Моята Форделка Мондео 2.0 '95

Снимки и обща информация на Вашите коли
Потребителски аватар
enemytoall
потребител
потребител
Мнения: 23
Регистриран: 21 мар 2011, 16:53
Модел на автомобила: Ford Mondeo Ghia Combi 2.0 1995г.
Status: Извън линия

Моята Форделка Мондео 2.0 '95

Мнение от enemytoall » 22 фев 2012, 11:34

Здравейте колеги!

Ще ви запозная с моята Форделка.Мондео 1995 година 2.0 16V.Колата беше на баща ми и когато взех книжка ми бе предадена на мое име.Имал съм много хубави както и лоши моменти с нея,за съжаление моментното и състояние е неприятно на външен поглед.

Преживяла е с мен затъване до яз.Батак,близка среща с мантинела на Витоша,както и 1-2 ПТП-та за щастие леки и не по моя вина.

http://a3.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos- ... 8738_n.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;

Горната снимка е след преживяването на Витоша,когато поради удар в мантинелата сгънах предния капак и предния ляв калник,както и предната броня.Поради липса на финанси обаче бронята,капака и калника имаха различни цветове,което планирах да оправя лятото.Но уви...

http://a1.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos- ... 9320_n.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;

В един и същи ден и направих първите 10,000км от както я имам,и ме удариха,в резултат на което ми спукаха предната броня.


Проекта,който се надявам да осъществя скоро време е пълната подмяна на предна и задна броня,със боя,изчукване на някои леки неравности по ламарините,подмяна на лещите на фаровете,който на почти всички Мондеота са жълти,пастиране или при повече финанси пълно пребоядисване,и отделно вече различните консумативи.Идеята,която искам да постигна е да върна колата в абсолютно стоковата й визия,без никакви тунинги и максимално изчистен вид!

Молбата ми към тези от вас които притежават този модел,е да ми дадат насоки,кои консумативи е хубаво да се сменят по-често и на колко километра горе долу.Върху какво да обърна по-голямо внимание,кое създава повече проблеми и като цяло почти всичко което се сещат за колата.Ако се сещате и за добри сервизи за евентуални ремонти по колата също ще бъде полезно.Ще бъда много благодарен!

PS.Извинявам се за снимките,довечера ще ги направя както си трябва!

Biso77
потребител
потребител
Мнения: 155
Регистриран: 08 мар 2010, 23:16
Модел на автомобила: Ford Mondeo МК 1-1.8 16v
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Моята Форделка Мондео 2.0 '95

Мнение от Biso77 » 22 фев 2012, 14:13

Виждам,че е Ghia,което я прави кола с предостатъчно екстри.Моторът е чудесен,върви много гори не много.Ремъка и маслата се сменяват като при всяка кола.Можеш да я караш с пълна синтетика 5w30 или полусинтетика.Смени си и филтъра на купето -има тема със снимки във форума къде е и как се сменя.Допълни си фреон на климата,ако е необходимо.Може да почукват повдигачите на клапаните,като е студена,но не е проблем.Повечето,както и моята имат проблем с оборотите като е студена.Причините за това са много и понякога необясними/аз така я карам/.Често се случва да не работи уреда за температурата на таблото,но е поправимо.Смени си биалетките и си търси оригинална броня-втора ръка,защото тези като твоята се чупят като стъкло.
Вземи си оригинални свещи от Мото Пфое,но само това от там.Друго от там не пазарувай.
Общо взето-чудесен автомобил за годините и цената си.

Потребителски аватар
enemytoall
потребител
потребител
Мнения: 23
Регистриран: 21 мар 2011, 16:53
Модел на автомобила: Ford Mondeo Ghia Combi 2.0 1995г.
Status: Извън линия

Re: Моята Форделка Мондео 2.0 '95

Мнение от enemytoall » 22 фев 2012, 17:24

Biso77 написа:Виждам,че е Ghia,което я прави кола с предостатъчно екстри.Моторът е чудесен,върви много гори не много.Ремъка и маслата се сменяват като при всяка кола.Можеш да я караш с пълна синтетика 5w30 или полусинтетика.Смени си и филтъра на купето -има тема със снимки във форума къде е и как се сменя.Допълни си фреон на климата,ако е необходимо.Може да почукват повдигачите на клапаните,като е студена,но не е проблем.Повечето,както и моята имат проблем с оборотите като е студена.Причините за това са много и понякога необясними/аз така я карам/.Често се случва да не работи уреда за температурата на таблото,но е поправимо.Смени си биалетките и си търси оригинална броня-втора ръка,защото тези като твоята се чупят като стъкло.
Вземи си оригинални свещи от Мото Пфое,но само това от там.Друго от там не пазарувай.
Общо взето-чудесен автомобил за годините и цената си.
Здравей колега!

Забравих да спомена,че е Джия да,което й дава доста екстри,предостатъчно даже!Ремъка за момента не съм го сменял,но маслото и масления филтър още лятото ги смених.С 10w40 мисля,че го подмених маслото,така ми каза бащата.Филтъра на купето се каня да го сменя от доста време,тъй като по едно време забелязах огромна кондензация по прозорците,стигаща чак до лед от вътрешната страна на стъклата!
Климатика не го ползвам,или много рядко,и за това за момента не съм имал намерения да го проверявам.Преди време имах проблем с оборотите когато е студена,като чели се давеше когато бях на 2ра,над 2000 оборота,но смених бензина и всичко отшумя.
Температурата за сега не съм забелязал да дава проблеми,но все пак показва само до + и - 3,така че не е фатално ако е извън ред.Биалетките бяха заминали и са сменени и те още лятото!
Но за брониите,предполагам знаеш как е.2ра ръка е почти невъзможно да се намери!Търсих сигурно цяло лято предна броня,и накрая се отказах и купих нова.Свещите не са сменяни,но и това ще си му дойде реда.А относно жълтите бленди,мислех ако не успея да ги почистя,и тях да взема от МФ.

За момента върви страхотно,и ми дава горе долу добър разход за 2литровия двигател.7/8 до 10/11 в зависимост как я карам!

Благодаря за съветите и успех!

Потребителски аватар
Didibao
потребител
потребител
Мнения: 1769
Регистриран: 03 юни 2008, 01:08
Модел на автомобила: Focus ST170
Местоположение: Перник
Status: Извън линия

Re: Моята Форделка Мондео 2.0 '95

Мнение от Didibao » 22 фев 2012, 20:06

Блендите няма да има никакъв ефект да ги изчистиш, само с нови се оправя.
Изображение

Потребителски аватар
Boqn.bg
потребител
потребител
Мнения: 148
Регистриран: 07 май 2011, 23:04
Модел на автомобила: Форд Мондео MK1 '94 \ 1.6 16v, Форд Ка '00 \ 1.3.
Status: Извън линия

Re: Моята Форделка Мондео 2.0 '95

Мнение от Boqn.bg » 29 фев 2012, 16:54

Привет. _friends_ Блендите е по-хубаво да ги смениш с нови, но ще стане и с изчистване. :wink: Аз моите, преди да си купя нови, ги изчистих и имаше, ефект. Успех. _friends_
"На пътя всички сме равни! Бъди внимателен, спаси живот!"

Отговори

Върни се в “МОЯТА КОЛА”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 26 госта