За първи път Фордаджия и то Фокусник

Снимки и обща информация на Вашите коли
Потребителски аватар
Riddle
потребител
потребител
Мнения: 10
Регистриран: 20 юни 2016, 21:38
Модел на автомобила: Ford Focus 1.8 TDCI Ghia
Местоположение: Пазарджик
Status: Извън линия

За първи път Фордаджия и то Фокусник

Мнение от Riddle » 21 юни 2016, 14:55

Здравейте колеги,

Май дойде време да се влея в редиците и на Фордаджиите. Винаги съм бил почитател на евтините и практични коли, които по традиция в България са недолюбвани. Дори в момента все още имам една французойка на почтена възраст с нереално надежден двигател с нисък разход и много евтина поддръжка и се двуомя дали да я пенсионирам или да си я оставя за резерв. Все пак от няколко години съм с настройката да си взема Фокус и само за много кратък момент залитнах към Фиестите, но бързо ми мина. Колата си я харесах по снимка в Италия и ми я докараха директно, но тепърва остава да се разбере дали избягването на авто къщите е предимство или недостатък. Ето малко снимки:

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Колата е с пакет Джия и доста приличен външен вид, само с няколко леки забележки, които след морето вероятно ще оправя. Окачването няма проблеми, лява биалетка беше тръгнала съвсем леко и я смених за всеки случай, направих реглаж на преден и заден мост. Смених маслото и филтрите (маслен, горивен, въздушен и на климатика), четирите накладки, ангренажен ремък в комплект с ролката (най-доброто възможно на пазара - INA). Завъртях задните гуми отпред, като ги балансирах. Сложих музиката от старата кола засега и за мое учудване с четирите вградени колони вади доста приличен звук. Ако се сработим с колата в бъдеща може да и купя един дабъл дин с навигация и ДВД. За зимата вероятно ще и взема железни джанти с нови гуми. Двигателят е 1,8 TDCI 115 к.с. и както е редно за Италианка точно там мога да очаквам неприятните изненади. За сега сипах една добавка за дизел - Pro Tec Common Rail diesel System Clean & Protect за да прочистя ако има нещо. Когато я докарвах от София за 130 км ми даде среден разход 3,8/100 на трип компа. Сега, след още 230 км градско с климатик показва 5,4/100, което намирам за добър разход. Повече впечатления след морето!

Потребителски аватар
Dani_Barabani
потребител
потребител
Мнения: 2619
Регистриран: 15 яну 2009, 17:47
Модел на автомобила: Ford Fusion 1.4 TDCi, 2010 юни
Местоположение: София, ж.к.Хаджи Димитър / ж.к.Бъкстон
Status: Извън линия

Re: За първи път Фордаджия и то Фокусник

Мнение от Dani_Barabani » 21 юни 2016, 15:18

Честито за Италиянката :) Да те вози безаварийно и надеждно! Добре дошъл във фордовските редици smileys-car-driving
Изображение
Изображение Изображение

Потребителски аватар
mustang94
потребител
потребител
Мнения: 162
Регистриран: 22 апр 2015, 17:37
Модел на автомобила: Mondeo Mk4 2.0TDCi 130hp
Местоположение: Белене
Контакти:
Status: Извън линия

Re: За първи път Фордаджия и то Фокусник

Мнение от mustang94 » 21 юни 2016, 15:36

Честито и много безавариини! Много да те радва. Аз съм с италианка 1.8 TDCi 115 и съм много доволен... сигурен съм че и ти ще останеш доволен! А да попитам с попитам с каква скорост я караш, че достигна този приятен среден разход?

Потребителски аватар
Riddle
потребител
потребител
Мнения: 10
Регистриран: 20 юни 2016, 21:38
Модел на автомобила: Ford Focus 1.8 TDCI Ghia
Местоположение: Пазарджик
Status: Извън линия

Re: За първи път Фордаджия и то Фокусник

Мнение от Riddle » 21 юни 2016, 15:55

mustang94 написа:Честито и много безавариини! Много да те радва. Аз съм с италианка 1.8 TDCi 115 и съм много доволен... сигурен съм че и ти ще останеш доволен! А да попитам с попитам с каква скорост я караш, че достигна този приятен среден разход?
В града не я настъпвам много, рядко минавам 2500 оборота, а на магистралата около 120 км/ч. Все още не съм сигурен дали трип компа показва вярно, като заредя пак ще се разбере :)

Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10842
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: За първи път Фордаджия и то Фокусник

Мнение от ЯЛТА » 21 юни 2016, 21:43

Браво, честит да ти е Фокуса, много да те радва, и много и безаварийни километри да изминеш с него.
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

