Пране на тапицерия

Екстериор и интериор.
Потребителски аватар
Ianaki
потребител
потребител
Мнения: 1097
Регистриран: 09 авг 2007, 21:55
Модел на автомобила: Ford Eskort 1.8TD 96г. Turnier лека полека върви към всички екстри
Местоположение: София
Status: Извън линия

Пране на тапицерия

Мнение от Ianaki » 13 юли 2011, 19:00

Здравейте. Искам да си изпера цялостно тапицерията на колата. В това число се включват само седалките и мокета, без тавана (кожен е) и корите на вратите (тях ги изчистих). Въпросът е кое ще е по-лесно и качествено. Да сваля седалките и мокета и да ги изпера на автомивка (такава с левчета) или да се опитам са смъкна тапицерията от седалките и да я изпера в пералнята?
Някой свалял ли е тапицерия на Ескорт? Ако да - да каже лесно ли става?
Поздрави!

Потребителски аватар
gurcayy
потребител
потребител
Мнения: 235
Регистриран: 11 май 2011, 23:16
Модел на автомобила: Focus, 307
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Пране на тапицерия

Мнение от gurcayy » 13 юли 2011, 20:05

Взимаш един Вениш за килими (7.90 лв) и после с прахосмукачката стават като нови

Потребителски аватар
cossy
потребител
потребител
Мнения: 4564
Регистриран: 22 яну 2005, 22:20
Модел на автомобила: Ескорт 1.6 -> 2.0 16V
Status: Извън линия

Re: Пране на тапицерия

Мнение от cossy » 14 юли 2011, 22:44

С обикновена прахосмукачка май няма как да стане :D
Изображение

Потребителски аватар
Doin
потребител
потребител
Мнения: 1817
Регистриран: 13 мар 2009, 23:18
Модел на автомобила: Ford Focus 1.8 TDdi Ghia '00
Местоположение: Слатина, София
Status: Извън линия

Re: Пране на тапицерия

Мнение от Doin » 14 юли 2011, 22:45

То за ставането ще стане, но язък за прахосмукачката.

Потребителски аватар
Ianaki
потребител
потребител
Мнения: 1097
Регистриран: 09 авг 2007, 21:55
Модел на автомобила: Ford Eskort 1.8TD 96г. Turnier лека полека върви към всички екстри
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Пране на тапицерия

Мнение от Ianaki » 16 юли 2011, 18:35

Идеята ми е да го правя по-радикално.

Потребителски аватар
Doin
потребител
потребител
Мнения: 1817
Регистриран: 13 мар 2009, 23:18
Модел на автомобила: Ford Focus 1.8 TDdi Ghia '00
Местоположение: Слатина, София
Status: Извън линия

Re: Пране на тапицерия

Мнение от Doin » 18 юли 2011, 10:06

Относно мокета - ще се изпере на автомивка, но същия ефект ще има и ако си го изпереш сам, мокета е тънък, водата минава свободно през него и при качествено пране не задържа мърсотията. По-сложно е при седалките - ако свалиш само дамаската то мърсотията в дунапрените ( а там има много, вярвай ми) остава непочистена. Отделно този вариант е свързан с определени рискове дали последвалия монтаж ще е достатъчно качествен.
Ако минеш седалките на автомивка за левче ще изпереш дамаската, но ще набиеш мърсотията отново в дунапрена и то по-дълбоко. Същия ефект ще има и да ги изпереш с Вениш за килими, мека четка и да обереш мърсотията със суха кърпа.
За мен най-удачния вариант е Вениша, но после да изсмучеш мърсотията с перяща прахосмукачка - става лесно, бързо, няма рисковани манипулации и е ефективно.

