! :D
FORD - Feel the difference.

Потребителски аватар
B.Stoilov
потребител
потребител
Мнения: 196
Регистриран: 21 ное 2009, 12:58
Модел на автомобила: Ford Fiesta MK6 1.3I 2004 year
Status: Извън линия

Re: Ford Fiesta 1.4 Titanium Black Tornado.

Мнение от B.Stoilov » 05 юли 2011, 01:10

Колега НЕВЕРОЯТНА е! Честита и много кеф ти пожелавам :) Точно такава искам и аз, само че разбира се, бих и сложил по-големи джанти и задно крило над 3тия стоп, като тази, която наскоро ме остави без дъх и я снимах (някой, ако си я познае да свирка за кръгче :mrgreen: ) :

Изображение

Колкото до последния Фокус, фирмата на баща ми, може би още преди месец, купи първите 6 броя за България :) (ако съм разбрал правилно за какво говориш)
Изображение

Потребителски аватар
cockyhotty
потребител
потребител
Мнения: 667
Регистриран: 26 май 2009, 18:47
Модел на автомобила: Ford Focus Mk2.5 1.6 PFi
Местоположение: BG
Status: Извън линия

Re: Ford Fiesta 1.4 Titanium Black Tornado.

Мнение от cockyhotty » 05 юли 2011, 01:21

Излиза, че публикуваното им е неточно, некоректно и подвеждащо като цяло. И погледни профила ми с какво разполагам в арсенала преди да спорим... _friends_ Поздравявам те избора, за теб колата е идеална. Красива е наистина. За мен е леко женска/младежка, но това е личен вкус. Важното е на теб да ти харесва и да си доволен. Просто прочетох впечатленията ти от автомобила и малко се озадачих от обявената ти цена и реших да проверя, но със сигурност не е 25 600, а някъде 28 600 лв... Екстрите са си екстри както казваш ти и им се радвай. Поздрави!

Потребителски аватар
ImpossibleMan
потребител
потребител
Мнения: 565
Регистриран: 17 авг 2006, 20:33
Модел на автомобила: Ford Fiesta 1.4 Titanium 2011
Местоположение: Селеметя
Status: Извън линия

Re: Ford Fiesta 1.4 Titanium Black Tornado.

Мнение от ImpossibleMan » 05 юли 2011, 01:38

cockyhotty написа:Излиза, че публикуваното им е неточно, некоректно и подвеждащо като цяло. И погледни профила ми с какво разполагам в арсенала преди да спорим... _friends_ Поздравявам те избора, за теб колата е идеална. Красива е наистина. За мен е леко женска/младежка, но това е личен вкус. Важното е на теб да ти харесва и да си доволен. Просто прочетох впечатленията ти от автомобила и малко се озадачих от обявената ти цена и реших да проверя, но със сигурност не е 25 600, а някъде 28 600 лв... Екстрите са си екстри както казваш ти и им се радвай. Поздрави!
28600 лева къде и как изчисли? По ценова листа е над 31000 с допълнителното оборудване, а без него 27140. Щом толкова вярваш на тия ценови листи, кажи ми това, което те попитах. Как може базовата Фиеста по ценова листа да е над 21000 лева, а навсякъде да се предлага по 17500!!!! Само това е достатъчно да си направиш извод. А за колко съм я взел аз...взел съм я за толкова, за колкото са ми я дали. Не съм се пазарил. Питай ги, защо са ми я дали за толкова, а не за 28, както твърдиш.

Писал си, че си в Германия. Така ли е? Ако е така, тук е БГ и всеки може да си прави каквото си иска.


И да дам пояснение за това, защо не поръчах спортен пакет. Причината е много проста - дупките и цената. Не, че не искам, но нека Бойко си свърши работата, за която парадира. Тогава трябваше да се откажа от други неща. Все пак, портомнето ми не е бездънно. Има една приказка...ако баба ми беше мъжка, щеше да има дръжка. Така е и с тая Фиеста. Ако...това онова...ако харесвах червения цвят, щях да карам червено Ферари. Да, ама не. Не понасям червеното, особено неметалик.

