Форд Фокус 1.6 tdci 109к.с. 2005г.

Снимки и обща информация на Вашите коли
Потребителски аватар
Иван_Иванов
потребител
потребител
Мнения: 37
Регистриран: 29 сеп 2016, 15:38
Модел на автомобила: Ford Focus 1.6 tdci 2005
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Форд Фокус 1.6 tdci 109к.с. 2005г.

Мнение от Иван_Иванов » 25 авг 2017, 12:12

Здравйте преди по-малко от година си взех и аз Форд,като бях доста скептичен към тази марка автомобили.Многото грешна информация сред хората и дефектните коли внасяни в краят на 90-те години са предпоставка и за лошото мнение за тези автомобили.Та исках да си закупя автомобил,като имах определен бюджет и гледах най-новото,здравото,с по-малко ръжда и ако има някоя друга екстричка вътре супер. :) Така влязох в една автокъща във Варна и си харесах един Форд Фокус 2005.Бях доста впечатлен от дизайна вътре(много копчета и светлинки),това гледах защото и не разбирам много от автомобили,колкото и срамно да е за някой :) Та бях с майстор който трябваше да гледа двигател и т.н..След леки преговори си закупих хубав,лъскав 11 годишен автомобил.Смяна на консумативи,нови гуми и всякакви нормални разходи за нов автомобил и дойде време да си погледна аз хубаво колицата и гледам те дюзите сменяни и върху тях стой едно такова изгорено.Разбира се това не ми беше съобщено,но както се казва 'Да си гледал" :) :) така живот и здраве следващата ми кола ще бъде подложена на друг вид преглед :) За мое голямо учудване Форда се оказа доста приятен за шофиране.Разхода в града ми е 5.5,а извън градско 4.4-4,8,като на магистрала стихнах до 4.2/на 100км.(Това е с климатик и автопилот).Голям багажник,удобно вози,много маневрена,турбината и системата common rail допринасят за добро изтегляне при нужда.Като минуси мога да посоча тънката и слаба пластмаса навсякъде по автомобила.Няколко неща ми се счупиха за 2 месеца и то без никакво натискане и блъскане,но това да ми е проблема.Друг минус е филтъра на купето който е сложен странично от педала на газта :) Реших да си го сменям сам,като гледах клипчета в youtube и мога само да кажа че трябва да имаш точните инструменти и доста нерви :) За хора с коли като моята да знаят,че частите на Форд C MAX са идентични и могат да се ползват.Съответно да са същата година и двигател.След търсене на два маркуча по всякакви магазини и онлайн реших да обиколя автоморгите във Варна и за мой късмет колкото и трудно да е намерих точно Форд C MAX,а от там и необходимите части. Като цяло съм много доволен от автомобила и го препоръчвам,разбира се си вземайте по-новите модели,но ако бюджета ви е по-нисък това е перфектният автомобил!! Прикачвам няколко снимки и ако съм помогнал на някой с нещо ще е супер :)
Прикачени файлове
7.jpg
6.jpg
5.jpg
4.jpg
3.jpg
2.jpg
1.jpg

Потребителски аватар
Ozzie
потребител
потребител
Мнения: 1152
Регистриран: 06 май 2016, 21:28
Модел на автомобила: Focus Turnier MkIII facelift 1,6 TDCi 85 kW / EZ 02/15
Ex:Ford Focus C-Max 1,6 TDCi - 80 kW
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: Форд Фокус 1.6 tdci 109к.с. 2005г.

Мнение от Ozzie » 25 авг 2017, 12:55

Завиждам ти за фаровете, колко са "бистри". Моите май освен от външно полиране, имат нужда и от вътрешно почистване. :-/:
Иначе автомобила наистина не е лош, като цяло, изключая леееко пластмасовия салон, но както каза един от спътниците ми (беше руснак), когато купувах моята "Ну, Форд, ето дешёвая марка".
:drink:
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...

Ради-1
потребител
потребител
Мнения: 823
Регистриран: 20 юни 2013, 18:06
Модел на автомобила: Ford Focus 1.6 '00 lpg
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Re: Форд Фокус 1.6 tdci 109к.с. 2005г.

Мнение от Ради-1 » 25 авг 2017, 14:28

Безаварийно. Мк2 е правилен избор, а също ги харесвам, но нямах финанси и съм с предното поколение.
А с безумията на Мк1 се сблъсквам всеки ден Не знам има ли по-проблемна кола от нея, това просто е типичния форд от легендите

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk


Потребителски аватар
Иван_Иванов
потребител
потребител
Мнения: 37
Регистриран: 29 сеп 2016, 15:38
Модел на автомобила: Ford Focus 1.6 tdci 2005
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: Форд Фокус 1.6 tdci 109к.с. 2005г.

Мнение от Иван_Иванов » 25 авг 2017, 18:35

Ozzie огледай по автоморгите,ОЛХ или сайтовете за продажба на коли.Там съм виждал евтини фарове в добро състояние.Ради-1 Един приятел е с МК1 и за 6-7 години е сменил само консумативите(масла,филтри...) така че то на късмет е всичко.Лек ден от мен.

Отговори

Върни се в “МОЯТА КОЛА”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 63 госта