КА-занова-та на Жена ми :)

Снимки и обща информация на Вашите коли
yasmania
потребител
потребител
Мнения: 28
Регистриран: 18 мар 2006, 13:16
Модел на автомобила: Аз- Opel Calibra 16v, Тя - Ford Ka, Семейство - Mondeo Мк2 Tournier
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

КА-занова-та на Жена ми :)

Мнение от yasmania » 11 ное 2013, 14:57

Здравейте колеги, и както обичам често да казвам - Поздрави от Опел Форума :)
Понеже баща ми притежава Мондео Мк2 99, отдавна имам регистрация тук и многократно съм намирал информация и полезни мнения така, както предполага в подобен форум!
От "старите кучета" в поддръжката на Опел съм, давам една примерна снимка на колата с която съм известен там.

Изображение
Изображение

Това беше не за да си хваля опела пред вас, а за да знаете че съм добре подготвен потребител на подобни платформи и ми е много приятно, когато един форум работи добре и разполага с най- ценното - своите потребители!

За Опели повече тук няма да говорим, надявам се и не съм издразнил някого с нещо. Темата отварям за колата на жена ми, на която сме скорошни собственици.

След като лятото се оженихме, се ослушвах за кола в малкият клас която да пести от данъци, гориво и поддръжка, на която жена ми да свикне да кара в надупчените Варненски улици.
Разбира се, търсенето бе насочено главно към Корса с моноинжекцион мотор, под 2000лв. и единствено изискване - добро общо състояние и наличие на серво!
Не сме си и давали зор в търсенето, периметъра бе ограничен до Варна област за да не се налага смяна на номерата дори. Ходил съм на 1 - 2 обяви, разбира се за такава покупателна цена мога да преглътна много от забележките които НЕ БИХ търпял по моят автомобил, но се оказа че има много неща с които не мога да свикна, при условие че ще давам пари все пак!

И така, до една събота в която отидох да пийна кафе при приятелче с автосервиз, и виждам качена за обслужване колата на аверката на друг мой приятел. Стана въпрос на 2 на 3 че има втора кола и тази само си я глезят и обслужват понеже е "първата любов" на мадамата, но след кратък размисъл решиха че не им е нужна и могат да се разделят с нея за каузата.
Излязохме с жена ми на кафе да си я хареса, разбрахме се с 3 приказки и никакви кой-знае какви подробности за автомобила, понеже уговорката се разигра точно както между приятели - с много доверие и удобна за двете страни цена.

И ето го автомобилчето, вече прехвърлено на жената:

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

97-ма година, 1.3 endura.
Като обобщение -приятно съм изненадан от оборудването, стабилността му и лекото поведение на пътя, маневреността и светенето на фаровете.
Като екстри има ел. стъкла, централно з-не с аларма, серво на волана, 2 въздушни възглавници. Климатика НЕ бе приоритет точно за този избор и колата няма, единственото за което съжалявам че няма е АBS.
Разочарован съм от няколко недомислия, примерно- докато е запалена колата неможеш да отвориш багажника освен ако нямаш 2-ри ключ, тоталната липса на жабка или място което да побере поне 2 документа в А4 формат, натъртващи гърба НЕергономични седалки дори за кратко градско разстояние.
Това са само примери, които обаче ми е ясно че в този клас и ценови сегмент надали са били приоритет и няма как да бъдат мотив за разочарование.

В следващият пост ще споделя какви бяха първоначалните неща които успях да направя по него, както и кой ми помогна с мнение или съвет.

Готов съм да чуя всякакви насоки от ваш опит.
Жена ми много си го харесва, а на мен от чисто пренебрежителен в началото поглед, сега ми е дори симпатичен.

Поздрави!

