Ford Fiesta 1.4 Titanium Black Tornado.

Снимки и обща информация на Вашите коли

Подходящ ли е тоя цвят и кола за голям мъж като мен?

Анкетата завърши на 02 авг 2011, 20:00

Да
42
79%
Не
5
9%
Можеше и червено Ферари
6
11%
 
Общо гласове: 53

Потребителски аватар
Alexi
потребител
потребител
Мнения: 1559
Регистриран: 18 май 2008, 22:50
Модел на автомобила: '06 Mondeo 2.2 TDCI Ghia ,'08 Transit Connect 1.8 TDCI
Местоположение: Шумен
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Ford Fiesta 1.4 Titanium Black Tornado.

Мнение от Alexi » 25 авг 2011, 15:57

невъзможен ,средния разход го смята на базата на всички км изминати от последното му нулиране ,за това имаш разминаване щото ти си гледаш само последния резервоар .. отделно не е съвсем точен а винаги малко "оптимистичен" ,като разминавания до 0.5/100 се смятат за нормални при всички коли ги има .

Потребителски аватар
ImpossibleMan
потребител
потребител
Мнения: 565
Регистриран: 17 авг 2006, 20:33
Модел на автомобила: Ford Fiesta 1.4 Titanium 2011
Местоположение: Селеметя
Status: Извън линия

Re: Ford Fiesta 1.4 Titanium Black Tornado.

Мнение от ImpossibleMan » 25 авг 2011, 16:25

Ами аз нулирам всичко, включително средния разход. Щом компютърът не се бърка с оставащите километри и по негови изчисления, аз сметнах снощи, че разходът ми е 5.9 на сто, значи всичко се смята точно, но...тук има едно "но". Поради каква причина средният разход е по-нисък? Вече разбрах, че наистина горивото се спира при спускане на скорост и това не е причината. Да кажем, че причина не е разликата между резервоарите на нафтовите и бензиновите модификации. Тогава остават колелата. Скоростомерът греши с 5 км/ч. При предната кола бяха само 3 км/ч. Значи, причина може да са колелата, но там не съм сигурен, дали има разлика в обиколката им при различните джанти. Мисля обаче че четох някъде за не толкова нископрофилни гуми при Фиеста, които определено би трябвало да са с различна обиколка спрямо сегашните ми 50-ки. Значи , ето. Бъркаме изминатото разстояние и става грешка. Да, ама не. За да стане такава грешка, трябва разстоянието да се бърка със 7-10 %, което е невъзможно. За 400 км това трябва да са 40 км разлика. Значи, тая причина отпада. Остава само грешният софтуер. Но защо е грешен? Защото производителят не му се занимава или защото нарочно е направен така, за да привлича по-непросветените в това, как се изчислява среден разход. Каквато и да е причината, вече имам едно на ум и слагам 400 грама отгоре в сметките си. Мисля си, да оставя компютъра да работи няколко хиляди километра, без да го нулирам, та да видя тогава какви ще ги изчисли. При предната Фиеста имаше ефект, защото нямаше бордови компютър :) Там обаче изпразвах винаги резервоара и компа си знаеше изчисленията. Сега новите собственици ми се оплакват, че нещо не отчитал като хората. Ами как да отчита, като капват по 10 литра само?


ПП: Като сложа на зима 14-ките ще видя, дали ще има някаква разлика в отчитането на бордовият компютър.

Любо
Администратор
Администратор
Мнения: 2510
Регистриран: 01 ное 2005, 13:48
Модел на автомобила: Мондео 2,0i; 107kW, 2006г.
Ford Ka 1,3 DuraTec 51kW 2003г.
Местоположение: София - Надежда 1
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Ford Fiesta 1.4 Titanium Black Tornado.

Мнение от Любо » 25 авг 2011, 16:44

Честито за колата! Много е хубава! Точно в такава фиеста се бях огледал но онзи цвят магента... Много се зарадвах като видях темата (малко късно - рядко влизам в този раздел *167* ). Много безаварийни километри и както някой вече каза в сервиза само за смяна на консумативи.

Няма да коментирам цената, само ще кажа, че за да се докара бюджетна цена от някъде трябва да се съкрати - обикновено първо е качеството на материалите в интериора (тук не говоря само за Форд). Както и да е колата наистина много ми харесва.

