ТЕЧ НА ВОДА В КУПЕТО на ФИЕСТАТА

Екстериор и интериор.
Потребителски аватар
kosiog
потребител
потребител
Мнения: 8
Регистриран: 06 мар 2007, 16:35
Модел на автомобила: fiesta MK4 1.4 16V zetec-s
Местоположение: София
Status: Извън линия

Мнение от kosiog » 26 мар 2007, 10:09

опа тука нещо обърках.. та:
да и моя го пробиха там като слагаха алармата копелета..мазал съм яко силикон там, но пак се мокри-почва да мирише на мухал вече. :x

Потребителски аватар
paci
Модератор
Модератор
Мнения: 7883
Регистриран: 18 яну 2005, 07:52
Модел на автомобила: Fiesta MK4 Zetec-S 1.4 16V 90 коня
Местоположение: Плевен
Status: Извън линия

Мнение от paci » 26 мар 2007, 12:53

Със силикон е мазал и един познат със същата такава. С какво ли още не и не и не едвам е спрял теча.
Аз леко го омазах от всякъде около кабелчето което са наврели там, хубаво и много Ентелигентно с лепило МОМЕНТ. Има мек вариант и твърд, аз мазах с мекия който е почти същото като едно време имаше едно лепило Хелметкс.

Потребителски аватар
kosiog
потребител
потребител
Мнения: 8
Регистриран: 06 мар 2007, 16:35
Модел на автомобила: fiesta MK4 1.4 16V zetec-s
Местоположение: София
Status: Извън линия

Мнение от kosiog » 26 мар 2007, 16:28

дам ше трябва да повтора явно. възможно ли е от някъде другаде да тече? рових се и по някви други форуми май се случва от време на време..нещо като с парното през лятото :o са и това ше трябва да права

Потребителски аватар
paci
Модератор
Модератор
Мнения: 7883
Регистриран: 18 яну 2005, 07:52
Модел на автомобила: Fiesta MK4 Zetec-S 1.4 16V 90 коня
Местоположение: Плевен
Status: Извън линия

Мнение от paci » 26 мар 2007, 20:56

kosiog написа: ... нещо като с парното през лятото ...
Какво означава това ? Какво му е на парното лятото ?
Други варианти са сменяван преден джам от некадърници.
Уплътнението на вратата.
Ако огледам може и друго да измисля :) Ако е блъскана и е направена все едно си ги ритал по задниците докъто са се навили да я поемат.

Потребителски аватар
kosiog
потребител
потребител
Мнения: 8
Регистриран: 06 мар 2007, 16:35
Модел на автомобила: fiesta MK4 1.4 16V zetec-s
Местоположение: София
Status: Извън линия

Мнение от kosiog » 27 мар 2007, 10:46

духа топло дори когато врътката е на студено..некъв клапан има отпред където влизат тръбите към купето..бил много срещан проблем незнам си кво..90 лв струвало.още не съм го сменял.
а за мокренето сега, къда са тия отвори от където се отича водата някъде отпред там при снопа с кабелите?

Потребителски аватар
paci
Модератор
Модератор
Мнения: 7883
Регистриран: 18 яну 2005, 07:52
Модел на автомобила: Fiesta MK4 Zetec-S 1.4 16V 90 коня
Местоположение: Плевен
Status: Извън линия

Мнение от paci » 27 мар 2007, 15:25

kosiog написа:а за мокренето сега, къда са тия отвори от където се отича водата някъде отпред там при снопа с кабелите?
Малко ти е хаотичен въпроса. Май нямаш поглед над нещата под предния джам в моторния отсек. Аз също нямам защото си реших проблема за 1 ден и повече не съм ровил там за такъв проблем, затова и няма да ти отговоря за сега. Като се сетя и огледам, ще ти пиша.
А за клапана за парното гледам сме си писали. :)

latinov
потребител
потребител
Мнения: 16
Регистриран: 06 май 2007, 20:51
Модел на автомобила: Fiesta, 1.4, 97'
Status: Извън линия

Мнение от latinov » 16 юни 2007, 18:25

до сега не бях забелязал, но миналата седмица имаше страхотен дъжд и... изненада... шофьорското място наводнено. Тъй като предния ден газих в сериозни локви, реших че е от това проблема. Бърсах, суших, както и да е оправи се. Преди два дена пак дъжд и пак малко мокро. Отвиваш тапицерията на пода да вида какво става, не мога да открия проблема. Имаше обаче една ламарина там, доста нагорела, явно от давна тече. Днес сутринта почистих хубаво около маншоните, през които излизат кабелите, че се беше събал буклук и си викам евала, фикснах проблема. Да ама не :( Сега пак се изсипа дъжд и пак съм мокър м...ка му. Обаче хубавото е, че фанах проблема. Там от където излиза чистачката, под нея има малка дупчица за отводняване. От тая дупчица се стича по механизма на чистачките отвътре и от него точно в центъра на маншона откъдето излизат кабелите. Кабелите на мен не са ми здраво залепени за маншона, само излизат, като той ги обхваща плътно (явно не достатъчно плътно). Разкарах тапицерията на пода, забърсах хубаво и с едно шишенце леко сипах в дупчицата под чистачката отвън... И изненада в купето тече. Единия вариант да силиконирам здраво маншона, другия може би да сложа някаква плоскост че да не капе директно в него а да отвежда настрани. Дано това да оправи проблема.