Потребителски аватар
ImpossibleMan
потребител
потребител
Мнения: 565
Регистриран: 17 авг 2006, 20:33
Модел на автомобила: Ford Fiesta 1.4 Titanium 2011
Местоположение: Селеметя
Status: Извън линия

Re: Ford Fiesta 1.4 Titanium Black Tornado.

Мнение от ImpossibleMan » 05 юли 2011, 01:42

Polly написа:Доста често има разлика между ценовата листа на сайта и това, което се предлага на място за конкретен модел, но е българска черта е да направим сметка на другия колко точно пари е дал, вместо просто да му кажем честито. Освен това има отстъпки за редовни клиенти, промоции на пакет екстри в даден месец и още куп други неща, които не ги пише в сайта.
ПП Пък за цвета, колкото и да и личи прахта, новото си е ново! Още веднъж честито, колега! :D
Благодаря ти! Честно да си кажа, 80 % от познати и не толкова познати, ме питат първо за цената, колко плащам и така нататък. Отговорът е прост. Колата струва толкова и тия пари се изплащат за 5 години с лихва. Има коли за 12 бона, има за 16, има и за 20. Аз съм си избрал за 25, комшията за 50, а шефа за 250 к. Лошо няма.

Потребителски аватар
ImpossibleMan
потребител
потребител
Мнения: 565
Регистриран: 17 авг 2006, 20:33
Модел на автомобила: Ford Fiesta 1.4 Titanium 2011
Местоположение: Селеметя
Status: Извън линия

Re: Ford Fiesta 1.4 Titanium Black Tornado.

Мнение от ImpossibleMan » 05 юли 2011, 01:50

B.Stoilov написа:Колега НЕВЕРОЯТНА е! Честита и много кеф ти пожелавам :) Точно такава искам и аз, само че разбира се, бих и сложил по-големи джанти и задно крило над 3тия стоп, като тази, която наскоро ме остави без дъх и я снимах (някой, ако си я познае да свирка за кръгче :mrgreen: ) :

Изображение

Колкото до последния Фокус, фирмата на баща ми, може би още преди месец, купи първите 6 броя за България :) (ако съм разбрал правилно за какво говориш)
Колега, тия 17-ки не ми се мисли, какво ще става по нашите дупки :lol:
Аз последния Фокус не съм го виждал. Даже нямаше и ценова листа, когато поръчвах моята. Доколкото съм чел, ще се появи есента в БГ. Верно, че има някаква рекламна кампания на колата, но ще се чака до есента. дай някоя снимка да видим Фокусите на баща ти.

Иначе, аз до вчера карах с ръждясали 14 цолови джанти така, че тия 15-ки ми се струват прекалено добри. Решил съм, да не пропускам размер. ПОчнах от 13-ки, минах през 14-ки и сега съм на 15-ки. Следващите ще са 16-ки, но нека Бат'Бойко оправи пътищата.

Потребителски аватар
gurcayy
потребител
потребител
Мнения: 235
Регистриран: 11 май 2011, 23:16
Модел на автомобила: Focus, 307
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Ford Fiesta 1.4 Titanium Black Tornado.

Мнение от gurcayy » 05 юли 2011, 02:09

Честита нова кола, колега! Колата е много красива!!!Пожелавам ти много безаварийни и хубави моменти с нея!Няма по хубав цвят от черния за една кола!Само не разбирам защо всеки втори се страхува от 17- ки джанти?!Ние, които сме с 17 , че и по-големи, да не мислиш, че всеки ден изправяме джанти?

Потребителски аватар
Pr1s0n3r
потребител
потребител
Мнения: 136
Регистриран: 30 юни 2008, 09:08
Модел на автомобила: Focus 2.0 TDCi - 165hp Sedan '08 Facelift
Местоположение: Пазарджик
Status: Извън линия

Re: Ford Fiesta 1.4 Titanium Black Tornado.

Мнение от Pr1s0n3r » 05 юли 2011, 09:31

Страхотна кола колега!!! Цвят, екстри, всичко! За 17-ките не е точно така! Аз карам от година и повече с 18-ки и със спортно окачаване и трябва да ти кажа че нямам проблеми за сега! Просто през дупките се минава бавно!
Поздрави и много безаварийни! _friends_
Изображение

Chr81
потребител
потребител
Мнения: 87
Регистриран: 28 фев 2011, 10:47
Модел на автомобила: Ford Focus sedan 1.6 Duratec 100PS
Местоположение: София/Стара Загора
Status: Извън линия

Re: Ford Fiesta 1.4 Titanium Black Tornado.

