Черния Фикус

Снимки и обща информация на Вашите коли
Потребителски аватар
RanditY -.-
потребител
потребител
Мнения: 133
Регистриран: 03 окт 2010, 15:30
Модел на автомобила: Mondeo '06 1.8i.125hp, Focus '08 2.5i 225hp
Местоположение: Крайните квартали на столицата
Status: Извън линия

Черния Фикус

Мнение от RanditY -.- » 20 сеп 2015, 15:49

Здрасти на всички!

Реших и аз да ви покажа моят автомобил. Форд Фокус, роден края на 2002 година, гледан в Италия, след което попадна в моите добри (надявам се) ръце. Снабден е с бензинов 2000 кубиков змей с мощност 131 магарешки сили, не виждал никога през живота си газ, метан и там всякаквите щуротии, осакатяващи двигателите. Попадна ми в ръцете преди почти две години ще станат. От тогава е видял и добро и лошо, като доброто мисля надделява.

Ето така изглеждаше, дни след като го придобих:
Изображение

Като екстри, има най-важното за мен, а именно - Климатик, ел.стъкла, ABS, ESP, CD радио и това е.. бахти, той нищо нямал :shock:

За момента е това, ако пък ви стане интересна темата, ще я доразвия :D
Изображение

Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10831
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Черния Фикус

Мнение от ЯЛТА » 20 сеп 2015, 19:58

Браво, екстра си е, а до сега си го крил, ха ха ха. Много и безаварийно да те вози !
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

Потребителски аватар
RanditY -.-
потребител
потребител
Мнения: 133
Регистриран: 03 окт 2010, 15:30
Модел на автомобила: Mondeo '06 1.8i.125hp, Focus '08 2.5i 225hp
Местоположение: Крайните квартали на столицата
Status: Извън линия

Re: Черния Фикус

Мнение от RanditY -.- » 20 сеп 2015, 21:04

Няма нещо много интерес или просто хората са в задръстване към Гърция и няма кога да погледнат темата :mrgreen:
Изображение

Потребителски аватар
RanditY -.-
потребител
потребител
Мнения: 133
Регистриран: 03 окт 2010, 15:30
Модел на автомобила: Mondeo '06 1.8i.125hp, Focus '08 2.5i 225hp
Местоположение: Крайните квартали на столицата
Status: Извън линия

Re: Черния Фикус

Мнение от RanditY -.- » 20 сеп 2015, 21:29

Както и да е, аз ще си разкажа, не, че има кой знае какво, ама.. да си кажа :D:

Реших да подобря музиката на колата, не, че беше лоша, но още една идея бас нямаше да бъде в излишък. Започнах търсене и не след дълго се сдобих с това:
Изображение

Всичко, вързано към оригиналното радио, държах всичко да си остане оригинално (лично мнение, малките CD-та изобщо не седят добре на това табло с пластмасовата добавка). И разбира се, пристъпихме към слагането:
Изображение

Музиката свиреше доста приятно, баса беше точно такъв, какъв желаех, нито твърде натрапчив, нито като преди (по-хубава от Фордовата музика не съм чувал за класа си!). До един ден, когато слизайки за работа не намерих колата така:
Изображение

Всички са запознати, колко нерви са това. Стъклото беше за моя сметка, разбира се. За добро или лошо, не бяха откраднали музиката. Последва свалянето и и пускане за продажба.. Кефа беше кратък, около 2 седмици.

Няколко дни по-късно, за нещастие ме сполетя още една беля, а именно влизане странично в бордюр. Кеф - резултата:
Изображение

в комплект с виещ лагер.. здраве да е, ламарини се правят. Това беше и момента да се сетя, че джантите са ми омръзнали и решението да потърся нови. Много се чудех за СТ 17", но в крайна сметка други ми грабнаха окото. След 2 дни ровене, се сдобих с ето тези 16" от не знам какво :D
Изображение

И визията що-годе си дойде на мястото. Казвам що-годе, защото все още и търся някакво по-ниско окачване.