Потребителски аватар
Yamato
потребител
потребител
Мнения: 271
Регистриран: 03 юни 2011, 00:48
Модел на автомобила: Ford Focus 1.8 TDDI '01 (коНби)
Местоположение: ШОПландия
Status: Извън линия

Re: Пране на тапицерия

Мнение от Yamato » 27 юли 2011, 13:58

Някакви впечатления за тази мивка?
http://www.lapni.bg/offer/631#" onclick="window.open(this.href);return false;
Основно ми трябва хубаво пране, че тапицерията е леко оклепана и откачам като я гледам.

ico_6_6_6
потребител
потребител
Мнения: 2
Регистриран: 06 фев 2012, 23:38
Модел на автомобила: Фиеста
Status: Извън линия

Re: Пране на тапицерия

Мнение от ico_6_6_6 » 06 фев 2012, 23:48

http://www.clubford.org/portal/content/view/156/115" onclick="window.open(this.href);return false;

Потребителски аватар
Yamato
потребител
потребител
Мнения: 271
Регистриран: 03 юни 2011, 00:48
Модел на автомобила: Ford Focus 1.8 TDDI '01 (коНби)
Местоположение: ШОПландия
Status: Извън линия

Re: Пране на тапицерия

Мнение от Yamato » 07 фев 2012, 01:08

Някак си нямам потребност в тази киша да я мия всяка седмица при положение, че докато измина 100 метра извън мивката пак щее същата пчоти. :D
Как така са изпрали седалките без почти да мокрят? ;;): Ако имаш предвид пароструйката, мен не ми допада. Само размазва и набива мръсотията по-навътре в тапицерията :(

bozhinov73
потребител
потребител
Мнения: 29
Регистриран: 23 юни 2006, 00:32
Модел на автомобила: FORD FOCUS 2.0TDCI 2013
FORD FOCUS 1.8TDCI 2004
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Re: Пране на тапицерия

Мнение от bozhinov73 » 07 фев 2012, 10:15

Колега, да кажеш и цена за услугата и евентуално телефон за контакт с момчетата.
Изображение
skype- aleksandar505
GSM 0888008970

ico_6_6_6
потребител
потребител
Мнения: 2
Регистриран: 06 фев 2012, 23:38
Модел на автомобила: Фиеста
Status: Извън линия

Re: Пране на тапицерия

Мнение от ico_6_6_6 » 08 фев 2012, 16:26

Колега,
аз я мия, като е малко по-топло, т.е "+" температури. Сега няма смисъл да се харча, поне докато Фъндъкова не изчисти малко 8)
За парогенератор говоря, което не е същото с пароструика. Също така тяхната машина беше с прахосмукачка комбинирана и каквото напръскваш с парата го изсмукваше веднага. Даже после ми показаха с кофата на прахосмукачката колко мръсотия са изсмукали. Пускам клипче на подобна фирма майче в турция, и на мен в началото ми се струваше нереално но като го видях реших да го пробвам
http://www.youtube.com/watch?v=tH7uFxSL ... re=related" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;
Иначе телефона на хората е -------------.

Много рекламно изглеждат и двата ти поста, деня на регистрация съвпада много подозрително със първия пост, който е чиста проба реклама. За реклама: http://www.clubford.org/portal/content/view/156/115" onclick="window.open(this.href);return false;

Потребителски аватар
supertorr
потребител
потребител
Мнения: 44
Регистриран: 19 апр 2011, 18:32
Модел на автомобила: Mondeo MK3 2.0 TDCI
Rover 800 2.5 SDI
Status: Извън линия

Re: Пране на тапицерия

Мнение от supertorr » 11 мар 2012, 17:00

ico_6_6_6 написа:Колега,
аз я мия, като е малко по-топло, т.е "+" температури. Сега няма смисъл да се харча, поне докато Фъндъкова не изчисти малко 8)
За парогенератор говоря, което не е същото с пароструика. Също така тяхната машина беше с прахосмукачка комбинирана и каквото напръскваш с парата го изсмукваше веднага. Даже после ми показаха с кофата на прахосмукачката колко мръсотия са изсмукали. Пускам клипче на подобна фирма майче в турция, и на мен в началото ми се струваше нереално но като го видях реших да го пробвам
http://www.youtube.com/watch?v=tH7uFxSL ... re=related" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;
Иначе телефона на хората е -------------.

Много рекламно изглеждат и двата ти поста, деня на регистрация съвпада много подозрително със първия пост, който е чиста проба реклама. За реклама: http://www.clubford.org/portal/content/view/156/115" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;
Много хубаво, че се защитават интересите на форума, но все пак хубаво щеше да се разбере къде има такава услуга... още повече иновативна в БГ
Изображение

Заключена

Върни се в “КУПЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot], Google Adsense [Bot] и 8 госта