Duratec фокусник

Снимки и обща информация на Вашите коли
antubis
потребител
потребител
Мнения: 10
Регистриран: 18 юни 2014, 13:29
Модел на автомобила: Ford Focus 1.8 TDCI 2004
Status: Извън линия

Duratec фокусник

Мнение от antubis » 12 апр 2015, 08:32

Дълго време бях доволен от моят Ford Focus хечбек от 2004-та. Работеше с малки проблеми, но беше верен. Случи се, че се качих при познат, който кара Mercedes S класа, изведнъж осъзнах, че форда ми всъщност е извън всякакви съвременни норми. Реших да прегрупирам финансите и да видя какво мога да купя. Е, разбира се S класа можех да купя ако продам апартамента на хазяйна, плюс нивите на село, бъбрек, око, дясната си ръка и си дам задника на богат негър за следващите 10 години. А аз окото си не давам! След 3 месеца лутане из всяккави марки, автоматици, нови и стари автомобили, слушане на продавачи, които казват "1000лв. на месец" или "Ама тя само малко се е търкаляла", в крайна сметка се спрях на: Ford Focus 1.6 Duratec 100КС от 2010-та, бензин с ръчни скорости. Направих едно каране до Пловдив от София и ето моито първи впечатления.

Позитиви:
- Окачването е нечовешко. Дупките не се усещат.
- Двигателят не се чува. В първите спирания на светофар, се чудех дали не съм изгасил двигателя без да искам.
- Взимането на завои със 140км/ч не е борба.
- Темпомата е голяма работа.
- При постоянна скорост от 100км/ч разхода на гориво според бордовия компютър е 6.1 литра на 100км.
- Който твърди, че само дизелите тръгват на полусъединител, никога не е карал бензин.

Негативи
- Няма USB
- Няма bluetooth
- 160км/ч е максималната скорост, която колата може да достигне.
- При скорост от 140км/ч разхода на гориво стига 14 литра на 100км.

Не мога да бъде по-щастлив от кола към момента. Колата е взета от Moto Pfohe като върната от оперативен лизинг, обслужвана и обслужена при тях винаги. Това ми дава вяра, че написаните 88 000км на таблото са толкова.

С радост ще отговоря на всякакви въпрос, доколкото им знам отговора.

Изображение

Изображение

Изображение

Потребителски аватар
dragonn2
потребител
потребител
Мнения: 475
Регистриран: 10 ное 2014, 12:09
Модел на автомобила: 2001 Ford Focus 1.6 16v / 2007 Ford Fusion 1.6 16v / 2004 Toyota RAV4 D4D
Местоположение: sofia/samokov
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Duratec фокусник

Мнение от dragonn2 » 12 апр 2015, 08:49

Супер е колата! Пожелавам ти да те слуша и в сервиз да не влиза _friends_ !
Гледам че е Джия, я сподели какви благинки има.

ПП. Този 1.6 100 коня двигател явно се е оказал доста сполучлив, щом се слага от първите Фокуси, чак до тези производство 2010. :)
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
Felis Concolor
потребител
потребител
Мнения: 120
Регистриран: 21 мар 2015, 21:28
Модел на автомобила: Ford Puma 1.6 2001
Местоположение: София 1151, с. Лозен
Status: Извън линия

Re: Duratec фокусник

Мнение от Felis Concolor » 12 апр 2015, 09:01

antubis написа:...S класа можех да купя ако продам апартамента на хазяйна, плюс нивите на село, бъбрек, око, дясната си ръка и си дам задника на богат негър за следващите 10 години. А аз окото си не давам!...
Е, то и с 1 око може човек да се вози в S класа, стига шофьорът под наем да е с 2, а и комфортът на задната седалка донякъде може да компенсира "най-свидната" жертва по горния опис :lol:

Майтапът настрана - повидимому добра сделка, а и след опит с Фокус Мк1 би следвало да се чувствате като у дома си! Остава да Ви пожелаем:
- никога да не се почувствате прекалено буквално у дома си, т.е., автомобилът Ви да е все така "движимо" (вместо обратното) имущество;
- да НЕ му слагате АГУ, ако възможностите Ви позволяват.
"Идеите сами по себе си са безценни, но и най-добрата идея си остава гола идея, ако не я материализираш, защото иначе всеки може да дава идеи" (Хенри Форд)

antubis
потребител
потребител
Мнения: 10
Регистриран: 18 юни 2014, 13:29
Модел на автомобила: Ford Focus 1.8 TDCI 2004
Status: Извън линия

Re: Duratec фокусник

Мнение от antubis » 12 апр 2015, 11:51

За момента не мисля да му слагам АГУ. Ще покарам няколко месеца на бензин, за да преценя дали ми е по джоба. Не искам да слагам газова по принцип.

