Относно фаровете на Мондео 95'

Екстериор и интериор.
Grigoroff
потребител
потребител
Мнения: 29
Регистриран: 07 юни 2008, 20:35
Модел на автомобила: Ford Mondeo TD
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Относно фаровете на Мондео 95'

Мнение от Grigoroff » 08 юли 2008, 21:06

Вътре във фаровете забелязавам жълта плоча която съм сигурен че спира част от светлинния поток. Предполагам че това е за по добро осветяване на пътя в мъгла.. но при положение че си имам фарове за мъгла.. искам да я махна защото късите ми са много слаби. Днес се опитах като си мислех че ще е лесно. Оказа се, че трябва да се маха предната броня за да мога да махна пластините които капсуловат фара и след като го отворя да махна въпросната жълта пластмаса. Няма ли друг начин.. по бърз и елементарен. Благодаря.

Потребителски аватар
TURBOTO
потребител
потребител
Мнения: 644
Регистриран: 01 май 2007, 13:38
Модел на автомобила: Ford Mondeo'94 1.8 16V
Местоположение: Плевен
Status: Извън линия

Re: Относно фаровете на Мондео 95'

Мнение от TURBOTO » 09 юли 2008, 15:03

Има доста изписано по този въпрос във форума но все пак...Пожълтяването на блендите е типичен недостатък на всички Мондео-та от тези години,отсраняването на блендите по принцип се извършва по описания от теб начин сваля се бронята,маската,разкопчават се щипките който държат стъклото.Тук обаче много колеги споменаха,,че са правили това упражнение без да свалят бронята(аз не успях :oops: :oops: ,не ме питай какви мъки бяха) сваля се само маската и се разкопчават щипките до който имаш достъп,лекичко отделяш стъклото от фара като внимаваш да не счупиш или него или закопчаните щипки които се намират под бронята,след това с пинцети бъркаш и сваляш блендата.
Сега нещо много важно,прочетох,че искаш да премахнеш блендите изобщо,според мен това е много голяма грешка,защототе играят ролята на лещи фокусиращи и разпределящи светлинния лъч по пътното платно,ако ги махнеш положението ще е по-лошо и от сега,ще имаш две светлинни петна пред себе си който не осветяват пътя.Решението-нови бленди,цена в МП около 50 лева,разликата с новите бленди е от тук до небето,карал съм и по трите възможни начина-с пожълтели бленди(зле),без бленди(много зле),и с нови бленди(отлично).Помисли си преди да ги свали изобщо!Успех!!! _friends_
Изображение

Grigoroff
потребител
потребител
Мнения: 29
Регистриран: 07 юни 2008, 20:35
Модел на автомобила: Ford Mondeo TD
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Относно фаровете на Мондео 95'

Мнение от Grigoroff » 09 юли 2008, 22:47

Благодаря за изчерпателния отговор. Определено няма да ги оставя в този вид, а относно цената на новите мисля, че си заслужават парите предвид работата която вършат. Искам качествена и силна светлина през нощта и дори си мисля за един комплект ксенони. Ще се радвам да ми препоръчаш марка, модел, ватове, лумени и човек който да ми ги монтира. Дори незнам кое H е за моята кола. Благодаря.

Потребителски аватар
TURBOTO
потребител
потребител
Мнения: 644
Регистриран: 01 май 2007, 13:38
Модел на автомобила: Ford Mondeo'94 1.8 16V
Местоположение: Плевен
Status: Извън линия

Re: Относно фаровете на Мондео 95'

Мнение от TURBOTO » 10 юли 2008, 09:09

Както си забелязал фаровете са ти двусекционни,тоест с отделни крушки за късите и дългите.Крушките са H1,55W.Колкото до ксенона,цената вече е около 200 лева за комплект,ако искаш бяла светлина трябва да си избереш комплект на около 5000 Келвина,при други стойности на Келвин-ите се променя цвета на светлината.Колкото до марката,всичко на тази цена е китайско,качествените сетове на Филипс например излизат около 1000-1200 лева,цена която според мен не е оправдана,а и китайските вършат прилична работа.Аз също съм мераклия за ксенон,но все още се ослушвам :lol: ,ами това дано да съм ти помогнал.
Изображение

Grigoroff
потребител
потребител
Мнения: 29
Регистриран: 07 юни 2008, 20:35
Модел на автомобила: Ford Mondeo TD
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Относно фаровете на Мондео 95'

Мнение от Grigoroff » 11 юли 2008, 00:46

Благодаря колега. Днес бях до МП и си взех две бленди. Излезнаха ми около 60лв с ДДС. Минах през един автомагазин и си взех две H1 на Филипс +30%. Сложих всичко и сега съм прилично доволен. Мисля на този етап да не слагам ксенони... не е оправдано да инвестирам в кола която смятам да продавам до няколко месеца. Поздрави.

