Фокус-въпросче за ПЛАСТМАСАТА ПОД ЧИСТАКИТЕ

Екстериор и интериор.
pecata_mont
потребител
потребител
Мнения: 41
Регистриран: 21 авг 2008, 12:10
Модел на автомобила: Ford Focus, TDCI,1.8,115к.с
Местоположение: София
Status: Извън линия

Фокус-въпросче за ПЛАСТМАСАТА ПОД ЧИСТАКИТЕ

Мнение от pecata_mont » 12 авг 2009, 01:09

Наскоро смених филтър-купе(на фокус 1.8 тди '99та) и нещо щипките се прецакаха и самата пластмаса не може да влезе хубаво и сега е малко отворена,та...тия щипки сменяват ли се,вижда ми се, че са си вградени в пластмасата и не могат да се сменят. По моргите дето ходих няма фокуси и ако име са със същия "проблем"...ако някои може да даде съвет!:)

Потребителски аватар
villain
потребител
потребител
Мнения: 63
Регистриран: 29 ное 2006, 11:31
Модел на автомобила: FORD FOCUS COMBI 2002 (DuraTorq-TDCi 1.8L 115PS)
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Фокус-въпросче за ПЛАСТМАСАТА ПОД ЧИСТАКИТЕ

Мнение от villain » 12 авг 2009, 10:49

При мен е същата работа. Щипките не държат хубаво и пластмасата не е прилепнала хубаво до стъклото. Лошото е, че като вали дъжд водата минава между стъклото и уплътнението на пластмасата. Оглеждах я и стигнах до заключението, че сигурно трябва да се смени цялата пластмаса. Ако някой е решил проблема по друг начин и Аз ще се радвам да науча.
Изображение

Потребителски аватар
paci
Модератор
Модератор
Мнения: 7883
Регистриран: 18 яну 2005, 07:52
Модел на автомобила: Fiesta MK4 Zetec-S 1.4 16V 90 коня
Местоположение: Плевен
Status: Извън линия

Re: Фокус-въпросче за ПЛАСТМАСАТА ПОД ЧИСТАКИТЕ

Мнение от paci » 12 авг 2009, 12:07

На Фокуса при смяна на филтъра не се ли уплътняваше кутията с нещо като "болкит"?

Потребителски аватар
villain
потребител
потребител
Мнения: 63
Регистриран: 29 ное 2006, 11:31
Модел на автомобила: FORD FOCUS COMBI 2002 (DuraTorq-TDCi 1.8L 115PS)
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Фокус-въпросче за ПЛАСТМАСАТА ПОД ЧИСТАКИТЕ

Мнение от villain » 13 авг 2009, 11:12

Тя кутията си е наред. Ето за тая скапана пластмасова решетка говорим:

Изображение

Държи се на пластмасови щипки които с времето се прецакват. И в един прекрасен момент когато тръгнеш да сменяш филтъра на купето след като я откачиш въпросната пластмасова решетка не можеш после да я сложиш както трябва. Щипките са се развалили и няма какво да я дърпа на долу и държи плътно до стъклото. Тези въпросни щипки са на самата пластмасова решетка, а не отделно. Предполагам се сменя цялата пластмасова решетка.
Изображение

focusfocus
потребител
потребител
Мнения: 742
Регистриран: 22 яну 2008, 11:47
Модел на автомобила: focus; 2002, Zetec 1.8 benzin, 16 V
Status: Извън линия

Re: Фокус-въпросче за ПЛАСТМАСАТА ПОД ЧИСТАКИТЕ

Мнение от focusfocus » 14 авг 2009, 09:22

имам една такава пластмаса, разбира се накои от щипките са счупени (ЗАЩОТО СМЕНЯХ ПРЕДНО СТЪКЛО В МП, А ТАМ ЧУПЯТ НАРЕД). Това ми бе ясно по default и си сложих нова пластмаса. При желание от твоя страна 10 лв за двете части пращам с куриер.

pecata_mont
потребител
потребител
Мнения: 41
Регистриран: 21 авг 2008, 12:10
Модел на автомобила: Ford Focus, TDCI,1.8,115к.с
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Фокус-въпросче за ПЛАСТМАСАТА ПОД ЧИСТАКИТЕ

Мнение от pecata_mont » 14 авг 2009, 18:44

до focusfocus: здрасти 0889227764 ми е номера пратих ти илично съобщение звънни ми и ми да се разберем,може да си стиснем рацете за въпросната пластмаса :)