Модификацията, която искам да му направя е свързана с интериора и радиото. Искам да си сложа такова, което има USB, blutooth свързаност с телефона ми, touch screen, GPS навигация (това може и да го преживея) и разбира се, да може да се маха :) Ако съществува такова то ще струва много, но това искам да направя, а пък дали ще стане - ще видим :)

Потребителски аватар
botev73
потребител
потребител
Мнения: 76
Регистриран: 19 апр 2014, 08:51
Модел на автомобила: Ford Fokus 1,6 100 PS
Status: Извън линия

Re: Duratec фокусник

Мнение от botev73 » 12 апр 2015, 19:35

Колега точно от 1 г. карам абсолютно същият Форд,само че "ТРЕНД" изпълнение.МНОГО съм доволен-от возият и от разхода.И аз го взех от М.Фое-Варна на 60 000 км,които според мен са реални.Първо му взех ляти джанти-15"(трябваше да взема 16",ама викам айде да е както го давт стандартно).После му взех нови гуми за отпред и почти чисто нови за отзад,парктроник за 25 лв,китайче, залепих едни ленти на вратите и калниците,след това ветробрани,калобрани,облепих интериора с карбоново фолио,АГУ.Не знам защо не искаш газ,но днес го засякох Добрич-Варна-Балчик-Добрич-7,1/100 л газ.При тези цени на бензина....... :( :( :( Сега колата е на 69 000 км и нищо не съм пипал по нея.
20150329_160408.jpg
20150228_155906.jpg
20150228_080118.jpg
Прикачени файлове
20150329_160431.jpg
Последна промяна от botev73 на 12 апр 2015, 19:48, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
botev73
потребител
потребител
Мнения: 76
Регистриран: 19 апр 2014, 08:51
Модел на автомобила: Ford Fokus 1,6 100 PS
Status: Извън линия

Re: Duratec фокусник

Мнение от botev73 » 12 апр 2015, 19:46

С тоя двигател не чакай чудеса,все пак е 100 к.с,а купето му идва тежичко.Ако си го взел за кушии-не става.Слагай смело АГУ,върви като на бензин,харчи като на бензин,разликата е в цената,2 пъти по евтино.Така и не можах да разбера от форума-трябва ли да се регулират клапаните на мотора и дали прегарят.Моята газова я настроиха да се прехвъля на газ при 35 ".Така се запзват мембраните на изпарителя.Говори с един познат,има магазин за авто части.Питал съм го дали са капризни по окачването,щото с тия нащи питища............(без коментар),каза че освен биалетки,друго по окачването не е продавал.Успех с колата и много безаварийни километри.

Потребителски аватар
LORDA83
потребител
потребител
Мнения: 394
Регистриран: 24 окт 2013, 22:41
Модел на автомобила: Ford - Focus III Wagon, facelift, 1.0 EcoBoost ( 125 кс ), S&S, 2015 г.
Ford - Fiesta IV, Ghia (Mk4-Mk5) - 1.25 i 16V (75 Hp), 1999 г.
Renault - Megane Grandtour II - 1.9 dCi (120 Hp), 6 скорости, 2004 г.
Местоположение: Пловдив
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Duratec фокусник

Мнение от LORDA83 » 12 апр 2015, 20:47

botev73 написа:С тоя двигател не чакай чудеса,все пак е 100 к.с,а купето му идва тежичко.Ако си го взел за кушии-не става.Слагай смело АГУ,върви като на бензин,харчи като на бензин,разликата е в цената,2 пъти по евтино.Така и не можах да разбера от форума-трябва ли да се регулират клапаните на мотора и дали прегарят.Моята газова я настроиха да се прехвъля на газ при 35 ".Така се запзват мембраните на изпарителя.Говори с един познат,има магазин за авто части.Питал съм го дали са капризни по окачването,щото с тия нащи питища............(без коментар),каза че освен биалетки,друго по окачването не е продавал.Успех с колата и много безаварийни километри.
Не е продавал, щото шофьорите ни са мърлячи, а и нямат пари за капак, за да оправят каквото се строши! Всичко се кара до последно!
Но реално погледнато нещата изобщо не седят така! Всичко се сменя и троши ежегодишно буквално, ако му обръщаш внимание и го правиш веднага щом усетиш, че е тръгнало!
" Само слабите се стремят към порядък, силните владеят хаоса!!! "

Потребителски аватар
botev73
потребител
потребител
Мнения: 76
Регистриран: 19 апр 2014, 08:51
Модел на автомобила: Ford Fokus 1,6 100 PS
Status: Извън линия

Re: Duratec фокусник

Мнение от botev73 » 12 апр 2015, 22:16

LORDA83 написа:
Не е продавал, щото шофьорите ни са мърлячи, а и нямат пари за капак, за да оправят каквото се строши! Всичко се кара до последно!
Но реално погледнато нещата изобщо не седят така! Всичко се сменя и троши ежегодишно буквално, ако му обръщаш внимание и го правиш веднага щом усетиш, че е тръгнало!
Не съм съгласен с тебе колега!Не всички шофиори са такива.Лично аз винаги,когато имам проблем с колата,гледам да го отстраня възможно най-бързо.Старал съм се всичките ми автомобили да са в изрядно състояние.тази кола я караме аз и жена ми,а имаме и дете.Не мога да се отнасям с пренебрежение към автомобила.