Мнение от Chr81 » 05 юли 2011, 09:47

Честито! Колата си е супер. Нито е женска, нито е младежка. Всичко зависи от потребностите на човек. Ако си сам и без дете си е идеална. Ако го нямаше чавето, аз също бих я загледал, защото определено на външен вид има фасон. Но с дете си трябва по-голям багажник. Веднъж като свикне човек да има по-голям багажник и след това трудно ще отиде отново на по-малък. Нещо се отклоних. Та, честито, със здраве да си я караш, да не се чупи, бели да не правите /нито ти, нито другите около теб/. Да имате късмет - и ти, и колата.

Потребителски аватар
ImpossibleMan
потребител
потребител
Мнения: 565
Регистриран: 17 авг 2006, 20:33
Модел на автомобила: Ford Fiesta 1.4 Titanium 2011
Местоположение: Селеметя
Status: Извън линия

Re: Ford Fiesta 1.4 Titanium Black Tornado.

Мнение от ImpossibleMan » 05 юли 2011, 12:31

Pr1s0n3r написа:Страхотна кола колега!!! Цвят, екстри, всичко! За 17-ките не е точно така! Аз карам от година и повече с 18-ки и със спортно окачаване и трябва да ти кажа че нямам проблеми за сега! Просто през дупките се минава бавно!
Поздрави и много безаварийни! _friends_
Мерси! Но само един пример ще дам с предната Фиеста, дето беше със стандартните 14 цолови стоманени джанти. В един дъжд, когато не се виждаха дупките, минах с около 40 км/ч през една доста добре отрязана. Останах без гума, а джантата се изкриви. И това е дупка, покрай която минавам всеки ден, но в дъжда не можах да преценя точно. Така, че колкото и да внимава човек, има ситуации, които не може да избегне. Рано или късно попадаш в някой трап. А и съм чел, че автомобили с нископрофилни гуми , возят по-твърдо. 5 години се "наслаждавах " на твърда возия, стига толкова. Нека сега някой друг се наслаждава :) Моята цел е да пътувам спокойно и комфортно. Мисля, че тая Фиеста отговаря на очакванията ми, що се отнася до комфортно возене. Предната бе скръб и постоянно стисках зъби и си казвах, че не е чак толкова зле.

Потребителски аватар
chaosdd
потребител
потребител
Мнения: 585
Регистриран: 09 мар 2006, 09:17
Модел на автомобила: Ford Mondeo 1.6 EcoBoost 160 к.с. 2011
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Ford Fiesta 1.4 Titanium Black Tornado.

Мнение от chaosdd » 05 юли 2011, 12:35

Цените в ценовите листи са ценоразписни, без отстъпки. Важи за почти всички марки.
Отстъпките за автомобили от своя страна, никога не са били толкова високи колкото през последните 2 години - ясно защо.
Ето как от 31 става на 27 Фиестата, не е толкова трудно за възприемане. Вероятно в договора пише точно колко е отстъпката.
Ford. Feel the difference

Потребителски аватар
Alexi
потребител
потребител
Мнения: 1559
Регистриран: 18 май 2008, 22:50
Модел на автомобила: '06 Mondeo 2.2 TDCI Ghia ,'08 Transit Connect 1.8 TDCI
Местоположение: Шумен
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Ford Fiesta 1.4 Titanium Black Tornado.

Мнение от Alexi » 05 юли 2011, 12:44

естествено ,че с 18ки си мазохист ... минавало се бавно през дупките - това означава постоянно да караш бавно защото дупките са навсякъде .. я ми я дайте тая кола с 18ките и както минавам по 40-50к на година с 2те си коли да видим колко лв за изправяне ще отидат :D:
относно цената и екстрите .. коментират хора които не са купували нова кола ... тия цени на сайта на МР се коментират и то доста сериозно ,а за налични коли пък отстъпката може да стигне до 30% .. в момента има мондео 1.8 дизел чисто ново но преди фейса - залежало ,около 30к го дават ...