Потребителски аватар
to6kooo
потребител
потребител
Мнения: 213
Регистриран: 15 дек 2007, 22:13
Модел на автомобила: MONDEO 2.0 16V GHIA 2003 с ГИ KME
Местоположение: варна
Status: Извън линия

Re: Относно фаровете на Мондео 95'

Мнение от to6kooo » 22 юли 2008, 23:30

ами аз писах по този въпрос много отдавна!!!нови бленди(сваляш бронята) и ксенон,избор много-всичкия е китайски,има и с гаранция,да не се белосваш,супер вече имам и на дългите,ама там има една особеност,ако някой го интересува да пита :wink:

Потребителски аватар
doncho78
потребител
потребител
Мнения: 1681
Регистриран: 04 авг 2008, 08:51
Модел на автомобила: Fiesta 1,1 `93,Fiesta 1,25 `98,
Mondeo 2.0`97,Mondeo 2,0 `01,
Scorpio 2,0 `97.
Местоположение: Пловдив
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Относно фаровете на Мондео 95'

Мнение от doncho78 » 16 окт 2008, 12:14

Този уикенд и аз съм решил да сменям тези лещи(бленди).Ще споделя после какъв е резултата.

Потребителски аватар
msotiroff
потребител
потребител
Мнения: 461
Регистриран: 30 мар 2007, 21:30
Модел на автомобила: Ford Galaxy 1,9 TDI
Ford Mondeo 1,8 TD
Местоположение: Пазарджик
Status: Извън линия

Re: Относно фаровете на Мондео 95'

Мнение от msotiroff » 14 ное 2008, 19:00

Сменят се без дори да се сваля фара, камо ли цялата броня. Демонтират се 3-те щипки от горната страна на фара, после и тази отстрани. Отваря се фара само от горната страна, с отвертка или нещо друго се отщраква горната част на блендата и се издърпва... После по обратния ред.
Същността на човешката личност може да се оприличи на дроб,
където в числителя стои оценката на обществото за личността, а в знаменателя - самооценката й.
Така колкото повече знаменателя клони към безкрайност, толкова повече дробта клони към нула.

Потребителски аватар
evg2
потребител
потребител
Мнения: 708
Регистриран: 06 сеп 2005, 10:33
Модел на автомобила: Mondeo-комби 2.0-136 PS-NGA.-GHiA-1993г.
Местоположение: Дряново+42° 58' 17.86", +25° 28' 15.07"
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Относно фаровете на Мондео 95'

Мнение от evg2 » 14 ное 2008, 19:08

Тия бленди стъклени ли са?
Котките си имат поверие,ако негър им мине път....

Потребителски аватар
gorskiq
потребител
потребител
Мнения: 361
Регистриран: 21 юли 2006, 12:13
Модел на автомобила: Ford Mondeo 2.0i 16v Ghia "99, Renault twingo 1.2 8v "00, Ex Ford Mondeo 1.8 16v GLX ''95
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Относно фаровете на Мондео 95'

Мнение от gorskiq » 15 ное 2008, 17:51

Блендите са пластмасови.

Потребителски аватар
evg2
потребител
потребител
Мнения: 708
Регистриран: 06 сеп 2005, 10:33
Модел на автомобила: Mondeo-комби 2.0-136 PS-NGA.-GHiA-1993г.
Местоположение: Дряново+42° 58' 17.86", +25° 28' 15.07"
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Относно фаровете на Мондео 95'

Мнение от evg2 » 16 ное 2008, 19:52

Не минава само с измиване/почистване/...така ли?
Котките си имат поверие,ако негър им мине път....

bai_Petko
потребител
потребител
Мнения: 265
Регистриран: 27 юли 2007, 16:14
Модел на автомобила: Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 1996, комби автомат
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Относно фаровете на Мондео 95'

Мнение от bai_Petko » 17 ное 2008, 11:32

Потърси из форума, имаше мнения че с използването на някакъв препарат (от рода на циф) ставало, след много търкане. Аз лично си купих нови бленди.
У нас обаче КАТ служи за да те преебе, а не за да оправи движението.
М. Карбовски

Потребителски аватар
evg2
потребител
потребител
Мнения: 708
Регистриран: 06 сеп 2005, 10:33
Модел на автомобила: Mondeo-комби 2.0-136 PS-NGA.-GHiA-1993г.
Местоположение: Дряново+42° 58' 17.86", +25° 28' 15.07"
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Относно фаровете на Мондео 95'

Мнение от evg2 » 19 ное 2008, 20:41

От къде,мойте за 2 год.пожълтяха
Котките си имат поверие,ако негър им мине път....

bai_Petko
потребител
потребител
Мнения: 265
Регистриран: 27 юли 2007, 16:14
Модел на автомобила: Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 1996, комби автомат
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Относно фаровете на Мондео 95'

Мнение от bai_Petko » 19 ное 2008, 22:52

Ако питаш откъде съм купил блендите - прочети темата за покупките - http://www.clubford.org/forum/viewtopic.php?f=63&t=3912
У нас обаче КАТ служи за да те преебе, а не за да оправи движението.
М. Карбовски

GalinBelos
потребител
потребител
Мнения: 161
Регистриран: 02 авг 2007, 22:41
Модел на автомобила: Mondeo 1.8/115 АГУ/хетчбек 1994
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: Относно фаровете на Мондео 95'