Четейки за гумите и цолажите си помислих дали има начин да кажеш на компа с какви гуми е обута колата и какъв цолаж са?
ом можеш да настройваш светлините от борда, може би и това може да се настройва...?

Потребителски аватар
ImpossibleMan
потребител
потребител
Мнения: 565
Регистриран: 17 авг 2006, 20:33
Модел на автомобила: Ford Fiesta 1.4 Titanium 2011
Местоположение: Селеметя
Status: Извън линия

Re: Ford Fiesta 1.4 Titanium Black Tornado.

Мнение от ImpossibleMan » 25 авг 2011, 17:56

Първо, благодаря за пожеланията!

Естествено, че се настройва всичко и сега се сетих за тайните менюта при Фиеста. Ето и нещо, на което попаднах скоро, но не мога да разбера как точно става, каква е целта му( вероятно само диагностика) и дали не може да навреди по някакъв начин. Никога не съм се занимавал да бъзикам нещо по електрониката, но предполагам, че в завода трябва да са си свършили работата с настройките за колелата. а може и да не са, знае ли човек как действат при производство. Все пак, поръчват се различни модели с различни двигатели, гуми, електроника и така нататък. Верояно го има и моментът на съкращяване на разходите, както примерът със скритата жабка и евтините пластмаси във вратите.

http://www.youtube.com/watch?v=zNmrpPbZd3E

Потребителски аватар
B.Stoilov
потребител
потребител
Мнения: 196
Регистриран: 21 ное 2009, 12:58
Модел на автомобила: Ford Fiesta MK6 1.3I 2004 year
Status: Извън линия

Re: Ford Fiesta 1.4 Titanium Black Tornado.

Мнение от B.Stoilov » 25 авг 2011, 18:07

Колега, много си ти е добре разходът!
Пример - в момента съм в Дубровник. До тук са близо 800км. Имам удоволствието да пътувам с новия S-max 140hp diesel зареден догоре в БГ. С баща ми се сменяхме на път до тук кой да кара. Съответно - два различни стила на каране. Компът показва, че освен изминатите почти 800 км, остават почти 600 да бъдат изминати с оставащото гориво. При това в колата сме 5 души, с много багаж и постоянно включен климатик. _friends_
Изображение

Потребителски аватар
ImpossibleMan
потребител
потребител
Мнения: 565
Регистриран: 17 авг 2006, 20:33
Модел на автомобила: Ford Fiesta 1.4 Titanium 2011
Местоположение: Селеметя
Status: Извън линия

Re: Ford Fiesta 1.4 Titanium Black Tornado.

Мнение от ImpossibleMan » 25 авг 2011, 18:38

Аз разхода си го сравнявам с предната Фиеста и данните по каталог. На тая и дават 200 грама по-нисък разход но мисля, че 5.9 л/100 км с климатик и икономично каране с неразработен двигател, е добре. Преди 3 седмици изминах същия маршрут, но с доста въртене петък следобяд във варна със среден разход 6.8 л/100. Сега направих лека промяна в карането си и икономисах над 3 литра гориво, което си е реално храната и питиетата за из път. А промените ми бяха в това, да спазвам ограниченията, а на магистралата с 95-100, като във Варна ползвах по-преки пътища, за да не се лутам по задръстванията на светофарите. Преди минах магистралата със 120, а по останалия път с 95-100. Е, първия път стигнах за около 3 часа с почивките, сега закъснях с 30-40 минути, но почивах повече :) Така, че разходът зависи от наличните ни нерви, защото нерядко просто настъпвам газта до ламарина, за да изпреваря някого. Колкото човек кара по-бързо от наличните ограничения, толкова повече застига бавни автомобили и естествено губи време зад тях и бензин при изпреварване. Аз съм стигнал до заключението, че 90 км/ч е идеалната скорост, за да застигам колкото се може по-малко автомобили. Карал съм и с 80 с предната Фиеста и тогава ми е давала много нисък разход на гориво, но така те застигат други автомобили по-често и пак се налага да се съобразяваш с тях, за да не извършат някаква глупост.

Отговори

Върни се в “МОЯТА КОЛА”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 23 госта