Мине се не мине и ме удари нова съчма в главата. Оранжевите мигачи на калниците нещо не ме радваха и реших да ги заменя с бели кристални - задължително оргиналдъ!
И отново, малко ровене и хоп - появиха се и те:

Изображение

Вече по-доволен за визията, така е по-мой тип.

Последва и боядисване на дръжките на вратите в цвета на купето, за което нямам снимки.

Общо взето, в момента колата изглежда - така

Изображение

Изображение

Остава само претапициране на волана, понеже се изтърка много вече и за това липсва снимка на интериора - срам ме е!
Изображение

Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10831
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Черния Фикус

Мнение от ЯЛТА » 20 сеп 2015, 21:50

Екстра е, браво. Джантите са много яки, от Скорпио са, колата е лачена.......... Много да те вози безаварийно, и да те радва.
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

Потребителски аватар
ФордБългария
потребител
потребител
Мнения: 854
Регистриран: 10 яну 2014, 23:22
Модел на автомобила: Ford Focus mk1 1.6 16v
Status: Извън линия

Re: Черния Фикус

Мнение от ФордБългария » 20 сеп 2015, 23:17

Оригиналното радио има ли изход за усилвател ??

Потребителски аватар
Tsurinski
потребител
потребител
Мнения: 245
Регистриран: 27 май 2009, 11:47
Модел на автомобила: Ford Cougar 2.5 99
Status: Извън линия

Re: Черния Фикус

Мнение от Tsurinski » 21 сеп 2015, 10:28

Колега, фокусчето е супер! Браво! За музикалната система съм на същото мнение като теб. Никога няма да сменя оригинална ( особено 5000 - 6000 RDS EON) за CD бюджетен клас па макар и марково, само защото има USB и карта памет. В крайна сметка аз го смених с мултимедия само защото е по функционално. Що се отнася до визията, еми страхотен е, особено с новите джанти. Много безаварийни!!!!
ГордСФорд написа:Оригиналното радио има ли изход за усилвател ??
Не! Вързва се от изхода за говорителите към входа за високо ниво на усилвателя ако има ако не се ползва аудио преобразувател високо-ниско ниво.
Изображение

Потребителски аватар
RanditY -.-
потребител
потребител
Мнения: 133
Регистриран: 03 окт 2010, 15:30
Модел на автомобила: Mondeo '06 1.8i.125hp, Focus '08 2.5i 225hp
Местоположение: Крайните квартали на столицата
Status: Извън линия

Re: Черния Фикус

Мнение от RanditY -.- » 21 сеп 2015, 14:31

Не е Плъг енд Плей, да. Имаше някакви шашми, но честно казано не помня какво правиха момчетата. Май слагаха някакви джиджавки в усилвателя, ама ще те излъжа.
Изображение

Потребителски аватар
Bijutera
потребител
потребител
Мнения: 1850
Регистриран: 12 авг 2007, 14:51
Модел на автомобила: Ford Fusion 1.6 16V
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Черния Фикус

Мнение от Bijutera » 21 сеп 2015, 22:11

Изглежда невероятен, черният цвят го прави много злобен. Със здраве да си го караш, колега >:D<:

podvis
потребител
потребител
Мнения: 47
Регистриран: 23 яну 2015, 07:31
Модел на автомобила: Форд Фокус mk1 1.6
Status: Извън линия

Re: Черния Фикус

Мнение от podvis » 24 сеп 2015, 09:57

Красота, евала! _friends_

Потребителски аватар
addition
потребител
потребител
Мнения: 398
Регистриран: 14 ное 2007, 17:35
Модел на автомобила: Focus C-Max 2.0 TDCI '04 Ghia
Местоположение: София, Монтана
Status: Извън линия

