Представям ви...моя C-Max!

Снимки и обща информация на Вашите коли
milenium3
потребител
потребител
Мнения: 10
Регистриран: 19 фев 2016, 18:29
Местоположение: София
Status: Извън линия

Представям ви...моя C-Max!

Мнение от milenium3 » 19 фев 2016, 19:19

Привет на всички! Казвам се Милена и се надявам да стана новото редовно попълнение на този форум. :)
След като през 10-годишния си стаж като шофьор бях притежател на две Рена Клио, днес станах горд собственик на Ford Focus C-Max 1.6 Tdci 2004. :)
През последната една седмица, докато го избирах, изчетох доста теми тук и твърдо реших, че трябва да се похваля.
Нека ви го представя:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Тук вече е и със супер гъзарската си регистрация:
Изображение

Колата ми харесва, чувствам се комфортно в нея, шофирането й е приятно и съм изключително доволна от избора си, поне засега. Ниски са й оборотите на празен ход, заради което малко тресе мотора и парктроникът й не работи, но, ако останем само с тези болежки, всичко ще е прекрасно.
А сега имам няколко въпроса и ще се радвам, ако се намерят ентусиасти, които да ми отговорят.
1.Къде е ключето за изключване на AirBag? Търсих в жабката и отстрани на нея (както е указано в книжката), но не го намерих.
2. Подлакътникът ми е с двойна жабка - горна малка и долна по-голяма - по вътрешния ръб на долната имам монтирано прозрачно зелено ключе (забравих да го снимам, тези дни, ако се сетя, ще пусна снимка), което при изгасен автомобил не прави нищо, а, когато колата е запалена, като го цъкнеш светва и някъде отпред под капака (може би вдясно) се чува някакво бучене. Някакви идеи какво може да е това?
3. Имам няколко въпроса свързани с музиката, тъй като съм от хората, които много държат на това. Този модел касетофон няма блутуут, нали? Защото, като натисна бутона Phone, той просто спира звука на касетофона, без да прави, каквото и да било друго. Пък и в менюто не открих да фигурира блутуут. Вторият ми въпрос е дали има опция на този касетофон да му се изведе USB? Видях, че във форума има тема на колега, който го е направил, но със следващия модел на Сони. Оставам с впечатление, че с този не става. Доста се рових, но единственият вариант, който избрах е комбинацията между следните два продукта:
http://www.amazon.com/Pioneer-FHX820BS- ... B00O8B7BMW
http://www.amazon.com/Axxess-ASWC-1-Uni ... CE1DFQAG8B
Тук обаче остава проблемът дали модулът за дистанционното на волана ще стане за моя автомобил. Писах на съпорта на производителя, но на този етап не са ми отговорили.
4. Имам два извода за 12V - един на задните седалки и един в багажника. Това означава ли, че запалката не е подходящо да се ползва за зареждане на телефон, например?
5. Вярно ли е, че последните от цифрите на VIN номера съвпадат с последните на номера на двигателя? Днес за малко нямаше да мина в КАТ, защото според тях двигателят на автомобила е сменяван, тъй като въпросните цифри не съвпадали. Има ли начин да разбера дали наистина двигателят е сменян?

Прекалих с писанията и се извинявам, но съм екзалтирана. :) Сигурно имаше и други питанки, но в момента не се сещам. Надявам се да не съм нарушила някое от правилата на форума. :)

Потребителски аватар
slavei2003
потребител
потребител
Мнения: 199
Регистриран: 27 юли 2012, 12:06
Модел на автомобила: FORD GALAXY 2.3 16V 146кс. 1999г. LPG FOBOS 2 OPEL VECTRA X16SZ LPG 1995г.
Местоположение: Враца
Status: Извън линия

Re: Представям ви...моя C-Max!

Мнение от slavei2003 » 19 фев 2016, 19:44

Ако от завода са излезли комплект двигател и купе,то последните цифри съвпадат. :twistednew:

Eastbourne
потребител
потребител
Мнения: 901
Регистриран: 18 юни 2014, 10:14
Модел на автомобила: Focus c-max 1.8
Status: Извън линия

Re: Представям ви...моя C-Max!

Мнение от Eastbourne » 19 фев 2016, 20:37

Какво с тава с тия капачки на ц-максите. Аз до сега не съм видял ц-макс да има капачка. Златни ли са, та ги крадат толкова много?
Надписите на багажника изобщо не им е там мястото.
Радиото до колкото знам няма блутут и това фоун е все едно муте. УСБ май има начин да се направи
Зарядното за телефон се слага точно в запалката.

Потребителски аватар
antipower
потребител
потребител
Мнения: 431
Регистриран: 11 окт 2013, 18:59
Модел на автомобила: Focus 1.6 16v 2002г. Ghia
Местоположение: Карлово
Status: Извън линия

Re: Представям ви...моя C-Max!

Мнение от antipower » 19 фев 2016, 21:00

Честита придобивка и много безаварийни километри пожелавам :)

Потребителски аватар
paci
Модератор
Модератор
Мнения: 7883
Регистриран: 18 яну 2005, 07:52
Модел на автомобила: Fiesta MK4 Zetec-S 1.4 16V 90 коня
Местоположение: Плевен
Status: Извън линия

Re: Представям ви...моя C-Max!

