И аз да се похваля :)

Снимки и обща информация на Вашите коли
Потребителски аватар
ford4o
потребител
потребител
Мнения: 47
Регистриран: 30 дек 2005, 14:31
Модел на автомобила: Skoda Fabia 3 1.2 TSi
Местоположение: София
Status: Извън линия

И аз да се похваля :)

Мнение от ford4o » 18 апр 2013, 14:21

Здравейте :) Най после се наканих да покажа семейния автомобил. Колата ,е Фокус от 2004 год. ,1,8 TDCi 100 HP / 74 kW/ ,което аз отчитам като екстра след като платих данъка му :) .
Колата я взех през август 2012 г. от Дупница , но ужким е внос от Австрия ,по документи :) . Като го видя жена ми и каза- копуваме го :) . Тя беше забелязала толкова неща ,на които аз въобще не обръщам внимание, а и опцията ,че имаше зимни гуми, които така или иначе смених , ни накараха да не мислим много много :) След смяната на консумативите и някои други дреболии и врътнахме 4500 км ,ей така на шега , и сме много доволни. Имаме две деца,едното все още ползва собствен транспорт тип "детска количка" и мога да кажа ,че колата е екстра за семейно возило, което да се използва и в града. За икономичността съм раздвоен :) Когато кара жена ми извънградско харчи 4,0 на 100 :) ,когато карам аз е стигал и до 7,5 на 100, но в единия случай София -Трявна се взима за 6, 5 ч., в другия за малко под 3 ч. Аз лично съм доволен от разхода :) Имам леки съмнения ,че не всичко и е наред, защото в ниските обороти ми е доста тромава ,но ... нямам база за сравнение :). Иначе много ми харесва как се държи на пътя, кара ме да се усмихвам когато излизам от завой със скорост при, която на другата ми кола почват да светкат системите за стабилност, а Фокуса е като на релси :) .
Като екстри, освен данъка :) , има електронен климатик, трип компютър, подгряване на седалките, предното, задното стъкло, огледалата и пръскалките другите работи ги имат повечето коли :) Нямаше дистанционно за централно заключване и му слагах аз, та още се боря с мигачите, да ги накарам да мигат при отключване и заключване :)
https://www.box.com/s/r7mlfndmumqjnpypswwv
Тук е малко като бъги,защото "опционалните" джанти са по изнесени на вън ,а и гумите са по големи :) Но зимата беше всадеход :)
https://www.box.com/s/xfkgnn8ekds17ulwybqt
Така изглежда сега :) Смених му мигачите с някакви опушени прозрачни, доста по добре изглеждат от оранжевите, на черния фон . И джантите ми харесват ,даже се чудех дали да не ги боядисам и тях черни, но се отказах за сега :)
https://www.box.com/s/pgnkffr9jlfvsip1488b
Това е за сега. Този е третия Форд който имам и ,ако е като предишните два ще съм много доволен :)
Нещо не се справих със снимките и затова са на външни линкове, надявам се да не е проблем. Ако някой може да ми прати линк да прочета как става ще съм много благодарен :)

brabus7575
потребител
потребител
Мнения: 30
Регистриран: 29 ное 2010, 22:10
Модел на автомобила: ford focus 1.6,бензин 100 коня.2001 год.
Местоположение: каварна
Status: Извън линия

Re: И аз да се похваля :)

Мнение от brabus7575 » 18 апр 2013, 19:39

иглежда добре колега.много километри с нея...най вече безаварийни. :)
Изображение

Потребителски аватар
ford4o
потребител
потребител
Мнения: 47
Регистриран: 30 дек 2005, 14:31
Модел на автомобила: Skoda Fabia 3 1.2 TSi
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: И аз да се похваля :)

Мнение от ford4o » 23 юни 2017, 09:29

:D Случайно попаднах на собствените си писания и се развеселих доста.
Е, колата вече не е в мен, повреди се мотора безвъзвратно и я продадох.
Но беше добра кола, като изключим проблемите :D
Заведе ни на доста интересни места, но пък не всеки път успяваше да ни върне :lol:
Сега съм с друга марка, но Форд винаги ще ми е на сърцето. Виж за жена ми не мога да кажа същото. Тя е и основният виновник да сме с друга марка. Каза, че само като чуе Форд и си представя репатрак :lol:
И понеже и форда на баща ми остаря и поумря, му купих един Фокус 1.6.
Та контакта ми с марката не е прекъснат :D

Отговори

Върни се в “МОЯТА КОЛА”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 34 госта