Потребителски аватар
ImpossibleMan
потребител
потребител
Мнения: 565
Регистриран: 17 авг 2006, 20:33
Модел на автомобила: Ford Fiesta 1.4 Titanium 2011
Местоположение: Селеметя
Status: Извън линия

Re: Ford Fiesta 1.4 Titanium Black Tornado.

Мнение от ImpossibleMan » 05 юли 2011, 13:01

Да, в договорът пише отстъпките. Най-лесно е да снимам реалната цена, че да не ме обвинявате вече в лъжа ;) Обаче съм забелязал, че някои вносители, като Опел, пишат примерно 20 % отстъпка над ценовата си листа, а след това в ценовата листа слагат реалната цена на автомобила с отстъпката. Тогава някой незапознат, почва да вади примерно 20 % от 18000 и получава някаква "супер цена" от около 15000 лева. Като сложи и екстричките, дето са показали и като погледне цената на подобна Фиеста стига до заключението, че Фиестата е с 6000 лева по-скъпа. Реално обаче цената е еднаква, а екстрите подобни, като има някои разлики в оборудването.

Потребителски аватар
G_Lynx
потребител
потребител
Мнения: 156
Регистриран: 09 яну 2009, 00:22
Модел на автомобила: Ford Fiesta MK6 2008 1.4L Duratec 16V EFI DOHC (80PS) Tango (metallic)
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Ford Fiesta 1.4 Titanium Black Tornado.

Мнение от G_Lynx » 05 юли 2011, 18:45

Честито колега! Чудесен избор. Много положителни емоции с новата придобивка. А относно дребните неща, които си изтъкнал като недостатъци, ще им свикнеш много бързо и няма да обръщаш внимание. Интересно ми е дали има разлика в еластичността спрямо предходната фиеста с 1.4/80 к.с. Разбрах че предишната ти е била 1.3 и спрямо нея има чувствителна разлика, но ако имаш преки впечатления... :drink: и пак честито!
"Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui" - "по-добре е да мълчиш разумно, отколкото да говориш глупаво"

Потребителски аватар
ImpossibleMan
потребител
потребител
Мнения: 565
Регистриран: 17 авг 2006, 20:33
Модел на автомобила: Ford Fiesta 1.4 Titanium 2011
Местоположение: Селеметя
Status: Извън линия

Re: Ford Fiesta 1.4 Titanium Black Tornado.

Мнение от ImpossibleMan » 05 юли 2011, 23:19

G_Lynx написа:Честито колега! Чудесен избор. Много положителни емоции с новата придобивка. А относно дребните неща, които си изтъкнал като недостатъци, ще им свикнеш много бързо и няма да обръщаш внимание. Интересно ми е дали има разлика в еластичността спрямо предходната фиеста с 1.4/80 к.с. Разбрах че предишната ти е била 1.3 и спрямо нея има чувствителна разлика, но ако имаш преки впечатления... :drink: и пак честито!
Не, предната бе 1.25 л., 75 к.с. Аз дадох пример с тест на Ауто Билд от 2006 година, в който се тестваше моторът с 80 к.с. Предната ми кола почна да върви добре чак след 30 000 км. Малко след това засякох еластичността и ускорението. Долу горе, защото скоростомерът лъже с около 3 км/ч. Засичал съм го на радар, монтиран на един булевард. Тая все още не съм засичал еластичността, защото не е разработена. Освен това карам и с климатик така, че впечатленията ми са само субективни. Та тая Фиеста с климатик върви долу горе колкото предната без. За предната засякох следното:

0-100 км/ч - 14.3 сек.
0-130 км/ч - 26.3 сек.
60-100 км/ч на 4-та - 13.8 сек.
80-120 км/ч на 5-та - 25.2 сек.


