Фокус Мк 2 за гумата под предното стъкло

Екстериор и интериор.
Dr Zorge
потребител
потребител
Мнения: 83
Регистриран: 05 мар 2014, 17:54
Модел на автомобила: Ford Focus 1,6 115 hp
Status: Извън линия

Фокус Мк 2 за гумата под предното стъкло

Мнение от Dr Zorge » 17 ное 2015, 19:06

Колеги, поради дребни дразнещи шумове в купето при движение, взех да ревизирам възможните източници. Изолирах тук-там хлабини в отделните пластмасови детайли по таблото и страничните греди и с изненада забелязах, че горната кора на арматурното табло, която завършва при предното стъкло е била облицована с гумено уплътнение, което вероятно от жегата се е отлепило и буквално е паднало точно пред предното стъкло. Опитах със специално приспособени скоби да го надяна на мястото му, но не става. Следователно тази гума се лингурка там отпред при движение, поради което аз я махнах /трудно се вади/. Оказа се че оригинално е лепена, но се е разлепила и леко се е деформирала. Според мен за да се залепи обратно, трябва да се разглоби и да се свали кората, което вероятно е доста трудоемко, а и вероятно пак ще падне.

Въпросът ми е дали функцията на тази гума е декоративна или служи за нещо?
Защото ако е декоративна мога да набутам там някакво друго уплътнение с подходящ тъмно сив цвят, защото сега се откри една не особено приятна гледка.

kito
потребител
потребител
Мнения: 727
Регистриран: 21 фев 2009, 17:50
Модел на автомобила: Ford Focus MK1 Turnier 1.6 16v, Ford Focus MK2 1.6 16v Ti-VCT
Местоположение: Казанлък/София
Status: Извън линия

Re: Фокус Мк 2 за гумата под предното стъкло

Мнение от kito » 18 ное 2015, 09:00

Да не би да ти е сменяно стъклото и да е от там проблема.
Има ли ефект от затягането на пластмасите, че моята е същата и за 3 години каране в България взе да издава звуци вече, които ме дразнят?

Dr Zorge
потребител
потребител
Мнения: 83
Регистриран: 05 мар 2014, 17:54
Модел на автомобила: Ford Focus 1,6 115 hp
Status: Извън линия

Re: Фокус Мк 2 за гумата под предното стъкло

Мнение от Dr Zorge » 18 ное 2015, 15:33

Не, не ми се вярва да е сменяно стъклото. Според мен гумата се е разлепила и леко деформирала от високата температура лятно време, като разбира се и конструктивното решение не е на ниво, разчита се само на лепилото. Днес погледнах друг Фокус, паркиран на улицата и при него беше същото положение. Не вярвам и при вас да е много по-различно, просто не се вижда много добре. Погледнете отвън навътре точно в най-долния край от вътрешната страна предното стъкло, гумата е 2-3 см широка и 1, 20 м близо дълга, от единия до другия край на кората. Според мен обаче функцията е само декоративна.

Що се касае за шумовете засега успеха е частичен. Значително намаля дрънкането от заключващия механизъм на багажника /моя Фокус е комби/. Със скърцането на гумените уплътнения на вратите оправия няма, въпроса е да е в поносими граници, което изисква по-често мазане с препарати.
Има обаче едно чък, чък, чък-чък-чък, което ми къса нервите и се появява примерно по обяд, като се вдигне малко температурата /сутрин в студа не се обажда/. Явно от по-високата температура луфта се увеличава. Този звук идва точно пред шофьорското място, но понякога, се появява подобен шум и пред пасажерското място. В движение обаче ми е невъзможно да го локализирам и стрелям на сляпо. Снощи махах пластмасите на предните две колони /от двете страни на предното стъкло/ и изолирах едни щипки там. Днес обаче карах малко и не съм сигурен в резултата, макар и да не се обади. Долу при педалите един въздувод се мандахерца, както и една ел. букса при педала на спирачките. Та така .... В руския форум има 129 страници по този въпрос.

Отговори

Върни се в “КУПЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 31 госта