Помощ! Теч в багажника!

Екстериор и интериор.
Потребителски аватар
atanas-radev
потребител
потребител
Мнения: 30
Регистриран: 17 авг 2015, 21:31
Модел на автомобила: Ford Focus 1.6 TDCI, 109 hp комби април 2008 г.
Местоположение: Бургас
Status: Извън линия

Помощ! Теч в багажника!

Мнение от atanas-radev » 29 ное 2016, 13:08

Здравейте колеги,

Отново съм на борда. След един Ескорт комби и отклонение към Фиат Темпра от седмица съм с Фокусник комби от Април 2008 г., 1,6 TDCI 110 кончета. Много му се радвам, пасва ми по размер, харесва ми интериора, макар че е семпло изпълнение без много екстри, но важното го има.
Обслужих го обстойно, вкл. и ходова част, където се налагаше и сега като заваля - хоп проблем и то от гадните.
Тази сутрин като отворих петата врата напипах мокър (подгизнал) левия ъгъл на постелката на багажника. Погледнах нагоре и тапицерията на тавана над вентилационната решетка беше мокра (около сантиметър). Гледах, гледах и смятам, че влиза вода от улея на покрива. Нямам дъги или издадени улеи, покривът е гладък и в двата края има пластмасови лайсни, които имат по две капачки, които отварят място за поставяне на багажник.
Та въпросът ми е: Знае ли някой как се свалят тези пластмасови лайсни (без да се чупят), за да може да се види има ли проблем и евентуално да се отстрани. Ако имате и други идеи откъде може да тече, моля да ги споделите.
И да попитам още нещо. Колата е със зимни гуми на железни джанти (5х108/16) и оригинални тасове, които изключително сполучливо имитират лети джанти и ще търся да си купя за летните гуми лети джанти. Гумите, които съм приготвил са Дънлоп 205/55/16, нови, но освен цолажа и броя на дупките и разстоянието между тях не знам другите параметри на джантите - ширина, централен отвор и ЕТ, така че нека някой ми напише какво да търся. Не търся нещо специално, а само стандартното. Бих могъл да сваля едно колело и да меря, но едва ли ще измеря вярно, пък и вън е мокро и студено. Също така е важно дали трябват нови гайки за лети джанти или се ползват наличните, че на Темпрата болтовете за железните и летите джанти бяха с различна дължина.
Това е за сега. Получи се доста дълго и дано имате търпение да го прочетете. Вероятно по-нататък ще възникнат и други въпроси, но ще гледам първо да чета, дали някой вече не е споделил опита си и тогава ще пиша. За теча не намерих описание и решение на подобен проблем.

Благодаря предварително!

Атанас Радев
Бургас

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13096
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Помощ! Теч в багажника!

Мнение от HACKO » 29 ное 2016, 14:54

Ако никой не ги е лепил, тези лайсни са на копки. Оттам обаче може да не видиш нищо конкретно, освен ако не е фрапантно, което не е изключено. Най-лесно мястото на теча се локализира отвътре, но може да се наложи да сваляш много кори. Влизаш в колата, караш някой да я облива с маркуча и гледаш от къде ще текне. Понякога още по следите от теча се установява. След като установиш мястото, мажеш с полиуретанов силикон.
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

Отговори

Върни се в “КУПЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 15 госта