Проблем със седалките на Мондео 96г.

Екстериор и интериор.
GRENLOULD
потребител
потребител
Мнения: 13
Регистриран: 16 яну 2011, 23:39
Модел на автомобила: Ford Mondeo 1.8TD 96г. Климатик....
Status: Извън линия

Проблем със седалките на Мондео 96г.

Мнение от GRENLOULD » 22 яну 2011, 20:34

Здравейте колеги, скоро ми се повредиха и двете седалки...т.е. там където са им врътките за навиване, да се вдига и накланя облегалката на седалката, като навивам да пускам седалката я пуска, но като навивам да я изправя неще :? Дефакто седалките могат само да се смъкват, а не и да се вдигат :x Да знае някой от какво може да е проблема, някой прожинка ала бала...и какво мога да направя в този случеи собственоръчно? Благодаря предварително :?:

varbanov
потребител
потребител
Мнения: 16
Регистриран: 21 яну 2011, 18:50
Модел на автомобила: Ford Mondeo 1.8i 16v
Status: Извън линия

Re: Проблем със седалките на Мондео 96г.

Мнение от varbanov » 23 яну 2011, 19:31

най- простото легни и се запознай с самите апарати и най- верятно има нещо разкачено. огледай и ще разереш пиши да кажеш каде е бил проблема.


П.П. Аз имам Мондео 94 и имах проблем с дясната седалка(неискаше да се мести напред, назад) разгледах и видях че се е разкачила една телчица.

bai_Petko
потребител
потребител
Мнения: 265
Регистриран: 27 юли 2007, 16:14
Модел на автомобила: Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 1996, комби автомат
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Проблем със седалките на Мондео 96г.

Мнение от bai_Petko » 24 яну 2011, 10:21

Има една клиновидна тапа която се е поизвадила. Точно под врътката е. Сложи й някакъв уплътнител и я набий пак.
У нас обаче КАТ служи за да те преебе, а не за да оправи движението.
М. Карбовски

GRENLOULD
потребител
потребител
Мнения: 13
Регистриран: 16 яну 2011, 23:39
Модел на автомобила: Ford Mondeo 1.8TD 96г. Климатик....
Status: Извън линия

Re: Проблем със седалките на Мондео 96г.

Мнение от GRENLOULD » 10 фев 2011, 18:00

Колеги гледах както ми казахте и за тапички дори...но не можах да открия такива :roll: Това пласмасовото дето е отстрани на седалка ми пречи и не мога да видя от него...пробвах с напипвания, но без резултат...интересното е, че едната седалка, врътката и се върти свободно (като у тях си, а не дига/смъква седалката), а другата врътка пък обратното, не иска да помръдне, все едно е заяла! Чудя се и аз да махам тва пласмасовото от страни ли? Но пък тая врътка ми пречи да го махна, ако имате идей споделяйте...ще са ми от помощ *00139* :):

Потребителски аватар
Doin
потребител
потребител
Мнения: 1817
Регистриран: 13 мар 2009, 23:18
Модел на автомобила: Ford Focus 1.8 TDdi Ghia '00
Местоположение: Слатина, София
Status: Извън линия

Re: Проблем със седалките на Мондео 96г.

Мнение от Doin » 10 фев 2011, 23:17

Най-лесно ще е да демонтираш седалката, да я извадиш, обърнеш и ще видиш проблема. С напипване едва ли ще стане нещо дето дори не знаеш какво е.

Отговори

Върни се в “КУПЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 5 госта