Потребителски аватар
tosho
потребител
потребител
Мнения: 119
Регистриран: 22 авг 2008, 16:38
Модел на автомобила: Focus'03 Tddi 90ps
Focus '08 tdci 115ps
Местоположение: Poland, Warsaw
Status: Извън линия

Re: Фокус-въпросче за ПЛАСТМАСАТА ПОД ЧИСТАКИТЕ

Мнение от tosho » 19 авг 2009, 09:09

Колеги, не е проблема в пластмасата- щипките са сменяеми и освен това има уплътнение като двустранно тиксо - което се продава на метри- поне аз така съм купувал.
не е измислено кой знае колко скопосно- даже скоро леко го побългарих - с саморези :shock: - черни оксидирани, направо си заспа.

expl0de
потребител
потребител
Мнения: 170
Регистриран: 28 яну 2009, 13:47
Модел на автомобила: 2006 Focus 1.6i
Status: Извън линия

Re: Фокус-въпросче за ПЛАСТМАСАТА ПОД ЧИСТАКИТЕ

Мнение от expl0de » 19 окт 2009, 20:51

Няма ли някъв начин да се пробие тая пластмаса и с черни болчета да се завива после. Щото като се купи нова и след време пак същия проблем. Тва много ме дразни на фордовете, че всичко е на пластмасови щипки, докато на по-измислените коли (ауди мерцедес и други) е с метални болчета и си разкачаш всичко по интериор и двигател без да го мислиш и да се чудиш накъде да дърпаш.

bga1971
потребител
потребител
Мнения: 1
Регистриран: 29 ное 2009, 18:07
Модел на автомобила: focus 1.6 2000г.
Status: Извън линия

Re: Фокус-въпросче за ПЛАСТМАСАТА ПОД ЧИСТАКИТЕ

Мнение от bga1971 » 29 ное 2009, 18:41

Приятели за първи път пиша във форума ама да ви кажа за пластмасата под чистачките.
аз си купувам филтъра за купето от Мото-Пфое и там продавачката ми предложи да си взема и щипките защото се чупят при демонтажа.Не са скъпи .По 6.00-6.50лв.бройката са .А те са две. И при всяка смяна на филтъра си ги сменям. :D

Потребителски аватар
debug
потребител
потребител
Мнения: 1582
Регистриран: 07 фев 2007, 01:29
Модел на автомобила: триврат Focus Zetec 2.0 99г; Mazda 626 GC купе 84г.; BMW E36 96г.
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Re: Фокус-въпросче за ПЛАСТМАСАТА ПОД ЧИСТАКИТЕ

Мнение от debug » 29 ное 2009, 21:30

bga1971 написа:Приятели за първи път пиша във форума ама да ви кажа за пластмасата под чистачките.
аз си купувам филтъра за купето от Мото-Пфое и там продавачката ми предложи да си взема и щипките защото се чупят при демонтажа.Не са скъпи .По 6.00-6.50лв.бройката са .А те са две. И при всяка смяна на филтъра си ги сменям. :D
Е, тя и пластмасата не е много скъпа - 70 кинта комплект с двете щипки :lol: .
Сериозно - кофтито е, че се чупи И основата на щипката, а тя е хваната с топло към пластмасата. Не може да се оправя до безкрай... и в един момент махаш щипките, оставаш само частта към купето, и навиваш отгоре подходящ размер видийки.
След това ти се скапват гумите в двата края на тия пластмаси (от към пантите) и се разпадат...
Супер калпаво решение и материали. Съжалявам, ФОРД. Имам чувството, че някой неща нарочно са направени с цел регулярна подмяна и съответно изпразване на джоба. Тия щипки според ръководството са заложени да се сменят всеки път. 12 лева от воле, вместо две винтчета. А на Мондео 1 е с винтове *00147* ...
На Шкодата (Фабиа от първите) имаше едно правоъгълно капаче отдолу под жабката, отваряш, вадиш стария филтър и слагаш новия. 1 минута максимум.
Изображение

Изображение

Потребителски аватар
Sim3
потребител
потребител
Мнения: 221
Регистриран: 16 юни 2007, 22:06
Модел на автомобила: Ford Focus 1,8 TDdi '99
Местоположение: Burgas
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Фокус-въпросче за ПЛАСТМАСАТА ПОД ЧИСТАКИТЕ

Мнение от Sim3 » 30 ное 2009, 11:21

Е това е истината аз съм с видийки - черни не се забелязват от самолет а и държат пласмасата към копето.
Изображение

Отговори

Върни се в “КУПЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 16 госта