Потребителски аватар
LORDA83
потребител
потребител
Мнения: 394
Регистриран: 24 окт 2013, 22:41
Модел на автомобила: Ford - Focus III Wagon, facelift, 1.0 EcoBoost ( 125 кс ), S&S, 2015 г.
Ford - Fiesta IV, Ghia (Mk4-Mk5) - 1.25 i 16V (75 Hp), 1999 г.
Renault - Megane Grandtour II - 1.9 dCi (120 Hp), 6 скорости, 2004 г.
Местоположение: Пловдив
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Duratec фокусник

Мнение от LORDA83 » 12 апр 2015, 22:50

botev73 написа: Не съм съгласен с тебе колега!Не всички шофиори са такива.Лично аз винаги,когато имам проблем с колата,гледам да го отстраня възможно най-бързо.Старал съм се всичките ми автомобили да са в изрядно състояние.тази кола я караме аз и жена ми,а имаме и дете.Не мога да се отнасям с пренебрежение към автомобила.
Малко са хората в страната, които имат финансовата възможност да го правят, и още по-малко тези, които действително го правят. Повярвай ми! :)
" Само слабите се стремят към порядък, силните владеят хаоса!!! "

Потребителски аватар
synthez 3D
Потребител
Потребител
Мнения: 1745
Регистриран: 04 окт 2005, 08:57
Модел на автомобила: C-MAX Titanium 1.0 Ecobоost-125 HP 2014,
FOCUS 1,6-100 HP 2011,
C-MAX -компютърен 3D модел,
бивш C-MAX Ghia 1.8 16V-125HP 2008,
Местоположение: Г.Оряховица
Status: На линия

Re: Duratec фокусник

Мнение от synthez 3D » 13 апр 2015, 18:15

Честито колега, автомобилът е чудесен! Имам почти същия и понеже не мога да кажа нищо лошо за него, съм сигурен, че и ти ще останеш доволен от избора си. На 88000 автомобила е като нов и няма да ти се наложи скоро да мислиш за каквито и да е ремонти, да не говорим пък за окачване. Щом е от МП, значи не трябва да се притесняваш, че може да е на 300000+ и ще е дошъл момента за въпросните ремонти. Пожелавам ти хиляди безпроблемни километри с този чудесен автомобил.
Изображение

antubis
потребител
потребител
Мнения: 10
Регистриран: 18 юни 2014, 13:29
Модел на автомобила: Ford Focus 1.8 TDCI 2004
Status: Извън линия

Re: Duratec фокусник

Мнение от antubis » 13 апр 2015, 23:36

Благодаря на всички за пожеланията. Благодаря и на botev73 за добрите идеи, които е дал за подобрения :)

Определено не съм я взимал заради кушии, нито съм фен на високите скорости. По принцип карам доста пенсионерската и така си ми е добре :) Исках да й видя възможностите, за да знам все пак докъде мога да я натисна, ако ситуацията го изисква.

АГУ не искам по същата причина, по която и не си взех автоматик - колкото по-малко усложнения по системата, толкова по-голям е шанса да не се случи нищо :) Ще покарам няколко месеца, ще видя колко ме удря в джоба само на бензин и ако ми е скъпо, ще инвестирам в хубава газова.

Бих бил много щастлив ако ми кажете добър сервиз в София, с който мога да се консултирам какво мога да направя с радиото - по някакъв начин да добавя USB четец и да има как с Bluetooth да вържа телефона към системата на колата - да приемам разговорите и да се чуват през аудиото на колата. Не че говоря кой знае колко, но пък би било яката гъзария :)

Потребителски аватар
botev73
потребител
потребител
Мнения: 76
Регистриран: 19 апр 2014, 08:51
Модел на автомобила: Ford Fokus 1,6 100 PS
Status: Извън линия

Re: Duratec фокусник

Мнение от botev73 » 14 апр 2015, 21:23

На моя Фокус,в жабрата има една букса AUX.Имам такъв кабел-жак с жак.Свързвам го с телефона и когато ме търсят,само вдигам телефона и си говоря без проблем.Звукът излиза на колоните.И явно в самата уредба има някъде микрофон,защото този който ме търси,ме чува.Не знам дали бях достатъчно разбираем.Ама пробвай с това кабелче.
За АГУ-то.............много разходи спестява.Винаги съм карал колите си на газ и до сега съм нямал проблеми.Вярно е че тази е първата с газов инжекцион,но мисля че майсторите вече се понаучиха как да ги монтират.Честно ти казвам колега,разликата в пари е ОСЕЗАЕМА.

Отговори

Върни се в “МОЯТА КОЛА”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 39 госта