Леко повдигната лайстна

Екстериор и интериор.
Иван Атанасов
потребител
потребител
Мнения: 163
Регистриран: 31 окт 2014, 11:26
Модел на автомобила: Ford Focus 1.8 TDDI, 90 HP, Комби, 2000 год.
Местоположение: Врачанско
Status: Извън линия

Леко повдигната лайстна

Мнение от Иван Атанасов » 20 ное 2015, 08:47

Вчера забелязах на моя Фокус, че пластмасовата лайстна на шофьорската врата леко се е повдигнала от ламарината. По- долу на снимката давам пример за къде става въпрос. Не снимам моята кола, понеже е наистина малко, а нямам хубав апарат и ако снимам с телефона няма да се види. Та въпроса ми е- да го лепя ли, и ако да- с какво?
Изображение

aspasia
потребител
потребител
Мнения: 1412
Регистриран: 30 ное 2010, 19:10
Модел на автомобила: форд фокус-2000 1.6 16v
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Леко повдигната лайстна

Мнение от aspasia » 20 ное 2015, 14:39

Иван Атанасов написа:Вчера забелязах на моя Фокус, че пластмасовата лайстна на шофьорската врата леко се е повдигнала от ламарината. По- долу на снимката давам пример за къде става въпрос. Не снимам моята кола, понеже е наистина малко, а нямам хубав апарат и ако снимам с телефона няма да се види. Та въпроса ми е- да го лепя ли, и ако да- с какво?
Изображение
Лайсната заводско е залепена с двойно залепваща лепенка за да я залепиш пак трябва да вземеш такава за външна употреба!

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13096
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Леко повдигната лайстна

Мнение от HACKO » 21 ное 2015, 19:12

Тенекеджийския ми опит показва, че надигне ли се лайсната няма оправия, освен ако не я завинтиш с видия директно към тенекията. Другия вариант е да се свали нацяло, да се изправи подгънатото и наново да се залепи с двойнозалепваща лепенка.
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

Потребителски аватар
essex
потребител
потребител
Мнения: 2401
Регистриран: 28 окт 2008, 14:15
Модел на автомобила: Форд Фокус СТ170
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Леко повдигната лайстна

Мнение от essex » 21 ное 2015, 19:29

HACKO написа:Тенекеджийския ми опит показва, че надигне ли се лайсната няма оправия, освен ако не я завинтиш с видия директно към тенекията. Другия вариант е да се свали нацяло, да се изправи подгънатото и наново да се залепи с двойнозалепваща лепенка.
Аз мога да те оборя Наско, на ескорта задна дясна врата е забърсвана от миналия собственик и от към страната на задния калник се беше повдигнала гадно. Закупих си двойно залепваща за централното огледало в купето, струва само 2 лева от MOTO-PFOHE , почистих добре повърхностите, нарязах на няколко надлъжни парчета лепенката, защото самата лайстна не е плътна там дето лежи на вратата ами има две лентички само, което само по себе си е малка контактна площ и я залепих като притисках 2-3 минути, така от 1 година насам няма проблем :D:
Зависи колко се е подгънала самата лаистна и дали подлежи на леко изправяне с пистолет за топъл въздух.
По-добре 10мин закъснял, но поне жив и здрав.

Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10831
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Леко повдигната лайстна

Мнение от ЯЛТА » 21 ное 2015, 20:10

Наско има предвид че самата гума вече е деформирана. При залепване пак ще си следва деформацията-
/кривината/, и ще се отлепи.
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

Иван Атанасов
потребител
потребител
Мнения: 163
Регистриран: 31 окт 2014, 11:26
Модел на автомобила: Ford Focus 1.8 TDDI, 90 HP, Комби, 2000 год.
Местоположение: Врачанско
Status: Извън линия

Re: Леко повдигната лайстна

Мнение от Иван Атанасов » 21 ное 2015, 20:28

При мен отлепването е/беше малко- повдигаше се само на около 2мм от ламарината, а по дължина, не повече от сантиметър. Реших да я лепя с Локтайт- онова дето е като гел. Намазах, обаче искаше притискане, понеже не се втвърдяваше бързо, както очаквах. Наложи се да измисля нещо набързо за притискане- в бързината измислих по най глупав начин една тояжка- наместих я и притиснах и се залепи уж засега, но тая тояжка надра пък лайсната- нали е от мека пластмаса. Сега си мисля да я боядисвам с някаква черна боя- не знам добра идея ли е.

Потребителски аватар
essex
потребител
потребител
Мнения: 2401
Регистриран: 28 окт 2008, 14:15
Модел на автомобила: Форд Фокус СТ170
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Леко повдигната лайстна

Мнение от essex » 23 ное 2015, 01:41

При мен доста над 2 мм и към 10 см разлепена :)
По-добре 10мин закъснял, но поне жив и здрав.

al_lukanov
потребител
потребител
Мнения: 362
Регистриран: 08 фев 2011, 12:14
Модел на автомобила: Mondeo 1.8 2005 sold, Fusion 1.4 TDCI 2009 sold, Focus 1.6 Ecoboost 2012 sold, Volvo V60 2016, Toyota LC120 2008
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Леко повдигната лайстна

Мнение от al_lukanov » 24 ное 2015, 20:19

Сваля се цялата лайсна, със сешоар за коса или пистолет за топъл въздух се нагрява, корегира се, почистват се добре ламарината и лайсната, обезмасляват се и се залепва обратно с двойнозалепващо 3М или ТЕSA за outdoor/automotive приложение.

Отговори

Върни се в “КУПЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 23 госта