Потребителски аватар
marek3435
потребител
потребител
Мнения: 211
Регистриран: 27 окт 2011, 08:57
Модел на автомобила: ford s-max 2.0 TDCI-140ps titanium
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: КА-занова-та на Жена ми :)

Мнение от marek3435 » 11 ное 2013, 21:42

Както се вика:Честито на жената и да е жив и здрав мъжъ да подържа колата! :D
Пожелавам ви да си я карате дълго и безаварийно!
Изображение

Потребителски аватар
gorskiq
потребител
потребител
Мнения: 361
Регистриран: 21 юли 2006, 12:13
Модел на автомобила: Ford Mondeo 2.0i 16v Ghia "99, Renault twingo 1.2 8v "00, Ex Ford Mondeo 1.8 16v GLX ''95
Контакти:
Status: Извън линия

Re: КА-занова-та на Жена ми :)

Мнение от gorskiq » 12 ное 2013, 08:45

Аз също ще Ви пожелая безаварийно шофиране и приятни преживявания с КА-зановата, хе-хе името много ми хареса. И при мен се получи нещо подобно с втората кола в семейството, гледана с пренебрежение в началото, а после си променяш в положителна посока мнението. След като на съпругата ми туингото го подминавах два пъти в един автосалон, накрая го купих. Поздрави!

kito
потребител
потребител
Мнения: 727
Регистриран: 21 фев 2009, 17:50
Модел на автомобила: Ford Focus MK1 Turnier 1.6 16v, Ford Focus MK2 1.6 16v Ti-VCT
Местоположение: Казанлък/София
Status: Извън линия

Re: КА-занова-та на Жена ми :)

Мнение от kito » 12 ное 2013, 08:45

Колега,
честита количка! :)
Такава количка има една моя приятелка. Като я видях и се качих първия път бях яко изненадан. Колата е просторна вътре, което от външният и вид не личи много много, също така, поради малкото си тегло, двигателя дърпа точно толкова колкото ти е необходимо да се изстреляш от светофар на светофар, а и скоростите са къси и позволяват доста добро ускорение! :)
Естествено си прав и в този ценови клас не може да се очакват чудеса, но като цяло колата е добра. Моята позната на нея се учи да кара и макар всички шахти и дупки да са нейни, до сега само едно съединителче е сменяла.
Успех! :)

Dani_Focus
потребител
потребител
Мнения: 137
Регистриран: 06 юни 2012, 11:11
Модел на автомобила: Focus
Status: Извън линия

Re: КА-занова-та на Жена ми :)

Мнение от Dani_Focus » 12 ное 2013, 09:52

Ка-то е супер количка за жена, дано и се радва много и да не създава проблеми.

Потребителски аватар
Tsurinski
потребител
потребител
Мнения: 245
Регистриран: 27 май 2009, 11:47
Модел на автомобила: Ford Cougar 2.5 99
Status: Извън линия

Re: КА-занова-та на Жена ми :)

Мнение от Tsurinski » 12 ное 2013, 19:21

Честито и от мен! Пожелавам много безаварийни и само да ви радва количката!
Изображение

Потребителски аватар
mladen1984
потребител
потребител
Мнения: 1471
Регистриран: 14 апр 2006, 12:16
Модел на автомобила: ford scorpio 2.8i Ghia 204к.с.автоматик
ford scorpio 2.0i Ghia 136k.c. DOHC (1995)
ford scorpio 2.9i Ghia 210k.c. V6 (1995)cosworth
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Re: КА-занова-та на Жена ми :)

Мнение от mladen1984 » 12 ное 2013, 20:14

Честито и от мен.Страхотно "бръмбарче"
Изображение

yasmania
потребител
потребител
Мнения: 28
Регистриран: 18 мар 2006, 13:16
Модел на автомобила: Аз- Opel Calibra 16v, Тя - Ford Ka, Семейство - Mondeo Мк2 Tournier
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: КА-занова-та на Жена ми :)

Мнение от yasmania » 20 яну 2014, 13:42

Здравейте отново колеги, за Много Години!

Искрено ви благодаря за пожеланията, надявам се всички от тях се сбъднат.


Вече понатрупахме опит с автомобилчето и човешкият фактор надделя - КРАЙ, жена ми е влюбена ;) !!!

Шегата на страна, но вече се понаучи кое как се прави за да контролираш автомобила в движение с останалите хаха ис лед като му посвикна, вече си и е тръпка количката.

Аз на първо време свалих касетофона с централната конзола и пластмасите на таблото, понеже нямаше светлини по таблото освен парното. Смених крушката на часовника и останах изненадан колко нежно са го решили да свети. На мястото на крушката за таблото с километража останах втрещен- там в цокъла имаше набутана стандартна крушка за габарит със стъклена фанунка, като стъклото долу беше пилено, отсичано с някакви секачки и какво ли друго не, само и само да се събере там. И съответно - при всяка неравност губи контакта си и изгасва.