Мнение от GalinBelos » 21 ное 2008, 10:01

Относно блендите аз ги чистих тази есен .Пробвах с прах за пране , веро и Meglio(обезмаслител за домакински нужди)ефекта не е особенно поразителен но все пак има ефект до някъде.За съжаление нямам снимки преди и след за да покажа .Ефекта е , че стават видимо по-прозрачни и пропускливи за светлината но жълтият отенък си остава.Въпреки ,че е много неприятна процедура за съжалени трябва да се прави защото фара не е херметично затворен и с годините се натрупва прах и мазнотии от двигателният отсек, също така и стъклото на фара е запрашено и с почистване от вътре с препарат за стъкла имаше видимо добър ефект.Някой беше писал , че става без да се сваля предната броня - категорично мога да заявя , че е невъзможно!!По начина описан от колегата да се свалят само горните три и страничните две щипки , не може да стане защото отдолу има две щипки .Освен това самото стъкло има уплътнение и дори със свалени всички щипки излиза трудно и трябва да се внимава.Единственото което можете да си навлечете ако се пробвате да го свалите без да сте махнали всички щипки е да счупите стъклата.
Най-сложното в цялата операция определено си остава свялянето и обратното поставяне на предната броня.При мен се налагаше и лек ремонт на бронята така че стана "2 в 1 невероятно добра комбинация" :lol:
Ако някой се интересува защо не съм ги сменил направо с нови - "нема денги мъни пари"

bai_Petko
потребител
потребител
Мнения: 265
Регистриран: 27 юли 2007, 16:14
Модел на автомобила: Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 1996, комби автомат
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Относно фаровете на Мондео 95'

Мнение от bai_Petko » 21 ное 2008, 11:28

Колега, аз смених блендите без да свалям бронята! В темата за покупките съм описал как става, колегата по-нагоре също е писал. Още повече - смених си и стъклото на другия фар пак без да свалям бронята. Невъзможно ще кажете? Е, факта си остава. С малко напъване се постига целта. Не казвам че е лесно, но спестява мнооого време.
У нас обаче КАТ служи за да те преебе, а не за да оправи движението.
М. Карбовски

Потребителски аватар
msotiroff
потребител
потребител
Мнения: 461
Регистриран: 30 мар 2007, 21:30
Модел на автомобила: Ford Galaxy 1,9 TDI
Ford Mondeo 1,8 TD
Местоположение: Пазарджик
Status: Извън линия

Re: Относно фаровете на Мондео 95'

Мнение от msotiroff » 23 ное 2008, 14:40

Ако наричате решетката пред радиатора "предна броня" - да, това трябва да се демонтира, но то се държи на два болта-шестограни и не отнема много време.
Същността на човешката личност може да се оприличи на дроб,
където в числителя стои оценката на обществото за личността, а в знаменателя - самооценката й.
Така колкото повече знаменателя клони към безкрайност, толкова повече дробта клони към нула.

bai_Petko
потребител
потребител
Мнения: 265
Регистриран: 27 юли 2007, 16:14
Модел на автомобила: Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 1996, комби автомат
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Относно фаровете на Мондео 95'

Мнение от bai_Petko » 23 ное 2008, 18:28

Не колега, бронята си е броня. Декоративната решетка, както пишеш, се сваля за 30 сек.
У нас обаче КАТ служи за да те преебе, а не за да оправи движението.
М. Карбовски

Потребителски аватар
motry
потребител
потребител
Мнения: 137
Регистриран: 09 ное 2007, 11:46
Модел на автомобила: Ford S-Max 2.5 / 219hp 2007
Местоположение: Враца
Status: Извън линия

Re: Относно фаровете на Мондео 95'

Мнение от motry » 27 ное 2008, 09:39

Само за статистиката да каже, че мойте фарове са различни... :? единия има такава бленда (за сега е супер ОК) а другия - не!
Явно са от различни пройзводители и съответно с различни кружки ( става въпрос за късите светлини )
-_- ...Ти ли мЪ бутна или сам паднЪх... -_-

Потребителски аватар
doncho78
потребител
потребител
Мнения: 1681
Регистриран: 04 авг 2008, 08:51
Модел на автомобила: Fiesta 1,1 `93,Fiesta 1,25 `98,
Mondeo 2.0`97,Mondeo 2,0 `01,
Scorpio 2,0 `97.
Местоположение: Пловдив
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Относно фаровете на Мондео 95'

Мнение от doncho78 » 12 мар 2009, 22:29

motry написа:Само за статистиката да каже, че мойте фарове са различни... :? единия има такава бленда (за сега е супер ОК) а другия - не!
Явно са от различни пройзводители и съответно с различни кружки ( става въпрос за късите светлини )
А според мен ти е удряна колата.Мисля че от 96г. ги правят без лещи.Направи си сметка за твоето,не видях коя година е.Глупаво е от завода да е с различни фарове.

Отговори

Върни се в “КУПЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 10 госта