latinov
потребител
потребител
Мнения: 16
Регистриран: 06 май 2007, 20:51
Модел на автомобила: Fiesta, 1.4, 97'
Status: Извън линия

Re: теч

Мнение от latinov » 16 юни 2007, 18:29

абоба написа:Здравейте колеги.Днес закарах колата на майстор.Качихме я на канала и обстойно я огледахме.Оказа се че около праговете има доста поизгнило.Това се видя като разчоплихме с отверка някаква боя по дъното.Махнахме и тапицерията по пода и там в дъното в ляво забелязахме чиста финна кал.Майстора каза че трябва да се позакърпи.Надявам се че ще се оправи но и майстора не е сигурен.Дано поне не ме ужули яко.
Според мен нагорелото и калта са резултат от теча, не причината. Идеално ще е да я поизкърпиш, но се съмнявам че ще оправи теча. Мисля че проблема е в маншоните с кабели. Все пак ъпдейтни ни по въпроса.

GOLDENMEN80
потребител
потребител
Мнения: 14
Регистриран: 07 сеп 2009, 12:48
Модел на автомобила: fiesta MK3; 1.3 бензин
Status: Извън линия

Re: ТЕЧ НА ВОДА В КУПЕТО на ФИЕСТАТА

Мнение от GOLDENMEN80 » 07 сеп 2009, 13:02

Здравейте колеги и от мен!
Първо извинявам се ако съм сгрешил темата - търсих и едиственото което намерих като тема беше това.
И аз като вас имам теч в купето, с тази разлика че при мен е в багажника.
Мисля че капе някаде от уплътнението, но не съм сигурен. Някои имал ли е такъв проблем от вас?
дали може да е от уплътнението(гумата) която се намира на багажника?

Потребителски аватар
paci
Модератор
Модератор
Мнения: 7883
Регистриран: 18 яну 2005, 07:52
Модел на автомобила: Fiesta MK4 Zetec-S 1.4 16V 90 коня
Местоположение: Плевен
Status: Извън линия

Re: ТЕЧ НА ВОДА В КУПЕТО на ФИЕСТАТА

Мнение от paci » 07 сеп 2009, 16:06

Каква е Фиестата?!
Писна ми да питам какъв е Форда, каква е модификацията на модела, какъв е двигателя .... :evil: :twisted: :twisted: *00200* *00200*

Потребителски аватар
detective911
потребител
потребител
Мнения: 147
Регистриран: 26 авг 2009, 12:56
Модел на автомобила: Фиеста МК3 сребрист металик-с РЕГ.ном. С1429 НМ-1800кубика,105 коня,16 винтилчета
Местоположение: София-Гоце делчев
Status: Извън линия

Re: ТЕЧ НА ВОДА В КУПЕТО на ФИЕСТАТА

Мнение от detective911 » 07 сеп 2009, 16:09

paci написа:Каква е Фиестата?!
Писна ми да питам какъв е Форда, каква е модификацията на модела, какъв е двигателя .... :evil: :twisted: :twisted: *00200* *00200*
колега,аз имам офис,ти сложа едно бюро до мойто пък да прайм и някой левз за неделните срещи :P :P _friends_ _friends_

и аз го имам тоз проблем,ама си го оправял леко по леко,пък и при мене,колата е в сериьозни кърпения сега :)

GOLDENMEN80
потребител
потребител
Мнения: 14
Регистриран: 07 сеп 2009, 12:48
Модел на автомобила: fiesta MK3; 1.3 бензин
Status: Извън линия

Re: ТЕЧ НА ВОДА В КУПЕТО на ФИЕСТАТА

Мнение от GOLDENMEN80 » 08 сеп 2009, 08:55

paci написа:Каква е Фиестата?!
Писна ми да питам какъв е Форда, каква е модификацията на модела, какъв е двигателя .... :evil: :twisted: :twisted: *00200* *00200*

Споко бе колега! Аз мога да чета - и след като съм писал въпроса си тук в темата "ТЕЧ НА ВОДА В КУПЕТО на ФИЕСТАТА" логично е форд-а да е Фиеста!
Не съм споменал каква е по точно Фиестата защото какво е общото на това - какъв е двигателя и теча в багажника? Мисля че ясно съм посочил какъв е проблема - "И аз като вас имам теч в купето, с тази разлика че при мен е в багажника."
А модификацията - или ще е с три или ще е с пет врати, при което не виждам проблем - така или иначе в багажника си има теч от някаде.

