Автосервиз Ферди

Кой къде си е изпатил
Отговори
Потребителски аватар
the_killer
потребител
потребител
Мнения: 265
Регистриран: 17 сеп 2007, 12:56
Модел на автомобила: Audi A4 1.8 125k.c.
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Автосервиз Ферди

Мнение от the_killer » 06 мар 2013, 17:21

Още един сервиз където да не ходите . Автосервиз Ферди при ПЖИ в София.

Случая с предишния ми автомобил. Колата придърпваше от време на време , понякога трудно палеше. Закарвам я във въпросния сервиз и я оставям за ремонт и случката е следната.

Обаждат ми се от сервиза и ми казват че бил запушен катализатора. Бил за смяна и ме питат дали да го махнат. След малко ми звъни телефона , махнали го ама не е това проблема , даже не ми и върнаха катализатора. Сега проблема бил в датчика на въздуховода бил заминал , ама не били сигурни - за информация тоя датчик нов е 300 лева. След още известно време ми звъни пак телефона , запушена инжекцията била за чистене и колекторите и те. След още около ден и половина работа колата ми била готова и да ида да си я взема. Ремонта бил 360 лева . Отивам да си взема автомобила и викам ще направя едно кръгче да видя как е и идвам. Минавам през една локва и ми падат гърнетата - оставям на вас да прецените как са заварени след свалянето на катализатора и какво и дали е направено след премахването му. След още малко каране колата започва да сеца пак и установявам че проблема не е решен и директно си тръгнах.

Цитирам последвалия разговор с шефа на сервиза по телефона:

След 10 минути ми звъни телефона и в стил gsb шефа на сервиза ми вика какво става . Викам какво става ли . Повече да не сте ми се обадили , пари няма да видите и колата няма да видите. Ама момче моля те ела ще намерим проблема . Кой проблем ще намериш ти бе ? Тоя който го търсите 3 дена и незнаете за какво иде реч ? Ще ми оправиш генерацията ? Ще ми върнеш катализатора ?
Шефа :
Ама ние не сме сваляли катализатора . Ние я карахме колата на друг сервиз .
Аз:
Ами като я карахте защо не взехте катализатора? Знаеш ли колко пари струва нов ? Не ми се обаждайте повече че ще ви осъдя като едното нищо.
И така драги колеги приключи разговора.

Няма да повярвате къде ми поправиха колата . Отивам в една автоморга по стечение на обстоятелствата да купя части за на баща ми стария автомобил и обяснявам на момчетата какъв ми е проблема на автомобила и човека който ми продава частите вика цитирам :
Момче знам къде ти е проблема на автомобила и ще ти го поправя за сумата от 60 лева , а аз го гледам учудено и мисля тоя па луд ли е , глава ли го боли ? Обаче казвам добре : ето ти колата аз отивам да пия една бира като дойда след 30 минути ще е готова нали ? Да бе момче. Отивам след 30 минути и тоя вика готов си 60 лева.
Викам нямаш грижи правя едно кръгче ако е ок ти плащам частите за колата на баща ми и за моята. Той вика ок . Правя едно кръгче и чудо колата е наред . Питам какъв беше проблема , а той ми отговаря бензиновата ти помпа момче и ми вади старата и вика ето ти твоята може да се поправи ако искаш, и до ден днешен колата работи с тази помпа втора употреба и така и продадох автомобила.

Така че колеги внимавайте къде карате колата си и на кого я доверявате.
Mess with the best, die like the rest

Изображение

Отговори

Върни се в “НЕ ходете там”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 6 госта