Дайте съвет за Мондео?

Екстериор и интериор.
Потребителски аватар
камино
потребител
потребител
Мнения: 26
Регистриран: 11 мар 2005, 14:19
Модел на автомобила: Мондео GLX 1.8 16V
Местоположение: България
Status: Извън линия

Дайте съвет за Мондео?

Мнение от камино » 07 май 2005, 20:32

Имам проблем с моето Мондео(хечбек) не е голям ама дразнещ. Нещо отзад много скърца ама незнам какво е, да ли е кората или задния капак. При малки дупки или неравности. Много е дразнещо може би не е от кората, но не мога да го определя тояно. Дайте идея :oops:

Потребителски аватар
Overclock
потребител
потребител
Мнения: 358
Регистриран: 15 апр 2005, 19:19
Модел на автомобила: Sierra 1,8TD, BMW 316 96'
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от Overclock » 07 май 2005, 22:51

От много неща може да е - кора, капак, облегалки...Кората нали се сваля, махни я и ще видиш дали е от нея.Ако продължава да скърца даваш ключовете на жената (гаджето) и скачаш с едно фенерче в багажника.Няма начин да не откриеш проблема :wink:

Потребителски аватар
СЕВА
потребител
потребител
Мнения: 266
Регистриран: 04 мар 2005, 18:26
Модел на автомобила: FORD model T 1914
Местоположение: София
Status: Извън линия

Мнение от СЕВА » 07 май 2005, 23:44

Слабо ти е радиото в колата. :lol: :lol:
ФОРД КАЧИ СВЕТА НА КОЛЕЛА

toko
потребител
потребител
Мнения: 55
Регистриран: 31 яну 2005, 09:27
Модел на автомобила: Mondeo MKI 1.6 16V
Местоположение: София
Status: Извън линия

Мнение от toko » 09 май 2005, 17:36

И моето скърца и много дразни. Проблемът поне според мен, е че самия хечбек стои малко накриво - десния край е по-високо от левия. На ляв завой при скорост над 100 както и при дупки скърца като за умряло. Не знам как може да се оправи, не съм се мъчил. Освен това в ревютата за Мондеото пишат че те така си скърцат и аз затова надувам музиката и си карам :)

Потребителски аватар
Brock
потребител
потребител
Мнения: 2226
Регистриран: 15 фев 2005, 11:49
Модел на автомобила: Mondeo 1.6 16V - 94г. - комби АГУ
Местоположение: София, Гео Милев
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от Brock » 10 май 2005, 09:17

Ако капака седи на криво, може да се регулира много лесно. Като го отвориш, отдолу има едни гумени тампончета/демпферчета, които са на резба и като ги въртиш се скриват или показват повече. Та с тяхна помощ можеш да изравниш капака

:twisted:

Mondeo18TDI96
потребител
потребител
Мнения: 554
Регистриран: 06 дек 2004, 11:51
Модел на автомобила: Mondeo 1.8TD (1996 ... в пенсия) & C4 1.6HDi(2009) & Avensis 2.0 D-4D (2010)
Status: Извън линия

Мнение от Mondeo18TDI96 » 11 май 2005, 14:05

Аз също имах подобен проблем - скърцане отзад (ляво) . Скърцаше при всяка дупка и при маневриране (напред/назад). Проблема беше в изкривена реактивна щанга на задното окачването (комби - в руското ръководство щангата е с номер 25 на стр.103) - тя се вижда и без да вдигаш колата. Явно при повдигане с крик - крика е бил опрян на нея и я е изкривил (предполагам от "майстора" който ми оправяше задната броня) - долния и край беше на 3-4 см навън и почти опираше в купето. Изправянето и е много лесно - на ръка с голям френски ключ. Пиша това - защото е доста лесно да се получи такъв проблем - и най-вече да се внимава при вдигането с крик!

