Фокус 2007 1.6 100коня

Снимки и обща информация на Вашите коли
Sa6ster
потребител
потребител
Мнения: 47
Регистриран: 29 май 2015, 21:49
Местоположение: София
Status: Извън линия

Фокус 2007 1.6 100коня

Мнение от Sa6ster » 29 май 2015, 23:07

Здравейте,

Благодарение на Dani_Barabani и Боби (от Варна) в понеделник се сдобих с Форд Фокус 2007г, 1.6, 100 коня - Collection edition (тоест: темпомат, кожен волан и климатроник) от Мото Пфое на достъпна цена.
a7089966o.jpg
a7089962o.jpg
Колата има дребни забележки по ламарините (почуквана е тук там, пребоядисвана и одраскана на 2-3 места) и кожухчето на скоростния лост е откачено от пластмасата(ще търся вариант за ремонт от другата седмица). Иначе е запазена от вътре и работи добре.
Колата е обслужена в Мото Пфое и мога да я покарам преди да сменя маслото.
Интересното е че агренажа е сменян на 160к и следваща смяна е на 320 според Форд (да вярвам ли?).
Колата вече си има технически преглед (беше изтекъл), гражданска (тя си беше валидна, само трябва да я прехвърля на мое име), каско, винетка, Romano Antonio.

От Варна до София ми даде 6.3 по борд и на колонка.. при 120 на магистралата и около 90-100 по първокласните пътища.

Остава ми да сменя накладките, че в Мото Пфое казаха че са за смяна (ще видя моя сервиз какво ще каже по въпроса).
Харесал съм си капак за свещите - Момчето в Мото Пфое каза, че било хубаво да се сложи.
Евентуално по-натам ще мисля за кора под двигателя (но не знам дали китайска за 60 лв, оригинална за 250 или по морги да търся).

Също ще помисля за ново радио (с навигация и задна камера) или поне за парктроник.
Подлакътник също изглежда добра идея.
Също се чудя дали да не мина на джанти 15-ки за зимата, пък летните да си ги оставя 16-ки.

За сега толкова от мен, ако се сетя за нещо друго ще добавя :)
Поздрави,
Sa6ster

Потребителски аватар
mustang94
потребител
потребител
Мнения: 162
Регистриран: 22 апр 2015, 17:37
Модел на автомобила: Mondeo Mk4 2.0TDCi 130hp
Местоположение: Белене
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Фокус 2007 1.6 100коня

Мнение от mustang94 » 30 май 2015, 16:19

Честита да ти е и много да те радва! _friends_ А за това че е дерната тук там да не те притеснява и моята е така. Все пак 2ра ръка е :)

Потребителски аватар
Felis Concolor
потребител
потребител
Мнения: 120
Регистриран: 21 мар 2015, 21:28
Модел на автомобила: Ford Puma 1.6 2001
Местоположение: София 1151, с. Лозен
Status: Извън линия

Re: Фокус 2007 1.6 100коня

Мнение от Felis Concolor » 30 май 2015, 23:18

Sa6ster написа:...агренажа е сменян на 160к и следваща смяна е на 320 според Форд (да вярвам ли?).
...по-натам ще мисля за кора под двигателя...
Работата с ангренажния ремък, освен до километри, следва да опира и до време - лично мнение... След 6-7 години активно каране, особено ако автомобилът е не бил прибиран на хладно, сухо и закрито място, е по-добре да не се разчита на заводската гаранция, а да се смени "против уроки" - или поне аз бих постъпил така.

А това с кората е недотам оправдано - второ лично мнение... Ако в плановете Ви не влиза да шофирате офроуд или да щурмувате бордюри, или от сорта, е по-добре своевременно да се осведомявате за възможни течове, откриването на които с кора понякога би било отложено.

Така или иначе, возилото изглежда приятно, задвижващият агрегат е изпитан във времето още от Фокус 1... Наслука!
"Идеите сами по себе си са безценни, но и най-добрата идея си остава гола идея, ако не я материализираш, защото иначе всеки може да дава идеи" (Хенри Форд)

Потребителски аватар
mk61.4tdci
потребител
потребител
Мнения: 8
Регистриран: 22 май 2015, 17:20
Модел на автомобила: ФИЕСТА МК6 1.4 ТДЦИ
Местоположение: kazanlak
Status: Извън линия

Re: Фокус 2007 1.6 100коня

Мнение от mk61.4tdci » 31 май 2015, 15:29

Честита придобивка много безаварийни километри а за драскотините боя кола не кара :D
АКО НЕ МОЖЕШ ДА ПОМОГНЕШ НА НЯКОЙ ПО ДОБРЕ НЕ МУ И ПРЕЧИ mechanic-smile

Sa6ster
потребител
потребител
Мнения: 47
Регистриран: 29 май 2015, 21:49
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Фокус 2007 1.6 100коня

Мнение от Sa6ster » 25 юни 2015, 09:53

До тук впечатленията ми са добри:
- колата върви добре (като за 100 коня)
- в града харчи около 11 газ (карам я основно на кратки разстояния (2 км))
- извън града харчи около 8 газ
- стабилна е (след смяната на амортисьорите)



Да се похваля с:
- Романо Антонио - 1350лв
- нови амортисьори отпред и пистови ремъци - 530 лв
- рециклирана рейка - 320лв
- мокетни стелки - 30 лв (правени в България за износ)
- чистачки - китайски - 34 лв
- OBD2 блутут -да си гледам по колата- 17лв


Остават ми:
- да си сменя маслото на скоростите (тея в мото пфое не познават парите - 150 лв за 3 литра масло). Ще слагам тотал за около 100 лв със смяната ще излезе в сервизчето дето ползвам от години за другата кола. Даже трябва да ги накарам да ми прехвърлят отстъпката, да я ползвам и с форда.
- маншончето на скоростния лост (взех го със счупени пластмаски).. още не съм му открил парт номера, но ако някой продава да свирка
- музиката: USB + AUX за 6000CD - 1746768. Само трябва да проверя дали ще сработи.. Че в мото пфое ми каза човека с частите, че не знаел.. и да съм питал някой техник през седмицата
- да си сложа фибран в багажника.. за да си нивелирам кората, че бутилката ми повдига съвсем малко - трябва да търся, някой да го направи вместо мен.. че не не бива в естетическите неща :)
- отдолу едни тампончета са се понапукали и тях ще сменям:
http://drive.bg/product_info.php?cPath= ... gupv2s07m6

Sa6ster
потребител
потребител
Мнения: 47
Регистриран: 29 май 2015, 21:49
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Фокус 2007 1.6 100коня

Мнение от Sa6ster » 17 юли 2015, 18:06

Update от мен:
Мото Пфое ми смениха гаранционно и БЕЗПЛАТНО гарнитурата на капака на клапаните, че сълзеше.
Разгледаха ми предницата и казаха да не сменям тампоните за сега понеже не хлопа и не тропа. Но ще ги имам предвид и ще се ослушвам през следващите месеци.
В Мото Пфое казаха да не си сменям маслото на скоростната кутия - че се сменяло само при отваряне.
Сложих си USB на CD-то. В Моо Пфое - работи.

Остава:
Да се захвана с маншончето на скоростния лост - да си купя ново, че на това са му счупени пластмаските.
Да си сложа фибран в багажника. Ама не знам от къде и кой да го направи.
Да си сменя накладките след 5-10к км.

Отговори

Върни се в “МОЯТА КОЛА”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 29 госта