След като взех фасунката за мостра и отидох до магазин от който винаги съм купувал марковите осветителни тела в нужда по колите които съм имал, разбрах и причината за тази интервенция след като продавача ме попита: "- Сигурен ли си, чеискаш да купиш същата крушка? Попринцип като кажем цената и клиентите излизат.."

Струваше 9 или 10 лв по спомен, но знам че такива пари се дават по веднъж на 10 години за подобни проблеми. Предпочитам тови вариант, отколкото да се пригоди нещо подобно и да ме е страх че през няколко месеца ще трябва да "разхвърлям" таблото отново.

Вече си имаме напълно светещо табло в интериора.

Засякохме и разхода, първите 500км колата само в града е изгорила 8,6/100 с новаческото каране на жена ми. Мисля, че е добре. Предполагам, че като му свикне ще падне под 8.

Следващото на което сега обръщам внимание е интериора- колата вероятно е от първите продадени и няма много екстри по самият интериор/седалки. Освен това, плата е свободен навсякъде по седалките, има дразнещи дупчици изгаряния от цигари, а на дясната кора тапицерията и е разлепена и постоянно виси. Веднъж я свалях за да видя може ли да се залепи но... не останах много обнадежден.

В следствие на тези причини, вчера Ка-то собственоръчно побра и пренесе в себе си цял комплект салон със същата шарка - 2 предни седалки, задна от 2 части, подглавници и 2 предни кори. Освен че нямат разлепено по корите, плата на седалките си стои плътно опънат по формите на дунапрена. Освен това, в повече с новият салон ще имаме - 2 мрежички на гърба на предните седалки, както и функция за настройка на височината на седалищната част на шофьорската седалка.
Понеже бяха мръсни и с мазни петна, вчера бяха старателно изпрани с препарати за петна и тапицерия и в момента на терасата съхнат литрите вода, с които успя да се напои дунапрена им при изпирането.

Като изсъхнат ги слагам където им е мястото и всички да са доволни!

П.С. Продължавам да издирвам оригиналният комплект крик+ключ за джанти от този модел, защото държа да стои подреден и закрепен на оригиналното място, определено от инженерите в багажника.
Също така, имам само 2 от оригиналните тасове, другите са "random". Някой ако има излишна бройка да пише за да съберем комплект.

Поздрави, като има развитие може да сложа няколко снимки.

yasmania
потребител
потребител
Мнения: 28
Регистриран: 18 мар 2006, 13:16
Модел на автомобила: Аз- Opel Calibra 16v, Тя - Ford Ka, Семейство - Mondeo Мк2 Tournier
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: КА-занова-та на Жена ми :)

Мнение от yasmania » 06 авг 2015, 11:15

Колата е със сменена рейка и профилирана хидравлична система + ново масло :)

Темата с детайли тук:
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... 50#p528250

Жената е по- щастлива отвсякъде :)

Сега удоволствието и от притежанието на КА-то е още по- голямо и искам да спомогна за него с оправяне на още някои неща във визуалното или техническо състояние на колата.

Някой ако има на чалъм оригиналните тасове, бих взел комплект че му остана само 1 :)

Изображение

yasmania
потребител
потребител
Мнения: 28
Регистриран: 18 мар 2006, 13:16
Модел на автомобила: Аз- Opel Calibra 16v, Тя - Ford Ka, Семейство - Mondeo Мк2 Tournier
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: КА-занова-та на Жена ми :)

Мнение от yasmania » 06 авг 2015, 11:20

А, междувременно прочитайки темата си от началото - калибрата в първото мнение е ИСТОРИЯ!

За добро или лошо историята приключи с катастрофа и разпродаване на части, но за сметка на това в подходящ момент дойде един доста добър семеен автомобил- точно такъв от какъвто имаме нужда за основен.

Ето каква трансформация претърпя :) :

Изображение

Изображение

удоволствието от шофирането идва с ...

Изображение

Стига за това, продължавам си с темата за КА-то ;) smileys-car

Отговори

Върни се в “МОЯТА КОЛА”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 23 госта