Айде за уточнение и малко данни - 1.3 двигател, бензин, година 95, с 5 врати, с 2 въздушни възглавници и ел стъкла е модела.

Потребителски аватар
Dundee
потребител
потребител
Мнения: 852
Регистриран: 22 яну 2006, 14:48
Модел на автомобила: Mondeo Mk4 2.5T
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: ТЕЧ НА ВОДА В КУПЕТО на ФИЕСТАТА

Мнение от Dundee » 08 сеп 2009, 09:16

Провери уплътненията на задните фарове и също на вратата на багажника. Ако си удрян отзад има голяма вероятност вече да не уплътняват хубаво заради недобре изправени ламарини.
Изображение

GOLDENMEN80
потребител
потребител
Мнения: 14
Регистриран: 07 сеп 2009, 12:48
Модел на автомобила: fiesta MK3; 1.3 бензин
Status: Извън линия

Re: ТЕЧ НА ВОДА В КУПЕТО на ФИЕСТАТА

Мнение от GOLDENMEN80 » 08 сеп 2009, 12:56

Ами за удряне, не е удряна колата и не е карана на майстор за оправяне на ламарини.
Хубаво уплътнението ще го проверя, даже и мисля да купя ново и да го сменя. Защото не е работа ката като има теч.
А има ли някаква вероятност - да прокапва от уплътнението на самото стъкло? И ако го има това като вариант, как да процедирам?

Потребителски аватар
detective911
потребител
потребител
Мнения: 147
Регистриран: 26 авг 2009, 12:56
Модел на автомобила: Фиеста МК3 сребрист металик-с РЕГ.ном. С1429 НМ-1800кубика,105 коня,16 винтилчета
Местоположение: София-Гоце делчев
Status: Извън линия

Re: ТЕЧ НА ВОДА В КУПЕТО на ФИЕСТАТА

Мнение от detective911 » 08 сеп 2009, 13:23

GOLDENMEN80 написа:
paci написа:Каква е Фиестата?!
Писна ми да питам какъв е Форда, каква е модификацията на модела, какъв е двигателя .... :evil: :twisted: :twisted: *00200* *00200*

Споко бе колега! Аз мога да чета - и след като съм писал въпроса си тук в темата "ТЕЧ НА ВОДА В КУПЕТО на ФИЕСТАТА" логично е форд-а да е Фиеста!
Не съм споменал каква е по точно Фиестата защото какво е общото на това - какъв е двигателя и теча в багажника? Мисля че ясно съм посочил какъв е проблема - "И аз като вас имам теч в купето, с тази разлика че при мен е в багажника."
А модификацията - или ще е с три или ще е с пет врати, при което не виждам проблем - така или иначе в багажника си има теч от някаде.

Айде за уточнение и малко данни - 1.3 двигател, бензин, година 95, с 5 врати, с 2 въздушни възглавници и ел стъкла е модела.
не се ядосвай колега,той "ПАЦИ" се бъзика,на мене в багажника ми капе от уплатнението,а и не ми затваря хубаво,имам предвид,че по принцип фиестите са слаби от към уплатнения,а доста възможно е да ти прокапва и от механизма на чистачките,от там забелязах при мен поне _friends_ _friends_
ПС:като го намериш да споделиш :P :P

Потребителски аватар
paci
Модератор
Модератор
Мнения: 7883
Регистриран: 18 яну 2005, 07:52
Модел на автомобила: Fiesta MK4 Zetec-S 1.4 16V 90 коня
Местоположение: Плевен
Status: Извън линия

Re: ТЕЧ НА ВОДА В КУПЕТО на ФИЕСТАТА

Мнение от paci » 08 сеп 2009, 15:47

GOLDENMEN80 написа: Споко бе колега! Аз мога да чета - и след като съм писал въпроса си тук в темата "ТЕЧ НА ВОДА В КУПЕТО на ФИЕСТАТА" логично е форд-а да е Фиеста!
Не съм споменал каква е по точно Фиестата защото какво е общото на това - какъв е двигателя и теча в багажника? Мисля че ясно съм посочил какъв е проблема - "И аз като вас имам теч в купето, с тази разлика че при мен е в багажника."
А модификацията - или ще е с три или ще е с пет врати, при което не виждам проблем - така или иначе в багажника си има теч от някаде.