Мнение от paci » 19 фев 2016, 22:00

III. Специални правила за ползване на раздел "Моята кола" във форумa на "Клуб Форд България"
В темите се публикуват и коментират снимки, обща информация и кратка история (по желание) на Вашата кола, ъпгрейди, процеси на доработка, актуално състояние на автомобила и др. подобни.
За проблеми по автомобила, се пише в останалите съответни раздели на форума.

milenium3
потребител
потребител
Мнения: 10
Регистриран: 19 фев 2016, 18:29
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Представям ви...моя C-Max!

Мнение от milenium3 » 19 фев 2016, 22:38

Eastbourne написа:Какво с тава с тия капачки на ц-максите. Аз до сега не съм видял ц-макс да има капачка. Златни ли са, та ги крадат толкова много?
За кои капачки говориш? Тези на покрива за дупките за багажника? Щото за там аз през цялото време се чудех дали не трябва да има роубари.

Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10848
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Представям ви...моя C-Max!

Мнение от ЯЛТА » 20 фев 2016, 01:41

Честит да ти е C-Max-а, много и безаварийно да те вози, и добре дошла в Клуб Форд България. Заповядай и на някоя от седмичните ни срещи- след тунела за Люлин на OMV-то от 17.00 часа всяка неделя. Голяма глезотийка е автоматика, браво.
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

Потребителски аватар
Bijutera
потребител
потребител
Мнения: 1850
Регистриран: 12 авг 2007, 14:51
Модел на автомобила: Ford Fusion 1.6 16V
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Представям ви...моя C-Max!

Мнение от Bijutera » 20 фев 2016, 11:09

Много е хубава колата, че й автоматик даже! _friends_ недей да сменяш музиката, гледам, че си е заводската, кво като няма усб :mrgreen:

Потребителски аватар
essex
потребител
потребител
Мнения: 2401
Регистриран: 28 окт 2008, 14:15
Модел на автомобила: Форд Фокус СТ170
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Представям ви...моя C-Max!

Мнение от essex » 20 фев 2016, 15:40

Супер е !!! _friends_ много километри и години да те вози :D:
По-добре 10мин закъснял, но поне жив и здрав.

Потребителски аватар
RanditY -.-
потребител
потребител
Мнения: 133
Регистриран: 03 окт 2010, 15:30
Модел на автомобила: Mondeo '06 1.8i.125hp, Focus '08 2.5i 225hp
Местоположение: Крайните квартали на столицата
Status: Извън линия

Re: Представям ви...моя C-Max!

Мнение от RanditY -.- » 20 фев 2016, 17:32

Последните седем символа от VIN номера са номера на мотора. Ако не съвпадат, то значи нещо е магерствано. Задния капак най-вероятно е боядисван. Притрисането на мотора може да е от много неща, като се надявай да не са скоростите. Имал съм случай същия автомобил със същия мотор и кутия. Кутията е правена два пъти и пак не е като хората. Има странен луфт на жабката на таблото откъм пасажерската страна, не е затворена или просто седи така? За мен лично този автомобил с този двигател е доста муден, а с автоматичната ск.кутия - още повече.

И въпреки всичко, дано колата е наред, само масла и гуми да и сменяш и най-важното - да те слуша.
Изображение

milenium3
потребител
потребител
Мнения: 10
Регистриран: 19 фев 2016, 18:29
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Представям ви...моя C-Max!

Мнение от milenium3 » 20 фев 2016, 18:26

RanditY -.- написа:Последните седем символа от VIN номера са номера на мотора. Ако не съвпадат, то значи нещо е магерствано. Задния капак най-вероятно е боядисван. Притрисането на мотора може да е от много неща, като се надявай да не са скоростите. Имал съм случай същия автомобил със същия мотор и кутия. Кутията е правена два пъти и пак не е като хората. Има странен луфт на жабката на таблото откъм пасажерската страна, не е затворена или просто седи така? За мен лично този автомобил с този двигател е доста муден, а с автоматичната ск.кутия - още повече.

И въпреки всичко, дано колата е наред, само масла и гуми да и сменяш и най-важното - да те слуша.

Ясно е вече, че двигателят със сигурност е сменян. Надявам се да е читав. Капакът на жабката на таблото е изкривен и му липсват едни пласмасянки. По-нататък ще се търси може би да се вземе някой от някоя морга. :)
Колкото до мощността... Досега карах Клио 1.4 16V 98к.с. с 4-степенен автомат и мога да ти кажа, че Фокусът е направо изтребител на фона на нея. Пък съм и от хората, които карат кротко, така че мощността определено не ми е приоритет. :)

Мога да се похваля, че открих за какво е ключето в жабката на подлакътника - направена е хладилна. :)

Парктроникът се бъзика, но може би ще трябва да пусна тема в някой от другите раздели, за да дадете акъл.

Потребителски аватар
Bijutera
потребител
потребител
Мнения: 1850
Регистриран: 12 авг 2007, 14:51
Модел на автомобила: Ford Fusion 1.6 16V
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Представям ви...моя C-Max!

Мнение от Bijutera » 22 фев 2016, 02:25

Хич не ми харесва това, че двигателят е сменян, тая кола явно е преживяла нещо доста неприятно, но дано на Милена да й служи вярно и безпроблемно >:D<:

Отговори

Върни се в “МОЯТА КОЛА”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 20 госта