Потребителски аватар
камино
потребител
потребител
Мнения: 26
Регистриран: 11 мар 2005, 14:19
Модел на автомобила: Мондео GLX 1.8 16V
Местоположение: България
Status: Извън линия

линк

Мнение от камино » 11 май 2005, 15:14

Дайте линк към това руско ръководство 8)

Потребителски аватар
Brock
потребител
потребител
Мнения: 2226
Регистриран: 15 фев 2005, 11:49
Модел на автомобила: Mondeo 1.6 16V - 94г. - комби АГУ
Местоположение: София, Гео Милев
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от Brock » 11 май 2005, 15:19

Ето ТУК>>, но трябва да се регистрираш във ФОРД ПОРТАЛа за да имаш достъп до download секцията :idea:

:twisted:

toko
потребител
потребител
Мнения: 55
Регистриран: 31 яну 2005, 09:27
Модел на автомобила: Mondeo MKI 1.6 16V
Местоположение: София
Status: Извън линия

Мнение от toko » 12 май 2005, 10:13

Brock написа:Ако капака седи на криво, може да се регулира много лесно. Като го отвориш, отдолу има едни гумени тампончета/демпферчета, които са на резба и като ги въртиш се скриват или показват повече. Та с тяхна помощ можеш да изравниш капака

:twisted:
Аз явно съм голям ламер. Къде се намират тези демпферчета? Има едни гумени джаджи, но те са правоъгълни и определено не се въртят.

Потребителски аватар
Brock
потребител
потребител
Мнения: 2226
Регистриран: 15 фев 2005, 11:49
Модел на автомобила: Mondeo 1.6 16V - 94г. - комби АГУ
Местоположение: София, Гео Милев
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от Brock » 12 май 2005, 10:46

Ако въобще има :oops: трябва да са на самия капак - погледни там :idea:

:twisted:

omax
потребител
потребител
Мнения: 82
Регистриран: 30 май 2005, 09:10
Модел на автомобила: Форд Фокус 1,6 2000г.
Местоположение: София
Status: Извън линия

Мнение от omax » 28 май 2005, 08:47

toko написа:
Brock написа:Ако капака седи на криво, може да се регулира много лесно. Като го отвориш, отдолу има едни гумени тампончета/демпферчета, които са на резба и като ги въртиш се скриват или показват повече. Та с тяхна помощ можеш да изравниш капака

:twisted:
Аз явно съм голям ламер. Къде се намират тези демпферчета? Има едни гумени джаджи, но те са правоъгълни и определено не се въртят.

Е определено тези гумени тампончета скърцат при неравности.Гумата се е амртизирала и при триенето си с метала на задния капак скърцането е отвратително. Аз решавам проблема като ги мазна с малко масалце или върху тях /тампоните/ сложа друга по мека гума. Изрежи една лента със същия размер но с височина 0,2 - 0,3 мм и ги залепи със силикона върху тези два тампона.Така капака ще ляга върху тези нови гуми от по добър и мек материал. Вошото е че при мен са със нитове и не ми се занимава да ги разпробивам за да ги сменя.

jijibu
потребител
потребител
Мнения: 8
Регистриран: 17 май 2005, 16:37
Модел на автомобила: Kozlodui
Местоположение: Mondeo
Status: Извън линия

Мнение от jijibu » 28 май 2005, 12:44

При мен дойде от Германия с залепено на тампоните нещо като кадифе или груб плат и не скърца

Потребителски аватар
cenzor
потребител
потребител
Мнения: 3143
Регистриран: 30 авг 2006, 20:28
Модел на автомобила: Fiesta MK6 2004 1.3i/70hp
Местоположение: СОФИЯ
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от cenzor » 22 яну 2007, 19:53

Колеги, малко хелп? :D
Пиша в тази тема , защото проблема ми е подобен.
От известно време взех да чувам леко срърцане( почукване , потупване) като се движа из дупки и неравности, някъде отзад, отляво.
Пробвах да закрепя всичко де що намерих из колата, но потупването остана.

Четех из форума за евентуални причини:
почукването на ауспуха по задната броня
пластмаса на задна врата
шарнир
и се чудя какво ли може да е при мен.

Като разклащам колата с ръка и пробвам с ръка да разклащам гумите, задната лява гума леко просърцва( сякаш не е добре закрепена). Преди месец и нещо слагах зимни гуми и се чудя дали може нещо да са закрепили лошо( не са завили болтовете или са ги пренавили ?!)
Дали може нещо да се смаже или коригира от мен, или да ходя на майстор да го гледат.