Айде за уточнение и малко данни - 1.3 двигател, бензин, година 95, с 5 врати, с 2 въздушни възглавници и ел стъкла е модела.
OK!
Другия път като питаш нещо пак не обаждай каква е и може да си седиш с питането.
Щях да те пратя да дириш на едно място дето на твоята го няма щом е МК3.
Попълни си профила!
Възглавниците и ел. стъклата не ме интерсуват :)

Потребителски аватар
jordj
потребител
потребител
Мнения: 1190
Регистриран: 27 юни 2005, 22:10
Модел на автомобила: Форд Фокус МК2 1,6tdci
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: ТЕЧ НА ВОДА В КУПЕТО на ФИЕСТАТА

Мнение от jordj » 08 сеп 2009, 18:51

абоба,Този модел фиести имат едно маркуче от казанчето на радиатора на парното което излиза под купето,ако то е в купето е нормално да ти капе на краката или на пътника до теб.
Друго за което се сещам ,мястото кадето са моторчето за чистачки и вентилатора ако се енапълнило с листа то водата не може да излезне към коша и водата си намира пътя.
*00133*

GOLDENMEN80
потребител
потребител
Мнения: 14
Регистриран: 07 сеп 2009, 12:48
Модел на автомобила: fiesta MK3; 1.3 бензин
Status: Извън линия

Re: ТЕЧ НА ВОДА В КУПЕТО на ФИЕСТАТА

Мнение от GOLDENMEN80 » 09 сеп 2009, 10:32

Само да го разбера колега detective911 от каде е бил проблема или пък какво съм направил и веднага ще споделя.

Емиииииии, той хубаво се базика колегата, ама ако ще е за базик - да си направим една темичка и вътре да се базикаме всички. Темата е за дискутиране на проблеми, и на никои няма да му е приятно да пита за някакъв проблем, а да получи за отговор някакъв базик!

П.П. а това за - МК3, даже и нямам идея какво е :roll:

Потребителски аватар
paci
Модератор
Модератор
Мнения: 7883
Регистриран: 18 яну 2005, 07:52
Модел на автомобила: Fiesta MK4 Zetec-S 1.4 16V 90 коня
Местоположение: Плевен
Status: Извън линия

Re: ТЕЧ НА ВОДА В КУПЕТО на ФИЕСТАТА

Мнение от paci » 09 сеп 2009, 14:59

GOLDENMEN80 написа:Емиииииии, той хубаво се базика колегата, ама ако ще е за базик - да си направим една темичка и вътре да се базикаме всички. Темата е за дискутиране на проблеми, и на никои няма да му е приятно да пита за някакъв проблем, а да получи за отговор някакъв базик!

П.П. а това за - МК3, даже и нямам идея какво е :roll:
http://catalog.auto.ru/catalog/cars/ford/fiesta/" onclick="window.open(this.href);return false;

Може да не знаеш всичко, но поне се сети да напишеш годината и двигателя.
От де да знаем ние за кое купе да пишем?
Утре ще питаш пък за двигателя нещо и аре пак питанки или пък може да не питат направо да си седиш без отговор.

През стоповете не може ли да навлиза вода?
Що не ги свалите и да огледате, уплътнения ли има, как са, що са.

Потребителски аватар
detective911
потребител
потребител
Мнения: 147
Регистриран: 26 авг 2009, 12:56
Модел на автомобила: Фиеста МК3 сребрист металик-с РЕГ.ном. С1429 НМ-1800кубика,105 коня,16 винтилчета
Местоположение: София-Гоце делчев
Status: Извън линия

Re: ТЕЧ НА ВОДА В КУПЕТО на ФИЕСТАТА

Мнение от detective911 » 09 сеп 2009, 15:08

paci написа:
GOLDENMEN80 написа:Емиииииии, той хубаво се базика колегата, ама ако ще е за базик - да си направим една темичка и вътре да се базикаме всички. Темата е за дискутиране на проблеми, и на никои няма да му е приятно да пита за някакъв проблем, а да получи за отговор някакъв базик!

П.П. а това за - МК3, даже и нямам идея какво е :roll:
http://catalog.auto.ru/catalog/cars/ford/fiesta/" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;

Може да не знаеш всичко, но поне се сети да напишеш годината и двигателя.
От де да знаем ние за кое купе да пишем?
Утре ще питаш пък за двигателя нещо и аре пак питанки или пък може да не питат направо да си седиш без отговор.

През стоповете не може ли да навлиза вода?
Що не ги свалите и да огледате, уплътнения ли има, как са, що са.
не се връзвай толкова де _friends_
май не само на мене ми е удобно бюрото :D: _friends_ :0): *00130*

Отговори

Върни се в “КУПЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 4 госта