Като гледах тестовете на Ауто Билд на модел като моя, там бяха получили 60-100 км/ч за 12.5 сек. и от 80-120 км/ч за 22.9 сек. Разликата не е голяма. То няма и как друго яче да бъде, след като максималният въртящ момент на тая е 128 нм при 4200 об/мин, а на предната около 110 нм долу горе при същите обороти. Засега пак ми се налага да превключвам 2 предавки надолу, за да изпреварвам бързо. Тоест, на трета върви най-добре :) Обаче, що се отнася до равномерната работа на мотора, то тоя е много по-добър. Това особено се усеща при потегляне. Освен това ми се струва, че почва да ускорява със 100-200 об/мин по-рано, отколкото предната. Предната я карах минимум на 1800 об/мин, докато с тая може и по-малко, без двигателят да почва да трепери като мокро куче. Обаче пак казвам, че това са субективни впечатления. Освен всичко, тая Фиеста е и по-тиха, скоростомерът е по-малък и разграфен по друг начин, возията по-мека, а воланът по-малко се влияе от неравностите на пътя. Като включа и музика, всичко това води до съвсем други впечатления, отколкото вероятно са в действителност. Ако с предната усещах във всеки момент с колко точно километра в час карам,без да гледам скоростомера, с тая може да сгреша и с 30 км/ч, но това няма да ми направи никакво впечатление. Явно не съм и свикнал още.

Иван Вълков
потребител
потребител
Мнения: 348
Регистриран: 24 май 2010, 14:49
Модел на автомобила: '04 Mondeo Mk3 2.0 TDCI estate
Местоположение: Димитровград, Харманли
Status: Извън линия

Re: Ford Fiesta 1.4 Titanium Black Tornado.

Мнение от Иван Вълков » 06 юли 2011, 19:16

Много е красива Фиестата колега, пожелавам ти милион километри и само за консумативи да влиза в сериза. И да не забравяме какво е казал Хенри Форд след като са го попитали коя кола е най - хубава - НОВАТА. _friends_

Потребителски аватар
TPECHAT
потребител
потребител
Мнения: 136
Регистриран: 03 юни 2007, 19:30
Модел на автомобила: Scorpio 2.0i Ghia 115 (1985), Focus 1.6 100 (2011), Kuga 1.5 120 (2019)
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Ford Fiesta 1.4 Titanium Black Tornado.

Мнение от TPECHAT » 07 юли 2011, 13:42

Браво за избора! И аз гласувах - ДА ;-)

Потребителски аватар
Kostadin21
потребител
потребител
Мнения: 514
Регистриран: 28 яну 2009, 21:32
Модел на автомобила: Fiesta 1.25 16V Zetec-SE 75HP Ghia 1996
Местоположение: Петрич,Благоевград
Status: Извън линия

Re: Ford Fiesta 1.4 Titanium Black Tornado.

Мнение от Kostadin21 » 07 юли 2011, 15:08

Автора на темата говори много верни работи(и за старата и за новата фиеста),всичко е както казва,има поглед над нещата човека.И защо по дяволите като видите една хубава кола като тази питате само колко струва,че и спорите.Имал-дал са казали хората.Кефа няма цена.Това е кола за газарийка и градско,не е вашят ескорт,комби метан/газ!Който иска да товари много да си вземе такова комби или бус :lol: .Колата е страхотна!!!Пак казвам бих си взел точно такава,може би с 4 врати,но пък тия вървят повече :D: :twisted:

ПС:от началото се дразня точно на това във форума-ти казваш така е,толко ми излезе,те ти викат не е така и не са ти взели толко.ЕВАЛА >:D<:
Всеки който няма пари за кола,кара форд!

Потребителски аватар
cockyhotty
потребител
потребител
Мнения: 667
Регистриран: 26 май 2009, 18:47
Модел на автомобила: Ford Focus Mk2.5 1.6 PFi
Местоположение: BG
Status: Извън линия

Re: Ford Fiesta 1.4 Titanium Black Tornado.

Мнение от cockyhotty » 07 юли 2011, 17:41

Не съм спорил върло със собственика, просто видях, че в ревюто му е написал цена 25600, а в сайта на Мото Пфое 27140. Все пак има разлика, а и пък може да ме интересува колко струва. Ти от къде знаеш, kostadin21? Просto го отбелязвам като неудомление от моя страна. Аз също не мога да разбера защо когато някой отбележи някаква очевидна истина в тоя форум, всички му се нахвърляте????!Но няма значение. _friends_ Автора е написал хубаво ревю описващо хиляди дребни недостатъци на автомобила, но нищо не е написал за обзора на тоя "градски автомобил"... Все пак производителя не може да задоволи претенциите на хилядите клиенти. За тая работа съществуват други бредове, да не ги споменавам... По-важни за мен са съществените неща- цена, практичност, обозримост, окачване и возия, спирачки... Дребните неща и гяволии въобще не ме греят.

