FORD FOCUS 1,6 бензин,2008г

Снимки и обща информация на Вашите коли
Потребителски аватар
Anton1
потребител
потребител
Мнения: 5
Регистриран: 27 ное 2022, 00:20
Модел на автомобила: Ford Focus 1,6 бензин,116 кс
Местоположение: София
Status: Извън линия

FORD FOCUS 1,6 бензин,2008г

Мнение от Anton1 » 03 дек 2022, 08:50

Привет колеги!
Купих си Фокус,хечбек,2008г,1,6 бензин,116 кс.Внос от Швейцария./Предходната ми беше от Австрия и също нямаше изгнило,което опровергава мита,да не се купуват коли от тези държави и,че само италианките не гният.След 3 проблемни в последсвие след закупуването ми коли от Италия,вече не гледам коли от тази държава,мое решение,не ме критикувайте./Няма изгнило изобщо.Колата ми отдолу е ТОП.Двигател и ходова част също-отлични,при все,че я купувам от автокъща в София.Имам обаче няколко въпроса към собствениците на този модел точно.Изчетох много по темите за прибирането на външните огледала,и как се прибират те.Да видях написаното за някакви тайни комбинации от ключа,но кои са те,видях,че може само ръчно да са,за джойстика на вратата също.Но нито една от опциите я нямам,не може поне ръчно да не мога да ги прибера.дори Дачия даже има ръчно прибиране.А други отговори по проблема не намерих тук.Не, нямам стрелкичка на джойстика на шофьорската врата.Нямам копче за прибиране на таблото.Не могат ръчно да се сгънат.И не,не са й залепени ,след удар,поради каето не могат да се приберат.Няма как и двете огледала да са удряни и залепени с капчица,и то точно в Швейцария някой да прави такивамизерии не ми се вярва.Абсурд,все пак колата не я е карал шофьор от южната част на Италия.Явно има някакъв друг начин.Дали не е опция за настройка за автоматично прибиране след заключване,коята опция се активира от борд компютъра,и швейцарецът да я е деактивирал тази опция.Но и това няма как да знам.Компютърът й в момента е на немски език само.Не мога да го сменя на ангийски,а и майстор-електричар и той не можа да й смени езика от външен софтуер.Каза,че лесно го прави на други марки коли,но на Форд не можел.Това е другия ми въпрос-как мога да променя инфото на бордкопютъра да показва на ангрийски език,или даже ,ако има и български,защо не,от къде да знам,може да има бг.Приятел си беше купил Поло от Германия,и да,оказа се,че имаше български,както и повечето европейски езици.
Третият ми проблем е механичен-отварянето на багажника отзад е леко пролемно,като хвана дръжката да го вдигна нагоре,и панела с лайсната на който е цялата дръжка над номера, леко се отделя от корпуса на колата с 4,5 мм.Ще кажете,че е нищо и,че това не е проблем,но за мен е,имам чувството ,че ще се откърти и ще ми остане в ръката.Дали има някаккъв начин някъде да се притегне ,който е скрит за мен,или просто само аз имам този проблем.Майстора ,който ми я обслужи колата каза,че и не може да пробие корпуса с видия ,защото там точне трябва да минават кабелите за светлините на номера и го е страх да не повреди някой кабел.Какви са начините да се оправи този проблем?
Благодаря предварително!

Потребителски аватар
synthez 3D
Потребител
Потребител
Мнения: 1745
Регистриран: 04 окт 2005, 08:57
Модел на автомобила: C-MAX Titanium 1.0 Ecobоost-125 HP 2014,
FOCUS 1,6-100 HP 2011,
C-MAX -компютърен 3D модел,
бивш C-MAX Ghia 1.8 16V-125HP 2008,
Местоположение: Г.Оряховица
Status: Извън линия

Re: FORD FOCUS 1,6 бензин,2008г

Мнение от synthez 3D » 03 дек 2022, 11:55

Огледалата се прибират само ръчно, просто трябва да натиснеш по-силно, макар че от това няма особено голям ефект, защото не стават особено по-малки :) Езикът се сменя без проблем от менюто на бордкомпютъра. Държачите на лайстната на багажника в много от случаите се чупят и няма начин да се притегне, освен ако не се смени с нова. Явно твоите държачи вече са счупени и затова се надига, когато отваряш багажника.
Изображение

Потребителски аватар
zz_stefanov
потребител
потребител
Мнения: 125
Регистриран: 04 авг 2020, 21:23
Модел на автомобила: Ford Focus Mk 2,5 газ/бензин 1,6 Ti-VCT 115 к.с.
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: FORD FOCUS 1,6 бензин,2008г

Мнение от zz_stefanov » 03 дек 2022, 12:14

Не забравяй че колата е напудряна в сервизите, които работят за автокъщите, та мнението ти за това как се отнасят към колите в съответната държава изобщо не е меродавно. Влизал съм по случайност в такъв 'сервиз' и знам какво е. Моята като е от градче В Италия в полите на Алпите да не мислиш, че са пропуснали да я напудрят. Всичко е полирано само светлинките на тези огледала бяха пропуснали и имат мърляв натурален вид, а едното им капаче хлопа и трябва да го сменям.
При 2,5 има и прибиращи се огледала, но за тях трябва да има изведено управление. Дори и да са прибиращи се, огледалата трябва да могат да се пробират и на ръка, това е предпазване срещу изкъртване от други коли и пешеходци.
Твоите или са много стегнати или залепени.
Не знам какъв ти е компютъра но при мен си има опция за смяна на езика, щом от италиански сам си го прехвърлих на английски. Търсиш Sprache и там ще да е :) Изтегли си инструкцията на колата на български, има я в сайта на Форд за България.
Ако имаш управление на огледалата, то става от този бутон на вратата на водача, ако го нямаш няма и управление:
Огледала.png

Потребителски аватар
Anton1
потребител
потребител
Мнения: 5
Регистриран: 27 ное 2022, 00:20
Модел на автомобила: Ford Focus 1,6 бензин,116 кс
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: FORD FOCUS 1,6 бензин,2008г

Мнение от Anton1 » 03 дек 2022, 12:50

synthez 3D написа:
03 дек 2022, 11:55
Огледалата се прибират само ръчно, просто трябва да натиснеш по-силно, макар че от това няма особено голям ефект, защото не стават особено по-малки :) Езикът се сменя без проблем от менюто на бордкомпютъра. Държачите на лайстната на багажника в много от случаите се чупят и няма начин да се притегне, освен ако не се смени с нова. Явно твоите държачи вече са счупени и затова се надига, когато отваряш багажника.
МЕРСИ МНОГО !

Потребителски аватар
Anton1
потребител
потребител
Мнения: 5
Регистриран: 27 ное 2022, 00:20
Модел на автомобила: Ford Focus 1,6 бензин,116 кс
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: FORD FOCUS 1,6 бензин,2008г

Мнение от Anton1 » 03 дек 2022, 12:51

бЛАГОДАРЯ ТИ ,КОЛЕГА!

Отговори

Върни се в “МОЯТА КОЛА”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 16 госта