Потребителски аватар
michony
потребител
потребител
Мнения: 291
Регистриран: 16 юни 2008, 12:48
Модел на автомобила: Ford Focus 1.8 TDCi 90hp.
Ford Mondeo IV 2.0 TDCi 140hp.
Местоположение: Сливен
Status: Извън линия

Re: За първи път Фордаджия и то Фокусник

Мнение от michony » 22 юни 2016, 00:15

mustang94 написа:Честито и много безавариини! Много да те радва. Аз съм с италианка 1.8 TDCi 115 и съм много доволен... сигурен съм че и ти ще останеш доволен! А да попитам с попитам с каква скорост я караш, че достигна този приятен среден разход?
Това от снимката не е среден разход :) 1.1 l/h е моментния разход, при работа на двигателя на място с включен климатик и всичко останало. Аз също карам от доста години Фокус, но при мен средния разход винаги движи м/у 5.5 и 6.0 / 100.

На колегата Riddle, честито! Дълги и безаварийни километри.
Изображение

Потребителски аватар
mustang94
потребител
потребител
Мнения: 162
Регистриран: 22 апр 2015, 17:37
Модел на автомобила: Mondeo Mk4 2.0TDCi 130hp
Местоположение: Белене
Контакти:
Status: Извън линия

Re: За първи път Фордаджия и то Фокусник

Мнение от mustang94 » 22 юни 2016, 12:39

michony написа:
mustang94 написа:Честито и много безавариини! Много да те радва. Аз съм с италианка 1.8 TDCi 115 и съм много доволен... сигурен съм че и ти ще останеш доволен! А да попитам с попитам с каква скорост я караш, че достигна този приятен среден разход?
Това от снимката не е среден разход :) 1.1 l/h е моментния разход, при работа на двигателя на място с включен климатик и всичко останало. Аз също карам от доста години Фокус, но при мен средния разход винаги движи м/у 5.5 и 6.0 / 100.

На колегата Riddle, честито! Дълги и безаварийни километри.
Знам колега имам бордови и при мен моментния варира от 1,1 до 1,5. Иначе колегата каза, че е постигнал среден разход 3,8/100 което при моето каране е мисия невъзможна :)

podvis
потребител
потребител
Мнения: 47
Регистриран: 23 яну 2015, 07:31
Модел на автомобила: Форд Фокус mk1 1.6
Status: Извън линия

Re: За първи път Фордаджия и то Фокусник

Мнение от podvis » 23 юни 2016, 09:41

Честито, доста прилича на моят.Безаварийно!

Потребителски аватар
Riddle
потребител
потребител
Мнения: 10
Регистриран: 20 юни 2016, 21:38
Модел на автомобила: Ford Focus 1.8 TDCI Ghia
Местоположение: Пазарджик
Status: Извън линия

Re: За първи път Фордаджия и то Фокусник

Мнение от Riddle » 23 юни 2016, 10:55

3,8/100 го постигнах когато се прибирах от София с 30км градско и 100 км магистрала. Преди да тръгна напълних резервоара догоре. Навъртях още около 250 км само градско и то с климатик и средният разход скочи до 5,4/100. В други ден тръгвам за морето и ще имам около 360 км магистрали и хубави пътища, така че очаквам да падне значително. Най-достоверно ще е изчислението, когато заредя пак до горе. (записвам си разходите по колата в http://www.carspending.com/). На моментния не вярвам много, защото забелязах, че когато изключа от скорост (при червен сфетофар в далечината, например), оборотите си падат до към 800, колата се движи по енерция, но дневния започва да показва странни чифри - от 2,5 до 9,6 и обратно, за което аз не виждам логика. Другото, което не ми е ясно този разход на час при престой после как се прекалкулира като среден на 100 км?!?
В края на краищата това не е толкова важно, ако даде 5,5-6,0 среден комбиниран разход с климатика аз лично ще съм доволен.

Потребителски аватар
mladen1984
потребител
потребител
Мнения: 1471
Регистриран: 14 апр 2006, 12:16
Модел на автомобила: ford scorpio 2.8i Ghia 204к.с.автоматик
ford scorpio 2.0i Ghia 136k.c. DOHC (1995)
ford scorpio 2.9i Ghia 210k.c. V6 (1995)cosworth
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Re: За първи път Фордаджия и то Фокусник

Мнение от mladen1984 » 23 юни 2016, 20:50

Честито и много безаварийни км.Иначе аз имам впечатления от работата на много трип компютри на форд и винаги са отчитали вярно и точно.Изпробвал съм трипове на форд - производство от 1985 до най -модерните.Системата за отчитане използва различни датчици и работи по програма която се усреднява през определено време.На празен ход по инерция или при престой може да видиш различни моментни разходи, които не са реални.
п.п. Триповете при Бензиновите коли оборудвани с Газови системи не отчитат вярно. 8)
Изображение

Отговори

Върни се в “МОЯТА КОЛА”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 12 госта