P.S. Д**** и софийските дупки, д****. :x :evil:

Потребителски аватар
paci
Модератор
Модератор
Мнения: 7883
Регистриран: 18 яну 2005, 07:52
Модел на автомобила: Fiesta MK4 Zetec-S 1.4 16V 90 коня
Местоположение: Плевен
Status: Извън линия

Мнение от paci » 22 яну 2007, 20:40

И при мен един такъв шум но имаше и други от ходовата част и не беше мноо належащ. Но оправих всичко по ходовата част и тва вече щеше ме побърка.
Още от преди бях почнал да игнорирам вероятни места вътре в купето и оня ден ми хрумна, че може да е навън.
Чуваше се вътре в дясно по средата на колонката.
Колегата си съблякал неговата фиеста отвътре свалил тавани кори всичко и оглеждах как са закрепени коланите да не би да е от тях.
Гледах гледах ама викам си навън ще да е.
Бях излязъл за цигара и ко клекнах и бутам бронята на жилото на ръчната дет преминава от прага към задния мост и ОПАЛАНКА :shock:
Ми то беше.
Сеа е перфектно вътре.
Малко крика се опитва да се обажда на по-големи амплитуди на задницата ама за сеа нямам идея ко да го права. Мноо тъпо е измислен да е закрепен по този начин в тоя стиропор :twisted:

При тебе да не ти е била опъната ръчната ?
Сещаш се че като си паркирал все си бутнал спирчките и накладките са навън. Спрял си, няма въртене и мое да не са се прибрали добре.
Некви съчинения праа *00147*
А и да е от накладките кат си клатил. Моите колелета ги клати колегата щото неговото задно дясно се клатело нещо ма те новобранци се фанали да сменяват накладки мое да не са затегнали лагерите.
Мисълта ми че не би трябвало да се клати колелото или да е имало наклон и да се е опитала да се мести напред назад с опъната ръчна.

redchampions
Status: Извън линия

Мнение от redchampions » 27 фев 2007, 15:28

Абе и моя Фори скърца отзад много, ама зимата, когато е студено. Лятото като го напече жегата звук не издава. Сигурно 20-30 пъти съм регулирал врътките на задния капак, които опират в гумичките, махал съм кората, сложих гумички между облегалките и газовата бутилка - пак. Мазах всички уплътнения с течен парафин - уж малко намалява, ама не съвсем. Явно единственото спасение е някой да ме вози и аз отзад да разследвам. И да покарам с отворен капак, да видя дали е от него.

cecoto
потребител
потребител
Мнения: 2
Регистриран: 22 юли 2005, 12:32
Модел на автомобила: haskovo
Местоположение: mondeo
Status: Извън линия

Мнение от cecoto » 02 апр 2007, 11:57

При мен проблема се реши със затягане на заключващия механизъм на задната врата. Махнах кората в задната част на багажника и се оказа, че има два регулиращи болта единият от които се беше разхлабил и вратата скърцаше и почукваше. Механизма се регулира така, че вратата да се затваря малко по трудно и тишинаааа!

krasimir_valkov
потребител
потребител
Мнения: 6
Регистриран: 03 апр 2007, 12:25
Модел на автомобила: Ford mondeo tdi
Местоположение: St.Zagora
Status: Извън линия

Мнение от krasimir_valkov » 03 апр 2007, 17:23

И аз лежах в багажника,а един приятел кара докато установя,че не е от вътре ,а бил тампона на стаб.щанга отзад.Ама все едно отвътре беше-голямо търсене падна :lol:

Dimas_R
потребител
потребител
Мнения: 85
Регистриран: 08 мар 2007, 00:03
Модел на автомобила: Mondeo 1.8 16V, 95'
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от Dimas_R » 04 апр 2007, 15:38

Колега, прочети тая тема: http://www.clubford.org/forum/viewtopic.php?t=8545" onclick="window.open(this.href);return false;

Моя проблем се реши с парче тиксо ;)

Потребителски аватар
oligofrennn
потребител
потребител
Мнения: 49
Регистриран: 27 фев 2007, 20:51
Модел на автомобила: Форд Мондео '96 1.8i zetec 16v
Местоположение: София
Status: Извън линия

Мнение от oligofrennn » 05 апр 2007, 17:28

xexexe, всички начи сме с облепени багажници...
ИзображениеИзображение

Отговори

Върни се в “КУПЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 19 госта