Потребителски аватар
ImpossibleMan
потребител
потребител
Мнения: 565
Регистриран: 17 авг 2006, 20:33
Модел на автомобила: Ford Fiesta 1.4 Titanium 2011
Местоположение: Селеметя
Status: Извън линия

Re: Ford Fiesta 1.4 Titanium Black Tornado.

Мнение от ImpossibleMan » 07 юли 2011, 22:47

cockyhotty написа:Не съм спорил върло със собственика, просто видях, че в ревюто му е написал цена 25600, а в сайта на Мото Пфое 27140. Все пак има разлика, а и пък може да ме интересува колко струва. Ти от къде знаеш, kostadin21? Просto го отбелязвам като неудомление от моя страна. Аз също не мога да разбера защо когато някой отбележи някаква очевидна истина в тоя форум, всички му се нахвърляте????!Но няма значение. _friends_ Автора е написал хубаво ревю описващо хиляди дребни недостатъци на автомобила, но нищо не е написал за обзора на тоя "градски автомобил"... Все пак производителя не може да задоволи претенциите на хилядите клиенти. За тая работа съществуват други бредове, да не ги споменавам... По-важни за мен са съществените неща- цена, практичност, обозримост, окачване и возия, спирачки... Дребните неща и гяволии въобще не ме греят.
Опитах се отначало да поясня, че това не е нито ревю, нито сериозен тест драйв. Това са мои първи впечатления и те може би няма да имат много общи неща след време, като дръпна чертата и направя равносметката. За обзора си прав, че не съм писал, но от 100-150 км с колата и то при дъжд, няма как да си създам впечатления за обзора. очите ми са към уредите и десетките копчета. Почти не съм гледал в огледалата, за да имам някакви впечатления. Но след почти 500 км мога да кажа, че отпред капакът не се вижда, както на старата, но засега това не ми пречи ни най малко по простата причина, че свикнах с габаритите на старата и приемам новата Фиеста за кола със същите размери и пропорции. За отзад си има огледала и не виждам пак голяма разлика. Може би задното стъкло изглежда на пръв поглед по-малко, но това е може би заради по-заоблената му форма. Всъщност, сегашните огледала пасват по-добре на ръста ми. Предните нямаха достатъчна възможност за регулировка, когато си мръдна седалката докрай назад. Отпред колата изглежда по-голяма заради много полегатото челно стъкло и това сякаш подобрява обзора, защото А-колоната се простира по-напред. С предната Фиеста имах много големи проблеми при движение по кръгово кръстовище, понеже лявата А-колона попада точно между погледа ми и пътя. Налагаше се дори да си кривя главата нанякъде, за да видя, дали няма някой пред мен. Сега с тая не е така и се кара доста по-добре. Все пак говоря от позицията на моя ръст и позиция на седене. А той е 185 и дръпната седалка докрай назад и ниско долу. Впечатленията ми постепенно се заформят в някаква посока, но мисля, че е още много рано, да давам каквито и да е оценки, освен някакви бегли първи впечатления. Днес я пробвах и на по-дълъг път и мога да кажа, че е по-добре от предната, но има какво да се желае. Твърде къса база и меко окачване. Това предизвиква понякога надлъжно клатене при по-неравен асфалт. Иначе на гладък асфалт и 140 не се усещат. Сякаш карам с 90. При по-грапав асфалт има неприятен шум от гумите, а по паваж се движи доста по-добре от предната и може да се кара поне с 60, без това да предизвиква силни шумове или треперене на окачването. Моторчето е добро, но 96 коня не са това, което би ми се искало. 120 като че ли ще са ОК. Всъщност, преди 2 години мислех да взема точно Titanium 120 к.с., но сега гледам, че тоя модел го няма в ценовата листа. Не съм и питал, защото се увлякох по екстрите, а не по конете. Но ако взема следващ, непременно ще е някой от новите турбомотори с поне 100 к.с.

ПП: Ето на какво попаднах преди малко:

Fiesta Sport Special Edition

Изображение

134 к.с. За жалост няма да се предлага в България. Или за щастие ;)

Отговори

Върни се в “МОЯТА КОЛА”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 25 госта