Re: Черния Фикус

Мнение от addition » 24 сеп 2015, 15:15

Супер е Форко!
Може да ви се стори смешно, но преди близо година, като търсих C-Max-a, изискванията бяха следните: 2.0 TDCI, Ghia, да е в района на София и... да е черен :) И познайте - намерих го през 2 блока от моя >:D<: Единствено ми се искаше да е със Sony 6000 MP3 музика, но то не може пък всичко да съвпадне. Италианецът преди мен поръчвал екстри, поръчвал, пък за музиката не се сетил.
Та мисълта ми беше, че след като огледахме с жена ми един черен, но беше 1.6 и не беше Ghia, жената реши, че трябва да е черен като твоя. Едно нещо по колите, от което да разбират жените :D

И да - аз бях в задръстването по Струма, но само на отиване, за щастие.

Потребителски аватар
RanditY -.-
потребител
потребител
Мнения: 133
Регистриран: 03 окт 2010, 15:30
Модел на автомобила: Mondeo '06 1.8i.125hp, Focus '08 2.5i 225hp
Местоположение: Крайните квартали на столицата
Status: Извън линия

Re: Черния Фикус

Мнение от RanditY -.- » 24 сеп 2015, 17:55

Мерси на всички :D

От онзи ден колата нещо се разтропа и то доста доволно. В началото започна с леко потропване и не постоянно. Закопчавах задните седалки на ново, колани оправях, но не и не.. Не беше оттам. Накрая мислех, че е от генерацията, защото последния път когато бях в официални дилър за марката забелязах, че куките, които държат генерацията са тръгнали да ръждясват и си рекох - хоп, генерацията тропа. Вчера закарах колата до официалния дилър и получих много добра новина - счупена биалетка. Супер, те са купувани чисто нови преди около месец *00200*. Веднага последва смяната на уж "тия са най-добри за парите си"... огън главата да ви пали. Подмених всичко с оригинално и сега вече съм спокоен. Знам си аз да не правя компромиси, ама...

А иначе за цвета - черното си е черно, кой каквото иска да ми казва. Нооо, откъм поддръжка е олеле майко. Моята се мие на 1-2 дни и в момента в който я изкарам от мивката и спра я пред блока, я пред работа и става същата..
Изображение

teh_policer
потребител
потребител
Мнения: 118
Регистриран: 27 ное 2014, 15:52
Модел на автомобила: Focus
Status: Извън линия

Re: Черния Фикус

Мнение от teh_policer » 24 сеп 2015, 18:13

Специално на Фокус МК1 няколко човека са ми казвали, че по окачването освен биалетки, друго трудно се чупи. По чуждите форуми казват, че най-добрите за смяна не са оригиналните, а MOOG , защото били направени по-здрави. Аз също ще сменям другия месец, че са се раздрънкали :twistednew: . Страхотен автомобил.
Поздрави.

Потребителски аватар
BIGFORDFAN
потребител
потребител
Мнения: 1368
Регистриран: 03 май 2007, 05:06
Модел на автомобила: Mondeo mk2 1.8 TD ''Сребърната стрела'' & 1996 Scorpio 2.9 12v automatic estate
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Черния Фикус

Мнение от BIGFORDFAN » 25 сеп 2015, 10:24

Фокуса е много хубав, има един такъв дето редовно го засичам на ОМВ Люлин, но може да са два с еднакви джанти и цвят.

Sent from my Lenovo

Потребителски аватар
RanditY -.-
потребител
потребител
Мнения: 133
Регистриран: 03 окт 2010, 15:30
Модел на автомобила: Mondeo '06 1.8i.125hp, Focus '08 2.5i 225hp
Местоположение: Крайните квартали на столицата
Status: Извън линия

Re: Черния Фикус

Мнение от RanditY -.- » 25 сеп 2015, 17:34

Зависи за колко редовно говориш :D Моя се вясва по някой път там :D:
Изображение

Потребителски аватар
BIGFORDFAN
потребител
потребител
Мнения: 1368
Регистриран: 03 май 2007, 05:06
Модел на автомобила: Mondeo mk2 1.8 TD ''Сребърната стрела'' & 1996 Scorpio 2.9 12v automatic estate
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Черния Фикус

Мнение от BIGFORDFAN » 25 сеп 2015, 17:38

Значи сме се виждали там, аз съм с Мондео със същите джанти. Намини и към Фордовската маса някоя неделя.

Sent from my Lenovo

Потребителски аватар
RanditY -.-
потребител
потребител
Мнения: 133
Регистриран: 03 окт 2010, 15:30
Модел на автомобила: Mondeo '06 1.8i.125hp, Focus '08 2.5i 225hp
Местоположение: Крайните квартали на столицата
Status: Извън линия

Re: Черния Фикус

Мнение от RanditY -.- » 26 сеп 2015, 16:57

Колеги, малко помощ. Ще пусна тема и в търговския раздел, но исках и тук да го напиша, за да го видят малко повече хора. Купувам една ей такава джанта, като долу на снимката, 16", задължително без заварки! Без гума, може и без капачка. Интересувам се само от джантата! Ако някой има в мазето останали такива или знае къде мога да купя такава една нека да сподели, ако е читава джантата я купувам на момента. Също така искам и да е в София и района, за да мога да огледам джантата на живо.

Изображение
Изображение

Потребителски аватар
RanditY -.-
потребител
потребител
Мнения: 133
Регистриран: 03 окт 2010, 15:30
Модел на автомобила: Mondeo '06 1.8i.125hp, Focus '08 2.5i 225hp
Местоположение: Крайните квартали на столицата
Status: Извън линия

Re: Черния Фикус

Мнение от RanditY -.- » 10 окт 2015, 12:37

И така, след доста ровене, най-накрая успях да си направя комплект джанти за зимата, та даже и една резерва - за чупене :mrgreen: Онзи ден случайно попаднах на обява, където се продаваха 2 джанти, в описанието пишеше, че са перфектни и реших да се доверя (бяха във Варна) и хоп, днес сутринта получих смс от Еконт да ида да си взема пратката. Тук вече в мазето, чакащи зимните гуми:

Изображение

Изображение

Изображение

Вече доволен, че имам зимен сетъп, започнах да се замислям да продавам летните джанти.. изкараха едно лято, май е време за продажба :D ама т'ва ще се реши в последствие.

Разбира се, не минах без щети днес, мамка му - който си е смотан, си е смотан. Докато пренасях кашона с джантите и минавах покрай колата, собственоръчно с е тия две леви ръце и големия кашон успях да си обърна огледалото наопаки. Та сега ще търсим и огледало :D:
Изображение

Потребителски аватар
RanditY -.-
потребител
потребител
Мнения: 133
Регистриран: 03 окт 2010, 15:30
Модел на автомобила: Mondeo '06 1.8i.125hp, Focus '08 2.5i 225hp
Местоположение: Крайните квартали на столицата
Status: Извън линия

Re: Черния Фикус

Мнение от RanditY -.- » 31 окт 2015, 17:56

От четвъртък вече и със зимните подметки. Сложих и оригиналните си джанти, е много по-красива е колата с тях..

А ето и една малка среща от днес с един американски братовчед:
12182084_1192643024085421_1234230657_n.jpg
12200497_1192642797418777_168709308_n.jpg
Изображение

Потребителски аватар
RanditY -.-
потребител
потребител
Мнения: 133
Регистриран: 03 окт 2010, 15:30
Модел на автомобила: Mondeo '06 1.8i.125hp, Focus '08 2.5i 225hp
Местоположение: Крайните квартали на столицата
Status: Извън линия

Re: Черния Фикус

Мнение от RanditY -.- » 16 окт 2017, 15:55

И така, тази тема вече може да се заключи. Автомобила е продаден, преди около 6-7 месеца. Отваряме нова, с новата придобивка smileys-car
Изображение

Заключена

Върни се в “МОЯТА КОЛА”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 19 госта